Buve, krpelji i ostala gamad

Znam,to cesto radim,ali nekad je potpuno blatnjav,ali potpuno,ne mogu onda sircetom da ga operem,samo se sve umrlja i jos vise razblatnjavi,onda moram samponom!!!!!!!!!!

Teda ti je mnogo lakse da ga ostavis da se osusi i onda ga prvo iscetkas pa onda sirce ili ga samo isperes vodom,osusis pa onda sirce. Nemozez ni da zamislis sta sve sampon moze da uradi sa kozom psa.
 
Potpuno se slazem vec sam pisala o tome i ponovicu,LJUDI IZBEGAVAJTE SAMPONE!!!!Pogotovo sa mirisom i za ljude.

Pa cak i za bebe! Sram nas bilo, sve od reda! Narocito tebe, janemampojma, tebe Rin@ i mene! Secate se onih starih reklama za Johnson's proizvode za negu lica? U svakoj od tih reklama se po nekoliko puta ponavljalo ono famozno pH5,5. Znate li koja je pH koze psa? Izmedju 6,7-6,9! Znate li sta to znaci? Da je nasa koza kiselija od njihove! Zato se od nasih sampona i perutaju. Veto cak i na Kosili!
 
Pa cak i za bebe! Sram nas bilo, sve od reda! Narocito tebe, janemampojma, tebe Rin@ i mene! Secate se onih starih reklama za Johnson's proizvode za negu lica? U svakoj od tih reklama se po nekoliko puta ponavljalo ono famozno pH5,5. Znate li koja je pH koze psa? Izmedju 6,7-6,9! Znate li sta to znaci? Da je nasa koza kiselija od njihove! Zato se od nasih sampona i perutaju. Veto cak i na Kosili!

znam, zato i koristim sampon napravljen za zivotinje, a ne za ljude - neutralan ( za njihovu kozu, a ne za moju), bez mirisa, etc...;)
 
auuuuu...
dobio injekciju?
aj, drzimo palceve...:(

i infuziju i glukozu i vadili krv i jednu boci i jos jednu"pecucu" bocu-lek... i mnogo smo se prepali jer je voznja dugo trajala on je nesto krenuo da malaksava, bali puno i na kraju nije mogao da izadje iz kola, da stane na noge-oduzeli smo se, bio je kunjav ali ne ovako!!! uneli smo ga malo je odremao i ustao da trazi vodu, sav je nikaav mukica, spava...

ali vet nam rece da iako ima parazite u krvi, nije tako strasno i trebalo bi sutra, pekosutra vec da bude mnogo bolje...

ova inekcija-lek je izgleda bas hevi...:|
 
i infuziju i glukozu i vadili krv i jednu boci i jos jednu"pecucu" bocu-lek... i mnogo smo se prepali jer je voznja dugo trajala on je nesto krenuo da malaksava, bali puno i na kraju nije mogao da izadje iz kola, da stane na noge-oduzeli smo se, bio je kunjav ali ne ovako!!! uneli smo ga malo je odremao i ustao da trazi vodu, sav je nikaav mukica, spava...

ali vet nam rece da iako ima parazite u krvi, nije tako strasno i trebalo bi sutra, pekosutra vec da bude mnogo bolje...

ova inekcija-lek je izgleda bas hevi...:|

jeste, tesko se podnosi
al je najvaznije da ju je dobio
sad ga mazite, pazite i dobro hranite...kad malo dodje sebi...:D
 
uf ma malo mi je falilo da ga kidnapujem od "vlasnika". mislim pas piski braon, a oni misle da se prehladio i da je pokupio grip od njih:roll: cim sam cula simptome strpali smo ga u kola i pravac vet... a nedelju dana pre ovoga sam im rekla da ga frontlajnisu i objasnila simptome i opasnosti...

...kad ne mogu obojcu da drzim:(
 
uf ma malo mi je falilo da ga kidnapujem od "vlasnika". mislim pas piski braon, a oni misle da se prehladio i da je pokupio grip od njih:roll: cim sam cula simptome strpali smo ga u kola i pravac vet... a nedelju dana pre ovoga sam im rekla da ga frontlajnisu i objasnila simptome i opasnosti...

...kad ne mogu obojcu da drzim:(

ma..zaebano je to s krpeljima
moze se dogoditi i uz sve mjere opreza...:-(
 
rekao mi vet,da postoji neka injekcija protiv buva i krpelja,100 % efikasna,jel ste culi za to mozda?

Mozda je mislio na Ivermektin ili neki njegov oblik. nisam sigurna ali mislim da je on atak na jetru. Sad moj Sasa ode da ga kupi pa da sprica neke prasice protiv glista, kad se ponovo vidimo (verovatno tek veceras), pitam ga sta i kako.

@Alal:Neka mu sad forsiraju jogurt, a jos bolje bi bilo ako mogu da mu nabave negde kozje mleko, da mu oporave jetru. Imizol se jako tesko podnosi ali to im je jedini spas i to da ako... Dobro, Skvik je krenuo na bolje.
 
E sad ja citam i citam i nemam pojma sta sad da uzmem za mog macora,ima buve,pun je buva,koristila sam zelenu ogrlicu i poceo je da se gusi od nje i da kija i kad kine sve mirise na ogrlicu pa smo je skinuli,braon ogrlica se pokazala kao najbolja ali cula sam da je stetna.Pomozite cima da odstranim buve i kako da zastitim macora da ih dobije na dalje.Da umalo da zaboravim,od zelene ogrlice su mu otekle zlezde na vratu i bolelo ga dok jede,izlecili smo to lekovima,naravno uz savet veterinara i bas sam se naplasila sta sad da koristim protiv buva.On je vec pun a leto tek ide,sta da radim,pomagajte!Star je 10 meseci.
 
Pa slozili smo se da je, ako ne mozes da nadjes originalni Frontline (u zelenoj ampuli) najbolje da uzmes Virbakovo sredstvo na slicnu foru, samo jeftinije i u pojedinim oblastima (tamo gde je preterivano sa upotrebom Frontlajna) efikasnije. I jedno i drugo moze da se nabavi u veterinarskim apotekama, u pet sopovima je skuplje jer oni nemaju pravo po zakonu da ih nabavljaju pa preprodaju ono sto kupe u apotekama.
 

Back
Top