БУЂЕЊЕ СРПСКОГ ПОКРЕТА ОБНОВЕ

Evo jos jednog Vukovog intervijua i ima se sta procitati,samo sto to mnogima nikako nedolazi do mozdanih vijuga ,pa razmisljaju iracionalno ,a ne racionalno.
To pogotovo vazi za ove tkz."velike Srbe" koji se kurce po mnogim forumima i sajtovima ,a nedaj ti dragi Boze da opet zapuca bilo bi onoj njihovih idejnih vodja iz SRS-KPJ: "Svi napred ,a ja za vama" ili jos bolje "bezite noge ,posra ******".

INTERVJU... Vuk Drašković, predsednik SPO-a
SVI ZA EU NA JEDAN FRONT
Kosovo ne možemo braniti ni kalimerovskim lelekanjem, ni tužbalicama, nema dileme da svi putevi vode ka Briselu


Mandati nisu bitni... Svejedno mu je koje će ministarstvo pripasti SPO-u


Događaji 17. februara pokrenuli su emocije u svakom, ali, za mene neočekivano, DSS i NS krenuli su pod utiskom tih emocija u smeru koji ništa dobro neće doneti ni kosovskim Srbima, ni Srbiji. Kosovo ne možemo braniti ni kalimerovskim lelekanjem, ni tužbalicama, raspirivanjem mržnje ni oslanjanjem na politiku poraza. Eto razloga zašto sam u koaliciji „Za evropsku Srbiju" koju vodi predsednik Boris Tadić - objašnjava u intervjuu za Press Vuk Drašković, predsednik SPO-a.

n Na predsedničkim izborima niste podržali Tadića, nego Velimira Ilića?

- Ti izbori održani su pre jednostranog proglašenja kosovske nezavisnosti. U koaliciji sam s ljudima s kojima sam bio kada je bilo najteže, od 1990. do 2000. Svih tih godina sa mnom bili su i Voja Koštunica i Velja Ilić. Tu tražite razlog moje podrške Iliću u prvom predsedničkom krugu. Podržao sam, naravno, Tadića u drugom krugu izbora.

n Jeste li razgovarali s Koštunicom o koaliciji sa DSS-om?

- Nisam. S premijerom Koštunicom nisam se sreo od maja prošle godine.

n S Tadićem je lako pregovarati?

- Lako i teško. Lako jer se najmanje pričalo o mandatima i resorima. Glavna tema razgovora bila je kako voditi kampanju i uveriti većinu birača da na izborima moraju poraziti, a ne nagraditi politiku poraza.

n I šta ste se dogovorili?

- Nacionalista sam evropskog i demokratskog opredeljenja. A nacionalna tragedija s kojom se sada suočavamo posledica je činjenice da je mnogo ljudi u Srbiji i dalje zagledano u tu politiku poraza.

n Čiju politiku poraza?

- Veliki broj ljudi nosi bedževe onih koji su sprovodili tu fatalnu politiku. Preživeli smo „nema Srbije bez Knina". Srbija je doživela veliku nesreću i međunarodnu sramotu, a u Kninu nema više Srba. Sada isti ponavljaju „nema Srbije bez Kosova". Srbije ima i mora je biti. Srbija više nema šta da izgubi sem sebe.



Nacionalista sam evropske orijentacije... Dok ima Srbije, ima i Kosova


n Kažete „Srbija bez Kosova"?

- Dok ima Srbije, ima i Kosova. Kad bi pobedila politika koja zagovara srpski berlinski zid prema Evropi i Zapadu, neminovno bi uzrokovala kosovsku „Oluju", nesreću našeg naroda tamo, a u Srbiji bi izazvala ekonomski kolaps, teror, inflaciju, redove za hleb, državne bande... Teško u razgovoru s Tadićem bilo je upravo kako objasniti narodu istinu o Kosovu.

n Šta je istina o Kosovu?

- Dosta ljudi misli da smo do 17. februara s obe noge, sa svim državnim atributima bili na Kosovu. Suverenitet, a to znači sudsku, zakonodavnu, izvršnu, policijsku, vojnu i svaku drugu državnu vlast nad Kosovom, izgubili smo Kumanovskim sporazumom 1999. Rezolucijom 1244 SB UN zadržali smo ime naše državne granice, pa je Kosovo, koje se našlo pod međunarodnom upravom, a izuzeto je iz pravnog sistema Srbije, ipak ostalo unutar državnih međa Srbije, iako smo izgubili pravo da te međe mi kontrolišemo. To je istina!

n Borba za Kosovo je uzaludna?

- Od 2000. bije se diplomatska bitka da zadržimo ime državne granice i da obezbedimo međunarodne garancije za naš narod na Kosovu, za religijsko i istorijsko nasleđe i da se izborimo za kulturne, ekonomske veze Srba na Kosovu sa Srbijom. Moćne svetske sile pogazile su Rezoluciju 1244, državnu granicu tretirale su kao paučinu i pomerile su je na Pančićev vrh. Naša borba je da vratimo svoju zastavu na Prokletije.

n Kako?

- To ne može Srbija pretvorena u prosjaka, niti podizanjem srpskog berlinskog zida prema Evropi. Rusiju volim, Kinu i Indiju poštujem. Ali, prošle godine naš izvoz u Rusiju bio je samo pet odsto od izvoza u zemlje EU, a ukupan izvoz u Kinu i Indiju bio je manji od izvoza u Crnu Goru. Slovenija je od 1999. do kraja prošle godine od EU bespovratno dobila 15 milijardi evra. Imperativ je izgraditi jaku Srbiju. Nema dileme da svi putevi vode ka Briselu.

n Za DOS ste govorili da je to mešavina „baba i žaba". Koalicija u kojoj ste sada jeste principijelna?

- Naravno! Svako ko je protiv obnove prošlosti, zatvaranja puta među civilizovane, evropske narode, mora stati u odbranu zemlje.

n Nemate ništa protiv da stojite sa onima koji su vas napustili, Vlajkom Senićem i Veroljubom Stevanovićem, koji su sada u G17 Plus?

- Sve što je za EU mora zajedno na front.


Ministar pčelarstva
n Zadovoljni ste sa četiri mandata, koliko vam je DS dao?

- Tačno, ali to nije bitno.

n Sa ambasadorskim mestom u SAD?

- To su gluposti. O tome niko nije progovorio, niti će.

n O jednom ministarstvu jeste?

- Jeste, ali nije važno.

n Kojem ministarstvu?

- Ne zna se.

n Ne biste se bunili da budete ministar poljoprivrede?

- Pa da, to baš meni pristaje. Ma, može i pčelarstva.:lol::)

n Čak i vi i Čanak u iste borbene redove?

- Znaju birači SPO-a s kim su bili 9. marta, na Vidovdanskom saboru i tokom tromesečnih demonstracija. Problem će imati drugi ako se njihovim biračima koji su bili na istim dešavanjima učini da im lideri prelaze liniju i spremaju koaliciju s onima protiv kojih smo tada bili. Nadam se da ni premijer, ni predsednik NS-a neće preći tu liniju.

n Vi nećete imati problem ako vašu koaliciju podrži SPS? Procene su da ni koalicija DS-a, ni SRS ne mogu osvojiti većinu da formiraju vladu.

- Potrebno je da učinimo sve da ova koalicija osvoji 126 mandata.

n Znači, prihvatljivo je da vas podržavaju socijalisti? Ili LDP?

- Ima jedna Averčenkova pričica kad na vratima jednog gospodina pozvoni nepozvani čovek i kaže mu: „Gospodine, sinoć ste bili pijani i nagazili ste mi nogu." A ovaj odgovara pitanjem: „Koju, levu ili desnu?" Kao da je to bitno! Naprosto, stanje je u zemlji opasno i ne želim da pričam o perifernom.
 
Ja sam se u SPO uclanio medju prvima tacnije medju prvih 350. Kada sam vratio clansku kartu 2000-te, Krunic i Rajevic su me licno ispratili iz zgrade....

Toliko o nekada mojoj najvecoj greski -SPO

Politika je ostala ista, ali su interesi politicara u njemu postali mnogo veliki. To nije moj SPO....

Od tada na nijednim izborima nisam izasao i nikada vise i necu........
 
Он нема гласове ни своје родбине



Од кад параноидним схизофреницима треба дрога
znachi ne drogira se!!!
Вука никако да неко упути у психијатријски диспанзер, јер је лудак каквог ни тамо не би прихватили
a shto bi ga onda "upucivali"?
Вук је забио НОЖ у леђа свим Србима који су га свих ових година подржавали. Вуче, Вуче изневерио си Српски народ. Ко је свих ових година гласао за тебе_ Нису то биле сигурно мањине!
vidim, sposoban si da razumesh!!
Зар опет... :roll: Па како вам више не досади?! :twisted:
:roll::roll::roll:

bash ste se ysrali:!::!::!:
 
u ime Hrista Boga napokon SPO se vraca na politicku scenu ali daj boze da prodju i da urade nesto naovim izborima mada mislim da u koaliciji sa DS-om i G17+ nece daleko dogurati prevesce ih zedene preko vode zato treba dati odresene ruke Daniciu i nju forsirati da dovede neke stvari u red tacnije treba traziti BIA-u da dana vodi kako bi se neke stvari rasdvetlile kao sto su"
1. ubistvo Draze Mihajlovica i gde mu se nalazi grob
2.ubistvo Slavka Curuije
3.ubistvo Ivana Stambolica i najvaznija stvar ubistvo premijera Zorana Djindjica
 
u ime Hrista Boga napokon SPO se vraca na politicku scenu ali daj boze da prodju i da urade nesto naovim izborima mada mislim da u koaliciji sa DS-om i G17+ nece daleko dogurati prevesce ih zedene preko vode zato treba dati odresene ruke Daniciu i nju forsirati da dovede neke stvari u red tacnije treba traziti BIA-u da dana vodi kako bi se neke stvari rasdvetlile kao sto su"
1. ubistvo Draze Mihajlovica i gde mu se nalazi grob
2.ubistvo Slavka Curuije
3.ubistvo Ivana Stambolica i najvaznija stvar ubistvo premijera Zorana Djindjica

Prvi problem je što našu miliciju danas kontrolišu strane obaveštajne službe.
Tijanić nudi istinu o ubistvu Z.Đ ali prvo treba privesti Bebu Popovića, što je izgleda teško dok ga štiti milicija, B92 i Tadić. Isti nalogodavci ubili su Stambolića i Ćuruviju. Među demoNkratama je veliko rivalstvo pošto je u igri ogromna količina novca i ogromna ljubav prema istom - do ubijanja braće i roditelja. Danica zna o kojim krugovima se radi ali njena uloga je da okrivi nevine a sakrije ubice.
 

Back
Top