Zasto Srbi pravoslavci prelaze u Islam?

Nikita Kulganov

Buduća legenda
Poruka
34.064
Zasto Srbi pravoslavci prelaze u Islam ?
Sta je to islamu sto privlaci Srbe pravoslavce da prelaze u veru Alahovu ?

:think:

S VEROM U NOVI POČETAK: ZAŠTO SRBI PRELAZE U ISLAM​

https://www.vesti.rs/Crvena-Zvezda/S-verom-u-novi-pocetak-Zasto-Srbi-prelaze-u-Islam.html

Porodica Novaković iz Beograda prihvatila Islam​

images.jpg

NESTAJU PRAVOSLAVNI SRBI: Pravoslavci sve češće prelaze u islam​

https://www.intermagazin.rs/nestaju...sce-prelaze-u-islam/?lang=cir#google_vignette

Mijana Popović: Prelaskom na islam ponovo sam se rodila​

https://www.youtube.com/watch?v=kPSfcEBAf4g

PRAVOSLAVNI MONAH IZ CRNE GORE PREŠAO NA ISLAM!​

https://www.youtube.com/watch?v=8blWtZzCDzs
 
Nikad oni nisu bili pravoslavci niti ispovedali veru na taj nacin; zato su i postali muslimani.
To su slucajni Srbi; rodjeni od jugokomunista srpskih zakrzljalih korena i sada su osetili potrebu za visom silom i da budu deo zajednice, te im se islam ucinio najblizim.
Fino je da ljudi veruju u Boga, a kako ce ispovedati veru u Boga, to je na njima da odluce.
Kao sto neko rece; kriza identiteta; tek ce sada da polude kad se pocnu predstavljati novim imenom a u snovima ih budu dozivali onim koje su nosili od rodjenja.

Niti su Srbi sa njima izgubili nesto, niti ce muslimani da dobiju nesto veliko.
Srednja zalost, bili i ostali.

btw. Posto je vest stara 7 godina, sta se desilo u medjuvremenu sa njima, kako zive i sta ima novo; mozda bi autor mogao da se potrudi i obavesti nas. :lol:
 
Nikad oni nisu bili pravoslavci niti ispovedali veru na taj nacin; zato su i postali muslimani.
To su slucajni Srbi; rodjeni od jugokomunista srpskih zakrzljalih korena i sada su osetili potrebu za visom silom i da budu deo zajednice, te im se islam ucinio najblizim.
Fino je da ljudi veruju u Boga, a kako ce ispovedati veru u Boga, to je na njima da odluce.
Kao sto neko rece; kriza identiteta; tek ce sada da polude kad se pocnu predstavljati novim imenom a u snovima ih budu dozivali onim koje su nosili od rodjenja.

Niti su Srbi sa njima izgubili nesto, niti ce muslimani da dobiju nesto veliko.
Srednja zalost, bili i ostali.

btw. Posto je vest stara 7 godina, sta se desilo u medjuvremenu sa njima, kako zive i sta ima novo; mozda bi autor mogao da se potrudi i obavesti nas. :lol:
Ti to predstavi kao nešto negativno? 🤔 Zašto je uopste takav problem promena uverenja?
 
Ili im prosto vise licno vise lezi druga religija. Sta je tu problem? 🤔
избор појединца је једна ствар

проблем је када верско (пре)опредељење добија неку ширу социјалну и етничку димензију, јер масовније промене вере неминовно доводе до тензија на обе стране
 
избор појединца је једна ствар

проблем је када верско (пре)опредељење добија неку ширу социјалну и етничку димензију, јер масовније промене вере неминовно доводе до тензија на обе стране
Zašto? Navedi primer. I na kraju krajeva, sigurno se neću držati jedne vere iako mi ne odgovara samo da bih sprečio neke socijalne nemire i tenzije. To je moja lična stvar i lični izbor.
 
Ili im prosto vise licno vise lezi druga religija. Sta je tu problem? 🤔
Види се да се не разумеш у ислам, чим пишеш овако. А ни у хришћанство.
Није то ауто па да неком лежи.
Религија је начин живота.
Знаш ли да људи који су припадници ислама не смеју да мењају веру ?
Шта ако је неко муслиман а жели да пређе у хришћанство ? Да човек побегне од куће и да га се одрекне цела фамилија и да га неко убије на крају ?
Велики број тих људи се суочавају са губитком пријатеља, породице поготово, а поједини су убијени јер су променили веру.
Па онда ко је луд да ризикује и пређе из ислама у хришћанство,
А обрнуто - то је већ за ширу дискусију. Чујем муслимани мушкарци моле жене да пређу у ислам и удају се за њих. Проблем је кад једном уђу у ислам, нема повратка.
 
Zašto? Navedi primer.
:lol:
крвави протестантско - католички ратови
тензије са муслиманским етнитетима ван арапског света (пакистан, индонезија, африка, европа...)
исламизовани и покатоличени срби који постају окореле потурице и усташе

To je moja lična stvar i lični izbor.
као што је већ речено, лични избор овде није битан
 
Види се да се не разумеш у ислам, чим пишеш овако. А ни у хришћанство.
Није то ауто па да неком лежи.
Религија је начин живота.
Знаш ли да људи који су припадници ислама не смеју да мењају веру ?
Шта ако је неко муслиман а жели да пређе у хришћанство ? Да човек побегне од куће и да га се одрекне цела фамилија и да га неко убије на крају ?
Велики број тих људи се суочавају са губитком пријатеља, породице поготово, а поједини су убијени јер су променили веру.
Па онда ко је луд да ризикује и пређе из ислама у хришћанство,
А обрнуто - то је већ за ширу дискусију. Чујем муслимани мушкарци моле жене да пређу у ислам и удају се за њих. Проблем је кад једном уђу у ислам, нема повратка.
Vidi se da se ti ne razumeš u pojam vere. To je ono "u šta verujem", a ne ono što mi okolina nameće. I to je, ili bi bar trebalo da bude lični izbor koji meni lično "leži". A to što muslimani eto tako postupaju prema ljudima što napuste islam treba nazvati time što jeste, fanatični idiotizam.
 
:lol:
крвави протестантско - католички ратови
тензије са муслиманским етнитетима ван арапског света (пакистан, индонезија, африка, европа...)
исламизовани и покатоличени срби који постају окореле потурице и усташе


као што је већ речено, лични избор овде није битан
Zaboravio si "pokrštene srbe" koji postaju okoreli protivnici staroslovenske vere.
као што је већ речено, лични избор овде није битан
Jedino što je bitno za mene je moj lični izbor.
 
Zaboravio si "pokrštene srbe" koji postaju okoreli protivnici staroslovenske vere.
:lol:

па добро, али то је тада био део општег, па скоро природног процеса покрштавања европе, од њих није настала некаква нова нација која има неизлечиве комплексе ни окорелу мржњу према старој


Jedino što je bitno za mene je moj lični izbor.
али то овде није битно
 
па добро, али то је тада био део општег, па скоро природног процеса покрштавања европе, од њих није настала некаква нова нација која има неизлечиве комплексе према старој
U čemu je problem sa novim "prirodnim procesom"? 🤔
али то овде није битно
Pročitaj naziv teme ponovo. Nego šta je bitno?
 
U čemu je problem sa novim "prirodnim procesom"? 🤔
личне кризе верског идентитета не чине процес

Pročitaj naziv teme ponovo.
:lol:
тема је ''зашто Срби православци (наводно) прелазе на ислам'', а није ''зашто манем78 размишља о промени своје вере''
 
Poslednja izmena:
личне кризе верског идентитета не чине процес
Niti problem. Shvatiš da više ne veruješ u to što si verovao već u nešto drugo. Kao kad bi pravili problem od toga što dete više ne veruje u Deda Mraza.
тема је ''зашто Срби православци (наводно) прелазе на ислам'', није ''зашто манем78 размишља о промени своје вере''
I opet pitam. U čemu je problem da Srbin pravoslavac pređe u bilo koju drugu veru ako to želi?🤔
 
Ti to predstavi kao nešto negativno? 🤔 Zašto je uopste takav problem promena uverenja?
Nije problem ako je to unutar hriscanstva; pa bio su pravoslavac a sad si katolik ili protestant ili na drugu stranu.

Zamisli mama te zvala ceo zivot Milice, Mico, tvoja deca i ceo svet; a onda jedan dan pocnu da te zovu Mersima. wtf

Da ne pricam da sada veru ispovedas na Arapskom.

Isto vazi da si bila Sanela i sad si postala Jovanka.

Te dve religije kreirale su i kulturne obrasce koji ne da nisu kompatabilni nego vode u rat gde god se sretnu.

Kao sto rekoh; ovo su neki ateisti i slucajni Srbi (samo imenom i prezimenom), koji su odlucili da izaberu novu veru i identitet, a odbace onu svojih predaka; konkretnije djedovu.

Prsotine ozbiljne.
 

Back
Top