Da li je Srbija dosadna i neprimamljiva turistima?

Srbija je prelepa zemlja sto se tice prirodnih bogatstava a vala i resursa, Tara je po meni mnogo bolja od Zlatibora, na Zlatiboru sam bio pre 2 godine imao sam neku voznju, tamo da boravim turisticki ne bih isao ni da mi plate.
A na Tari sam bio pre nekih 8-9 godina i to van sezone, milina.
Slažem se da je Tara atraktivnija od Zlatibora, bio sam na obe planine. Zlatibor je samo više izvikan tj. izreklamiran.
 
Da nisam iz Srbije, verovatno bih zeleo da je posetim zbog istorijskih mesta, hrane i kulture.
Kojih istorijskih mesta a da su važni toliko da ti zapucaš recimo iz Koreje ili Japana u Srbiju?

Vi i dalje ne shvatate turistički "mindset".

Najbolja šansa za Srbiju i jeste ta hrana i neki gastronomski doživljaj na neki način jer u današnjem instagram,youtube,tik-tok svetu dobro prilično stoji.
 
Da li smatrate da je Srbija zapravo dosadna i neprivlačna zemlja estetski i da nema šta da ponudi u domenu turizma? Najposećenija turistićka destinacija u Srbiji je Vrnjačka Banja, a i to je selo sa dve ulice, Zlatibor još jedna poznata destinacija biva razoren gradnjom bez ikakve estetike, gradovi u Srbiji izgledaju bezlično, sivo i siromašno, nijedan grad u Srbiji osim Novog Sada nije sačuvao staru arhitekturu, čak ni prestonica Beograd nema ništa značajno da ponudi, posle Sarajeva je verovatno najružnija prestonica Evrope.

Koja su vaša mišljenja?

Kako da ne. Podgorica je neuporedivo lepša i od Sarajeva i od Beograda. To je zapravo jedan velegrad u poređenju sa oba ova grada. 🤪

Uvodni post vrvi od besmislica, netačnosti i površnosti.

Na pitanje po čemu bi Srbija bila zanimljiva turistima i šta je izdvaja od drugih zemalja mogao bi da odgovori neko ko je obišao dosta zemalja, a ne neko ko nije obišao ni zemlje bivše Jugoslavije.

Uvek se može pronaći jedan delić turističkog tržista koji se bazira na specifičnim potrebama i interesovanjima turista. To se zove turistička niša. Postoji jako mnogo takvih niša. To ne moraju biti profitabilne niše za masovni turizam, ali ipak mogu privući nekoga sa specifičnim interesovanjima. Verovali ili ne, postoji recimo i birding tourism koji se zasniva na posmatranju ptica u regionima bogatima pticama. Nekome su zanimljivije ptice, šumske životinje ili visoki planinski vrhovi nego veliki gradovi ili plaže.

Mislim da su srednjovekovni pravoslavni manastiri i freske u njima nešto što izdvaja Srbiju od većine zemalja. Takva turistička ponuda bi mogla da bude usmerena ka ljubiteljima umetnosti i srednjovekovne arhitekture.

Speleološki turizam bi mogao biti još jedna takva razvojna šansa turizma u Srbiji.

Jugozapadna Srbija ima dosta toga da ponudi u oblasti zimskog, planinskog i seoskog turizma, mada je možda i bolje da to ostane netaknuto jer masovni turizam je često neprijatelj prirode.
 
Da li smatrate da je Srbija zapravo dosadna i neprivlačna zemlja estetski i da nema šta da ponudi u domenu turizma? Najposećenija turistićka destinacija u Srbiji je Vrnjačka Banja, a i to je selo sa dve ulice, Zlatibor još jedna poznata destinacija biva razoren gradnjom bez ikakve estetike, gradovi u Srbiji izgledaju bezlično, sivo i siromašno, nijedan grad u Srbiji osim Novog Sada nije sačuvao staru arhitekturu, čak ni prestonica Beograd nema ništa značajno da ponudi, posle Sarajeva je verovatno najružnija prestonica Evrope.

Koja su vaša mišljenja?
Najružnija prestonica Evrope? Sarajevo, Tirana, Sofija, Istanbul, doduše to i nije prestonica.

Srbija i Grčka su bukvalno okružene onim pravim, orijentalnim, balkanskim Balkanom.
 

Back
Top