Bračna ‚‚situacija‚‚

Их, ја знам жене које не иду на једнодневну екскурзију, јер је то суботом, а субота је пијачни дан! :eek::eek::zcepanje::zcepanje:

Елем, ја идем на екскурзије, семинаре, спортске сусрете... И то ни не најављујем не знам колико унапред, некад тог дана кажем да идем. Често сам викендом у другом граду код другарице, а волим да мужу испричам шта ми се дешавало.. Прошле године и пре неку годину ишла сам на море без њега и без деце.
И он иде са својима из фирме бар једном годишње.
А идемо и заједно, много.

П.С. Ја мислила да већина тако живи... :confused:
 
I ja sam mislila. To je tako normalno Vanda.
Ali mm neće ni da čuje za bilo kakvu kombinaciju spavanja van kuće. U redu je da izađem sa drugaricama i zaglavim, ali moram da spavam u svom krevetu. :dontunderstand:
To inače uopšte nije bila tema naših razgovora dok smo se zabavljali, čak sam ja jedan vikend bila na moru sa drugaricom i on je teško podneo, ali sam ja glupača mislila da mu nedostajem. :histericna:
 
Pa ja u tome ne vidim nista lose. Vidim to kao jako romanticno. Vole se, ne mogu jedno bez drugog. I sta?
Sta je tu lose?

Valda se zato ljudi zene i udaju?

Ako svako misli da tera "vasku obasku" onda nek se ne udaju i ne zene pa nek imaju svoju "slobodu"


Romantika nema veze sa tim što ti pričaš .... niti činjenica da oni ''ne mogu jedno bez drugog'' .... U većini slučajeva radi se o ljubomori, posesivnosti i ograničenim shvatanjima braka, života, zajedništva i individualnosti.
 
I ja sam mislila. To je tako normalno Vanda.
Ali mm neće ni da čuje za bilo kakvu kombinaciju spavanja van kuće. U redu je da izađem sa drugaricama i zaglavim, ali moram da spavam u svom krevetu. :dontunderstand:
To inače uopšte nije bila tema naših razgovora dok smo se zabavljali, čak sam ja jedan vikend bila na moru sa drugaricom i on je teško podneo, ali sam ja glupača mislila da mu nedostajem. :histericna:

E, ali ja stvarno ne kapiram šta im je u glavi kad ovako zajune za nešto.
Kako mu je ok da ostaneš celu noć u diskoteci ako pravi problem da prespavaš negde?
U čemu je fora?
Misli da nećeš spavati tamo gde si mu rekla?
Ne zna da skuva sebi kafu?
Majke mi, logika mi stalno izmiče.

Inače, ja se stvarno tripujem da muškarci najviše zentaju od "ženskog čopora", odnosno, kad žena ode sa istim. Kao da će ko zna šta da mu urade :lol:
 
E, ali ja stvarno ne kapiram šta im je u glavi kad ovako zajune za nešto.
Kako mu je ok da ostaneš celu noć u diskoteci ako pravi problem da prespavaš negde?
U čemu je fora?
Misli da nećeš spavati tamo gde si mu rekla?
Ne zna da skuva sebi kafu?
Majke mi, logika mi stalno izmiče.

Inače, ja se stvarno tripujem da muškarci najviše zentaju od "ženskog čopora", odnosno, kad žena ode sa istim. Kao da će ko zna šta da mu urade :lol:

Medvede, oprosti, al ti si FOLIRANT.

Ovde se vecina folira, al nekako s merom, pa im jos nekako i stoji, al ti kad ga zavalis.....:rotf:

:cmok:
 
Od pocetka braka sam imala taj problem,gde god sam htela da idem sama(namisli na letovanja,zimovanja tu idemo uvek zajedno,vec na neke vecernje izlaske s dugaricama) on bi zvocao,ali ja nisam popustala niti jedan sekund makar mi to posle i preselo,a puno puta se to i desilo,jer za razliku od njega ja nikada nisam pravila problem kada on ide negde,niti postavljala neka suvisna pitanja,i vremenom se promenio,ne bas 100% ali dosta...i posto smo vec 19 godina u braku oladio je malo ali i dalje ponekad ima ispade ljubomore za koju smatram da mu nikada nisam dala povoda...
 
Od pocetka braka sam imala taj problem,gde god sam htela da idem sama(namisli na letovanja,zimovanja tu idemo uvek zajedno,vec na neke vecernje izlaske s dugaricama) on bi zvocao,ali ja nisam popustala niti jedan sekund makar mi to posle i preselo,a puno puta se to i desilo,jer za razliku od njega ja nikada nisam pravila problem kada on ide negde,niti postavljala neka suvisna pitanja,i vremenom se promenio,ne bas 100% ali dosta...i posto smo vec 19 godina u braku oladio je malo ali i dalje ponekad ima ispade ljubomore za koju smatram da mu nikada nisam dala povoda...

Postovana Moderatorko, Balasevic u jednoj svojoj pesmi kaze: "Al nisu svi ko Dostojevski"...

VI mozda niste dali povoda svom muzu, i on je RETKO SRECAN COVEK, ali mnoge zene da su bile na vasem mestu svakako bi - dale mnogo povoda.

Ljudi to OSECAJU, pa iz toga izlazi njihova puno puta opravdana i neopravdana ljubomora.

A to da zene varaju muzeve MASOVNO na eskurzijama i prilikom samostalnih izlaza - mislim da ne treba da dokazujemo...(Naravno, NEKE ZENE, mi ne...:mrgreen:)
 
Nikada ne bih mogla da pdnesem da zivim sa ljubomornim covekom.

Takva ispiranja mozga i neosnovane optuzbe (koje mrzim vise nego ista i vredjaju me neizmerno) jednostavno ne mogu da trpim i radja se u meni prezir prema osobi koja razmislja na taj nacin....Tu zajednickog leba nema...

To je jedan od razloga zbog cega mi je draze sto sam sama
 
Inače, ja se stvarno tripujem da muškarci najviše zentaju od "ženskog čopora", odnosno, kad žena ode sa istim.
Meni je ovo novina. :) Inače, skoro mi komentariše drugarica da njenom mužu ne smeta da se ona sama viđa sa ženskim društvom - kad god i koliko god. Ok mu je i da se druži sa muškarcima, ali samo ako su u pitanju poznanstva od više godina, ali misli da bi mu izuzetno smetalo da ona upozna nekog novog muškarca i počne da se druži sa njim. I onda pitam još par drugarica, muževi su im u sličnom fazonu. Zašto je to tako, mogu samo da nagađam.
 
Nikada ne bih mogla da pdnesem da zivim sa ljubomornim covekom.

Takva ispiranja mozga i neosnovane optuzbe (koje mrzim vise nego ista i vredjaju me neizmerno) jednostavno ne mogu da trpim i radja se u meni prezir prema osobi koja razmislja na taj nacin....Tu zajednickog leba nema...

To je jedan od razloga zbog cega mi je draze sto sam sama

Ljubim ruke gospodjo,

Moje skromno misljenje je da je ljubomora validna koliko i sva druga ljudska osecanja: muznja, zavist, ljubav, strah, bes, prezir....

Osecaji su kao recimo prsti na ruci: svi ih imaju.

Reci da ne volis kada ti je partbner ljubomoran isto je i reci: "Ja ne volim zato sto moj partner ima srednji prst!"

Ljubomora je nesto PRIRODNO, cak korisno u ciklusu produzenja vrste.

Neprirodno je kada covek nije ljubomoran.

Zamisli nekog ko nikad nije recimo - radostan. Da li je takav NORMALAN?

Nesto sasvim drugo je kada ljubomora pocinje da prelazi u posesivnost i haluciniranje.

Tek tada treba stupiti u akciju, a sve dotle ljubomoru smatrati samo kao jedan deo ljubavi.

Opusti se.:mrgreen:

:cmok:
 
Ti bi i jare i pare :lol:

Pa da. :lol: samo komentarisem naglas jer imam drugarice koje su se skoro poudale (ja nisam ni blizu te price tek mi je 23 :lol:) a sad njihovi muzevi, oni isti na cije rodjendane sam isla, na more , oni kod mene itd, najnormalniji momci imaju protiv da ona ide u grad. Shok! :sad2:
Da li je za to zaista resenje samo I OBAVEZNO zajednicki zivot pre braka ili sta, ali nikako da ukapiram ja a ni one, mislim nije ni vazno da ja skapiram, ali to pokusavajuci da sa njima odgonotnem zagonetku, sta se tu toliko menja kad potpises papir?
Ova jedna sa kojom sam do brak bila nerazdvojna i bas je bila party manijak i drustvo za grad, sad sesdi kuci. Kao "a pa ne moze ona da izlazi sad sa nama neudatima"!!!!!:roll:
Pritom joj je muz civilizacijski uznapredovao potpuno, al' za ovo nije.
J.bg, ja mislim da ja ne bih umela tako.
Ja bih izasla pa makar puk'o brak, ispitala bih njegove reakcije do tacke kljucanja. Bolje da saznam pre nego posle ;)
A, sto se tice njega, normalno da moze da ide na te ekskurzije itd, ali samo da to nije preterano ucestalo.
 
Poslednja izmena:
Ljubim ruke gospodjo,

Moje skromno misljenje je da je ljubomora validna koliko i sva druga ljudska osecanja: muznja, zavist, ljubav, strah, bes, prezir....

Osecaji su kao recimo prsti na ruci: svi ih imaju.

Reci da ne volis kada ti je partbner ljubomoran isto je i reci: "Ja ne volim zato sto moj partner ima srednji prst!"

Ljubomora je nesto PRIRODNO, cak korisno u ciklusu produzenja vrste.

Neprirodno je kada covek nije ljubomoran.

Zamisli nekog ko nikad nije recimo - radostan. Da li je takav NORMALAN?

Nesto sasvim drugo je kada ljubomora pocinje da prelazi u posesivnost i haluciniranje.

Tek tada treba stupiti u akciju, a sve dotle ljubomoru smatrati samo kao jedan deo ljubavi.

Opusti se.:mrgreen:

:cmok:

Dragi gospodine Blajbi :lol:

Ljubomora jeste priprodno secanje, i apsolutno je normalna i zdrava kad je osnovana.

Neosnovana ljubomora je isto tako prirodna, ali nezdrava...(da ne kazem bolesna). O toj vrsti ljubomore ja govorim.

I definiitvno nije deo ljubavi. Nema ljubavi bez poverenja. To je samo posesivnost i nista vise.

Umem da volim beskrajno ali ljubomorna sam samo ako vidim nesto bas ocigledno...znaci "posle" a ne "unapred".
 
Pa da. :lol: samo komentarisem naglas jer imam drugarice koje su se skoro poudale (ja nisam ni blizu te price tek mi je 23 :lol:) a sad njihovi muzevi, oni isti na cije rodjendane sam isla, na more , oni kod mene itd, najnormalniji momci imaju protiv da ona ide u grad. Shok! :sad2:
Da li je za to zaista resenje samo I OBAVEZNO zajednicki zivot pre braka ili sta, ali nikako da ukapiram ja a ni one, mislim nije ni vazno da ja skapiram, ali to pokusavajuci da sa njima odgonotnem zagonetku, sta se tu toliko menja kad potpises papir?
Ova jedna sa kojom sam do brak bila nerazdvojna i bas je bila party manijak i drustvo za grad, sad sesdi kuci. Kao "a pa ne moze ona da izlazi sad sa nama neudatima"!!!!!:roll:
Pritom joj je muz civilizacijski uznapredovao potpuno, al' za ovo nije.
J.bg, ja mislim da ja ne bih umela tako.
Ja bih izasla pa makar puk'o brak, ispitala bih njegove reakcije do tacke kljucanja. Bolje da saznam pre nego posle ;)
A, sto se tice njega, normalno da moze da ide na te ekskurzije itd, ali samo da to nije preterano ucestalo.


Sta se menja? Nemam pojma nikad mi nece biti jasno. Znam samo sa se moj bivsi muz potpuno promenio kad smo se zvanicno vencali, kao da su se njegova ocekivanja promenila...i odmah je nastao rat :neutral: To je trajalo ...i trajalo..

Na kraju smo se razveli i od tog dana on je opet postao ok osoba, kao sto je bio pre braka:confused: Sad se super slazemo :lol:.

Valjda takvi tipovi ocekuju da su te papirom potpuno vezali za sebe...nemam pojma:lol:

Kod mene je to bilo ovako:
ja sam fenomenalan pre braka...sad si moja zena, sad treba da budem kreten....sad vise nisi, sad mogu opet da budem fenomenalan :lol::lol::lol:
 
Sta se menja? Nemam pojma nikad mi nece biti jasno. Znam samo sa se moj bivsi muz potpuno promenio kad smo se zvanicno vencali, kao da su se njegova ocekivanja promenila...i odmah je nastao rat :neutral: To je trajalo ...i trajalo..

Na kraju smo se razveli i od tog dana on je opet postao ok osoba, kao sto je bio pre braka:confused: Sad se super slazemo :lol:.

Valjda takvi tipovi ocekuju da su te papirom potpuno vezali za sebe...nemam pojma:lol:

Kod mene je to bilo ovako:
ja sam fenomenalan pre braka...sad si moja zena, sad treba da budem kreten....sad vise nisi, sad mogu opet da budem fenomenalan :lol::lol::lol:

:lol: Zato se nikad necu udati :mrgreen:
 
Meni je ovo novina. :) Inače, skoro mi komentariše drugarica da njenom mužu ne smeta da se ona sama viđa sa ženskim društvom - kad god i koliko god. Ok mu je i da se druži sa muškarcima, ali samo ako su u pitanju poznanstva od više godina, ali misli da bi mu izuzetno smetalo da ona upozna nekog novog muškarca i počne da se druži sa njim. I onda pitam još par drugarica, muževi su im u sličnom fazonu. Zašto je to tako, mogu samo da nagađam.

Ne znam, često čujem da je problem recimo neki kratak put sa jednom ili više drugarica, ili ludi izlazak (ne kafica, nego onako baš izlazak) sa grupom žena, još ako su među njima i neudate i razvedene, pa evo, ovde se pomenuo aerobik, pa recimo letovanje sa sestrom.
Nije mi jasno zašto, ali kao da se muškarci brinu šta bi žena mogla da uradi u takvom društvu.
 
Ne znam, često čujem da je problem recimo neki kratak put sa jednom ili više drugarica, ili ludi izlazak (ne kafica, nego onako baš izlazak) sa grupom žena, još ako su među njima i neudate i razvedene, pa evo, ovde se pomenuo aerobik, pa recimo letovanje sa sestrom.
Nije mi jasno zašto, ali kao da se muškarci brinu šta bi žena mogla da uradi u takvom društvu.

Pa to je verovartno ono misljenje...ti si glupa cjurka, dok si kod kuce ja uticem na tebe, kad izadjes sa zenama ti si kao kuce pusteno sa lanca, svasta ce da ti padne na pamet.

A i pomalo gledanje prema sebi...ako on gubi kontrolu u takvim situacijama ( ili masta o tome), verovatno to misli i za svoju zenu ( pa x10, jer je cjurka, tj zena:roll:)
 
Ne znam, često čujem da je problem recimo neki kratak put sa jednom ili više drugarica, ili ludi izlazak (ne kafica, nego onako baš izlazak) sa grupom žena, još ako su među njima i neudate i razvedene, pa evo, ovde se pomenuo aerobik, pa recimo letovanje sa sestrom.
Nije mi jasno zašto, ali kao da se muškarci brinu šta bi žena mogla da uradi u takvom društvu.

Мислим да је нешто друго у питању.
Мушкарци не воле другарице својих жена, јер те другарице сазнају њихове мане. Што се жена мање дружи, муж делује савршеније... :)
 

Back
Top