Bravo: patriotizam u malim koracima

kese su u stvari sjajna stvar, priroda ne moze da ih razgradi a nepropusne su, chuvaju hemikalije u sebi umesto da iste odu u zemlju pa u vodu ko sto rekoh.
i posle hiljade godina, kese ce biti tu sa istim onim, mada bajatim djubretom, ali tad, znaci posle hiljada godina, nasa tehnologija ce valjda biti na takvom stepenu da obradi i kesu i sve sto je u kesi. i kese ce nas cekati tu, lake za pokupiti, koncentrovane na jednom mestu cekajuci nas.

ukoliko pak sve nase djubre spalimo, ukljucujuci tu i plastiku i razne hemikalije pa utopimo u zemlju, steta ce biti nepopravljiva.

to znaju na zapadu pa savetuju da se trpa sve u crne kese i dobro se zatvore.
 
http://www.vokabular.org/?lang=sr&search=kultura&Submit=Тражи

култура (л. colere гајити,неговати, cultura), латиницом: kultura
1. обделавање, обрађивање, неговање, гајење, рационално подизање неке привредне гране; 2. рационално подигнута привредна грана; 3. фигуративно: развијање,образовање, усавршавање, оплемењавање, богаћење духа; стручна, нарочито општа образованост, начитаност; етачка култура подизање појединца и целог друштва до тога да му буду идеали; правичност, истинитост, човечнст и узајамно поштопвање; 4. гајење извесних врста бактерија у научне сврхе; бактерије добивене вештачким путем.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
jedna od definicija
 
Naravno da nije.

Ja razumem da neko nesto ne shvata ali.......izvini a sto onda postoji rec patriotizam ili jos bolje kultura.

Ako je kultura patriotizam daj da ukinemo rec kultura.

Patriotizam je ljubav prema svojoj zemlji,drzavi ponaosob.........a ovo je kultura i ja zaista ne smatram za ozbiljno da i to dalje objasnjavam.

Moze se sagledati kao korisna stvar za zemlju i to je to.
U stvari moze i malkice uci u patriotizam ako ti bas napr. pocistis dvoriste da bi drzava za to jedno dvoriste izgledala lepse.......ali bi se malo bolesno osecao da ti prodje komsija i da mu se ti hvalis kako si patriota jer si sredio dvoriste:D

To je kultura,i kao sto sam rekao nedostatak pravog patriotiznma izrazava potrebu da ga bas u svemu trazimo........


Овде си сам дошао на оно што је моја поента. :)

И не само двориште, свако од нас може да уради оно што је до њега, као што је и породица основна ћелија друштва тако и ми, свако од нас, може и треба да уради понешто корисно за своју земљу.

Хоћу да кажем да не морамо да чекамо да држава од нас тражи нешто велико где ћемо потврдити свој патриотизам, и у овим малим стварима се огледа љубав према својој земљи.
 
Podpada znaci jeste

:hahaha: ne znači. ajde pali obrađuj njivu.

Patriotizam je ako nesto radis diretktno zbog drzave,a ovo je ipak zbog zivotne sredine i zdravlja.....

da, životne sredine te države i kakava je to država ako joj nacija nije zdrava. tako da ljudi koji vole svoju domovinu aka patriote žele da njihov narod bude zdrav, da im domovina bude lepa, čista itd. itd. pošto je patriotizam, prema definiciji, ljubav prema domovini, mnogo što šta može pod isti da se podvede, ali za bolide kapiram da je patriotizam miloševićev poster u kujini iznad miljea koji bleji na televizoru.
 
Poslednja izmena:
NATO i amerika nisu lagali, već su sproveli to što su rekli. Niko nije terao Šešeljeve ustaške horde zadojenih zombija da uče da lažu o vlastitoj istoriji i da rade protiv svog naroda i države, gao goveda koja pokušavaju da večito prebace krivicu na demokrate, amere, marsovce i paju patka.

Chekaj. Strana sila, kao shto kazesh, nije kriva, jer nije lagala, nego je lepo rekla da ce da pochini zlochin!? :dontunderstand: I onda je to u redu, shta? A stvarni krivci su insajderi koji su im nesvesno pomogli, ali koji inache uopshte nisu toliko bitni!? Shta prichash bre ti? Jel' Sheshelj bacao bombe na moj grad? :dontunderstand: I... Jel' si ti to mene upravo nazvao govedom? :evil:

Тачно, али не могу да се уздржим када видим да је неко тако немаран према свом граду (а самим тим и земљи), нарочито ови клинци које, изгледа, нема ко да научи основној култури.

Pa, dobro... Ali ti svakako ne mozesh da vaspitash svako dete u gradu... A postoji realan rizik... Iako mali... Da ti se neshto loshe desi zbog toga...
 
pitanje je sad jesu li politicari iskreni i zaista zele da zastite zivotnu sredinu brinuci se o kesama a ne o onom sta je u kesi.

koliko zaista verujete politicarima?
mozda je ovo da se odredjena struktura malo vise obogati - mozda ovaj ili onaj hoce da unisti konkurenciju i samo on proizvodi ili uvozi te kese. mozda ta i ta banka preko svojih lobija pritiska vladu da se privreda zaduzi itd..

mislim, mi ne verujemo jedno drugom, ne verujemo lekarima, prodavcima, sudijama, advokatima, policajcima itd..
zasto bih verovao politickoj eliti? kod njih se vrti mnogo veca para nego kod recimo obicnih cajosa, zar ne?
 
Chekaj. Strana sila, kao shto kazesh, nije kriva, jer nije lagala, nego je lepo rekla da ce da pochini zlochin!? :dontunderstand: I onda je to u redu, shta? A stvarni krivci su insajderi koji su im nesvesno pomogli, ali koji inache uopshte nisu toliko bitni!? Shta prichash bre ti? Jel' Sheshelj bacao bombe na moj grad? :dontunderstand: I... Jel' si ti to mene upravo nazvao govedom? :evil:



Pa, dobro... Ali ti svakako ne mozesh da vaspitash svako dete u gradu... A postoji realan rizik... Iako mali... Da ti se neshto loshe desi zbog toga...


То би већ било преамбициозно, чак и за мене. ;) :lol:
Шалим се мало.

Говорила сам о ономе што ја видим, у својој непосредној околини, дакле о ономе на шта могу (кад бих!) да утичем ја - као појединац.
 
gospodo

jos onomad, pre 1990. kad sam boravio po kosvu i u pristini, pa kad sam dolazio u ovaj deo srbije i bgd, sve mi je ovde izgledalo kao najlepsi park, prepun zelenila, u odnosu na siptarsko bacanje djubreta svuda oko sebe, posto srbi nisu bacali djubre ni onda po ulici

zakljucak, ko misli da ovde nije cisto , neka malo pogleda dole, sigurno je gore
 
Chekaj. Strana sila, kao shto kazesh, nije kriva, jer nije lagala, nego je lepo rekla da ce da pochini zlochin!? :dontunderstand: I onda je to u redu, shta? A stvarni krivci su insajderi koji su im nesvesno pomogli, ali koji inache uopshte nisu toliko bitni!? Shta prichash bre ti? Jel' Sheshelj bacao bombe na moj grad? :dontunderstand: I... Jel' si ti to mene upravo nazvao govedom? :evil:

Ček bre, polako.... DA li su amerikanci ispoštovali sebe i uradili to što su hteli. Jesu! Da li su rekli da se Sloba smiri, i da zauzme drugi kurs, inače će da nas iscepaju bombama? Jesu! Sloba se qr*io, oni su odradili svoje... To nije u redu, to je stvar ozbiljnosti situacije i mogućnosti shvatanja ozbiljnosti. To što smo mi naje6ali, to je odradio Sloba, jer su nas lepo svi opominjali da se ne kuresamo. Šešelj nije bacao bombe, on je slao decu da ginu za Slobu i samog sebe, da bi oni mogli da politički i finansijski profitiraju.

A ja tebe nisam nazvao govedom, ali ako si se našao prozvanim, valjda je to tvoje lično "doimanje" stvarnosti.

@Tema
Temu sam otvorio kao ilustraciju da se ovako malim koracima može doći do velikih ciljeva i boljitka za sve, pa ako neko želi da na tu temu polemiše, molio bih da se na istu vrati.
 
Poslednja izmena:
gospodo

jos onomad, pre 1990. kad sam boravio po kosvu i u pristini, pa kad sam dolazio u ovaj deo srbije i bgd, sve mi je ovde izgledalo kao najlepsi park, prepun zelenila, u odnosu na siptarsko bacanje djubreta svuda oko sebe, posto srbi nisu bacali djubre ni onda po ulici

zakljucak, ko misli da ovde nije cisto , neka malo pogleda dole, sigurno je gore

dabome.

i isto tako, cistoca grada zavisi od rada opstinskih organa a ne od vlade, ne od ljudi koji zive u gradu toliko.

ovde recimo sam par puta upozoren da ne bacam pikavce u kante ili pepeljare pored radnog mesta ili kafane vec pravo na asfalt. zasto?
zato sto opstina uposljava cistace koji bi, kad bi svi bacali otpatke u kante za djubre na ulici, bukvalno ostali bez posla, radna mesta bi nestala, drzava ne bi ubirala porez itd..

dakle, lokalne vlasti a ne kultura, ne vlada.
 
očuvanje životne sredine i kultura nisu isto.

Ако си некултуран те бацаш ђубре и загађујеш своју околину како на тај начин можеш да чуваш животну средину? А ако не чуваш своју животну средину те загађујеш поља и реке - како можеш да будеш патриота?

Дакле, као што је а+b=c, тако и култура јесте патриотизам, што наравно не значи да се патриотизам огледа само у култури или очувању животне средине.


Мислим да је ово прошло некако незапажено, па да поновим:

http://www.vokabular.org/?lang=sr&search=kultura&Submit=Тражи

култура (л. colere гајити,неговати, cultura), латиницом: kultura
1. обделавање, обрађивање, неговање, гајење, рационално подизање неке привредне гране; 2. рационално подигнута привредна грана; 3. фигуративно: развијање,образовање, усавршавање, оплемењавање, богаћење духа; стручна, нарочито општа образованост, начитаност; етачка култура подизање појединца и целог друштва до тога да му буду идеали; правичност, истинитост, човечнст и узајамно поштопвање; 4. гајење извесних врста бактерија у научне сврхе; бактерије добивене вештачким путем.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
jedna od definicija


И ето толико од мене (бар за сад), жао ми је ако вас нисам убедила (до сад). ;)
 

Back
Top