Bračna ‚‚situacija‚‚

E ovako nekako mi ovaj pdf najzodniji da postavim ovaj problem....Evo o čemu se radi ....čula sam za situaciju, gde muž nije davao ženi da ide na ekskurziju sa svojom firmom (a imali su je u neka lepa vremena svake godine, pa su išli na od prilike par dana naravno na račun firme) i da žena to nikad nije mogla da iskoristi jer nije navodno htela da ide bez muža a u stvari nije htela da ‚‚remeti‚‚ svoj brak...jer bi joj muž posle prebacivao...tako da ona praktično od kad je u braku (više od 30 godina), nije nigde išla sama bez svog muža...kako je to kod vas?... msm pitam one koji su u braku ili nekoj baš dugoj vezi.

Kod mene je čista demokratija .... kad hoćemo idemo zajedno .... kad nećemo odvajamo se ... bez ljutnje. Nemamo potrebu da budemo vezani ko creva .... Meni je potreban prostor za moje prijatelje, njemu za njegove .... ali desi se i da spajamo sva ta vidjanja .... Kako kad.
 
E ovako nekako mi ovaj pdf najzodniji da postavim ovaj problem....Evo o čemu se radi ....čula sam za situaciju, gde muž nije davao ženi da ide na ekskurziju sa svojom firmom (a imali su je u neka lepa vremena svake godine, pa su išli na od prilike par dana naravno na račun firme) i da žena to nikad nije mogla da iskoristi jer nije navodno htela da ide bez muža a u stvari nije htela da ‚‚remeti‚‚ svoj brak...jer bi joj muž posle prebacivao...tako da ona praktično od kad je u braku (više od 30 godina), nije nigde išla sama bez svog muža...kako je to kod vas?... msm pitam one koji su u braku ili nekoj baš dugoj vezi.

Mi ne mozemo bas cesto da se uklopimo,jer ono sto je mm odmor meni je tezak smor i obrnuto. Pa onda uglavnom idemo svako za sebe :mrgreen:
Naravno,idemo i zajedno kada nam se hoce.

Ali ne vidim kako bi meni neko mogao da zabrani da idem gde hocu,ako za to imam sredstava.
Ne podnosim ljubomoru nikako,tako da nikad i ne bih mogla da zivim sa nekim ko ce u svemu videti prevaru.

Dokazano je da se najvise neverstava dogadja na POSLOVNIM ESKURZIJAMA, PRILIKOM VOZNJE VOZOM i u LIFTOVIMA.

Takodje zene su sklone neverstvu nakon smrti bliskih licnosti. Pikantne price o udovicama nisu samo pusta fama. (Najvise se okoriste oni koji umeju da lepo "tese" ucveljene udovice :mrgreen:)

Smrt i erotizam su na neki cudan nacin povezani.

A kako je to nevera ako je zena vec udovica,msm koga vara :dontunderstand:
 
Ne, tebi je nemoguce objasniti da PREVARU STVARA SITUACIJA, mnogo cesce nego predumisljaj.

Mužu moj, jesi li to ti? :eek:

Ovo je jedina, ali vrlo ozbiljna stvar oko koje se ja ne slažem sa mm. E sad, meni nije toliko stalo da idem na kojekakve ekskurzije, ali je činjenica da prvi put kad budem stvarno htela, biće problem. Ne želim da stvaram tenziju, ali ne želim ni da me neko drži na lancu. Pogotovo što nema svrhe, a i uglavno izaziva kontra efekat.
 
Celi brak je mm isao gde je hteo, kad je hteo, koliko je hteo i nikad ali nikad nisam pravila probleme cak mislim da nikad nisam postavljala dodatna pitanja u vezi tih izlazaka ili sluzbenih putovanja.
Sada bih ja rado putovala, izlazila, setala ali on smatra da smo sad u godinama kad ne bi trebalo da vise bilo gde idemo jedno bez drugog. :(
Pametnjakovic bio i ostao. :)
 
E ovako nekako mi ovaj pdf najzodniji da postavim ovaj problem....Evo o čemu se radi ....čula sam za situaciju, gde muž nije davao ženi da ide na ekskurziju sa svojom firmom (a imali su je u neka lepa vremena svake godine, pa su išli na od prilike par dana naravno na račun firme) i da žena to nikad nije mogla da iskoristi jer nije navodno htela da ide bez muža a u stvari nije htela da ‚‚remeti‚‚ svoj brak...jer bi joj muž posle prebacivao...tako da ona praktično od kad je u braku (više od 30 godina), nije nigde išla sama bez svog muža...kako je to kod vas?... msm pitam one koji su u braku ili nekoj baš dugoj vezi.
Ја бих умрЕла да ме неко тако затвори.
Живота ми.

Што не би ишла/ишао с колегама на екскурзију?:think:
 
Meni se čini da to nije toliko neki strah od prevare, šta li, nego više trip kako će se ona tamo super provesti bez njega, zezaće se i biće joj lepo u društvu nekih njemu potpuno nepoznatih ljudi, a on će em da ostane gajbi da čuva decu i ide na posao, em će znati samo ono što mu ona ispriča. Kao zapuštena domaćica. Sve anegdote i zaebancije koje će se kasnije prepričavati i interne šale će biti samo njene, kao da je to čitav jedan svet kojeg on neće biti deo.
Kompleksaš i kontrol-frik.

Što se mene tiče, oboje dosta putujemo službeno, pa smo na to navikli i takve stvari nisu problem.
Mada znam i dosta ljudi koji prave problem svojim partnerima i zbog službenih putovanja, nikad to nisam mogla da razumem.
 
E ovako nekako mi ovaj pdf najzodniji da postavim ovaj problem....Evo o čemu se radi ....čula sam za situaciju, gde muž nije davao ženi da ide na ekskurziju sa svojom firmom (a imali su je u neka lepa vremena svake godine, pa su išli na od prilike par dana naravno na račun firme) i da žena to nikad nije mogla da iskoristi jer nije navodno htela da ide bez muža a u stvari nije htela da ‚‚remeti‚‚ svoj brak...jer bi joj muž posle prebacivao...tako da ona praktično od kad je u braku (više od 30 godina), nije nigde išla sama bez svog muža...kako je to kod vas?... msm pitam one koji su u braku ili nekoj baš dugoj vezi.

ja isla na more bez njega, smorila se i vratila se(al to je bilo posle godinu dana veze...tacnije zajednickog zivota) :lol:
nesto mi se i ne ide na letovanje bez njega ni sada
ali ako bih imala priliku da odem negde sa drugaricom recimo,otisla bih....daj sta das...ide mi se negde...a ako on ne moze,a ja mogu,sto da ne
ili obrnuto
bar jedno od nas dvoje da ode negde da uziva malo van ovog smrdograda
 
Ne, tebi je nemoguce objasniti da PREVARU STVARA SITUACIJA, mnogo cesce nego predumisljaj.

Ko o cemu baba o ustipcima.:hahaha:

Ma nasa firma ne daje nikakve ekskurzije :(
Inace nemamo tih problema sada a u pocetku je bilo, ali sa moje strane :rumenko::mrgreen: ludo zaljubljena i bez razumevanja, sad` se opametih :mrgreen: uvideh da sam preterala, sreca na vreme.:)
Iskreno nesto mnogo i ne izlazimo posebno , ja sa mojim prijateljicama do bioskopa i pozorista inace ovako ne.A sto se tice letovanja nikada nismo bili odvojeno niti bih mogla jednostavno tako smo navikli jos od pocetka nase veze da smo uvek skupa.I ako bih otisla na odmor bez njega mislim da bi bilo sto kazu "pre otuda nego odovuda" nekako mi je to nepojmivo.
 
I kod mene je demokratija - opusteno. Ja zbog posla cesto putujem sa kolegama i mm se nikada nije protivio niti ispoljavao znake ljubomore. Jednom sam sa kolegom na sedmodnevnom putovanju delila i stan. I tokom leta cesto budemo razvojeni, ali meni zaista ne padne na pamet da bi mogao nesto da uradi kad ode negde bez mene. Ako hoce, to moze i dok je kuci, to mogu i ja dok sam na poslu...
 
I kod mene je demokratija - opusteno. Ja zbog posla cesto putujem sa kolegama i mm se nikada nije protivio niti ispoljavao znake ljubomore. Jednom sam sa kolegom na sedmodnevnom putovanju delila i stan. I tokom leta cesto budemo razvojeni, ali meni zaista ne padne na pamet da bi mogao nesto da uradi kad ode negde bez mene. Ako hoce, to moze i dok je kuci, to mogu i ja dok sam na poslu...

Nemoj da te cuje Blajbinger...nece ti vjerovati sigurno!
 
Ne vidim način na koji bih ja njemu mogla da ''zabranim'' ili on meni da ''zabrani'' da idem na ekskurziju ili bilo gde, gde jedan od nas želi.

Pa nismo mi vlasništvo jedni drugih .... Šta ima tu ko da mi dozvoljava ili da ja nekom dozvoljavam .... Ako osetiš potrebu - idi .... Ako želim - otići ču ....

E sad, o prevarama ja ne razmišljam nikad - zato što nisam opterećena, ljubomorna, posesivna .... Ako se desi, tada ću problem rešavati u hodu.
 
ne znam..
ja se sa drugaricom borim vec godinu dana oko iste stvari..
kao zarucili su se, zakazali svadbu a niko na kavu sa drugom/drugaricom ne smije otici, kakav crni grad ( "svega ima, i da nece da me prevari, ove curice i dopicnjacima bi ga zavele" ??!!)..
ekskurzija ni pod tackom razno..


navodno im je razmisljenje ako su u vezi moraju svugdje ici zajedno jer ako ne bi, neki treci ce im se upetljati, pomislice narod da im ne ide dobro..
znaci, nit gdje, idu nit sta rade, monotonija ih rasturi, svi su ih ostavili jer se snjima vise ne moze..
razgovarati..

tako da rezlozi mogu biti razliciti..ljubomora, ono nase "sta ce reci ljudi"...tuzno!
 
Ma znam ja gomilu ljudi koji su isto tako vezani k'o pupčanom vrpcom, ne zbog nekog trećeg, nego "to tako treba" :confused:. Ne daj bože da ona sama ode da se vidi sa drugaricama, ili da on sam ode kod druga da gleda utakmicu. "Mi ćemo doći", "Žika nije tu, pa mi nećemo doći". Pitam se ponekad da li i pišaju zajedno....
 
Meni je ponekad bezveze kad hoću da pričam sa svojom drugaricom, a njen dečko je tu i prati ''fabulu radnje'' ... ne možemo isto da pričamo nikad, kao kad smo same ...
Tako da i ne kapiram, kako neki ljudi nemaju tu potrebu ... i kako ne shvataju da su suvišni ....
 
ne znam..
ja se sa drugaricom borim vec godinu dana oko iste stvari..
kao zarucili su se, zakazali svadbu a niko na kavu sa drugom/drugaricom ne smije otici, kakav crni grad ( "svega ima, i da nece da me prevari, ove curice i dopicnjacima bi ga zavele" ??!!)..
ekskurzija ni pod tackom razno..


navodno im je razmisljenje ako su u vezi moraju svugdje ici zajedno jer ako ne bi, neki treci ce im se upetljati, pomislice narod da im ne ide dobro..
znaci, nit gdje, idu nit sta rade, monotonija ih rasturi, svi su ih ostavili jer se snjima vise ne moze..
razgovarati..

tako da rezlozi mogu biti razliciti..ljubomora, ono nase "sta ce reci ljudi"...tuzno!

svasta... :roll:
 
Pre udaje sam volela svuda da putujem i bavila sam se svakojakim sportovima rekreativno. Kad sam se udala i došla su deca nisam ni imala vremena za bilo kakve aktivnosti i sve je bilo OK. Sad kad su deca poodrasla i kad bih mogla da izdvojim malo vremena za sebe - mm smatra da to ne priliči udatoj ženi i majci dvoje maloletne dece. Moram priznati da sam bila u šoku posle prve takve situacije i da mi nikad nije bilo ni na kraju pameti da bih ikada mogla doći u takvu situaciju. Uspela sam jednom da odem sa firmom na ekskurziju i to ga je mnogo iznerviralo i tako se ponašao da mi je posle sve preselo. Onda sam pokušala da se bavim aerobikom pa sam opet doživljavala svakojake scene. Svaki put bi me dočekao sa aerobika pitanjem - ima li tamo udatih žena ili su sve razvedene i sl. Ne mogu da verujem da u 21. veku ima tako ograničenih muškaraca i još da sam se ja udala za jednog takvog ... :sad2:
 
Dokazano je da se najvise neverstava dogadja na POSLOVNIM ESKURZIJAMA, PRILIKOM VOZNJE VOZOM i u LIFTOVIMA.

Takodje zene su sklone neverstvu nakon smrti bliskih licnosti. Pikantne price o udovicama nisu samo pusta fama. (Najvise se okoriste oni koji umeju da lepo "tese" ucveljene udovice :mrgreen:)

Smrt i erotizam su na neki cudan nacin povezani.

Izem ti to neverstvo u liftu ..od prvog do drugog sprata.:mrgreen:
 
Pre udaje sam volela svuda da putujem i bavila sam se svakojakim sportovima rekreativno. Kad sam se udala i došla su deca nisam ni imala vremena za bilo kakve aktivnosti i sve je bilo OK. Sad kad su deca poodrasla i kad bih mogla da izdvojim malo vremena za sebe - mm smatra da to ne priliči udatoj ženi i majci dvoje maloletne dece. Moram priznati da sam bila u šoku posle prve takve situacije i da mi nikad nije bilo ni na kraju pameti da bih ikada mogla doći u takvu situaciju. Uspela sam jednom da odem sa firmom na ekskurziju i to ga je mnogo iznerviralo i tako se ponašao da mi je posle sve preselo. Onda sam pokušala da se bavim aerobikom pa sam opet doživljavala svakojake scene. Svaki put bi me dočekao sa aerobika pitanjem - ima li tamo udatih žena ili su sve razvedene i sl. Ne mogu da verujem da u 21. veku ima tako ograničenih muškaraca i još da sam se ja udala za jednog takvog ... :sad2:

:) Balkan je napredan samo u...filozofiranju:rtfm: (posebno, muska populacija). Kada covek nema drugih zabava onda...sikanira partnera :sad2:, najcesce, obostrano...
 
Ma znam ja gomilu ljudi koji su isto tako vezani k'o pupčanom vrpcom, ne zbog nekog trećeg, nego "to tako treba" :confused:. Ne daj bože da ona sama ode da se vidi sa drugaricama, ili da on sam ode kod druga da gleda utakmicu. "Mi ćemo doći", "Žika nije tu, pa mi nećemo doći". Pitam se ponekad da li i pišaju zajedno....

Pa ja u tome ne vidim nista lose. Vidim to kao jako romanticno. Vole se, ne mogu jedno bez drugog. I sta?
Sta je tu lose?

Valda se zato ljudi zene i udaju?

Ako svako misli da tera "vasku obasku" onda nek se ne udaju i ne zene pa nek imaju svoju "slobodu"
 
Pa ja u tome ne vidim nista lose. Vidim to kao jako romanticno. Vole se, ne mogu jedno bez drugog. I sta?
Sta je tu lose?

Valda se zato ljudi zene i udaju?

Ako svako misli da tera "vasku obasku" onda nek se ne udaju i ne zene pa nek imaju svoju "slobodu"
Da odeš sa drugaricama na kafu ili kod druga na utakmicu nije ne znam kakva sloboda i vaška obaška, nego najnormalnija stvar.
Meni nije normalno vući muža na ženske priče ili vući ženu na muško okupljanje za utakmicu, jer, šta? ne možeš bez nje dva sata? Kome je to normalno, normalno mu je i da pravi dramu oko službenog puta ili ekskurzije firme ili aerobika i svakojakih drugih gluposti.

Ali, ako im je dobro tako da se vodaju na kratkom povocu, i meni je. Samo ja nemam ambicija da postanem polovina dvoglavog Arapina.
 
Da odeš sa drugaricama na kafu ili kod druga na utakmicu nije ne znam kakva sloboda i vaška obaška, nego najnormalnija stvar.
Meni nije normalno vući muža na ženske priče ili vući ženu na muško okupljanje za utakmicu, jer, šta? ne možeš bez nje dva sata? Kome je to normalno, normalno mu je i da pravi dramu oko službenog puta ili ekskurzije firme ili aerobika i svakojakih drugih gluposti.

Ali, ako im je dobro tako da se vodaju na kratkom povocu, i meni je. Samo ja nemam ambicija da postanem polovina dvoglavog Arapina.

Tako je!

Smrt fasizmu, sloboda narodu! :evil:
 

Back
Top