automobili stariji od 15 godina moraće dva puta godišnje na tehnički pregled

Da zaista brinu o bezbednosti-dozvolili bi uvoz polovnjaka i ukinuli porez.
Svi bi voleli noviji i bolji auto-to više nije luksuz već potreba.
Ako im ovo ne dođe glave-vladaće večno.

da se vlast zaista brine za bezbednost izgradili bi autoputeve

jedina prava garancija bezbednosti na putevima jesu autoputevi sa 3 trake.... 2 vozne i jednom zaustavnom

90% saobracajnih nesreca sa smrtnim ishodom se desava na klasicnim putevima...

a sigurno 50% saobracaja u srbiji ide preko autoputa
Ali neeeeeeeeee

DSMANLIJA ABU OMAR MULA TADIC gleda samo kako da odere srpski narod i da im otme jos para iz dzepa a da im za uzvrat da jedno veliko nista

banda lopovska
 
Bas tako. Ponasaju se kao Inzinjeri prometa, a nemaju pojma.

Ljudi izlecu sa puta cak i zbog loseg nagiba ceste (puta), to sam vidio 5-6 puta sigurno i to uvek na istom mestu.

A u Srbiji ne samo da su losi putevi (osim koliko toliko auto puta na nekim delovima), nego i fali puno znakova i mnogi su postavljeni krivo (nije znak na mestu na kom bi trebao biti). Na neki blagi zavoj stave ogranicenje 30, a na ostri 50:hahaha:

A to je sve zato sto novce namenjene tome trose po kafanama na gibanice i pecenje, a narod i puteve ko yebe.:lol:

Ja da sam toliki gicko prascic kao krmci iz politike, ne verujem da bi toliko dugo zivio, kao oni. Crko bi od holesterola sigurno.

ma pusti je nema veze blage sa saobracajem

pa da autoputevi ne valjaju ne bi svedska svajcarska i mnoge druge zemlje razvijene bile premrezene desetinama i stotinama autoputeva.

a mi imamo jedan jedini autoput kojeg su napravili komunisti jos pre skoro 50 godina....

ma bruka i sramota

infrastruktura u drzavi nam je ko da smo drzava u centralnoj Africi a ne u Evropi
 

odrati sirotinju?

otimate siromasnima dajete bogatima tj samim sebi?

alan_ford_superhik_display.jpg
 
Неће то битније утицати на исправност возила у глобалу ... Ал ће добро доћи мајсторима по сервисима који ће имати дупло више шанси да зажмуре приликом прегледа :mrgreen:

А што се тиче безбедности ... било би занимљиво видети на ком је месту техничка неисправност као узрок саобраћајки ...

A nebi bilo lose pogledati statistiku sa koliko procenata su u saobracanim nezgodama ucestvovala vozilla sa preko 15god.starosti.:rtfm::rtfm::rtfm:
 
ne bi bilo loše da postaviš link ka tim statističkim podacima da mogu svi da se upoznaju sa činjenicama

Cinimi se da je bio sa adresom sajta MUP-a.Ja licno kompletnu statistiku nisam pogledao ali koliko me pamcenje sluzi kada se god desi neka teska saobracajka nekako mi se cini da su vinovnici(ucesnici) tih nezgoda uglavnom automobili mladjih godista proizvodnje.Neznam ali prosto tako mi se cini,izvini ako gresim.:rumenko::rumenko::rumenko:
 
Dva tehnicka pregleda godisnje apsolutno nista nece resiti po pitanju bezbednosti u saobracaju. Najveci broj saobracajnih nesreca kao uzrok ima neprilagodjenu brzinu i katastrofalno stanje na putevima. Takodje, cinjenica je da su ljudi u starijim automobilima oprezniji vozaci. A sto se tice kontrole izduvnih gasova, sa ovakvim kvalitetom goriva, jedino ce automobili sa EURO IV standardom moci da prodju tehnicki pregled. A onda ce puteve preplaviti neregistrovana vozila...
 
Pa dobro, ako mislite da su naši loši putevi najčešći uzrok saobraćajnih udesa, neka vam bude.

Većina nas ovde smo vozači, znamo i kakvi su putevi i kako se vozi. Ako ništa, čujemo/čitamo crnu hroniku, znamo bar nekog da se slupao i kako se slupao, da li zbog puta ili lude glave, svoje ili tuđe. Ko je imao prilike da ide ove godine kolima u Grčku, video je kako sprski vozači fermaju pune linije i zatvorene krivine čak i na dobrom putu.

Činjenica je da putevi treba da se srede, i da je broj crnih tačaka nedopustiv, ali to proglašavati za razlog br. 1 ovolikog broja saobraćajki je neubedljiva zamena teza.
 
najcesci uzrok nesreca jesu neprilagodjena brzina uslovima LOSEG PUTA, kao i preticanje sporih vozila .

I jedan i drugi problem se resavaju izgradnjom autoputeva

broj jedan razlog za nesrece je nedostatak autoputeva u Srbiji

Mi u Srbiji placamo najvece takse na upotrebu automobila - najvece registracije, najvece akcize, najvece poreze - sve je ovde najskuplje a zauzvrat za placanje tih najvecih poreza u evropi ne dobijamo BUKVALNO NISTA

Ova vlast za 10 godina koliko su na vlasti nije napravila niti jedan jedini autoput

Druge zemlje nase velicine i broja stanovnika su premrezene s kraja na kraj desetinama autoputeva dok mi imamo u celoj drzavi jedan jedini autoput napravljen pre ravno skoro 50 godina

Oni prethodni bi za pare koje dajemo na porez nesto i napravili dok ovi sadasnji lopovi na celu sa Tadicem bukvalno sve pare pokradose

Zato im zelim sve najgore pogotovo lopovcini banditskoj Borisu Tadicu
 
Dobri putevi nisu garancija ničega, evo vijest od jutros sa autoputa.


Pokoj im duši.

koji debilizam z:D al sta drugo ocekivati od jednog bosanskog bosnjaka z:D

dobri putevi su garancija MANJEG BROJA NESRECA

To ipak ne znaci da se nesrece na autoputu uopste ne desavaju - naravno da se desavaju

90% srpskih nesreca koje se dese su zbog neprilagodjene brzine i neodgovornog preticanja

ova nesreca se desila zato sto je vozac automobila zaspao i zakucao se u kamion koji je stajao u zaustavnoj traci.
 
pa neprilagodjena brzina i preticanje dok imas auto iz suprotnog smera u kombinaciji sa losim putevima dovode do nesreca.

da je u pitanju autoput do toga ne bi dolazilo.

Pa cenim da je najbolje ne samo ukinuti sve puteve osim autoputeva (sve dvosmerne ulice u gradovima se podrazumevaju), nego i na autoputu ograditi ne svaki smer nego i svaku traku betonskim zidom i bankinama, pa neprilagođeni ne moraju da skidaju nogu sa gasa, a i neće biti u iskušenju da pretiču.
 
Држава тражи исправност возила, увешће 2-3-5 обавезна техничка прегледа у току године. Ок.

Али, онда и ми имамо право од те исте државе да тражимо:
- квалитетно гориво са нормалним ценама а не као сада - најгоре у Европи, надувано акцизама, порезима, свим и свачим;
- квалитетне путеве .... посебно улице по градовима где су рупа до рупе;
- задовољавајући број паркинг места, јавних гаража.

Само знају да траже други да испуњавају обавезе, а да они (држава) испуни своје .... е тад се јавља амнезија.

Ovo je poenta. :ok:
Naročito boldovano.
 
Pa cenim da je najbolje ne samo ukinuti sve puteve osim autoputeva (sve dvosmerne ulice u gradovima se podrazumevaju), nego i na autoputu ograditi ne svaki smer nego i svaku traku betonskim zidom i bankinama, pa neprilagođeni ne moraju da skidaju nogu sa gasa, a i neće biti u iskušenju da pretiču.

cenim jda je najbolje pohapsiti vas sve redom iz DS-a jer vi uzimate ogroman novac svake godine gradjanima na ime registracije automobila, carina, akciza pdv-a a za uzvrat ne uradite sa tim parama nista vec ih sve pokradete i potrosite na ko zna sta

dok ovi vasi ne zavrse na robiji za ovu pljacku drzave srbiji ne moze biti bolje
 
cenim jda je najbolje pohapsiti vas sve redom iz DS-a jer vi uzimate ogroman novac svake godine gradjanima na ime registracije automobila, carina, akciza pdv-a a za uzvrat ne uradite sa tim parama nista vec ih sve pokradete i potrosite na ko zna sta

dok ovi vasi ne zavrse na robiji za ovu pljacku drzave srbiji ne moze biti bolje

:zcepanje: Kralj!
Pa hapsi već jednom, 3 godine te slušam kako vrtiš istu ploču :lol:
Nisam ni ja gadljiva na jeftiniju registraciju i benzin ;)
 

Back
Top