Da li je Srbija dosadna i neprimamljiva turistima?

Pa kako ne znas za prenocista u SU i Palicu :think:
Ijaooooo da ti si fina gospojica ne balvan kao ja.


Elem, ici turisticki u neku zemlju i ziveti u njoj, pa tako polovicno izjaviti da je Srbija sivilo i depresija je smesno.
Zaista nemam kad da pisem elabotat sta je sve to svasta nesto sto imamo od prirode i drustva vrlo specifino u odnosu na druge drzave.
Nije mnogo ali je upecatljivo.

A i dalje se cudim postavljacu teme da zivi u Niš a pljuje po njemu vise nego turci... to mi je u rangu .... precutacu sve sto bih napisao jer su zabranjene reci i mogu dovesti do toga da bidem onemogucen da pisem neko vreme.
******* x puno x ****** xxxxx
:D
 
https://www.srbijapodlupom.com/

Nabasah na ovaj sajt sa mnogo zanimljivih mesta. Nisam recimo znao da imamo El Paso city ispod Zlatibora. Samo se postavlja pitanje - zašto nema verziju na engleskom?

Mozda zato sto.su im ciljna grupa nasi ljudi tj. oni koji zive u Srbiji.

Jel znas druze da poznajem zenu , ima 41god iz Bg, konkretno zivi u Rakovici i da nikada nije bila u Novom Sadu. Ni sa skolom na ekskurziji ni do Sremskih Karlovaca.
Da li je to tebi pojmljivo?
 
Pa kako ne znas za prenocista u SU i Palicu :think:
Ijaooooo da ti si fina gospojica ne balvan kao ja.


Elem, ici turisticki u neku zemlju i ziveti u njoj, pa tako polovicno izjaviti da je Srbija sivilo i depresija je smesno.
Zaista nemam kad da pisem elabotat sta je sve to svasta nesto sto imamo od prirode i drustva vrlo specifino u odnosu na druge drzave.
Nije mnogo ali je upecatljivo.

A i dalje se cudim postavljacu teme da zivi u Niš a pljuje po njemu vise nego turci... to mi je u rangu .... precutacu sve sto bih napisao jer su zabranjene reci i mogu dovesti do toga da bidem onemogucen da pisem neko vreme.
******* x puno x ****** xxxxx
:D
Šta 'hvali "na Niš"?
Bila sam zilion puta,...grad im je prepun ("vikend") turista sa strane preko cele godine. Nzm da li to oni (Srbi) uopšte registruju.
 
Šta 'hvali "na Niš"?
Bila sam zilion puta,...grad im je prepun ("vikend") turista sa strane preko cele godine. Nzm da li to oni (Srbi) uopšte registruju.

pa nista ali postavljac teme zivi tamo i serenda po gradu kao da zivi u bunaru...i to je poenta
nema pojama da postoji svasta nesto u Nis a nije "cele kula'
ja da ga ucim atrakcijama u njegovom gradu ne pada mi na pamet.
Moze d me pita za BG i NS tu sam DR
 
pa nista ali postavljac teme zivi tamo i serenda po gradu kao da zivi u bunaru...i to je poenta
nema pojama da postoji svasta nesto u Nis a nije "cele kula'
ja da ga ucim atrakcijama u njegovom gradu ne pada mi na pamet.
Moze d me pita za BG i NS tu sam DR
Zar nije u redu imati različita mišljenja?
Ovako samo pričamo...Nije mi jasno zašto bih recimo trebala biti očarana svojim mestom rođenja ili boravka...
Meni je nekako realnije reći stvari kakve vidimo i lepe i ružne a prava ljubav je kada nisi ćorav, kada nisi očaran nečim već voliš to nešto bez obzira na sve mane.
Eno ono moje jezero sada je godinama već na žalost prljavo i mogla bih reći još 100 lepih a i manje lepih stvari, to ne znači da ga ne volim. Svakog ko zucne ružno o mojoj "močvari" bih
giphy.gif
ali to je realnost. Realnost nije uvek lepa...Ja ni ne shvatam ozbiljno recenzije nerealnih osoba.
Reci ovako, onako je...Tako je kako je...
To je isto kao kad turista ode negde i vidi samo nadžidžane vašare, plavo nebo, more, slika lepe insta sličice...guzice...a ne vidi mafiju, zlostavljanje, iskorišćavanje, siromaštvo...
 
Naravno da je pozeljno imati razlicita misljenja
ali koliko treba da si "cudan" , "razlicit" da serres u tanjir iz koga jedes ?

Znam dovoljno ljudi kojima se majka Srbija ne svidja. Ne zive ovde decenijama. Ali ih puca nostalgija samo tako.
dodju na 10-15 dana i podsete se zasto su otisli.

Ako zivis u Nisu konkretno i polivas po svom gradu i ne selis se iz njega tamo gde mislis da ce ti biti bolje
zaista mislis da treba da ima lepo misljenje o takvoj osobi ?
Ja nemam, Tebi i bilo kome ko brani da ga podrzavate.

Radi se o tome da sam dobrih 85% siguran da nije prosao Srbiju od Horgoa do Preseva kako valja da bi video sve lepo i manje lepo u Srbiji.

A jos bio malo turisticki u Beogradu i meni nasao da njake po rodnom gradu. A daaaaj .... o cemu pricamo ?
 
Naravno da je pozeljno imati razlicita misljenja
ali koliko treba da si "cudan" , "razlicit" da serres u tanjir iz koga jedes ?

Znam dovoljno ljudi kojima se majka Srbija ne svidja. Ne zive ovde decenijama. Ali ih puca nostalgija samo tako.
dodju na 10-15 dana i podsete se zasto su otisli.

Ako zivis u Nisu konkretno i polivas po svom gradu i ne selis se iz njega tamo gde mislis da ce ti biti bolje
zaista mislis da treba da ima lepo misljenje o takvoj osobi ?
Ja nemam, Tebi i bilo kome ko brani da ga podrzavate.

Radi se o tome da sam dobrih 85% siguran da nije prosao Srbiju od Horgoa do Preseva kako valja da bi video sve lepo i manje lepo u Srbiji.

A jos bio malo turisticki u Beogradu i meni nasao da njake po rodnom gradu. A daaaaj .... o cemu pricamo ?
Znaš kako...Sada pričamo o turizmu a ne o životu negde.

Ja zaista nikoga ne branim, nema ni od čega. Pričamo samo.

Bilo je ranije mišljenja da ne može da se kaže ništa (ružno) o nekom mestu ako nisi živeo tamo jer ne možeš imati mišljenje na osnovu par sati ili dana provedenih negde.
Međutim mišljenja su mišljenja, nisu činjenice a prve impresije svako može da ima a i da ih kaže, zar ne? :)

Recimo odeš u jedan restoran...Tebi se svidi meni ne ili obrnuto...Dešava se...Da li to znači da si ti ili sam ja u pravu?

Uostalom ako pričamo o vrednostima ljudi mene savršeno skoro ne interesuje ko šta kaže i kako se izražava, više me interesuju činjenice i nečije ponašanje.
Skoro svako može da slatko priča, ćiju ćiju, mozak na ispašu, srculenca, divno, da pesme sriče, nariče...Da li to znači da je dobra osoba? Ne, nužno, naravno i obrnuto...Ima ljudi koji su kao kočijaši, kojima svašta izlazi iz usta a opet...100x su iskreniji i "bolji" ljudi od slatkorečivih.
 
Ja i pricam sve vreme o turizmu !

Ako ne poznajes svoj grad i sve prednosti koje ima u odnosu na ostale, gde zivis?
Sta radis u zivotu ? Slatkoreciv si , psujes ko kocijas, sta ?

Mislim sad si ti previse objektivna a lepo si gore pisala da neko pocne da ti poliva po Palicu da bi dobio pesnicu u facu. Jel tako?

I zasta sad ti mene "grdis" sto napusavam, trudim se fino, one osobe koje nisu dalje iz svog dvorista izasle
ali i dalje zive tu , posetili neke svetske drzave (turisticki) i onda i dalje pljuju po svom gradu.

Za Nis me puno toga veze, i bio u njemu mnogo puta, i jeste i kasaba i mahala i lep grad.
Kao i NY kao i bilo koju drugi grad na svetu. Ima prednosti ima mane.
Nikada necu razumeti ljude koji zive u "ussrenom gradu" koji god da je i ne menjaju nista po tom pitanju.
Znaci da je problem do njih a ne do grada tj. mesta stanovanja.

Da li se sad razumemo ? Ako ja iz BG ne znam sve ussrane sokake, i sve one divlje deponije, i sav turlez
kako da opisem SVE LEPOTE KOJIH ima daleko vise... ne znam sa koje strane da pocnem tako da cu s brda z dola
Avala, Jakovo, Novi Beograd (onolika opstina bez pozorista cudo i apsurd ali najdrazi deo Beograda) Usce, Zemunski kej, Gardos, Savski kej, Ada, Kosutnjak, crkva Sv.Mark, hram Sv.Save, Beogradska Arena, Marakana, Topcider, Banjicka suma, Hipodrom, Bojcinska suma, Bela stena, Knez Mihajlova, Kalemegdan, donji Grad, ceo donji Dorcol oivicen od Despota Stefana, Tadeusa Koscuskog, od Decanske/Kolarceve dole do Sknderbegove i nize do Dunavske, Tasmajdanski park, Topciderska zvezda i dole park .... mogu da Ti da Vam nabrajam jos dva sata sta sve interesantno ima u Bg.


O tome ti pricam
 
Ja i pricam sve vreme o turizmu !

Ako ne poznajes svoj grad i sve prednosti koje ima u odnosu na ostale, gde zivis?
Sta radis u zivotu ? Slatkoreciv si , psujes ko kocijas, sta ?

Mislim sad si ti previse objektivna a lepo si gore pisala da neko pocne da ti poliva po Palicu da bi dobio pesnicu u facu. Jel tako?

I zasta sad ti mene "grdis" sto napusavam, trudim se fino, one osobe koje nisu dalje iz svog dvorista izasle
ali i dalje zive tu , posetili neke svetske drzave (turisticki) i onda i dalje pljuju po svom gradu.

Za Nis me puno toga veze, i bio u njemu mnogo puta, i jeste i kasaba i mahala i lep grad.
Kao i NY kao i bilo koju drugi grad na svetu. Ima prednosti ima mane.
Nikada necu razumeti ljude koji zive u "ussrenom gradu" koji god da je i ne menjaju nista po tom pitanju.
Znaci da je problem do njih a ne do grada tj. mesta stanovanja.

Da li se sad razumemo ? Ako ja iz BG ne znam sve ussrane sokake, i sve one divlje deponije, i sav turlez
kako da opisem SVE LEPOTE KOJIH ima daleko vise... ne znam sa koje strane da pocnem tako da cu s brda z dola
Avala, Jakovo, Novi Beograd (onolika opstina bez pozorista cudo i apsurd ali najdrazi deo Beograda) Usce, Zemunski kej, Gardos, Savski kej, Ada, Kosutnjak, crkva Sv.Mark, hram Sv.Save, Beogradska Arena, Marakana, Topcider, Banjicka suma, Hipodrom, Bojcinska suma, Bela stena, Knez Mihajlova, Kalemegdan, donji Grad, ceo donji Dorcol oivicen od Despota Stefana, Tadeusa Koscuskog, od Decanske/Kolarceve dole do Sknderbegove i nize do Dunavske, Tasmajdanski park, Topciderska zvezda i dole park .... mogu da Ti da Vam nabrajam jos dva sata sta sve interesantno ima u Bg.


O tome ti pricam
Ne napušavam. Trenutno mi je dosadno a ti se činiš dobrim sagovornikom :lol:
 
Ne! Oni su plagijat a mi smo pravi.
Oni izašli iz mašte Stokera a mi imamo izveštaj doktora Frombalda, crno na belo
Kakav bre Drakula pored Petra Blagojevića i Pavla Arnauta?
Vampirizam bi trebalo da bude glavna grana tuizma u Srbiji, Skandinavci lude za takvim stvarima. Samo da bude sirovo, ništa tipa poseta Drakulinom dvorcu i kupovina suvenira

Da opet neko nešto ukrao Srbiji…
 
Mozda zato sto.su im ciljna grupa nasi ljudi tj. oni koji zive u Srbiji.

Jel znas druze da poznajem zenu , ima 41god iz Bg, konkretno zivi u Rakovici i da nikada nije bila u Novom Sadu. Ni sa skolom na ekskurziji ni do Sremskih Karlovaca.
Da li je to tebi pojmljivo?
Meni je nepojmljivo,ali ima ljudi koje ama bas nista ne zanima osim u krugu precnika "kuca-poso".
 
A tek sto ne znaju geografiju to je cudo jedno.
Cak ni uzeg zavicaja,da ne pricam o sirem.
Nedavno sam upoznala jednu zenu iz Zrenjanina,koja nije imala pojma gdje je moj grad, Bijeljina,cak ni okvirno.
Djelovalo joj je valjda negdje u Indiji.😂
Kako ja znam gdje je Zrenjanin.🙂
A Bosna je tek misaona imenica.
Ko iz Srbije pogodi gdje je Šipovo,Glamoč,Grahovo...taj može u "Slagalicu".😂
 

Back
Top