centimetar manje - komplex više?

Hellen:
Хмм...видиш, по мерилима моје бабе није тако.
Мушкарци се за њу деле на ''висок па леп'' (јер ако је висок - то је већ лепота), и ''мали, па никакав''...(ако је мали, не мож' бити леп)....
Хоћу да кажем, критеријуми лепоте се разликују код различитих људи, за многе је висина управо основни предуслов за лепоту...

Baba "zna" da kad si veliki možeš sebi da priuštiš luksuz da budeš i dobar, a kad si mali onda nema šta da razbacuješ već moraš sve da iskoristiš.....
 
:oops: Sve je to individualno, mada ima tačnosti bar 60 % u tome da manji ljudi imaju veće komplekse a i krzo istoriju se pokazalo :lol: hitler, napoleon, tito sve su to mali ljudi bili mali i vecinom zli 8-) :lol: A što se tiče lepote ipak mislim da je visina bar neki ausvajs za ljepotu normalno da ce djevojka od 180cm biti san snova, prije nego neka od 164 cm. Kao i muskarac ipak djevojka voli vidjeti velikog pored sebe :shock: sto ima ruku kao lopatu :lol: da je cuva voli i pazi. Evo ja sam visok 194 cm tezak 87 kg i bas mi je fino hahahah

:twisted:
 
Lik koga poznajem je operisao noge i produzio ih za 5.cm.
Ali komplexi su ostali sad planira da ih produzi jos 5.cm!

Moja iskustva sa nizim ljudima potpuno potvrdjuju teoriju mali i prgavi,sto ne znaci da nema malih ljudi koji to nisu,samo ih ja nisam srela za ovih 40.godina.
 
HELENA33:
limelight... a koliko si ti visok?
Ja sam devojka i moja visina nije relevantna za moj stav da niko ne treba da pravi tako nebulozne generalizacije o tome da su niski ljudi "prgavi".To je jednako glupo kao i reci da su ruzni ljudi automatski zli jer su zaboga ruzni, ili da su ljudi sa nekim fizickim defektom psihicki osteceni.Ovo je 21 vek i ukoliko se neko rukovodi zakononom fizicki jaceg ja prosto smatram da je primitivan.Ukoliko je nekome visoka osoba estetski vise privlacna to je ok, ali izvoditi psihicke generalizacije na osnovu necijeg fizickog izgleda je primitivno.
 
Ja i dalje stojim kod svojih i tudjih "nebuloznih" izjava.....To što im se omakne i period bez tih ispada ne znači da uprosečeno nisu zaslužili da se markiraju ovako.....

Važe nekoliko zakona, zakon jačeg, zakon glupljeg, i zakon uplašenih.....
zakon jačeg je naravno fizički zakon , tj . zakon čutanja.
zakon glupljeg je zakon gde se radi komunikacije nivo prilagodjava uvek glupljem.
zakon uplašenih je zakon gde se zbog ugroženosti uvek isključuje, odstranjuje na vreme onaj koji može da postane opasnost, tj. rulja.
 
Tuzni_patak:
Ja i dalje stojim kod svojih i tudjih "nebuloznih" izjava.....To što im se omakne i period bez tih ispada ne znači da uprosečeno nisu zaslužili da se markiraju ovako.....

Važe nekoliko zakona, zakon jačeg, zakon glupljeg, i zakon uplašenih.....
zakon jačeg je naravno fizički zakon , tj . zakon čutanja.
zakon glupljeg je zakon gde se radi komunikacije nivo prilagodjava uvek glupljem.
zakon uplašenih je zakon gde se zbog ugroženosti uvek isključuje, odstranjuje na vreme onaj koji može da postane opasnost, tj. rulja.
Ja sam rekla da su izjave nebulozne a ne celokupan "stvaralacki opus" njihovih vlasnika.Mislim da dalja polemika nema neki smisao jer ne mogu da se prilagodim nacinu tvoje komunikacije.
 
Limelight:
Ja sam devojka i moja visina nije relevantna za moj stav da niko ne treba da pravi tako nebulozne generalizacije o tome da su niski ljudi "prgavi".To je jednako glupo kao i reci da su ruzni ljudi automatski zli jer su zaboga ruzni, ili da su ljudi sa nekim fizickim defektom psihicki osteceni.Ovo je 21 vek i ukoliko se neko rukovodi zakononom fizicki jaceg ja prosto smatram da je primitivan.Ukoliko je nekome visoka osoba estetski vise privlacna to je ok, ali izvoditi psihicke generalizacije na osnovu necijeg fizickog izgleda je primitivno.


zakljucak izveden na osnovu iskustva.

ne znam zasto spominjes ruzne osobe kada o njima nije rec ovde..

svakim danom sve uverenija u teoriju - sto manji to iskompleksiraniji..
ne kazem da nema odstupanja, ali iz ovde prilozenog - izuzetak samo potvrdjuje teoriju!

mali - prgavi!!!
 
Tuzni_patak:
Ja i dalje stojim kod svojih i tudjih "nebuloznih" izjava.....To što im se omakne i period bez tih ispada ne znači da uprosečeno nisu zaslužili da se markiraju ovako.....

Važe nekoliko zakona, zakon jačeg, zakon glupljeg, i zakon uplašenih.....
zakon jačeg je naravno fizički zakon , tj . zakon čutanja.
zakon glupljeg je zakon gde se radi komunikacije nivo prilagodjava uvek glupljem.
zakon uplašenih je zakon gde se zbog ugroženosti uvek isključuje, odstranjuje na vreme onaj koji može da postane opasnost, tj. rulja.

Patak ne pamtim kada mi se neki tvoj psot ovako dopao. Samo sto ne vidim da ti zakoni imaju veze sa ovom temom. Mislim da bi bilo dobro da otvoris zasebnu za ove zakone, jer mi se cini da si ih dobro zapazio.
 
Niži muškarci nisu agresivniji od visokih
Teoriju po kojoj su niži muškarci agresivniji od viših su opovrgli britanski znanstvenici koji tvrde kako su bržem "gubljenju živaca" skloniji viši muškarci.

Znanstvenici s University of Central Lancashire proveli su istraživanje na skupini muškaraca raznih visina.

Zadaća im je bila međusobna borba drvenim štapovima, no jedan od sudionika borbe namjerno je trebao provocirati drugoga, lupajući ga snažno štapom po zglobovima prstiju.

Video zapis pokazao je da su gotovo svi viši muškarci češće uzvraćali skupini "provokatora" od onih nižega stasa.

Istraživanje je provedeno da bi se testirao tzv. Napoleonov kompleks, kako ga je nazvao austrijski psihijatar Alfred Adler, osnivač pravca individualne psihologije.

On je Napoleona uzeo kao primjer osobe koju želja da nadomjesti tjelesni nedostatak - nizak stas, tjera u krajnosti.

Primjerice, osoba koja pati od ovog kompleksa postavit će slike u stanu niže na zidovima i napraviti razne druge stvari kako bi se u vlastitom okruženju osjećala višom.

Do sada se vjerovalo kako su osobe s "Napoleonovim kompleksom" nasrtljivije, agresivnije i svađalački raspoložene u težnji da se posebno dokažu, posebno kada je u pitanju nadmetanje s višim muškarcima.

U eksperimentalnoj borbi štapovima sudjelovalo je 10 prosječno visokih muškaraca i 10 muškaraca visokih oko 1,60 cm.

"Provokatorima" su znanstvenici unaprijed rekli kako se moraju ponašati, objasnivši im da testiraju njihove fizičke sposobnosti, vrijeme reakcije i koordinaciju njihovih pokreta.

Nakon pregledanih video-snimaka dr. Mike Eslea koji je vodio studiju rekao je kako su rezultati pokazali da je sindrom "Napoleonova kompleksa" općenito pogrešno vjerovanje.

"Kada ljudi vide agresivnog nižeg muškraca, skloniji su pomisliti da je to zbog njegova kompleksa niskog stasa, jer je to očito i prvo je što privlači njihovu pozornost", objasnio je dr. Eslea zaključio - naše je istraživanje pokazalo upravo suprotno.
 
zanimljiva teza...mislim to, korelacija izmedju visine i temperamenta....ili visine i potrebe za dokazivanjem....o Boze.....ja poznajem razne i na jednoj i na drugoj strani.....mislim da nekog pravila nema!
Moja drugarica ima starijeg brata, koji je bas nizak, nema vise od 168 cm, ali je covek fenomenalan, duhovit, sposoban...ma sutra bih bila s njim...al, ebiga, ozenjen je.....
 
Charlotte:
Dive, u prvom postu ako da si opisala jednog mog poznanika. S tim sto njemu niej strani da ponakad i omalovazava neke ljud eoko sebe ako zapazi moje simpatije prema njima. Inace ima puno kvaliteta, ali i neke komplekse koji i ponekad bas smetaju.



prepuni kvaliteta! ali ih eliminisu - kompleksima!

sta kazes ponekad? ja bih pre rekla ponekad ih ne omalovazava - kad je u plus fazi..

kao ovih dana..pa pomislim kako se mozda varam..al` onda djavolak koji im ne da mira proviri iz njih..
 

Back
Top