DA LI JE SVEMIR BESKONACAN ?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kao sto je neko vec rekao, ja mislim da je prostorvreme zakrivljeno.
Sta vise mislim da bi dobrim teleskopom, kada bi gledali u dobrom pravcu videli nasu planetu u proslosti. Ili sto je takodje neko vec rekao da kada bi isli u nekom pravcu, morali bismo stici u tacku polaska.
 
Nemanja 90:
Kao sto je neko vec rekao, ja mislim da je prostorvreme zakrivljeno.
Sta vise mislim da bi dobrim teleskopom, kada bi gledali u dobrom pravcu videli nasu planetu u proslosti. Ili sto je takodje neko vec rekao da kada bi isli u nekom pravcu, morali bismo stici u tacku polaska.
Ali ako se uzme u obzir sirenje svemira i ogranicenje brzine svetlosti onda je zatvaranje takvog punog kruga neizvodljivo.
 
Ne znam koliko to veze ima sa ovim, ali sam cuo za zanimljivo objasnjenje gravitacije:
Kad zategnete carsav i stavite na njega kosarkasku loptu on ce se malo udubiti. Ako potom stavite na njega kliker, on ce otici do udubljenja u kome se nalazi lopta. Ako to zamislite u 3 ili 4D onda je bas luda stvar.

Znam da ovo nema veze sa temom ali sta sad.
 
lightm:
Pa da. Ne bi je video a ni da krenes u jednom pravcu nikad ne bi stigao ponovo do pocetne tacke sa druge strane.

Naravno...
Samo izlazem moje shvatanje svega toga.

A ako svemir i jeste konacan, ono u cemu se on nalazi nije konacno. Ako je i to konacno, ono u cemu se to nalazi nije. A ako je i to...
Sve u svemu, za mene je i prostor ili bilo sta drugo sto se nalazi iza granica svemira(ako one postoje) isto svemir.
 
Jeste. Ceo prostor sa materijom i bez nje je svemir.
Ne postoji spoljasnost svemira, nema nista "napolju." To nije prazan prostor vec bukvano nista, nepostojanje. Ne moze se "videti" kako izgleda spolja.
Sirenje svemira nema direktno veze sa time da li ima dovoljno materije. Mogao bi da se siri i da nema ni grama materije.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top