Buve, krpelji i ostala gamad

moram da dodam koliko god mrzi pranje sapa, kupanje i sl, gile obozava da se brise peskirom, a i o nas :D kao macka, toliko uziva da je veceras pokusao da me predje i bez pranja sapa, sa tri kapi kise na dlaci, kao "mokar je", da odmah predje na brisanje-mazenje... i nemozs ga oterati :D
 
Stvarno, Tina, ne preteruj sa Neostomosanom, Gizmo je uvek kad ga istretiramo trazio mleko koje inace ni kao stene nije voleo. Sto se tice sampona, mi se inace retko kupamo i sasvim nam odgovara sampon koji proizvodi Veterinarstvo, kupili smo ga u veterinarskoj apoteci. Frontline koji u KV moze da se nadje em je skup (800+), em ne radi. Mi smo se preorijentisali na Virbac i zadnjih nekoliko aplikacija sam stvarno prezadovoljna.
 
Sto se tice kosilija i ostalih sampona za bebe super ako vam odgovaraju,jer nase trziste je katastrofa sa svim zivim proizvodima i za nas a kamoli za njih.Samo sto sam onim za kupanje samponom za ljude htela da kazem da utice na nervni sistem a sto se tice koze moze a i nemora da reaguje.Znam kako smrduckaju kada se onako slatko uvaljaju bas tamo gde nebi trebalo:)ali inace preporucljivo je kupati samponima 2 puta godisnje samo sto je to prakticno ne moguce pogotovo ako su u stanu.Ja sam to napisala pa mozda neko ima psa u dvoristu pa da zna da nema potrebe mnogo ga sapunjati(kao sto radi moja sestra,budala:))njima inace mirisi smetaju pa je mozda najbolje probati onaj totalno neutralan sampon bez mirisa sto je pomenut negde malo unazad.
 
Pa bolje taj sampon za bebe nego neki jak za odrasle,kad mu vec reaguje koza na sampone za pse.Ali ipak i za njih treba pronaci pravi sampon jer i mi ljudi drugacije reagujemo na sampone razlicitih proizvodjaca.Ja sam na primer prvi put u zivotu dobila perut kada sam oprala kosu sa jonson beby,onaj zuti znate sigurno,koji je navodno super i ne stipa za oci i bla bla ali eto moja koza ga nije prihvatila.Tako i oni,ako odreaguju na neke sampone ne znaci da im smetaju svi samponi za pse.Pa kosili je stvarno dobar i nije jak ali ipak bi bilo bolje da koristis neki bas za njih ali tesko je naci odgovarajuci pa ostani pri kosiliju ali vidi da ga sto redje kupas.
 
ma ne teram je da pije i nekupam je cesto, na svakih 3 meseca ili cak i vise sve zavisi, ali kad su vanredne situacije kad idemo u sumu za prvi maj na primer nosim flasu neostomosana i fajtam je. nije non stop zalivena stim. pogresno ste me razumeli. i kad je pravo kupanje sa samponom onda je posle prelijem neostomosanom i to nije cesto, samo sam htela da kazem da mi je on najbolji i da moj pas nije imao nikakvih buva i krpelja do sada a ima 4,5 godina.

isto tako koristim i to sirce koje posle prljave setnje sve skine sa povrsine. razredim kasiku sirceta u pola litre vode i stim je premazem naravno nikad ne potrosim sve

a sto se tice parfemisanih sampona, pas koji mirise on to ne voli i namerno se napolju valja da bi ubio taj miris, to sam procitala i dozivela sa mojim psom koji se valjao u sve smrdljivo. nisu losi ti samponi samo postoji mogucnos da ce vam se pas valjati u sve i svasta
 
a sto se tice parfemisanih sampona, pas koji mirise on to ne voli i namerno se napolju valja da bi ubio taj miris, to sam procitala i dozivela sa mojim psom koji se valjao u sve smrdljivo. nisu losi ti samponi samo postoji mogucnos da ce vam se pas valjati u sve i svasta[/QUOTE]

Da to je tacno,zato sam ja i navela da su najbolji samponi bez ikakvog mirisa,a samponi za ljude ne samo da su mirisni nego i sadrze sastojke koji utice na nervni sistem a deo tog uticaja je i taj miris jer ih strasno nervira kada na sebi imaju miris koji nije njihov prirodan.Zato je vazno smanjiti kupanje samponima na minimum.
 
koliko sam besan na krpelje tacno bih krenuo puskom na njih, a sa sebe sam od januara skinuo sest krpelja. nije moguce da sam zaboravio kako se stavlja front lajn, definitivno se nesto desilo sa preparatom u smislu kvaliteta, ako ste isprobali neki preparat i ima rezultata pomagajte i preporucite
 
koliko sam besan na krpelje tacno bih krenuo puskom na njih, a sa sebe sam od januara skinuo sest krpelja. nije moguce da sam zaboravio kako se stavlja front lajn, definitivno se nesto desilo sa preparatom u smislu kvaliteta, ako ste isprobali neki preparat i ima rezultata pomagajte i preporucite

ovako - prosle godine sam, u zurbi, kupila neku "madjarsku verziju" Frontlinea
tu prica postaje slicna - preparat ne radi bla bla...
od tad pazim da uzimam iskljucivo "orginalne" ampule i to je to - nema krpelja
 
Ako ne, probaj Virbac, duplo je jeftiniji a njega ni buve ni krpelji jos nisu provalili. Garantovano. Ona moja baraba se uhvatila loseg drustva pa se po ceo dan smuca po sumi i jos nema ni krpelja ni buva a ima jedno 3-4 meseca kako sam ga tretirala.
 
virbac, u kom stanju je preparat i kako se primenjuje? proziv buva koristim neostomozan i super sam zadovoljan, ne moram ga koristiti cesto iako i moje pseto ima lose drustvo u kraju, ali krpelja se plasim ko samog djavola. hvala za informaciju, trenutno mi znaci dosta
 
Ako ne, probaj Virbac, duplo je jeftiniji a njega ni buve ni krpelji jos nisu provalili. Garantovano. Ona moja baraba se uhvatila loseg drustva pa se po ceo dan smuca po sumi i jos nema ni krpelja ni buva a ima jedno 3-4 meseca kako sam ga tretirala.

ako ti nije tesko napisi jos nesto o Virbacu
da li se radi o preparatu tipa ampule/sprej ili ogrlici...zanima me;
ide proljece, ljeto...ici cemo se u prirodu pa nije lose
saznati nesto novo ;)

btw protiv buvaca je super i Stronghold, ali u Srbiji ga, koliko znam, jos nema
mana mu je sto ne djeluje na krpelje...:-(
 
sta je stronghold nisam cuo za taj preparat? ko ga proizvodi. cuo sam za neki preparat indijske proizvodnje i zove se nesto na blodin ili blodis nisam siguran nemojte mi verovati, ali sam cuo da posle njega na psu ne moze nista da prezivi. ubija i dobru volju parazita da se dosele na psa
 
Eto i mene nazad, imala sam hitan slucaj. Virbac je proizvodjac pomenutog sredstva protiv ektoparazita ali se ne secam kako se sam sredstvo zove. Ima ga samo u vet. apotekama, pakovan je u tubice i doziran prema kilazi, tipa od-do, kao Frontline ali su te kilaze malo drugacije podeljene (F. za male je do 7,5 kg a ovaj je do 7, sto je meni nezgodno jer moj varira izmedju te dve brojke). Aplikuje se isto kao F., na okupanog i osusenog psa, duz kicme, dlaka je razmaknuta i, isto kao F., ne sme da se kvasi 48h. Kod nas F. kosta od 800 navise a ova stvar je nekkih 300-400 dinara, u zavisnosti od doze (tj. velicine psa) i od same apoteke.
 
Znaci moze kosili ako mu odgovara?Ne smeta njegovom organizmu? Uf super

Malo kasnim ali oprostite mi.
Rin@ koliko znam imas psa sa kratkom dlakom i ja licno ne vidim razlog sto bi ga kupala bilo kakvim sanponima. Mnogo efikasnije,bezbednije i jednostavnije ti je da ga prebrises krpom natopljenom razblazenim sircetom.
Znaci u 2l vode sipas pola rakijske casice jabukovog sirceta,uzmes krpu i trljas. Sirce brzo ispari a ubije sve mirise i stroku.
 

Back
Top