Bejzbol palicom u glavu profesora?!

Dinna:
:shock: Ljudi moji, ne mogu da verujem šta sve prolazi u ovoj zemlji!!! Učenik srednje škole udario bejzbolkom u glavu svog profesora na sred časa! :shock: :shock: :shock: Za još veće zgražavanje je što direktor te iste škole želi sve to da zataška, jer mu se ionako nije svidjao taj kolega, pa je najverovatnije da će učenik bez ikakvih posledica završiti školsku godinu! :shock: :shock: :shock: Profesoru su zašili ranu, i poslali ga na snimanje glave... Besna sam, ogorčena i nemoćna... :cry:
Neki profesori zasluzuju bejzbol palicu. Bila sam uvek u privilegovanom polozaju i bio je neko da me zastiti od samovolje profesora... ali da nije, ne znam... bila bih u iskusenju da nekom razbijem nos (bar toliko)
 
Tek cemo mi osetiti posledice slobizma. To cak i nije prvi slucaj, krajem prosle skolske godine bila su slicna dva, ali u osnovnoj skoli. Ali su roditelji dosli da biju, onog profesora iz Smedereva su umlatili, posle se izvinjavali. :shock:
Problem je u tome sto o deci nema ko da vodi racuna i prepustena su sebi. Roditelji, cini mi se, nikad nisu bili labilniji. Tek onda mozemo da pricamo o profesorima.
 
Nije to samo slobizam... birokratski sadomazo fazon je prisutan odavno. Ne znam da li je pre komunizma bilo neke slobode ili je i onda bilo ili ti nekog ebes, ili tebe neko ebe

I ti profesori su labilne licnosti (cast izuzecima)... i naravno da se oni izivljavaju na deci.

Naravano da ne opravdavam nasilje... ali to dete mozda nije imalo drugi nacin da se izrazi. Mozda su mu sva prava uskracena... i onda je njegov postupak sasvim prirodan i logican... mada drustveno nepozeljan.
 
Evo ispricacu ti samo jedan slucaj. Nekoliko dece ima na kraju godina mnogo keceva, cak ne mogu ni na popravni u avgustu, a osmi su razred. Skola im odobri ( na pritisak kurte i murte) da izadju na nekakav ispit da smanje broj jedinica. Naravno, dodju nespremni, ne znaju ni ko je ratovao u Drugom svetskom ratu, ni ko je bio na vlasti posle istog u bivsoj Jugoslaviji. Ispituje ih komisija, ispitivac im nije ni predavao. A onda dodje cale sa ortakom svog sina da biju ispitivaca, jer pobogu, ko ponavlja 8 razred??????
Tu bre neko nije normalan.
 
Ma sto je najcrnje i nisu sa margina, ali takvih danas imas koliko hoces.Poremecen sistem vrednosti. Kad smo mi bili klinci, "najgori djaci i probisveti" su u sustini bili dobrice i postenjacine, bar vecina. Samo su bili nestasni i nemirni. :-)
 
Slazem se sa gore navedenim.:razz:
Kod nas je za osam godina skolovanja postojao jedan ponavljac, koji je btw bio dobro i mirno dete ali nikako za skolu.
Imali smo dva "problematicna" djaka, za koje sad kapiram a onda to nisam da su verovaltno doslhi iz problematicnih socijalnih okruzenja. Pusili su u sedmom osnovne blue rohnil na stepenicama u shumici iznad skole a mi smo se zgrazavali.:lol: :lol:
Pavlovic i Petrovic.
 
Super mi je ono da profesori treba da prate italijensku modu. Ne videh ni jedan :lol: pa sam u nedoumici da li je osoba mislila stvarno ili se salila.
Ako se ne sali, trazim da se za profesore uz ugradnju silikona odbre posebni uslovi kreditiranja kupovine italijanske garderobe. Ili jos bolje, da roditelji skupljaju pare, jer im je i ovako malo pretplata na knjige, udzbenike, casopise, izlete...
:lol: :lol: :lol:
 
Kedi:
Surovo, ali u prosvetu nazalost idu samo oni koji nisu uspeli da se uvale negde drugde.
Matematicar/ka nisu uspeli kao naucni radnici. Isto vazi za fiziku, hemiju, biologiju, istoriju...
Fizicko predaju oni koji nikada nisu bili profesionalni sportisti. Likovno i muzicko- propali slikari i solisti u Filharmoniji. A srpski predaju sve sami zamisljeni, sa glavama u oblacima i oblacima na celu, koji nisu uspeli kao pisci...
O domacinstvu i tehnickom nemam komentara, ne znam koje se skole zavrsavaju :)
Retki su oni koji stvarno vole prosvetu, ali bas retki, kao moja nastavnica engleskog u OS.
Ja sam uvek za, kada je u pitanju testiranje osoba koje treba da rade poslove koji podrazumevaju kontakt sa ljudima.
p.s. Ne znam za druge fakultete, ali znam kako je stanje na filfak-u. Mislim da uopste nije tesko dobiti diplomu filfak-a, osim one papirologije posle diplomiranja. Ko ga sve upisuje i zavrsava, to je :shock:
Recept: shaka mozga i nekoliko kg sminke, i dobili ste akedemsku gradjanku! :)
ako mislite da prozivam, nije tako dragi moji, bila pa videla :)


Ma, све је то багра која није успела ништа друго у животу.... Ја би то у рудник мало, да виде шта је рад....а не још да кукају како су има мале плате, а те јадне факултете су позавршавали са мало шминке и шаком мозга...(мада сумњам да га уопште и имају)....

И та твоја наставница енглеског је сигурно била нека јадница чим је завршила у школи....сигурно је бар код куће кињила мужа што није постала Шекспир, него ју је судбина казнила да буде наставница!
 
Kedi, ala si se nalupetala???
Posao u prosveti je divan za onog ko voli rad sa decom i jedan je od humanijih poslova, bar ga ja tako posmatram. Al' svi takvi idiotski komentari i jesu posledica poremecenih vrednosti koje sam spomenula.
Danas svi treba da budu pisci, profesionalni sportisti i Tesle, inace, nisu uspeli u zivotu. More m'rsssssh!
 
Ono što mene zabrinjava i zgražava u ovoj situaciji jeste reakcija direktora. To me najviše razbesnelo. Umesto da primeni najstrožu kaznu- isključenje iz škole, on 'ladno uručuje ispisnicu i time šalje sledeću poruku ostalim učenicima: slobodno udrite profesore, ispisaćete se i opet upisati u neku drugu školu, kao da se ništa nije dogodilo. Znači, taj učenik sada može da ode u neki drugi grad, gde ne znaju šta je prethodno uradio, i bez problema se upiše u neku školu tamo. I zato profesori štrajkuju, jer direktor, koji im je ujedno i poslodavac nije primenio najstrožu kaznu koju mu zakon dozvoljava.To je grozno, odobravanje nasilja i pružanje zaštite nasilnicima... To je nasleđe devedesetih; udri, ubij, nema veze, tu je tata-Slobina ekipa da sve pokrije i zataška. I muka mi je od stava "ima profesora koji zaslužuju bejzbol palicu u glavu", a ovamo smo svi neki vajni evropejci, savremeni i tolerantni. Strašno je koliko smo oguglali na nasilje, i koliko smo skloni da ga podržimo. To dete je takvo kakvim su ga napravili tata i mama, ovo društvo, droge, filmovi, ili šta već; ali je strašno i neoprostivo ne kazniti takvo ponašanje onako kako to zaslužuje.
 
Dinna:
Ono što mene zabrinjava i zgražava u ovoj situaciji jeste reakcija direktora. To me najviše razbesnelo. Umesto da primeni najstrožu kaznu- isključenje iz škole, on 'ladno uručuje ispisnicu i time šalje sledeću poruku ostalim učenicima: slobodno udrite profesore, ispisaćete se i opet upisati u neku drugu školu, kao da se ništa nije dogodilo. Znači, taj učenik sada može da ode u neki drugi grad, gde ne znaju šta je prethodno uradio, i bez problema se upiše u neku školu tamo. I zato profesori štrajkuju, jer direktor, koji im je ujedno i poslodavac nije primenio najstrožu kaznu koju mu zakon dozvoljava.To je grozno, odobravanje nasilja i pružanje zaštite nasilnicima... To je nasleđe devedesetih; udri, ubij, nema veze, tu je tata-Slobina ekipa da sve pokrije i zataška. I muka mi je od stava "ima profesora koji zaslužuju bejzbol palicu u glavu", a ovamo smo svi neki vajni evropejci, savremeni i tolerantni. Strašno je koliko smo oguglali na nasilje, i koliko smo skloni da ga podržimo. To dete je takvo kakvim su ga napravili tata i mama, ovo društvo, droge, filmovi, ili šta već; ali je strašno i neoprostivo ne kazniti takvo ponašanje onako kako to zaslužuje.

Svi u Srbiji trpe nasilje i u stalnoj su opasnosti. Da li sada treba posebno da zalimo profesore zbog jednog izolovanog slucaja? Da li profesori imaju privilegovan polozaj u odnosu na druge? Zasto??? Zato sto imaju moc da kaznjavaju nasu decu i tako uticu na njihovu buducnost... ehh, kako svi ti ljudi vole moc.

Stvarno ne znam kakav ste vi zlotvor kada za jedno dete trazite najtezu kaznu. Vase srce je puno mrznje i besa i nemate bas nimalo dobre volje i vere u ljude... i kako jedna osoba kao sto ste vi moze da zaluta u prosvetu stvarno mi nije jasno... verovatno ste u tome da bi kaznili sve te male nasilnike i naucili ih zivotnoj lekciji. Eto... i onda se cudite kada dobijete palicom u glavu :roll:
 
етотако:
Svi u Srbiji trpe nasilje i u stalnoj su opasnosti. Da li sada treba posebno da zalimo profesore zbog jednog izolovanog slucaja? Da li profesori imaju privilegovan polozaj u odnosu na druge? Zasto??? Zato sto imaju moc da kaznjavaju nasu decu i tako uticu na njihovu buducnost... ehh, kako svi ti ljudi vole moc.

Stvarno ne znam kakav ste vi zlotvor kada za jedno dete trazite najtezu kaznu. Vase srce je puno mrznje i besa i nemate bas nimalo dobre volje i vere u ljude... i kako jedna osoba kao sto ste vi moze da zaluta u prosvetu stvarno mi nije jasno... verovatno ste u tome da bi kaznili sve te male nasilnike i naucili ih zivotnoj lekciji. Eto... i onda se cudite kada dobijete palicom u glavu :roll:
Sve ovo gore napisano je u maniru propagande Slobodana Miloševića, odličan ste mu učenik, pretpostavljam da se tako dospeva na lokaciju Konzulat Malta. SPS-ovski kadar, reklo bi se... I to što je napisano o meni je najveća moguća NEISTINA. Kakav sam ja profesor i čovek, to znaju moji bivši učenici (jer ne radim više u prosveti) i oni koji me poznaju.
A kako neko kao što ste Vi zaluta u diplomatiju, to je veliko pitanje, tako ofrlje lepite etikete na nekog koga u životu videli niste, strašno.
Pozdrav od "zlotvora čije je srce puno mržnje i besa" Vama koji se zalažete za mir u svetu i za to da svako ko počini zlodelo ne bude kažnjen.
 
AcaBg82:
Dinna kao sto smatras da ucenika koji udari profesora treba izbaciti iz skole, da li isto tako smatras da profesori kod kojih vise od 70% ucenika ima jedinice treba da lete sa posla? I to u zadnjih 20 godina kod njih 70% ucenika ima jedinice.

Опет бесмислено уопштаваш!
Да је тако, били бисмо држава пропалих ђака!
У мом разреду у средњој школи од нас 35, било је 25 вуковаца, 9 одличних и једна врлодобра!
Па ти сад види...

Шта је са смеровима које уписују двојкаши? Да ли очекујеш да и тамо мора да буде сразмеран број петица, четворки, тројки, двојки и јединица?
 
AcaBg82:
Dinna kao sto smatras da ucenika koji udari profesora treba izbaciti iz skole, da li isto tako smatras da profesori kod kojih vise od 70% ucenika ima jedinice treba da lete sa posla? I to u zadnjih 20 godina kod njih 70% ucenika ima jedinice.
Smatram da bi trebalo, jer nije u stanju da obavlja posao- makar da ih nauči da prepoznaju gradivo, a to je za dvojku. Smatram da je 9 od 10 negativnih ocena"zasluga" predavača. Znam kako je kada se iživljavaju profesori, i nema ničeg goreg i odvratnijeg od toga. I ja sam ih iskusila na svojoj koži, i to ohoho. I to je, opet, krivica direktora i nadležnih jer oni imaju uvid u statistiku iz svakog predmeta, na svakom tromesečju i na svakom polugodištu. Ja se i za to pitam: kako je moguće da direktor samo pređe preko toga i inspekcija i ostali? I to je podsticanje nasilja (psihičkog) nad učenicima. Eto, to je ono što mene izluđuje u ovoj zemlji, ta negativna selekcija, to "nema veze" kada su u pitanju stvari koje očigledno zaslužuju kaznu. Najstrožu. Bilo da se radi o profesorima, bilo o učenicima. Nagraditi za dobro, kazniti za loše.
 
Hellen:
Опет бесмислено уопштаваш!
Да је тако, били бисмо држава пропалих ђака!
У мом разреду у средњој школи од нас 35, било је 25 вуковаца, 9 одличних и једна врлодобра!
Па ти сад види...

Шта је са смеровима које уписују двојкаши? Да ли очекујеш да и тамо мора да буде сразмеран број петица, четворки, тројки, двојки и јединица?
Predavala sam kratko vreme đacima u trogodišnjoj srednjoj, mašinska škola. Deca sa svojih 15 godina većinom nisu znala ni tablicu množenja, a operacije sa razlomcima su španska sela. A ja im predajem aksiomatsko zasnivanje geometrije i Euklidov V postulat :roll: jer je to po programu. Osećala sam se kao budala, pitala sam se: da l' su normalni ovi što pišu programe, šta će to ovoj deci?! Ali, postoji način da se i takva deca uključe, postoji pristup, a ne da zašljepiš 70% jedinica, pa si velik u svojim očima. :roll:
A posebna je priča što u 21. veku, u vreme kada su deca u multimedijalnom okruženju (kompjuteri, TV...) mi im predajemo kao što se predavalo u 18.veku, tj. glavna su nam nastavna sredstva izrovana tabla i kreda.
 
U nashem gradu zivi
taj covek vecito mlad.
Znaju stari, znaju mladi,
o njemu pricacu sad.

Taj profesor, dane gubi
vreme trosi uz nas.
On muziku strasno ljubi,
svira klavir i bas.

Hej profesore, mi znamo sta si ludo voleo pre,
Dzez profesore, pokazi kako se sviralo pre.

Taj profesor ljudi,
nema nikoga svog.
On muziku ljubi,
ona je za njega bog.

Taj profesor, ljudi
cesto napusta cas.
Tad direktor ludi,
psuje njega, klavir, bas.

Hej profesore .............
 
Stvarno ne znam kakav ste vi zlotvor kada za jedno dete trazite najtezu kaznu
Pa nije rekla da treba da se obesi, vec da se primeni adekvatna kazna onom sto je ucinio, u skladu sa njegovim godinama!!! A to i jeste iskljucivanje.
Uvek je bilo budala od profesora, ima ih i kod mene u skoli (idem u gimnaziju, i profesor fizike nam kaze da smo glupi, da nece biti nista od nas, da mozemo odmah da se ispisemo (sve to bas TIM recima )jer smo zaboga DRUSTVENI smer :roll: :lol: :lol: koji retard :lol: ) , koji se izivljavaju na deci, i uvek u svakom zanimanju ima budala. Nije to samo u prosveti :roll: Hocu da kazem da ne mozemo ici okolo i tuci one koji su nam se zamerili.
Mozda su mu sva prava uskracena... i onda je njegov postupak sasvim prirodan i logican... mada drustveno nepozeljan.
... i treba da se kazni, kao sto postoje i slucajevi kada je recimo kradja ucinjena jer je bila poslednja opcija, ali se kaznjava.

Dinna kao sto smatras da ucenika koji udari profesora treba izbaciti iz skole, da li isto tako smatras da profesori kod kojih vise od 70% ucenika ima jedinice treba da lete sa posla? I to u zadnjih 20 godina kod njih 70% ucenika ima jedinice.
Ne treba ga odmah izbaciti nego ustanoviti zasto toliko djaka ima keceve. Nije isto kad su to mahom odlikasi, i kad se profesor izivljava, i kada je rec o nekima koji u srednjoj ne znaju ni tablicu mnozenja.

Prilicno je glupo govoriti da je decko koji je udario profesora imao potpuno pravo da to uradi, kao i da je profesor zrtva bez razloga.
ISTINA JE NEGDE IZMEJDU :lol:
 
Kedi:
Super mi je ono da profesori treba da prate italijensku modu. Ne videh ni jedan :lol: pa sam u nedoumici da li je osoba mislila stvarno ili se salila.
Ako se ne sali, trazim da se za profesore uz ugradnju silikona odbre posebni uslovi kreditiranja kupovine italijanske garderobe. Ili jos bolje, da roditelji skupljaju pare, jer im je i ovako malo pretplata na knjige, udzbenike, casopise, izlete...
:lol: :lol: :lol:


Ocekivala sam ovakvu reakciju nastavnika!

Naravno, predlog za italijansku modu je parodija na predlog za silikone.

Medjutim, zaista smatram da je vazan i imidz nastavnika (prosto jedna odredjena kultura ponasanja, odevanja i pristupa).

A sada da stanem i u odbranu nastavnika. Uslovi u kojima oni rade su zaista ponizavajuci. Prosvetni radnici zasluzuju i mnogo vece plate, a i mnogo kvalitetnija usavrsavanja. Verovatno ti losi uslovi smanjuju njihovu motivaciju, a posao im je odgovoran, zahtevan i sresan. Trenutno rad u skoli spada u posao sa najvecim rizikom od stresa. Nastavnici nisu nagradjeni za dodatni rad, za uspehe koje postizu na takmicenjima i slicno (ili su minimalno finansijski nagradjeni). Mislim da bi trebalo da se uvede da se pored fiksne plate, nastavnici nagradjuju i za postignute rezultate. Ocekivanja od prosvetnih radnika su nesrazmerna u odnosu na uslove u kojima oni rade.

Da se vratim na temu. Mislim da bi ovog ucenika koji je udario profesora bejzbol palicom trebalo prebaciti u kazneno - popravnu ustanovu. Takvo ponasanje spada u maloletnicku deliNkvenciju. Uopste ne treba raspravljati da li ga treba izbaciti iz skole. Po zakonu, takav ucenik bi morao da se uputi u neku ustanovu za deliNkvente.
 

Back
Top