Autoritet profesora

Da, da! Svaki profesor ima autoritet kakav i zasluzuje. To je tacno. Ne ponasaju se deca na isti nacin kod svakog profesora. Kod jednog su standardno mirni, a kod drugog su standardno na plafonu. Ima ih koji su promasili profesiju. Ima jos mnogo faktora koji uticu na autoritet profesora, ali za to ovde nema prostora. Mogao bih knjigu da napisem o tome. Evo, dok sam pisao ovih par recenica kroz glavu mi je proslo bar deset stvari povezanih sa time. Osim ljudskih i profesionalnih kvaliteta nastavnika ima tu jos jedna stvar koja mi bode oci. Kaze se u zakonu da je osnovno obrazovanje obavezno. Do upisa u skolu ta obaveza ja na roditeljima. Oni moraju dete koje puni 6 godina pre marta meseca, tekuce godine, da upisu u skolu i da odgovaraju za redovnost dolazaka. Kad se dete upise u skolu, vecim delom ta obaveza prelazi sa roditelja na skolu kao ustanovu. Moja sestra zivi na zapadu. Kaze, i tamo je osnovno obrazovanje obavezno, ali je obaveza roditelja, a ne skole. Tako da djak koji pravi probleme, dobije ukor, jedan , dva... nakon toga skola moze da ga izbaci, za dobrobit ostale dece. Tada je roditelj u obavezi da mu nadje drugu skolu. Ako ne moze drzavnu, onda privatnu..vecernju ili sta vec. Kad je tako, roditelj ce dobro da razmisli i da se pozabavi ponasanjem svog deteta. Kod nas skola moze da "izbaci" djaka, ali samo ako se roditelj slozi i ako mu pronadje drugu skolu koja ce ga primiti. Zato, roditelji...onako, opusteno. Nemate pojma kakvih sve ljudi ima! Neki se ne ponasaju kao roditelji vec kao advokati u americkim filmovima. Dete napravi glupst, jednu, dve, gomilu, ali mame i tate pronalaze takva opravdanja da covek ne zna da li da se smeje ili da place!
 
Poslednja izmena:
Jedan roditelj se nikako nije pojavljivao, a dete je redovno pravilo izostanke. Pojavio se tek kada je sekretarica poslala poziv poštom. Umalo nije udario učiteljicu, zašto mu šalju plavu kovertu , kao kakvom kriminalcu.:roll:
 
Strasnooo...vi u prosveti imate najvece muke u drzavi.Da nadjete trziste,pa klijentelu,pa da proizvredete robu,pa ne mozete da nadjete kupce,pa kad nadjete kupce on nece da plati pa se tuziteee...u drzavi bez suda,i onda bankrotirate,imovina na dobos,pa na ulicu.
E,bas mi vas je zao,jadni vi,niko ne zna kakve su vase muke.:mrgreen:
 
Мирко, мораш признати да се једино наши производи извозе из ове земље, последњих 20 година... :rtfm:


Toliko malo da je na nivou statisticke greske.Uzima se primer onih koji su se skolovali napolju,Djelic,Vuk Jeremic,Vlahovic...afirmisani su u javnosti pa ih navodim kao primer.Mogu da prodju oni sa zavrsenim ETF-om,neki retki sa tehnickih nauka...ostalo je zanemarljivo.
 
Mirko, što se ne zaposliš u školi da se slatko nauživaš?


Svi oni koji mogu da biraju,inzenjeri,ekonomisti,pravnici,lekari...a rade u prosveti ,su pretezno dobro udate zene i nesposobni muskarci.Rad u prosveti je gospodski posao,da ne obrazlazem.Naravno,plate i uslovi rada zavise od mogucnosti svake zemlje ponaosob.
Biti na budzetskim jaslama je u celom razvijenom svetu premija.I kod nas isto.Ne bih sad da se ubedjujemo koliko je dva i dva,nema smisla.
 
Poslednja izmena:
Toliko malo da je na nivou statisticke greske.Uzima se primer onih koji su se skolovali napolju,Djelic,Vuk Jeremic,Vlahovic...afirmisani su u javnosti pa ih navodim kao primer. Mogu da prodju oni sa zavrsenim ETF-om,neki retki sa tehnickih nauka...ostalo je zanemarljivo.

..iskopaj neki normalan afirmisani primer stručnjaka iz uvoza, a ne najobičnije političare afmirmisane kroz prljave političke kanalizacione kanale..hmmm, učiteljce, el ovo pleonazam? ;)
 
Toliko malo da je na nivou statisticke greske.Uzima se primer onih koji su se skolovali napolju,Djelic,Vuk Jeremic,Vlahovic...afirmisani su u javnosti pa ih navodim kao primer.Mogu da prodju oni sa zavrsenim ETF-om,neki retki sa tehnickih nauka...ostalo je zanemarljivo.

Ahahahaah!!!

E primeri su ti do jaja...Djelic pedercic mali lopovski stakorski koji gde god je radio "Poljska,Rusije.."ne sme vise nos da pomoli posto je tamo pokazao svoju strucnost...jedino kod glupih Srba taj moze da prodje.....o lopuzi Vlahovicu i da ne pricam.....a o Jeremicu........Taj Jeremic zna o fizici koliko i moja baba pokojna.
 
Ahahahaah!!!

E primeri su ti do jaja...Djelic pedercic mali lopovski stakorski koji gde god je radio "Poljska,Rusije.."ne sme vise nos da pomoli posto je tamo pokazao svoju strucnost...jedino kod glupih Srba taj moze da prodje.....o lopuzi Vlahovicu i da ne pricam.....a o Jeremicu........Taj Jeremic zna o fizici koliko i moja baba pokojna.



Ti si totalno van konteksta.Primer ljudi koji su se skolovali vani,bili medju najboljima i mogu da rade gde hoce.To sto su dosli ovde u ovu divljinu je vec njihova stvar,verovatno imaju razloga,ovde mozes da radis jedino ako si mafiozo zato pametni i beze.
Poenta je koji nasi strucnjaci mogu u razvijenom svetu uopste da dobiju sansu,da rade sa nasim diplomama.Ali...srbi ko srbi,odmah na politiku,kao da se politika jede.Ne jede se!
 
Ti si totalno van konteksta.Primer ljudi koji su se skolovali vani,bili medju najboljima i mogu da rade gde hoce.To sto su dosli ovde u ovu divljinu je vec njihova stvar,verovatno imaju razloga,ovde mozes da radis jedino ako si mafiozo zato pametni i beze.
Poenta je koji nasi strucnjaci mogu u razvijenom svetu uopste da dobiju sansu,da rade sa nasim diplomama.Ali...srbi ko srbi,odmah na politiku,kao da se politika jede.Ne jede se!

U svetu diploma i nije toliko bitna vec znanje.

Pa ta USA najvece strucnjake je dobila uvozom a ne skolovanjima na Harvardu,Jejlu itd...Njihovo skolstvo je smesno. Nekada je nas srednjoskolac bio u rangu njihovog fakultetlije. Naravno srednjoskolac koji uci.
Najjace skolstvo ti je na istoku ne na zapadu.
A ti koji su bili najbolji napolju pa mogu da rade gde hoce....gde god si bio najbolji posle ces moci da radis gde hoces.

A nase skolstvo je unisteno u zadnjih 10 godina
 
U svetu diploma i nije toliko bitna vec znanje.

Pa ta USA najvece strucnjake je dobila uvozom a ne skolovanjima na Harvardu,Jejlu itd...Njihovo skolstvo je smesno. Nekada je nas srednjoskolac bio u rangu njihovog fakultetlije. Naravno srednjoskolac koji uci.
Najjace skolstvo ti je na istoku ne na zapadu.
A ti koji su bili najbolji napolju pa mogu da rade gde hoce....gde god si bio najbolji posle ces moci da radis gde hoces.

A nase skolstvo je unisteno u zadnjih 10 godina


U velikoj si zabludi.Kvalitetno skolstvo je jako skupo,uvek bilo a i danas je.Nikad nismo imali bolje skolstvo od US,ali mi bolujemo da smo genijalci pa se ne poredimo sa nekom slicnom zemljom po velicini,npr. Austrijom,Danskom...nego odmah pa na Ameriku.:)
Prepotentni smo bez pokrica,ali najbolji su primeri.Izadji u svet,na trziste,ako vredis zivis kao car,ako ne vredis...
 
U velikoj si zabludi.Kvalitetno skolstvo je jako skupo,uvek bilo a i danas je.Nikad nismo imali bolje skolstvo od US,ali mi bolujemo da smo genijalci pa se ne poredimo sa nekom slicnom zemljom po velicini,npr. Austrijom,Danskom...nego odmah pa na Ameriku.:)
Prepotentni smo bez pokrica,ali najbolji su primeri.Izadji u svet,na trziste,ako vredis zivis kao car,ako ne vredis...

Ako ne vredis - ides u prosvetu.
 
Jedan roditelj se nikako nije pojavljivao, a dete je redovno pravilo izostanke. Pojavio se tek kada je sekretarica poslala poziv poštom. Umalo nije udario učiteljicu, zašto mu šalju plavu kovertu , kao kakvom kriminalcu.:roll:

užas...roditelji su nekad gori od dece...u stvari, kad vidiš kakav je roditelj - sve ti je jasno.
i zašto je dete ok ili obratno, na žalost.
 
Posetio sam razrednog mlađe ćere.
Deca jurcaju po celoj školi, gađajući se, gurajući se, lupajući vratima.... O psovkama i ostalim "sočnim" izrazima da ne govorim. Nema obzira što je tu neko stariji. Ma kakvi. Čak mi prolete ispred nosa zgužvana papirna kesica.
I setih se svog razrednog.
Koga bi uhvatio da baci jedan jedini papirić van korpe, taj bi dobio zadatak da potpuno očisti dvorište od raznoraznog otpada. I čik da kaže: "Neću!" ili da ne posluša...
A ako bi primetio da neko divlja (lupa vratima i slično) ili bi čuo da opsuje, dohvatio bi se njegovih ušiju.
I nikome od nas ništa nije falilo.
 
Posetio sam razrednog mlađe ćere.
Deca jurcaju po celoj školi, gađajući se, gurajući se, lupajući vratima.... O psovkama i ostalim "sočnim" izrazima da ne govorim. Nema obzira što je tu neko stariji. Ma kakvi. Čak mi prolete ispred nosa zgužvana papirna kesica.
I setih se svog razrednog.
Koga bi uhvatio da baci jedan jedini papirić van korpe, taj bi dobio zadatak da potpuno očisti dvorište od raznoraznog otpada. I čik da kaže: "Neću!" ili da ne posluša...
A ako bi primetio da neko divlja (lupa vratima i slično) ili bi čuo da opsuje, dohvatio bi se njegovih ušiju.
I nikome od nas ništa nije falilo.


Mozda je tvog razrednog zanimalo sta djaci rade.A mozda je bio i vaspitac!
 
Posetio sam razrednog mlađe ćere.
Deca jurcaju po celoj školi, gađajući se, gurajući se, lupajući vratima.... O psovkama i ostalim "sočnim" izrazima da ne govorim. Nema obzira što je tu neko stariji. Ma kakvi. Čak mi prolete ispred nosa zgužvana papirna kesica.
I setih se svog razrednog.
Koga bi uhvatio da baci jedan jedini papirić van korpe, taj bi dobio zadatak da potpuno očisti dvorište od raznoraznog otpada. I čik da kaže: "Neću!" ili da ne posluša...
A ako bi primetio da neko divlja (lupa vratima i slično) ili bi čuo da opsuje, dohvatio bi se njegovih ušiju.
I nikome od nas ništa nije falilo.

Bice jos mnogo gore, ali to su sve rezultati reforme skolstva.
 

Back
Top