Da li je Srbija dosadna i neprimamljiva turistima?

A tek sto ne znaju geografiju to je cudo jedno.
Cak ni uzeg zavicaja,da ne pricam o sirem.
Nedavno sam upoznala jednu zenu iz Zrenjanina,koja nije imala pojma gdje je moj grad, Bijeljina,cak ni okvirno.
Djelovalo joj je valjda negdje u Indiji.😂
Kako ja znam gdje je Zrenjanin.🙂
A Bosna je tek misaona imenica.
Ko iz Srbije pogodi gdje je Šipovo,Glamoč,Grahovo...taj može u "Slagalicu".😂
Da ovo je tačno. Dosta ljudi ne zna ni okvirno gde se nalaze na mapi. Starija populacija uglavnom ne zna ni u kom delu sveta se nalazi Srbija.
 
Ovi što dolaze,...znaju. Jer pre toga "guglaju", pa se informišu. Informišu se dobro o svemu kad krenu negde.
Mene pitali,...kažem da sam "from Serbia",ali džaba kad oni čuju "Siberia".
To je kad ti USA mediji i Američki koledži "isperu mozak". :roll:
Moram vam ispricati anegdotu,desila se mojoj sestri.Oni su bili turisticki u Kolmaru,u Francuskoj,i usli su u neku prodavnicu suvenira,tako nekako.I pita ih zena odakle su.
Kaze sestra,kad su rekli da su iz Srbije,ona se toliko zacudila i obradovala,da joj je ispao neki predmet sto je drzala u rukama.Kazu da je zena bila toliko zapanjena kao da se neko cudo dogodilo.Ali pozitivno.Nisu skontali sta je bilo u pitanju.
Mozda je mislila da su iz Sibira.😂
Mada cisto sumnjam da Francuzi ne razlikuju te pojmove.
 
Moram vam ispricati anegdotu,desila se mojoj sestri.Oni su bili turisticki u Kolmaru,u Francuskoj,i usli su u neku prodavnicu suvenira,tako nekako.I pita ih zena odakle su.
Kaze sestra,kad su rekli da su iz Srbije,ona se toliko zacudila i obradovala,da joj je ispao neki predmet sto je drzala u rukama.Kazu da je zena bila toliko zapanjena kao da se neko cudo dogodilo.Ali pozitivno.Nisu skontali sta je bilo u pitanju.
Mozda je mislila da su iz Sibira.😂
Mada cisto sumnjam da Francuzi ne razlikuju te pojmove.
Ne,...Francuzi su "stara Evropska škola" imaju dobar i još uvek jako rigorozan sistem obrazovanja. Sličan kao i Ruski.
Biće pre da je to bila neka žena, poreklom sa naših prostora.
P.S. Jedan moj kolega i dalje "tripuje" da sam iz Afrike. :hehe:
 
Ne,...Francuzi su "stara Evropska škola" imaju dobar i još uvek jako rigorozan sistem obrazovanja. Sličan kao i Ruski.
Biće pre da je to bila neka žena, poreklom sa naših prostora.
P.S. Jedan moj kolega i dalje "tripuje" da sam iz Afrike. :hehe:
Ne znam.Ona nije znala engleski,oni nisu znali francuski,tako da je ostala misterija.
Ali zena se,kazu,bas vrlo upadljivo obradovala i zbunila kad je cula tu informaciju.🙂
 
Ma frqancuzi imaju tu osobinu da razvesele turiste tako sto im ispadne suvenir iz ruku kao od radosti, usrece i turiste....
Isto kao sto ti svaka kuvarica u Srbiji kaze, reci miki sta hoces...ako se zoves Miki, ti mislis wow, odakle me zna...
Da,zanimljivo...ali nisu im bas ispadali suveniri u drugim prodavnicama.A i turisti nisu bili bas srecni,nego vise iznenadjeni.
Meni nikad nijedna kuvarica u Srbiji nije nista slicno rekla...naprotiv,i ne vidim ih.
Ti,svakako,sve bolje poznajes... :roll:
 
Meni bi u Srbiji smetalo isto sto mi smeta i ovako.....nista ne znas ako pogledas stampanu ili planiranu verziju....
Znaci ne znaci ti red voznje iako pise da vazi za dati period, nije azurirano nista, ne vredi ti pravilo koje pise da vazi , jer se ne primenjuje....ne vredi ti da racunas na WC, kad ce pisati da ne rade svih 3 kabine , ne samo jedna....a tada je kasno..

To nije samo u Srbiji , to zna da bude na svim majmunskim drustvima...sta ce majmunima red, ima samo doslo mu i nije mu doslo....
E taj majmunski turizam je u Srbiji...
Probajte, dodjite u neki grad i vidite veliki raspored polazaka i cik da bude azuran....pa nije ovo SFRJ, a ni tada nije bilo bas azurno...

Ima na jednom mestu pise kugla sladoleda 2 dinara....naravno vlasnik ima logiku , vidji budale pa ko jos moze da pomisli da kugla kosta tako malo....i da se jos i ruga .....
Da je kaznjen zbog laznog oglasavanja, grebao bi ta slova samo tako....150 000 razloga za grebanje, pa nek se smeje do sutra...
Dakle lako je naterati autobusku da ima azuran red voznje, lako je naterati da voz polazi na vreme....lako je.....svaki put ih cepnes 150 000, ne mora vise i ako si bas dzek, uvedes agenciju kojoj to uplatis, pa onda ona nudi cene karata po snizenim cenama i da vidis kad se uspostavi lanac korisnosti kako ce da sve bude azurno....Agenciji odgovara da svaki put kad stanica omasi , ukazu na problem i maznu 150 000 dinara, rasporede na svoje karte, pa ne kosta 1000 nego 900 dinara, imaju vise musterija i odjednom Srbija postaje tako lepa turisticki...jok sad sam ja genije koji je to otkrio, nisam....sve to moze i dobar domacin, ali nema dobrih domacina, samo onih sa dugackim i kracim..
 
Poslednja izmena:
Mislila sam da pricas o turistickim putovanjima i restoranima,a ne kuvaricama u menzi,posto pravis neka poredjenja.
Ima i toga....Desava se i to....zavisno od zemlje...meni se desavalo...vise su anegdote....
Ne smem da pisem sta se sve desavalo , jer je neregularno , ali je u dobroj nameri....
Hajd samo naznaku....u jednoj visoko profesionalnoj kompaniji , high class, high price avio kompaniji , radila jedna filipinka i ide i nudi obrok koji je po meniju , 3,4 opcije, prilagodjene destinaciji, i nije u zurbi , dug let i povede se prica o nekom specijalitetu koji se meni svideo a lokalni je....I stjuardesa kaze, bas to imam ponela sam sebi za jelo, ali na nas filipinski nacin..
bukvalno se namestila da kazem, eto ako niko nece da sazna vi donesite meni vas obrok, kao novi dozivljaj...
E sad niti ce svaki putnik visoke klase da prihvati nepoznato jelo od nepoznate stjuardese , niti ce ona da rizikuje posao zbog toga....desi se...
Nju je oslobodilo odusevljenje sa kojim sam ja opisivao uzivanje u tom jelu , mene njena prostodusnost....
I jeste razlika izmedju lokalnog i njenog nacina pravljenja tog jela....
Isto kao nekom ponuda mladog kajmaka i paradajs stare sorte salate zvuci uobicajeno , ili losije nego starog kajmaka pa da se topi u vrucoj lepinji....ja bih svoj sendvic dao strancu iz ponosa prema prelepom ukusu koji ja osecam prema toj kombinaciji.
 
Poslednja izmena:
Pa i Bugarska i Rumunija su danas bogatije od Srbije.
Rumunija je zapravo postala vodeća ekonomija u regionu, ima BDP veći od Grčke.
Bugarska “bogatija od Srbije”? Ekonomski tigrovi BRE! U dlaku iste penzije, najveće u Evropi, a i šire:


12DFE57D-BF7C-41B8-B809-AE3A7CB657BE.jpeg

EC013605-3EFE-4F54-90F5-3F77B8B049C8.jpeg

944FF55F-03E3-481C-B019-6A085ADF1A17.jpeg
 

Back
Top