Ćoše za slanoljupce (slani zalogaji, aranžiranje hrane)

Hvala, drage moje, bolje vas nasla! :)

MMMMMMMM super vam je klopica... mislim na tebe i Mama Maju! 18sati rada - svaka cast. To je zesci trud. :ok:
Ako samo mogu da te zamolim nemoj pisati svoje ime preko cele slike , smeta mi da uzivam u zalogaju :zper:

Imam negde slike svojih radova iz rezanja voca - probacu da ih postavim, mozda neko dobije ideje.. pozdravce
.
 
MMMMMMMM super vam je klopica... mislim na tebe i Mama Maju! 18sati rada - svaka cast. To je zesci trud. :ok:
Ako samo mogu da te zamolim nemoj pisati svoje ime preko cele slike , smeta mi da uzivam u zalogaju :zper:

Imam negde slike svojih radova iz rezanja voca - probacu da ih postavim, mozda neko dobije ideje.. pozdravce
.
Imam bolju ideju! :zper:
Kaži ti nama lepo koje voćke da pripremimo, pa kad se svi okupimo i ti malo "daneš dušom" posle puta, lepo uzmeš i onako iz hobija kreneš da reckaš . Mogu i ja da slikam... ;):hahaha:
 
Rezanje voca.. fruitcarving ili kako god. Radi se nozem sa duuugom i dvoseklom ivicom. Treba mnogo strpljenja :dash: a u principu je nenaplativo :lol:
 

Prilozi

  • vockice1.jpg
    vockice1.jpg
    47,8 KB · Pregleda: 71
  • vockice2.jpg
    vockice2.jpg
    24,6 KB · Pregleda: 71
Imam bolju ideju! :zper:
Kaži ti nama lepo koje voćke da pripremimo, pa kad se svi okupimo i ti malo "daneš dušom" posle puta, lepo uzmeš i onako iz hobija kreneš da reckaš . Mogu i ja da slikam... ;):hahaha:

Kako se ona samo slatko smeje! :eek: Da li si ti normalna ! :hahaha:Pa ne bih ovo ponovo radila ni u ludilu!

Tanjir ovakvog voca - recimo dve polovine lubenice , jedna sa ruzama druga sa ljiljanima, dve polovine dinje, takodje razlicitog dizajna i tu poneka breskvica i papagajcici i gloubice od jabuka kostaju u Engleskoj oko 75funti. A ovde se racuna kao baceno voce! :eek::eek::eek:

A pipavo ko da radis goblen!
A da ja sve tebi lepo opisem pa ti polako dok se odmaras :) dok te ne uhvati reuma u prstima! :hahaha: Salim se malo al u stvarnosti se stvarno od ovoga pokoce prsti! :thumbdown:
 
Svaka cast za ovo rezbarenje voca, prava umetnost!

Mamamajo, svaka cast! Molim te, mozes li nam reci, tacnije iskuckti recepte za ove vocne korpice, kremove u cinijcama prelivene vocem i one braon kremoveu cinijcama, deluje mi jako primamljivo, pa bih spemala to leti, jer to mi dodje kao fina poslastica, onako u ciniji. Izvini, ja sam pocetnik, tako da ono sto si napisala na jednoj slici, mislim vanil krem sa vocem, ja bas ne razumem, jer meni treba detaljnije, dok i ja ne naucim neke stvari!

Hvala ti puno i hvala svima ostalima!
 
I sada nešto moje, rađeno u Nišu

Voćne korpice

andrejevroendaniuskrs059-1.jpg


Draga mamamajo,
Sve što ste radile ti i tvoja drugarica Vesna me oduševljava i stalno gledam i gledam i ne mogu da se nagledam.

Nego meni treba vaša pomoć, naime 01. jula mi ćerka ima prvu samostalnu izložbu u Galeriji SKC na Novom Beogradu, pod nazivom ''Šta mi se to lepi za jastuk''. Inače ona završava 5. godinu na Likovnoj akademiji i ovo je jako vžna izložba za nju i za njenu buduću karijeru, pa smo hteli da joj upriličimo nešo posebno i malo drugačije nego na ostalim izložbama.

Zamislili smo da za osluženje pored sokova i ostalog pića poslužimo i voće i bolu sa voćem. Našli smo dosta recepata na netu i mislimo da je to za nas početnika prilično jednostavno i izvodljivo, ali razmišljam u kojim osudama da pripremimo bolu, jer sve okrugle staklene činije koje imamo su otprilike zapremine od 3-6 litara i negde po gradu ne mogu da nadjem veće. Takodje, odgovarale bi mi ove okrugle male činijice (pretpostavljam da su plastične) u kojima si ti posluživala voćne korpice.

U njih bi posetiocima posluživali voće i bolu, mislim da bi bilo zgodno, ali ne znam gde da ih nabavim. :sad2:

Poljubac i puno ti hvala na brzom odgovoru :zag::zag::cmok:
 
Draga teta Iro, puno ti hvala na odgovoru, čestitam sinu na diplomskoj izložbi, gledaćemo obavezno da svratimo i pogledamo je. Naravno biće nam drago da i vi dodjete na samostalnu izložbu moje ćerke. Ona je imala diplomsku izložbu od 13.-21.06. na Fakultetu likovnih umetnosti. Kako je to lepo kad su nam deca uspešna, ponosimo se njima. :klap: Veliki poljubac :cmok::bye:

Molim te Buducatasto da mi kazes u koliko sati je otvaranje izlozbe. bas bi voleli da dodjemo, a to ce biti i prilika da se upoznamo. Deca nam se mozda i znaju.
 
I sada nešto moje, rađeno u Nišu

Voćne korpice

andrejevroendaniuskrs059-1.jpg


Draga mamamajo,
Sve što ste radile ti i tvoja drugarica Vesna me oduševljava i stalno gledam i gledam i ne mogu da se nagledam.

Nego meni treba vaša pomoć, naime 01. jula mi ćerka ima prvu samostalnu izložbu u Galeriji SKC na Novom Beogradu, pod nazivom ''Šta mi se to lepi za jastuk''. Inače ona završava 5. godinu na Likovnoj akademiji i ovo je jako vžna izložba za nju i za njenu buduću karijeru, pa smo hteli da joj upriličimo nešo posebno i malo drugačije nego na ostalim izložbama.

Zamislili smo da za osluženje pored sokova i ostalog pića poslužimo i voće i bolu sa voćem. Našli smo dosta recepata na netu i mislimo da je to za nas početnika prilično jednostavno i izvodljivo, ali razmišljam u kojim osudama da pripremimo bolu, jer sve okrugle staklene činije koje imamo su otprilike zapremine od 3-6 litara i negde po gradu ne mogu da nadjem veće. Takodje, odgovarale bi mi ove okrugle male činijice (pretpostavljam da su plastične) u kojima si ti posluživala voćne korpice.

U njih bi posetiocima posluživali voće i bolu, mislim da bi bilo zgodno, ali ne znam gde da ih nabavim. :sad2:

Poljubac i puno ti hvala na brzom odgovoru :zag::zag::cmok:

Uradicu ti ja bolu od leda kojeg god precnika da ti treba - najmanje su od 20cm precnika a najvece od 70cm.
Samo moramo ove nedelje da zavrsimo jer sledece dve cu na odmor.
 

Back
Top