Buve, krpelji i ostala gamad

Znas kako kazu, sto je babi milo-to joj se i snilo. Snovi su obicno nacin na koji se manifestuje ono podsvesno, nacin na koji nas podsvest upozorava na ono sto je svesnom delu licnosti promaklo, ili mozda nacin da se "resetujemo" kao komp. Opterecen si zbog tog krpelja od juce. Ne znam sta da ti kazem, ja sam od ogrlica odustala jos pre mnogo godina (uzmi u obzir da ih Gizmo i ima mnogo), jedno vreme smo ga trovali Neostomosanom ali smo odustali jer je poceo sve losije i losije da ga podnosi. Onda smo presli na Frontline ali smo se na kraju opredelili za Virbac zbog vec opisanih losih osobina Frontline-a. Poslednjih godinu dana koristimo Virbac i zadovoljna sam. To su neka nasa iskustva a druzimo se nesto malo duze od 12,5 godina.
 
Pitanje za Riu i Losmija. Gde ste kupili te ogrlice i koliko ste platili. Moze odgovor i na PM, da ne bude posle da reklamiramo. Inace smo izvadili krpelja pre neki dan, i veterinar nam je preporucio tu ogrlicu, mada nam je rekao i da postoji vakcina.
 
Pitanje za Riu i Losmija. Gde ste kupili te ogrlice i koliko ste platili. Moze odgovor i na PM, da ne bude posle da reklamiramo. Inace smo izvadili krpelja pre neki dan, i veterinar nam je preporucio tu ogrlicu, mada nam je rekao i da postoji vakcina.
Ja sam je platio 1200din kod jednog veterinara jer znam da je povoljan. Vidi koliko je po drugim mestima pa ako je mnogo skuplja poslacu ti njegov broj pa mozes kod njega uzeti.
 
Ljudi,ja ne znam sta cu vise sa krpeljima.
Stavila sam mu front line ampulu,ali jos uvek nalazim krpelje. Ne zakace se u kozu,ali mu setka po dlaci.
Kako funkcionise front line? Jel on odbija skroz krpelje da mu se ne priblizajvaju ili samo da se ne zakace?
Ne znam vise sta cu,bojim se da ce da dobije krpeljsku groznicu.
Naplasio me vetrinar da je to jako opasno i da moze da ugine ako se ne primeti na vreme:(
 
e a na ovoj Skalibur pise da je samo protiv buva i protiv jos nekih "pescanih buva" sta god to bilo!!!! Medjutim ja donu samo tu sgrlicu koristim i on nema problema ni sa krpeljima ni sa buvama!!!! Front line sam mu stavila kad je imao malo vise od tri meseca a sad ima 8!!!!!!
 
On je juce bio u selu, sto znaci i u sumi i veceras sam mu nasla krpelja. Jao, ljudi, nemate pojma kako sam srecna sto ovde, kod mene nema babezije! Ne secam se kad sam mu stavila Virbac, mislim da je to bilo negde jesenas, moracu da mu uzmem sutra nov. Interesantno, buve nema.
 
Ja imam nemckog ovcara,i imali smo mnogo problema sa buvama(krpelja jos nije bilo),jer u odgaivacnici iz koje sam ga kupila bio je sa velikim psima i sta ti je znam....i prskala sam ga sa svim mogucim sredstvima,i nista..pre nekih mesec-dva dana kupila sam mu ogrlicu protiv gamdi,koju ne skida(samo skinem da ga ocesljam i odmah mu vratim).Od tada verovali ili ne nema ni jedne jedine buve,a ni krpelja iako idemo i kroz njive i gde sve ne.A rok upotrebe joj je (bar kako kaze moj vet) 4 meseca,tako da je super.
 
Дакле, овако:
у поседу сам једне књиге која ме не само одушевљава већ и баца у несвест са количином сјајних савета за примену природних средстава.

Мало ћу вас "гушити" тим саветима, не замерите ми.

Ево првог - Крпељи који нападају вашег пса не подносе укус алкохола. Пре него што скинете крпеља са пса, поспите нападнуто место алкохолом и крпељ ће опустити стисак. Затим чврсто ухватите крпеља и извуците га целог. Рану поново натопите алкохолом.
Друго - у распршивачу направите једнаку мешавину воде и сирћета и тиме испрскајте пса и добро утрљајте. Крпељи и буве ће га у великом луку заобилазити.

OVO NIKAKO NE RADITE!!! Ako je krpelj zarazen, pre nego sto popusti zagriz, prvo ce svojom pljuvackom onako osamucen da izbaci sve mikroorganizme koje ima u sebi i eto vise stete nego koristi. Znaci, nikakvo mazanje krpelja ne dolazi u obzir! Provereno, rekli mi profesori i asistenti sa veterinarskog.
 
Схватам да крпељ хоће да "поврати" пре него што га извадимо, али не схватам једну ствар - кад смо били мали и кад паднемо, редовно одеремо колена или лактове, шта су онда наше маме стављале на те ране? Колико се сећам, алкохол! И шта нам фали? Мислим, заступник сам повидон јода и хидроген пероксида, наравно, али мислим да није толико страшно ако се стави алкохол.
 
Схватам да крпељ хоће да "поврати" пре него што га извадимо, али не схватам једну ствар - кад смо били мали и кад паднемо, редовно одеремо колена или лактове, шта су онда наше маме стављале на те ране? Колико се сећам, алкохол! И шта нам фали? Мислим, заступник сам повидон јода и хидроген пероксида, наравно, али мислим да није толико страшно ако се стави алкохол.

Joj, nista nam nije falilo onda ali sa krpeljima nema zezanja. Vidi sta mene snalazi, samo zbog "kuchkarske" istorije-poslednji krpelj pre godinu dana a moze lako da se desi da sam "pokupila" lajmsku, i to je zakacio malo gela za tusiranje, i to mi je, ako se secam bilo nestalo mog tad pa sam uzela Milicin Nivea sa bisabololom-znaci nema cak ni alkohola, za nas savrseno blag. A zamisli tek kod jadnih pasa tamo kod vas, gde nema travnjaka bez inficiranih krpelja! Uh, dovoljno za arahnofobiju. (I oni spadaju u arahnide, koliko se secam.)
 
Mili, ta knjižica je, reklo bi se, malo starijeg datuma (još pre 10-tak godina su važila druga pravila!), kada nije bilo ni izbliza toliko zaraženih krpelja i kada se o njima nije znalo ni izbliza toliko.
Poslednjih godina se zaista sve promenilo, krpelji su u velikom broju zaraženi i, ne koristi se ništa kao "pomoćno sredstvo" za njihovo skidanje!
Pre 10-tak godina su u veterinarskoj stanici psima krpelje skidali tako što ih prvo opijane!
Lepa vremena...
 
Књижица је нова, али савети изгледа "бајати". Водићу рачуна убудуће шта пишем, пазите кад сам знала да не сме ништа да се ставља, а ја се повела за жељом да помогнем. Имам још савета али ћу водити рачуна о њиховом садржају, немојте се љутити на мене, плииииз!
 

Back
Top