Bravo: patriotizam u malim koracima

tako da ono, nema razloga da po eu pljuje i kad treba i kad ne treba.

Tako je... Treba pokupiti dobre stvari od svih, pa i EU. Ali to jednostavno nije realno za čoveka koji svu mudrost pokupi sa TV-a, i smatra da je pametan. Po nekima je EU zlo i tu se priča završava. Kako onda komunicirati s ljudima koji to ne mogu da dobace. Samo po džepu, kaznama, pa neka kukaju... Npr.

Ово је заиста одлична одлука! Колица за пијац са платненом торбом су закон !

je stav idiota. Ako želi da prlja, neka to i plaća i nek ostane idiot. Mislim da će se brzo opametiti kad pazari po džepu.
 
pa eto, ona, jevropa je navela svega fakat kao planina velik (nije definitivno zasluzila onakav odgovor) da se u eu, koja kako kazes ima visoke standarde sto se tice ekologije, mahom koriste plasticne kese kao sto je slucaj i ovde u kanadi, a negde sam i ja objasnio zasto su plasticne kese bolje od papirnih, i zasto mi je ovo sumnjivo sa vladom..

a što nije navela gro drugih stvari koja ta ista EU radi u cilju zaštite životne sredine. pa ne može sve odma i sada odma i odjednom da bude sređeno. ne, ona koristi svaku priliku da pljune na svoj azil, pa bio to opravdan h8 ili ne.
 
Ako želi da prlja, neka to i plaća i nek ostane idiot. Mislim da će se brzo opametiti kad pazari po džepu.

А шта ћемо нпр. са оним кесама испод Газеле? Роми копају по кантама, ваде кесе па их расипају на прилично великој површини. Кад пролазим колима све се бели од тих кеса. Ко ће у том случају бити одговоран и скупљати кесе а ко ће платити казну?
 
podvesti a pod b, ne znači da je a=b. odnosno b ne podrazumeva obavezno i a. s'obzirom da te elementarne pojmove ne kapiraš, šta drugo preostaje da u svom životu korisno radiš, osim da skupljaš seno.

Jel vidis koliko si piglu a pokusavas da ispadnes pametan :hahaha:

Podvesti pod b znaci da nema nikakve ama bas nikakve veze sa a,sto samim tim dokazuje da su to 2 razlicite stvari,jer A i B nisu isto.

Nema sta ti mene da ucis o elementarnim pojmovima a sam si rekao i to 5 puta da je kultura razlicita od brige o sredini ali da je ista sa patriotizmom........

Pazi i dalje tvrdis da je to patriotizam a nastavljas da vredjas druge bez ikakvog povoda,sto logicki zakljucuju i sto jednostavno patriotizam nije to.

A sto tebe briga sta cu ja da radim sa svojim zivotom?
Mogu i seno da skupljam nije problem,za razliku od tebe koji ne znas nista u zivotu da radis osim da kuckas poruke na kompu.
 
ne, ona ti je ekspert koji je pobegao u eu, da bi odatle pljuvao po istoj.
Ma moguce,:roll:
no to ne menja cinjenicu da se tamo I DALJE KORISTE PALSTICNE KESE;
i nemaju nameru da ih izbace iz upotrebe,
znaci izadjes u kupovinu,udjes u jednu prodavnicu,nakupujes
na kasi uzmes kesu,i ustanovis da je to jedna plasticna kesa,:roll:
poslacu ti nekoliko,ipak su one lepse,iz EU su i te svari
 
Ma moguce,:roll:
no to ne menja cinjenicu da se tamo I DALJE KORISTE PALSTICNE KESE;
i nemaju nameru da ih izbace iz upotrebe,
znaci izadjes u kupovinu,udjes u jednu prodavnicu,nakupujes
na kasi uzmes kesu,i ustanovis da je to jedna plasticna kesa,:roll:
poslacu ti nekoliko,ipak su one lepse,iz EU su i te svari

ovde su kese takve da ces pre ruku da iseces na njima nego sto ces ih pocepati, totalno neunistive.
mozda bas zato da drze djubre u sebi kad su u zemlji.
 
А шта ћемо нпр. са оним кесама испод Газеле? Роми копају по кантама, ваде кесе па их расипају на прилично великој површини. Кад пролазим колима све се бели од тих кеса. Ко ће у том случају бити одговоран и скупљати кесе а ко ће платити казну?

Država, grad i pojedinci. To zakon uređuje. Videćemo.
 
Država, grad i pojedinci. To zakon uređuje. Videćemo.

Уређују они и закон против наркоманије и уредно кажњавају дилере па опет можеш да купиш шта ти треба на сваком ћошку. Кад већ не могу да укину дрогу могли би барем да укину кесе па нека наплаћују казне за друге ствари.
 
Уређују они и закон против наркоманије и уредно кажњавају дилере па опет можеш да купиш шта ти треба на сваком ћошку. Кад већ не могу да укину дрогу могли би барем да укину кесе па нека наплаћују казне за друге ствари.

znaci vlast pise zakone ali ih ne sprovodi, sto ce reci izvsrna vlast zakazuje sto se tice droge a i ostalih stvari.

ako sad napisu novu uredbu ili zakon, i onda sprovedu striktno, hoce li ti to biti sumnjivo?
sta mislis, koji im je motiv?
verujes li ti vladi?

ja ne, nemam razloga, koji su tvoji razlozi da verujes?
 
e pa ovde grešiš. možda pojedinac nema nameru, ali sistem eu će ga na to naterati itekako.

@borko
verujem da su ti roditelji normalniji i pametniji, pa ne bilo ti teško pitaj njih.
Ma covece,zasto se stalno toliko inatite,
taj pokusaj je vec bio u Nemackoj,i nije uspeo,
iz kojih razloga ne znam,nit me interesuje
jedino sto znam da je uradjeno na tom polju je
odvajanje smeca vec u kucama pri samom bacanju,
znaci odvaja se plastika,namirnice,papir ,i ostalo smece
u ste tvrdoglavi u p.m
 
znaci vlast pise zakone ali ih ne sprovodi, sto ce reci izvsrna vlast zakazuje sto se tice droge a i ostalih stvari.

ako sad napisu novu uredbu ili zakon, i onda sprovedu striktno, hoce li ti to biti sumnjivo?
sta mislis, koji im je motiv?
verujes li ti vladi?

ja ne, nemam razloga, koji su tvoji razlozi da verujes?

Не верујем Влади ни најмање али прилично верујем у добре намере министарства за животну средину и Оливера Дулића лично. Стварно не знам каква завера може да се крије иза укидања пластичних кеса, ако имаш неку теорију објасни ми је.
Притом се не заносим да ће се то спровести стриктно (никад ништа није) али ако смање број кеса за 50% биће супер. Стварно мрзим пластичне кесе! :evil:
 
Не верујем Влади ни најмање али прилично верујем у добре намере министарства за животну средину и Оливера Дулића лично. Стварно не знам каква завера може да се крије иза укидања пластичних кеса, ако имаш неку теорију објасни ми је.
Притом се не заносим да ће се то спровести стриктно (никад ништа није) али ако смање број кеса за 50% биће супер. Стварно мрзим пластичне кесе! :evil:

већ сам написао о каквој завери се можда ради и зашто су кесе добре и зашто ретко коме пада на памет да их укине на западу.

и што се ружноће кеса тиче, ја бих мање био забринут њиховом изгледом а више оним што је у кеси. јер оно што је у кеси је онако можда браонкасто али врло отровно и штетно, и можда је течно па се укпапа у околину и теби је то пријатно јер се не види, али је ли то боље по средину од разнобојних пластичних кеса које не дозвољавају да се хемикалије утопе у земљу и воду које нас хране и поје?
 
pa nisi bas.
masa njih zivi u naseljima/selima, gde niko od opstinskih vlasti ni ne pomislja da se bavi djubretom pa ljudi bacaju sve i svasta u reke, rupetine i sume jer nemaju izbora.
ne ocekujes valjda da oni budu patrioti i jedu svoje sopstveno djubre?

patriotizam bi se u ovom slucaju odnosio na to da politicare koji ti vode grad pozoves na odgovornost sto je grad prljav jer je tyo njihova briga prventsveno.
placas opstinski porez, delegiras ljude u opstinski parlament, imas pravo da ih pozoves na odgovornost i pitas o cemu se tu radi.

to bi bio otprilike patriotizam a ne da slepo verujes politicaru iz partije koja je na vlasti a za koju si ti recimo glasala i dopustas mu da radi sta hoce.
ti si onda partijas u tom slucaju a ne patriota, jel tako?


Па не знам, ја за ове нисам гласала нити им верујем, и могу да их кривим, као што их и кривим, за прљав град и за дефетизам који шире а који се огледа у свим пољима па и у овом, могу да их кривим и да су кабадахије које мисле само на своју корист а нас, народ, захебавају и музу до задње капи, али не могу да кривим њих због наше појединачне опште (не)културе.

Штавише, сматрам да се у нашој некултури и огледа немар за земљу а то повлачи и оно: "ма не интересује ме ништа", "нећу џабе да се трудим", "шта ме брига, само да мени буде добро", "идем преко гране". Дакле, један општи дефетизам који наша владајућа каста и подгрева јер јој служи да још увек опстаје на власти. И што је најгоре то јој и успева.

Е па ја с тим не могу да се сложим а ни помирим, и зато мислим да свакога од нас треба да интересује све чиме је окружен од најмањих ствари до оних највећих. И само тим интересовањем и бригом и можемо нешто да урадимо да нам буде боље.
 
Па не знам, ја за ове нисам гласала нити им верујем, и могу да их кривим, као што их и кривим, за прљав град и за дефетизам који шире а који се огледа у свим пољима па и у овом, могу да их кривим и да су кабадахије које мисле само на своју корист а нас, народ, захебавају и музу до задње капи, али не могу да кривим њих због наше појединачне опште (не)културе.

Штавише, сматрам да се у нашој некултури и огледа немар за земљу а то повлачи и оно: "ма не интересује ме ништа", "нећу џабе да се трудим", "шта ме брига, само да мени буде добро", "идем преко гране". Дакле, један општи дефетизам који наша владајућа каста и подгрева јер јој служи да још увек опстаје на власти. И што је најгоре то јој и успева.

Е па ја с тим не могу да се сложим а ни помирим, и зато мислим да свакога од нас треба да интересује све чиме је окружен од најмањих ствари до оних највећих. И само тим интересовањем и бригом и можемо нешто да урадимо да нам буде боље.

naravno da treba da nas interesuje, ali prvo hajmo da se naucimo da radimo svako svoj posao a ostalo ce doci.
nek vlasti obezbede ljudima gde svoje djubre da odlazu i vise od pola posla je uradjeno. onda nek iste vlasti donesu zakon o smecu, nek se uvedu striktne kazne i neka izvrsna vlast radi svoj posao, jer dzaba nam zakoni i standardi ako nema ko da ih "utera".
neka onda ta ista vlast pokrene obrazovne programe za populaciju.

ne moze masa sama sebe da vodi i edukuje surbel, jednostavno ne moze pa ta masa se i organizuje na drzavnom nivou bas zato sto ne moze sama da se nosi sa sobom, mnogo je tu glasova i buke.

dakle, samo vlast, bilo koja i bilo cija.
 

Back
Top