Ćoše za slanoljupce (slani zalogaji, aranžiranje hrane)

toliko sam obećavala, pa me bilo sramota da se tu postavim, među vas profesionalce... Imajte u vidu da je ovo samo predjelo za jednu porodičnu slavu :rumenko:
5691_1094847891241_1227890935_30242126_7774077_s.jpg

5691_1094847931242_1227890935_30242127_189318_s.jpg

5691_1094848011244_1227890935_30242129_1025390_s.jpg

5691_1094847971243_1227890935_30242128_6267202_n.jpg
 
Poslednja izmena:
1. Slana torta
Kore za rozen tortu
Umešati sitan sir, krem sir i malo majoneza
pa to podeliti na četiri dela. U jedan umešati barena jaja, u drugi kisele krastavce, u treći šunkaricu, ili suvi vrat, u četvrti peršun i beli luk... filovati, ukrasiti... nikakva mudrost. Ukus je fenomenalan, jer te sltkaste kore dajuposebnu draž :)

2. Slani rolati
levo - samleti slane krekere, izmešati sa malo margarina, jogurta (dok se ne poveže), konzervom tunjevine i prženim susamom. Sve to razvaljati na list oblatne (koja je odstojala uvijena u mokru krpu). Premazati ajvarom (ili kečapom), u sredinu staviti obarena jaja, ili masline, ili oboje i uviti u rolat
desno - 5 jaja, 5 kašika brašna, 2 kašike ajvara, pp, napraviti patišpanj, uviti ga u vlažnu krpu. Fil - sitan sir i krem sir izmešati sa pečenim susamom.

3. salate - sa kukuruzom, urnebes, kijevska (praziluk, krompir, jogurt, kiki-riki), ruska sa trikolori testeninom i celer sa karijem

4. palenta
skuvati palentu, posoljena voda, maslac, palenta :arrow:
kad se ohladi razvaljati u 'koru', modlama vaditi oblike (srca i deteline kod mene), nafilovati kremsijem, i u trubice uvijen kulen ili zimska salama + krastavci u osmice
-urolovana šunkarica sa nadevom po želji, isečena na rolatiće od cca 2 cm, zatvorena maslinkama
 
Da li cu uspeti hmmm? Ako mi ovo uspe ja sam srećna žena:klap:

Draga Mariska 018 evo pišem recept za poslednju sliku. Ovo nije ništa posebno, odnosno to je kačamak ili palenta, koja se vruća razlije u vodom pokvašenu tepsiju, površina se dobro poravna i kad se ohladi vadiš modlicama razne oblike i ukrašavaš po želji (kačkavalj, beli sir, neku salamu, kečap, majonez i sl). TO je to, :klap::bye: Pusti mašti na volju :cmok::cmok2::zag:
 
Често сам овде, јер увек има нових идеја и корисних савета које несебично делите и са нама аматерима.Можда ће ово некоме бити интересантно:
КОРПИЦЕ ОД КОРА ЗА ГИБАНИЦУ
Ово може да буде добра замена за слане корпице, поготово што може да се прави раније. Потребне су коре за гибаницу и плех за пројице-онај средње величине за 12 комада
Oд кора за гибаницу се исеку квадрати, отприлике 5×5cm. По две коре се споје тако што се кане мало смесе уље+кисела вода (као код гибанице). При томе горњу кору ротирати. На дно сваког отвора се стави круг пеки папира, па коре и мало обликује према зидовима-као када се ставља салвет у корпицу за хлеб. Ставити 2-3 зрнца пасуља да се корице не би подигле при печењу и врло кратко пећи.
Корпице се пуне салатама или лоптицам од сира са додацима-то све знамо. Ја сам на дно стављала мало кечапа, па месну ћуфтицу и украсила колутом лука.

Расписах се, а једна слика би то све много простије објаснила. Поправићу се.
 
Хвала Мачкици НС. Ево још нешто. Ја сам запослена, па волим да припремам ствари које се праве раније:
ХЛАДАН РОЛАТ
500g тањих кора ( 12 комада - за 3 ролата), кисело млеко, 2 јаја, 1/2 шољице уља.
 Од наведених састојака направити смесу за премазивање кора. Подмазати плех, па ређати коре. Прву, другу и трећу премазати масом, па поклопити четвртом. Пећи, а печено увити у ролат (користити мало наквашену крпу). Оставити да стоји-направити 1-2 дана раније.
 300g крем сира или 2 павлаке, 300g шунке, 100g мајонеза, мало киселих краставчића, обареног грашка и шаргарепе. Овом масом премазати коре, формирати ролат и ставити у фрижидер. Пре служења премазати павлаком и прекрити ренданим качкаваљем.
***Фил може бити и другачији-печена паприка и сир, печурке и сл.
 
Хвала Мачкици НС. Ево још нешто. Ја сам запослена, па волим да припремам ствари које се праве раније:
ХЛАДАН РОЛАТ
500g тањих кора ( 12 комада - за 3 ролата), кисело млеко, 2 јаја, 1/2 шољице уља.
 Од наведених састојака направити смесу за премазивање кора. Подмазати плех, па ређати коре. Прву, другу и трећу премазати масом, па поклопити четвртом. Пећи, а печено увити у ролат (користити мало наквашену крпу). Оставити да стоји-направити 1-2 дана раније.
 300g крем сира или 2 павлаке, 300g шунке, 100g мајонеза, мало киселих краставчића, обареног грашка и шаргарепе. Овом масом премазати коре, формирати ролат и ставити у фрижидер. Пре служења премазати павлаком и прекрити ренданим качкаваљем.
***Фил може бити и другачији-печена паприка и сир, печурке и сл.

UUU ovo ne moz da ne valja!Nema takvog smajlija da opise moju reakciju na recept.Curi mi voda iz usta u velikim kolicinama.
 
Можда нисам баш најбоље објаснила. Пече се врло кратко, једна за другом подлога за ролат од 4 коре. Ја прву подлогу ставим између две влажњикаве крпе, па на њу подлога, па крпа (као "торта"). Кад смекшају, сваку умотам као ролат до филовања, или одмах филујем. Нема универзалног рецепта, морате испробати, јер пуно зависи од кора.
 

Back
Top