Antifašizam juće u Jajcu

Antifašizam je postojao i treba ga veličati,
ali je problem nastao kada se nije krenilo putevima
antifašizma kao na zapadu već putevima
komunističkih ideologa i zavođenjem diktature.
To je bio jedini put stvaranja nekakve unitarne SFRJ
koja je takva bila formalno a ne i pravno.

Svaka čast iskrenim antifašistima, ali ne i ovima
koji pod plaštem antifašizma zagovaraju avnoj i ideju
Jugoslavije. Da se krenulo u stvaranje normalnih država kao na zapadu
nebi donedavno imali slučajeve SSSR SFRJ Čehoslovačke..
 
Da, ali oni su oslobodili zemlju.

Kоји бре, они....
Је л' имаш ти појма ко је ослободио Србију. Па нису сигурно ''тифусари'' и ''шумци''.
Тек су сишли са планина наше земље поносне када је ушла Црвена Армија.

Ево ко је протерао нацисте из Србије

redsinbelgrade516wk0.jpg

t34ubeograduoktobar1944tg9.jpg

moskovskapravdaislikeizqt9.jpg


Патлиџани су били добри само у вршењу револуције (значи ликвидација националне и грађанске класе)
После су мобилисали младост Србије и послали на Сремски фронт,да необучени беспотребно гину.
Што више Срба погине то Ћопави подели више ордења
 
Ginuli su svi,a ne samo Srbi. Tačno je da je uloga Rusa i oslobađanju zemlje prilična, ali nemoj nipodaštavati herojstvo ljudi koji su se protiv Nemaca borili 3 godine pre dolaska Rusa.
Tu je problem u bespotrebnoj pogibiji koja je za sobom vukla patnje civilnog stanovnistva,
a sve zbog ideologije ,uloga komunista nije tolika koliku su je sami sebi prepisali,i nije odlucila komunisticka partija da juga ne bude u sovjetskom savezu vec velike sile.
 
Tu je problem u bespotrebnoj pogibiji koja je za sobom vukla patnje civilnog stanovnistva,
a sve zbog ideologije ,uloga komunista nije tolika koliku su je sami sebi prepisali,i nije odlucila komunisticka partija da juga ne bude u sovjetskom savezu vec velike sile.

U moju Bosnu a bogami ni moju Hrecegovinu, Makedoniju, Crnu Goru, 90%Hravtske i Sloveniju hvala bogu nisu došli Rusi.
Nisu svi komunisti antifašisti ali su sigurno organizacijski predvodili antifašističku oslobodilačku borbu u Jugoslaviji.
Izgleda vi nemozete odvojiti antifašizam kao pokret od KP.
 
U moju Bosnu a bogami ni moju Hrecegovinu, Makedoniju, Crnu Goru, 90%Hravtske i Sloveniju hvala bogu nisu došli Rusi.
Nisu svi komunisti antifašisti ali su sigurno organizacijski predvodili antifašističku oslobodilačku borbu u Jugoslaviji.
Izgleda vi nemozete odvojiti antifašizam kao pokret od KP.

Zna se dobro koji je bio prvi antifasisticki pokret u evropi.
Jer ti poznato ime Kraljevska Vojska u Otadzbini ,tek ulaskom sssr u rat tek tada se pojavljuju partizanski pokreti u Jugoslaviji.
 
Ratovanje protiv Nemaca od 41.-45.je bilo totalno kontraproduktivno i nichemu nije koristilo.
Narod je pre svega zbog idiotluka Partizana samo josh vishe ginuo,umesto da se kao svuda drugde u Evropi chekalo da te drugi oslobode(bilo Rusi ili zapadnjaci) pa tek kad se saveznici nadju pred vratima digne se ustanak.
Tako da je neki"doprinos"Partizana antifashistichkoj borbi mizaran,ravan nuli..osim u broju besciljno ubijenih shto ustanika shto neduznih civila kao rezultat odmazde u chuvenih"100 za jednog".
Pored takvih antifashista,fashisti kao pretnja nisu ni potrebni.
 
U moju Bosnu a bogami ni moju Hrecegovinu, Makedoniju, Crnu Goru, 90%Hravtske i Sloveniju hvala bogu nisu došli Rusi.
Nisu svi komunisti antifašisti ali su sigurno organizacijski predvodili antifašističku oslobodilačku borbu u Jugoslaviji.
Izgleda vi nemozete odvojiti antifašizam kao pokret od KP.

Гледај овог '''антифашисту'' босанског што је безобразан.
Па да ти Руси нису сломили Швабе код Стаљинграда, Курска и Лењинграда сад би Хитлерове статуе китиле тргове широм Европе.

Шта су радили твоји љубезни ''антифашисти'' око Тита.
1)напали Немце у Србији зарад револуције. То је у крви угушено, а нјвећу цену су платили цивили као и у свим даљим акцијама .
2)разбежали се по босанским и црногорским вукојебинама.
3)ту су вршили индоктринацију људи, нарочито Срба који су били по збеговима и којима су усташе
побиле по неколико чланова фамилије.
4)ту су преживљавали неколико усташко-немачких офанзива које су се завршавале бежанијом и где су остајали реке крви нарочито српских-цивила по Козари и босанској крајини.
5)добили подршку и наоружани од Британаца после пада Италије услед договора Черчил-Стаљин на Јалти и у Техерану
6)Руси долазе из Бугарске и Бугари који су прешалтали на савезничку страну потискују Швабе из Србије
7)Све партизанчине хрле њима у сусрет да се споје.
8.)Воде се офанзивне акције против нациста, највеће за ослобођење Београда и Сремски фронт. Кад је пробијен Руси одлазе за Мађарску и ка Берлину
9)сломљене усташе и нацисти се повлаче
10)БиХ, Хрватску, Словенију нико не ослобађа јер ту Силе Осовине и не пружају отпор већ панично беже.

О Македонији боље да и не причам. Њих су ослободили исти они који су их и окупирали- Бугари. Само су пришили петокраке на чело
Ебем ти ослобађање кад те оној који те окупирао и, ослободио:lol:
 
Гледај овог '''антифашисту'' босанског што је безобразан.
Па да ти Руси нису сломили Швабе код Стаљинграда, Курска и Лењинграда сад би Хитлерове статуе китиле тргове широм Европе.

Шта су радили твоји љубезни ''антифашисти'' око Тита.
1)напали Немце у Србији зарад револуције. То је у крви угушено, а нјвећу цену су платили цивили као и у свим даљим акцијама .
2)разбежали се по босанским и црногорским вукојебинама.
3)ту су вршили индоктринацију људи, нарочито Срба који су били по збеговима и којима су усташе
побиле по неколико чланова фамилије.
4)ту су преживљавали неколико усташко-немачких офанзива које су се завршавале бежанијом и где су остајали реке крви нарочито српских-цивила по Козари и босанској крајини.
5)добили подршку и наоружани од Британаца после пада Италије услед договора Черчил-Стаљин на Јалти и у Техерану
6)Руси долазе из Бугарске и Бугари који су прешалтали на савезничку страну потискују Швабе из Србије
7)Све партизанчине хрле њима у сусрет да се споје.
8.)Воде се офанзивне акције против нациста, највеће за ослобођење Београда и Сремски фронт. Кад је пробијен Руси одлазе за Мађарску и ка Берлину
9)сломљене усташе и нацисти се повлаче
10)БиХ, Хрватску, Словенију нико не ослобађа јер ту Силе Осовине и не пружају отпор већ панично беже.

О Македонији боље да и не причам. Њих су ослободили исти они који су их и окупирали- Бугари. Само су пришили петокраке на чело
Ебем ти ослобађање кад те оној који те окупирао и, ослободио:lol:

Ja ču biti "bezobrazan" sve dok dajete veće priznanje onima koji su pripomogli oslobodjenju Jugoslavije no onima koji su 70% teritorije oslobodili bez njihove pomoći.
Ja nespomenuh Rusiju i veliki doprinos Rusa u slamanju fašistićke njemačke, na čemu im treba odati priznanje.
Ako mi još kažeš da je u Srbiju veća stradanja sprijećio "prvi greilac" Evrope fašista Draža, priznat ću da si "antifašista".
Kad je o Makedoniji rijeć malo upitaj makedonce, vidi kad i koje godine se desio 11. oktobar i jeli od tad bio konstantan otpor makedonskih antifašista u granicama mogučnosti.
 

Back
Top