Da li je Srbiji spas u monarhiji

Da li bi Srbija trebalo da bude monarhija

  • da sa Karađorđevićima na čelu

    glasova: 15 18,8%
  • da

    glasova: 25 31,3%
  • ne

    glasova: 40 50,0%

  • Ukupno glasova
    80
  • Anketa je zatvorena .
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Prije par dana sam otvorio temu o tome za kakvu se Srbiju njeni gradjani zalazu kao monarhiju, da li je to ustavna ili parlamentarna monarhija. Medjutim, moderatori su brzopleto zatvorili temu uz obrzlozenje da tema vec postoji, jer nijesu shvatili sustinu. Pa ako mozete da ovdje odgovorite na pitanje: Da li se zalazete za ustavnu ili parlamentarnu monarhiju?

ustavna da iam ustav
a parlamentarna sa parlamentom verujem da si an to mislio posto mi nije bas naj jasnije

ja bi voleo da bude ustavna ali parlamentarna je mnogo realnija
tesko je unistiti uticaj danasnjih politicara:lol:
 
Srbiji treba novi Tito! Prosto rečeno čvrsta ruka! Neko koga će se ljudi plašiti ali koga će i voleti. Ukoliko je to neko od Karadjordjevića, ušta iskreno sumnjam, neka bude i monarhija. Mada oni su nas već ostavljali na cedilu, treba li im verovati!?
 
Srbiji treba novi Tito! Prosto rečeno čvrsta ruka! Neko koga će se ljudi plašiti ali koga će i voleti. Ukoliko je to neko od Karadjordjevića, ušta iskreno sumnjam, neka bude i monarhija. Mada oni su nas već ostavljali na cedilu, treba li im verovati!?

tito je bio hrvat
a bolje monarhija nego ovi u skupstini manje ce da nas kradu lakse je zasititi jednog coveka nego njih 120 a on posle neka smiruje njih u skupstini a ne precednik skupstine
 
Нека неко објасни како би народу било у монархијској држави.?

Svidja im se to kindjurenje i sepurenje monarha, kao i to sto mastaju da bi on imao crstu ruku (iako ni sami nisu svesi sta to podrazumeva, niti koliko je opstano).
U svakom slucaju, narod pati za jakim vodjom, neki su ga doduse pronali u Shekiju, pa njega cekaju.
Mada sam ja sigurna da nam tako nesto ipak ne treba.
 
U Srbiji monarhija bi odgovarala jedino tom kralju,ma ko on bio i njegovoj porodici.Da krade b*dale koje bi ga dovele na vlast i divile se nečemu što zastarelo,zaostalo i prevaziđeno.Samo bi trebalo da taj kralj još dovede vitezove okruglog stola,on sebe promoviše u kopiju kralja Artura i da se potpuno vratimo u srednji vek.
Најбољи наш владар свих времена био је краљ Милутин, значи, средњи век рулес. :D
 
"Zasititi"."Smiruje".:super: :rotf::rotf::rotf: Stvarno si kralj. :hahaha::rotf::D
E sad ću i ja da glasam za monarhiju, ali ne parlamentarnu, nego žandarmerijsku, da ima ko "sit" da ih "smiruje"... :mrgreen::hahaha::rotf:

monarhija nije opterecivanje budzeta to je ekonomska stabilnost
a tito je covek koji je prvo dozvolio ustasama da ubiju 1.5milijona srba
pa je onda iselo 600hiljada srba za vreme svoje vladavine pa kolko ima izbeglica tamo je bilo vise srba nego u srbiji cini mi se kakva je to staresina vidi se da je bio hrvat
 
monarhija nije opterecivanje budzeta to je ekonomska stabilnost
a tito je covek koji je prvo dozvolio ustasama da ubiju 1.5milijona srba
pa je onda iselo 600hiljada srba za vreme svoje vladavine pa kolko ima izbeglica tamo je bilo vise srba nego u srbiji cini mi se kakva je to staresina vidi se da je bio hrvat

Ne vidim vezu između monarhije i ekonomije u 21. veku, a pored najbolje volje ne vidim ni vezu Tita, ustaša i stradanja našeg naroda u 20. veku sa mojim republikanskim opredeljenjem.
 
a naj bolje po mom misljenju bi bilo kad bi imali gornji i donji dom u skupstini donji dom da bira zakone a gornji dom da budu unuci velikih licnosti ja sam naso cak 30 slvnih licnosti...........odnji odm neka bira narod a gornji zna se ko ce da bude haha...................


naj veca glupost u istoriji koja je uradjenja je sto svi imaju pravo glasa
 
sve drzave su se odvojile od jugoslavije osim srbije.
odvojile su se al su zaboravile svoje kadrove i to na vaznim mestima.
nedovoljna zastupljenost nas iz srbije u sistemu vlasti je nesto sto se mora promeniti .

e sad ****** neznam nasta mislis ali ono sto srbija mora sot pre da promeni je

jaca vojska vise regrutovanih pulena

ustavni sud

i da nam sudije nebuud hrvati pogotovo ne za ratne zlocine

ako je dejton vec prekrsen da srbija uzme svoju republiku srpsku i da nastaiv da se razvija ali ne ka evropi i ne ka natou nego da ide svojim putem jer te 2 ustanove us dva naj gora neprijatelja srbiji samo mi ot neividmo
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top