Autoritet profesora

Ta deca su mozda jedino zdravo tkivo ovog naroda i steta je sto svoje pravo na zdravo okruzenje moraju traziti putem agresivnosti. Takvu pobunu u obliku gradjanske neposlusnosti i svih oblika protesta trebalo bi da iznesu odrasli ljudi, a ne deca. Ali su odrasli nazalost vecinski postali kukavice kakve Srbija ne pamti kroz svoju istoriju.
 
Gledam na televiziji kako neka deca ruše Beograd... sutra će ta ista deca da sede po školskim klupama umesto da robijaju

Таква иста деца слављена су после 5. октобра јер су ..исказала вољу народа''. Сад, кад држави то не одговара, то више није ,,воља народа'', него ,,клерофашитичка оријентација''.
А професори који су 5. октобра пре 10 година демонстрирали, сутра ће бити кажњавани ако ђацима не сладе геј оријентацију као једино исправну. :(
 
Ta deca su mozda jedino zdravo tkivo ovog naroda i steta je sto svoje pravo na zdravo okruzenje moraju traziti putem agresivnosti. Takvu pobunu u obliku gradjanske neposlusnosti i svih oblika protesta trebalo bi da iznesu odrasli ljudi, a ne deca. Ali su odrasli nazalost vecinski postali kukavice kakve Srbija ne pamti kroz svoju istoriju.

не можем да ти дам поенчиће, али си потпуно у праву! свака част!!!
 
Pa ako je to zdravo tkivo, onda nije vredelo da evoluiramo od šimpanzi
bacanje stena i kamenica, lomljenje nasumičnih predmeta, ugrožavanje života nasumičnih prolaznika
ako su nam oni budućnost, jedino humano rešenje problema je bela kuga

Stena nema po gradu.

Ako si malo pazljivije gledao i policija je bacala kamenice, natrag - meni se odmah namece pitanje da li ce da odgovaraju za to.
 
Stena nema po gradu.
Ako si malo pazljivije gledao i policija je bacala kamenice, natrag - meni se odmah namece pitanje da li ce da odgovaraju za to.
Pa meni je neobično da policija ne sme da se brani, izgleda da sam gledao previše pogrešnih filmova...
Ja bih očekivao da policija puca na one koji je ovako napadaju. Puca u smislu meci, vatreno oružje, dečko leži mrtav a na grudima mu crvena rupa i cedi se krv, taj rad, što se viđa u filmovima.
Ja ću da tužim ove filmadžije što su me prevarili
 
Pa meni je neobično da policija ne sme da se brani, izgleda da sam gledao previše pogrešnih filmova...
Ja bih očekivao da policija puca na one koji je ovako napadaju. Puca u smislu meci, vatreno oružje, dečko leži mrtav a na grudima mu crvena rupa i cedi se krv, taj rad, što se viđa u filmovima.
Ja ću da tužim ove filmadžije što su me prevarili

Uozbilji se - ako nista drugo ovo su demonstracije, a ne okrsaj sa plackasima i ubicama.
 
Kakve demonstracije?!
Izasli huligani sa stadiona na ulice Beograda. Btw, ni na stadione ne dolaze zbog fudbala.

Onda je policija pogresila, jerbo im je pristupila kao demonstrantima.

Uzgred - sve ono nakaradno sto je min. prosvete napravilo u vezi reforme osn. obrazovanja - najvise tu mislim na prava ucenika koja se zloupotrebljavaju i vitopere i nemogucnost kaznjavanja disciplinskih prestupa - dovelo je do onoga juce... Barem sto se tice te skolske strane, kao jedne znacajne sfere zivota mladih ljudi.
 
Kakve demonstracije?!
Izasli huligani sa stadiona na ulice Beograda. Btw, ni na stadione ne dolaze zbog fudbala.
Demonstracije koje je namerno indukovala vlast, na minornom problemu, tek da vidi da li će i kako direktni aparat represije ( policija ) izdržati i reagovati na ono što dolazi na zimu : prave, masovne socijalne nemire onih gladnih, nezaposlenih, upropašćenih privatizacijom, monopolizmom na cene hrane, naduvanih komunalnih nameta, struje ...
P.S. u Srbiji, polu - zvanično, se ceni da ima oko 1.ooo.ooo - 1.2oo.ooo neregistrovanih dugih cevi, zaostalih iz veoma aktivne državne politike, tokom '90 - tih !!!
 
Onda je policija pogresila, jerbo im je pristupila kao demonstrantima.

Uzgred - sve ono nakaradno sto je min. prosvete napravilo u vezi reforme osn. obrazovanja - najvise tu mislim na prava ucenika koja se zloupotrebljavaju i vitopere i nemogucnost kaznjavanja disciplinskih prestupa - dovelo je do onoga juce... Barem sto se tice te skolske strane, kao jedne znacajne sfere zivota mladih ljudi.
Slazem se. Al' danas klinci odlicno znaju za prava a za obaveze jock. :)
I da, jeste policija pogresila. Remetis javni red i mir? Ugozavas bezbednost drugih gradjana? Trebala je da ih potamani na licinom mestu.
 
Poslednja izmena:
Cekajte... A kakav je to novi biser da nema ukora i posledica za neopravdane? (Ili sam ja to nesto pogresno razumela?)

Pa sada im (vam) se niko nece ni pojavljivati u skoli. Glup je onaj ko se tamo smara i slusa neku budalu koja je studirala da bi sad radila za 300 evra... <- To ce biti dominantno misljenje.

(Cak ce skole izgubiti i jednu od nosnovnih funkcija koja je vazna, a o kojoj se nerado govori- da mlade ispod 18 godina skloni sa ulice).
 
Pa sada im (vam) se niko nece ni pojavljivati u skoli. Glup je onaj ko se tamo smara i slusa neku budalu koja je studirala da bi sad radila za 300 evra... <- To ce biti dominantno misljenje.
Meni mnogo više odgovara da mi đak ne dolazi na časove nego da mi dođe pa da pravi nered. Neka lepo dođe na razredni ispit, pa ako položi položi. Ova deca koja su osetila da im je lakše da zapamte gradivo ako sede na času su njegovim odsustvom samo u dobitku, mogu više da im se posvetim. Ionako su odeljenja prevelika.
 
Meni mnogo više odgovara da mi đak ne dolazi na časove nego da mi dođe pa da pravi nered. Neka lepo dođe na razredni ispit, pa ako položi položi. Ova deca koja su osetila da im je lakše da zapamte gradivo ako sede na času su njegovim odsustvom samo u dobitku, mogu više da im se posvetim. Ionako su odeljenja prevelika.

Pa da, ali vidis sta ljudi kazu... Ako jednog casa imas samo petoro djaka, ti sledeceg (kada se pojavi vise njih) moras iz pocetka sve to. Ovi sto eskivirjau nastavu samo prave problem. Da se bar uopste ne pojavljuju bilo bi sjajno za onih 5-10 sto dolaze (rad u malim grupama, mozes svakom ponaosob da se posvetis, itd), ali, nazalost, izgleda da ce ovi ostali biti zasticeni k'o beli medvedi.
 
Pa da, ali vidis sta ljudi kazu... Ako jednog casa imas samo petoro djaka, ti sledeceg (kada se pojavi vise njih) moras iz pocetka sve to. Ovi sto eskivirjau nastavu samo prave problem. Da se bar uopste ne pojavljuju bilo bi sjajno za onih 5-10 sto dolaze (rad u malim grupama, mozes svakom ponaosob da se posvetis, itd), ali, nazalost, izgleda da ce ovi ostali biti zasticeni k'o beli medvedi.
Pa ne verujem da bi mi od odeljenja sa 30-35 đaka baš konstantno dolazilo samo 5-10. A i mi stalno obnavljamo na času ono što smo radili prošli put, pa bi valjda pohvatali. Ili bi seli pa naučili iz knjige ili sveske od ovih koji su bili, ne moram baš da ih vodim za ručicu kao decu iz vrtića, koliko sutra će oni imati svoju decu
 
Pa iskreno, nekima u skoli i nije mesto. Znam da je ruzno to reci, ali ebi ga, tako je.

A profesori nisu policajci ni pripadnici specijalnih antiteroristickih jedinica pa da su duzni sa njima da se bore.

Ne kazem da su deca bagra, ali ima ih svakakvih... Tu najvise krivim roditelje koji ih od malena uce da ne treba postovati nastavnike. Cuj, postovati... Koji ih uce da nastanvike treba ponizavati i gledati kao niza bica. A kada dodje jun/avgust, tata ce da sredi to sa izostancima/kecevima, nemoj ti nista da brines sinko moj... Nema ta budala prava nista tebi da kaze.
 
Pa da, ali vidis sta ljudi kazu... Ako jednog casa imas samo petoro djaka, ti sledeceg (kada se pojavi vise njih) moras iz pocetka sve to. Ovi sto eskivirjau nastavu samo prave problem. Da se bar uopste ne pojavljuju bilo bi sjajno za onih 5-10 sto dolaze (rad u malim grupama, mozes svakom ponaosob da se posvetis, itd), ali, nazalost, izgleda da ce ovi ostali biti zasticeni k'o beli medvedi.

они су већ заштићени к'о беле медведице и то са све мечићима!
 

Back
Top