Da li je Vucic krenuo da izbaci Kosovo iz srpske svijesti?

sta traze milogorski siptari na srpskom forumu

Joanovitch_Paul_(1859–1957)_The_Sword_Dance,_Private_Collection.jpg
 
Pogledajte prilog 1482557
https://www.slobodnaevropa.org/a/vusic-kosovo-srbija-priznanje/32764486.html

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je 7. januara da Evropa traži od Srbije da prizna nezavisno Kosovo.

"De fakto ili de jure. Da, traži. Nemoj da se lažemo da to nije tako. Najveća sila, Evropska unija, to traži. Suštinski traži", rekao je Vučić za televiziju Pink, prenosi Beta.

Govoreći o tome da li građani Srbije mogu da se usuglase po pitanju ulaska zemlje u EU, Vučić je kazao da je on "za", ali da je polovina građana "za", a polovina protiv ulaska u EU.

Ocijenio je i da građani Srbije ne mogu da se saglase ni oko Kosova.

"Možemo sebe da lažemo da smo saglasni po tom pitanju. Naravno da nismo. Naravno da jedan deo misli da treba što pre predati Kosovo, to će Srbija biti zdravija, samo to neće i ne smeju javno da kažu. Drugi će da kažu - po svaku cenu braniti Kosovo i Metohiju, ali bez mene i moje dece", naveo je on.
04:06 ујутру...

24/7.
 
Ne vjerujem da je Kurti znao...vec vjerujem da je bio ozbiljan pokusaj Vucica da napravi incident koji bi isprovocirao agresiju od strane Kurtija i povod za ponovni rat na Kosmetu.
Мислим да грешиш.
КиМ је територија коју странци (Американци, КФОР....) надгледају и прилично прате, нарочито север. Сваки покушај упада војске био би откривен много пре него што би се војска како треба груписала за напад. Онда би било сулудо изазивати рат са неким кога чува неко најјачи на свету и тај исти има велику војну базу на територији са којом хоћемо рат. То би било исто као када би грчи део Кипра напао турски део, сам. Турска би их прегазила за 10 - 12 сати. То је потпуно сулудо и нема никакве логике јер нити Србија има војску која може да се бори са НАТО-м а Турска би улетела 100% директно и то одмах.
Једино што је по мени логично то је да је морало да се деси нешто што би му ишло на руку у постепеном удаљавању КиМ од Србије и било у складу са свим прихваћеним антисрпским споразумима које је он прихватио (потписао). Јер таква акција иде на штету само Србији и одговарало му је зато што може да каже "јбг ја се борим а ви Срби правите глупости доле. Ја сам сада немоћан и пропало је све за шта сам се борио. Ви сте криви"
Шта иде у прилог томе:
- Радојичић на колико је осуђен и да ли се води посптупак против њега или се све отеже и саботира?
- држање Америке. Амерички амбасадор даје изјаве које су као лимунада, благе, млаке, све нешто не зна ко је и шта је и извршиће се истрага.
- Амбасадор Енглеске ништа и он.

Да је стварно то била акција којом је хтео самоиницијативно да изазове сукоб у који би умешао и српску војску то би био скандал. Лично Бајден би 2-3 пута дневно причао о томе. Брујало би и тресло би се све по ЕУ. Овако није било ништа.
 
Prvo nismo prihvatili 30 % KiM što je predlagao Rugova. Možda bi bilo i više.
Drugo svi pomalo izbacuju Kosovo iz ''razmišljanja'' počev od 2001 godine da bi došao na kraju totalni apsurd zvani Briselski -nesporazum.
....................................................................................................................................................................................
Ono što je prava enigma a to je da su Šiptari ili Albbanci mnogo jači nego što bi Srbi to mislili.
Decenijama imaju takvu moć i nad Evropom i nad Amerikom ,( pa može se reći nekada u hladno-ratovskom periodu - i nad Rusijom i Kinom ) da je to prosto apsolutno čudnovato.
 

Back
Top