centimetar manje - komplex više?

Hellen:
Шта се извињаваш? :lol: Ко нам крив што смо разводњене! :wink:

Е, стварно била сам на једној свадби (без народњака), било је супер расположење и ја сам цело вече играла...откачила сам се скроз, осећала сам се тако..хм..распусно, ватрено....како да кажем....:wink:
А онда, сутра смо гледали снимак свадбе....и док моја малецна другарица скакуће ко жеравица, живахно ђипа на све стране.....ја се само благо њишем по такту музике....:-(
А мислила сам да сам била тако ватрена....:roll: :lol:
idi bre helen:lol:
koliko si visoka?
 
Ма, нисам тако јако (174 цм), али кад се то укомбинује са разводњеним лалинским (сосинским) темпераментом, онда се као крајњи резултат добијем ја! :-( :lol:
 
S_K_V_O:
u pravu si, ne kapiras...
tema je o medjuzavisnosti visine i temperamenta, pojacane zelje da covek bude u centru paznje, da se istakne...pogotovo kod pripadnika MUSKOG pola...

Mislim da to nije tako cudno. Iz mog iskustva, tacno je. Posebno kad si tinejdzer ili malo stariji. Kasnije to vec prestaje da bude tako bitno.
Vecina mojih prijatelja bila je visa od mene, naravno visina je za muskarca faktor koji ga izdvaja u pozitivnom smislu, cini dominantnijim, skrece paznju itd.
Logicno je da mi koji smo nizi moramo da nekako to nadoknadimo...mislim da nije u pitanju nikakav poseban kompleks...jednostavno, prirodna selekcija cini svoje, svako se bori na svoj nacin, u mom slucaju verujem da sam bio duhovitiji, zabavniji i hrabriji od njih.
Visina je kompleks samo ako je tako shvatis, kao neki izuzetno ogrnicavajuci faktor za uspeh i zadovoljstvo u zivotu ili ako se ljutis na nekoga ko smatra da je to tvoj ogranicavajuci faktor pa te stoga ne prihvata.
 
Iz iskustva mogu da kazem da vecina niskih muskaraca jeste iskomplexirana, a bogami i neke zene koje znam su takodje vrlo neprijatne kao osobe upravo zbog komplexa zbog visine.
Generalno ne volim nesto da se druzim sa osobama koje su previse niske, jer se ja pored njih osecam kao bandera ili njihova keva a oni pored mene kao kepeci. Mislim nisam nesto mnogo visoka (175-6) ali ipak volim da budem u "visokom drustvu". ;)
 
Mackic:
Iz iskustva mogu da kazem da vecina niskih muskaraca jeste iskomplexirana, a bogami i neke zene koje znam su takodje vrlo neprijatne kao osobe upravo zbog komplexa zbog visine.
Generalno ne volim nesto da se druzim sa osobama koje su previse niske, jer se ja pored njih osecam kao bandera ili njihova keva a oni pored mene kao kepeci. Mislim nisam nesto mnogo visoka (175-6) ali ipak volim da budem u "visokom drustvu". ;)
Ako vec biras drustvo po visini , trazi onda visoke sa niskim IQ, tu ces se sigurno odlicno uklopiti i neces se osecati ko bandera.
 
dive:
kakvo je vaše iskustvo sa nižim osobama? posebno muškog pola!

svakodnevno sam u kontaktu sa osobom izuzetno vrednom i kreativnom. ali..svaki posao koji odradi propraćen je *marketingom*!

svi sa kojima ima kontakt moraju da znaju šta radi, koliko radi..uvek su opisi nakićeni i obogaćeni pa po završetku ispada da je pomerena planina!

pritom često mora bezrazložno da *spusti* svojim saradnicima!
duže se poznajemo, pa znam da ga yebu komplexi - a bez razloga!

sinoć mi slučajno zajednički prijatelj kaže da je to sasvim normalno kod nižih muškaraca! što ja do sada nikad nisam povezivala.
njegova teorija je da niže osobe od malih nogu moraju da se bore kako bi prišle dominantnijim u društvu..i da se to vremenom samo produbljuje.
i nikad te dečije komplekse ne prevaziđu.

Svasta....nista posebno...ljudi kao i svi ostali...nisam srela nekoga ko bi bio iskompleksiran zbog visine...sem jedne drugarice koja je zaista visoka 186 i tesko joj to padalo...al sad smo i nju sredili...bas joj stoji ta visina...meni je lepa...

Inace sam visoka 174 i obozavam, da nosim stikle...kome se nesvidja nemora, da gleda...al obicno bleje...u pozitivnom smislu... :lol: :lol: :oops: ;) :p
 
Mislim da na rad i stvaranje su vise nadahnuce i ljubav prema stvaranju odgovorna nego kompleksi. Kompleks je negativna pojava i ona kao i svaka druga goni coveka ( velika razlika ) i to najcesce u najgorim smerovima. Po meni, kompleks je teska bolest koja nema realne osnove nikada. To sto je neko nizak rastom ne bi smelo da bude problem i tema za razgovor ali ako se neko oseca malim onda je to vec druga stvar i nema veze sa visinom u cm bas uvek.
 
nekad,davno radio sam za jednog takvog,....malog i izkomplexiranog...radio je i dan i noc...pravio je kucu ogromnu.....kostala ga tad 10 miliona maraka...a u kuci,samo jedan krevet....pravljen po meri....za njega...sad dolaze turisti da gledaju njegovu kucu...
 
MA TO JE NAJOBICNIJE GLUPOST...ODAKLE TI TA IDEJA DA SU NIZI LJUDI KOMPLEKSI? I JOS DA IMAJU POTREBU DA SE DOKAZUJU SAMO RADI TOGA STO SU SKRACENE VARIJANTE? JA SAM LICNIO NISKA DEVOJKA, ALI NIJEDAN DECKO KOJI JE MENI U ZIVOTU PRISAO NIJE BIO NIZI OD 185cm...UOPSTE NIJE POENTA U VISINI NEGO U CELIKUPNOM FIZICKOM IZGLEDU...AKO SI RUZAN MA MOZES DA IMAS I 2 METRA ILI DA SI KEPEC...RUZAN OSTAJE RUZAN NEBITNO DA LI JE VISOK ILI NIZAK.MENE DOZIVLJAVAJU KAO LEPU I ZGODNJIKAVU I NIKADA NISAM IMALA PROBLEM ZBOG TOGA STO SAM KRATKA..NAPROTIV...TO MI JE ZA MNOGE STVARI BILA PREDNOST....
 
Jeli svalerka a sto ti vices???
c024.gif
 
Limelight:
Pa da, niski imaju kompleks vise vrednosti a visoki kompleks nize vrednosti...
oh, pa to je jedan isti kompleks
samo se ispoljava u malo drugacijoj formi

Mozda si ti delimicno u pravu... ne znam, ne verujem da postoje neka relevantna misljenja za ovakve generalizacije. Verovatno su najsrecniji oni prosecni. Mozda neki niski ljudi nabijaju komplekse visokim ljudima iz ciste zlobe ili obratno... ko zna... U svakom slucaju, u Srbiji je najbolje biti isti kao i svi drugi...
 
UOPSTE NIJE POENTA U VISINI NEGO U CELIKUPNOM FIZICKOM IZGLEDU...AKO SI RUZAN MA MOZES DA IMAS I 2 METRA ILI DA SI KEPEC...RUZAN OSTAJE RUZAN NEBITNO DA LI JE VISOK ILI NIZAK.MENE DOZIVLJAVAJU KAO LEPU I ZGODNJIKAVU I NIKADA NISAM IMALA PROBLEM ZBOG TOGA STO SAM KRATKA..NAPROTIV...TO MI JE ZA MNOGE STVARI BILA PREDNOST....

Хмм...видиш, по мерилима моје бабе није тако.
Мушкарци се за њу деле на ''висок па леп'' (јер ако је висок - то је већ лепота), и ''мали, па никакав''...(ако је мали, не мож' бити леп)....
Хоћу да кажем, критеријуми лепоте се разликују код различитих људи, за многе је висина управо основни предуслов за лепоту...
 
Hellen:
Хмм...видиш, по мерилима моје бабе није тако.
Мушкарци се за њу деле на ''висок па леп'' (јер ако је висок - то је већ лепота), и ''мали, па никакав''...(ако је мали, не мож' бити леп)....
Хоћу да кажем, критеријуми лепоте се разликују код различитих људи, за многе је висина управо основни предуслов за лепоту...
Pa dobro mozda za tvoju babu.I za mog dedu je ideal zenske lepote devojka od dvesta kila, po mogucnosti brkata i energicna.Te ratne generacije ,za njih je ideal lepote dobra uhranjenost i fizicka razvijenost jer to povecava sanse za priplod.I dans je ostalo dosta od tih bioloskih stereotipa vezano za muskarce ali kod devojaka ne vidim nikakav osnov za to da se visina povezuje sa pozeljnoscu(velicina grudi naravno ostaje imperativ za muski rod).
 
svalerka:
MA TO JE NAJOBICNIJE GLUPOST...ODAKLE TI TA IDEJA DA SU NIZI LJUDI KOMPLEKSI? I JOS DA IMAJU POTREBU DA SE DOKAZUJU SAMO RADI TOGA STO SU SKRACENE VARIJANTE? JA SAM LICNIO NISKA DEVOJKA, ALI NIJEDAN DECKO KOJI JE MENI U ZIVOTU PRISAO NIJE BIO NIZI OD 185cm...UOPSTE NIJE POENTA U VISINI NEGO U CELIKUPNOM FIZICKOM IZGLEDU...AKO SI RUZAN MA MOZES DA IMAS I 2 METRA ILI DA SI KEPEC...RUZAN OSTAJE RUZAN NEBITNO DA LI JE VISOK ILI NIZAK.MENE DOZIVLJAVAJU KAO LEPU I ZGODNJIKAVU I NIKADA NISAM IMALA PROBLEM ZBOG TOGA STO SAM KRATKA..NAPROTIV...TO MI JE ZA MNOGE STVARI BILA PREDNOST....


vidis da sama sebe demantujes!

mala...i prgava..
 

Back
Top