Булевар Ратка Младића

http://www.blic.rs/Vesti/Politika/1...ica-oblepljen-plakatima-Bulevar-Ratka-Mladica
Bulevar Zorana Đinđića oblepljen plakatima "Bulevar Ratka Mladića"

Bulevar Zorana Đinđića jutros je ponovo osvanuo oblepljen plakatima sa natpisom Bulevar Ratka Mladića, javio je B92.
20580_bulevar-j-vucetic-blic_f.jpg

Prema izjavama ljudi koji žive u bulevaru, plakati su lepljeni tokom noći. Na plakatima je potpisan Pokret 1389.

Plakati su lepljeni po fasadama, na saobraćajnim znacima, na trafikama. Policija je tokom prepodneva izvršila uviđaj, a građani koji žive u ovom bulevaru bili su razočarani prizorom, dodaje B92.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Нико није питао грађане кад је преименовао улицу.
А укуси су различити...:per: :per: :per:

Добро је научли су да лепе ноћу ,тада је много сигурније;)
 
Od onakve divne zemlje i naroda u cega su je ovakvi nacionalisti koji velicaju ratnog zlocinca , pretvorili.
Prosto me je sramota kakvi sve ovde ljudi ima.
Nema ovoj zemlji spasa dok je ovakvih ogranicenih i napaljenih na ratne zlocince
a sada begunce od pravde.
Svašta ovde čovek može da pročita.

Prvo, da nije bilo nacionalista i nacionalnih pokreta mi ne bismo postojali ni kao narod, a još manje bismo imali državu. Izjednačavanje nacionalizma i šovinizma je jedna od štetnih i pogubnih tekovina komunizma. Dok se mi borimo protiv sopstvenog nacionalizma (a time i protiv samih sebe) naši susedi otvoreno gaje šovinizam uperen protiv nas (slavljenjem Oluja i sličnih zločinačkih akcija).

Drugo, dok se oslobađaju raznorazni Ganići, Haradinaji, Orići, a neki od očiglednih krivaca se ni ne pozivaju pred lice pravde (kao Mesić na primer), lepljenje etikete "ratni zločinac" Ratku Mladiću (i to bez suda) je čist bezobrazluk uperen ka podrivanju ugleda srpskog naroda i srpske države.

Ono što je evidentno to je da u ovom trenutku ne treba davati imena ulica ljudima za koje sa ove istorijske distance ne možemo biti sigurni da li ih zaslužuju. Čak, nisam siguran da mi u Srbiji uopšte trebamo davati imena ulica po ljudima, jer se ne možemo složiti da li ih pojedinci zaslužuju.
 
За седам година нико неће ни знати ко је тај Ђинђић. Херој из другог српског устанка? Слепи гуслар из Подриња? Ботаничар-откривач ретке врсте кукурека на Златибору?

Опскурност му се смеши. Мада, и за живота ју је достигао.
 
Od onakve divne zemlje i naroda u cega su je ovakvi nacionalisti koji velicaju ratnog zlocinca , pretvorili.
Prosto me je sramota kakvi sve ovde ljudi ima.
Nema ovoj zemlji spasa dok je ovakvih ogranicenih i napaljenih na ratne zlocince
a sada begunce od pravde.

Жао ми је било раније људи који размишљају попут тебе.
Волели су покојног Ђинђића, убеђени у исправност идеје да Србију треба предати аждајама у руке, рашчеретити је и све то назвати, европским рајем.
Више их не жалим, јер су после његовог убиства постали и сами саучесници злочина, величајићи и аплаудирајући Чеди и Беби и осталим убицама,члановима мафије.
 
Човек коме је мука од загорелих кора и поквареног сирца.

Svoju bruku za ocenu Djindjiceve izreke ne mozes da sakrijes ovom laznom zgrozenoscu i cinizmom.

A sto setice bulevara, rano je jos i za nekakvog Ratka, kao i za Djindjica, na kraju.

Ali zla srca vide samo ono drugo i najgore. Upiru prstom u drugoga, to im je duhovna hrana.

Tema je bulevar Ratka Mladica, a ne Zorana Djindjica.
 
Svoju bruku za ocenu Djindjiceve izreke ne mozes da sakrijes ovom laznom zgrozenoscu i cinizmom.

A sto setice bulevara, rano je jos i za nekakvog Ratka, kao i za Djindjica, na kraju.

Ali zla srca vide samo ono drugo i najgore. Upiru prstom u drugoga, to im je duhovna hrana.

Tema je bulevar Ratka Mladica, a ne Zorana Djindjica.

Брука је кад у гибаницу ставиш буљав сирац.

ili ćeliju br.13 u Hagu.:mrgreen:

7.62x51mm NATO
 

Back
Top