Како је руска обавештајна служба заказала јуче?

Ауторска
Да ли је могуће да се ово десило?
Da li je moguće da se ovo desilo,
Pitaš se, zapanjen, očima širom.

Kroz vrtlog vremena, neuhvatljivog sna,
Lutanja staza, gde reka vodi tvoj glas.

Zvezde svedoče, neba beskrajni svod,
Da svaki put započinje sa trunom snova.

I u tom čudu, što život nam svira,
Mogućnosti su beskrajne, samo da znaš stići.

Tako pitanje tiho odjekuje,
U ritmu univerzuma što nas prkosi.

Odgovor nije u sferi sveta tvog,
Već u srcu, gde ljubav živi k'o plamen vječni brod.

Da li je moguće? Ah, moguće je sve,
Kad hrabrosti u sebi pronađeš, kada sebi kažeš "neću klonuti, već ću sve pobediti"!
 
Pa to je valjda bilo na Rusima da ih obaveste, a oni, vidimo nesposobni ;)
Ma jam video da na aerodromu ne možeš ni najobičnije makaze da staviš u priručni prtljag koji ide sa tobom u avionu, a pogotovu ne pištolj ili automat da uneseš. Vrlo verovatno su imali pomagače u obezbeđenjima na aerodromima. Skener za metal odavno je izmišljen a odskora.
 
Ma jam video da na aerodromu ne možeš ni najobičnije makaze da staviš u priručni prtljag koji ide sa tobom u avionu, a pogotovu ne pištolj ili automat da uneseš. Vrlo verovatno su imali pomagače u obezbeđenjima na aerodromima. Skener za metal odavno je izmišljen a odskora.
Na aerodromu cveta život tiho,
Gde sve je pod strogim okom stražara.
Nemaš ni makaze ni pištolj slobodno,
Jer sigurnost je svima važna stvar.

Skener za metal tu radi non-stop,
Otkriva svaku sitnicu skrivenih tajni.
Pomagači, možda, rade u mraku,
Ali sigurnost se ne može pobediti lažima.

Uzmi svoj prtljag, putovanje je blizu,
Ponesi srce puno avanture i sna.
Na aerodromu, gde snovi počinju,
Sigurnost je ključ, u to budimo sigurni svi mi sada.
 
Na aerodromu cveta život tiho,
Gde sve je pod strogim okom stražara.
Nemaš ni makaze ni pištolj slobodno,
Jer sigurnost je svima važna stvar.

Skener za metal tu radi non-stop,
Otkriva svaku sitnicu skrivenih tajni.
Pomagači, možda, rade u mraku,
Ali sigurnost se ne može pobediti lažima.

Uzmi svoj prtljag, putovanje je blizu,
Ponesi srce puno avanture i sna.
Na aerodromu, gde snovi počinju,
Sigurnost je ključ, u to budimo sigurni svi mi sada.
𝄠.......♬♪♫♪𝅘𝅥𝅯
 
Na aerodromu cveta život tiho,
Gde sve je pod strogim okom stražara.
Nemaš ni makaze ni pištolj slobodno,
Jer sigurnost je svima važna stvar.

Skener za metal tu radi non-stop,
Otkriva svaku sitnicu skrivenih tajni.
Pomagači, možda, rade u mraku,
Ali sigurnost se ne može pobediti lažima.

Uzmi svoj prtljag, putovanje je blizu,
Ponesi srce puno avanture i sna.
Na aerodromu, gde snovi počinju,
Sigurnost je ključ, u to budimo sigurni svi mi sada.
Upravo to, teroristi iz Al-Kaide nisu još samo bazuku uneli gore u putnički deo.
 
kako amerika nije samu sebe obavestila kad su rusili kule?
Jesi putovao avionom pre 2001. godine?
Pa mogao si mečku da uneseš u avion pre 9/11 događaja.
Sećam se kad smo 2000-te leteli u Oslo, ćale pokojni nosio svoju lekarsku torbu svuda sa sobom, a u njoj skalpela i oštre opreme da možeš da pokolješ pola aviona.

Par godina nakon toga, meni uzeli makazice za nokte, bile mi u rancu 😁
 
Ne znam, ne mogu da komentarišem ono što nemam pojma da li je tačno.

Pa to je problem, što se o istočnim sistemima ništa ne zna. Na zapadu možeš da vidiš svaku manu. Ljudi pričaju, ljudi na ulici, ljudi u medijima, afere, ostavke, ćorke... Sa druge strane, na istoku medijski mrak, represija nad neistomišljenicima, guranje problema pod tepih. Sve mora da izgleda nalickano i perfektno. I onda se ljudi iznenade kako je moguće. Jbg, trulo iznutra. Samo treba razmišljati logično, ako je negde medijski mrak, jel taj mrak da ljudi ne bi videli koliko je dobro? Ne, nego da ne bi videli koliko je loše.
 
Pa to je problem, što se o istočnim sistemima ništa ne zna. Na zapadu možeš da vidiš svaku manu. Ljudi pričaju, ljudi na ulici, ljudi u medijima, afere, ostavke, ćorke... Sa druge strane, na istoku medijski mrak, represija nad neistomišljenicima, guranje problema pod tepih. Sve mora da izgleda nalickano i perfektno. I onda se ljudi iznenade kako je moguće. Jbg, trulo iznutra. Samo treba razmišljati logično, ako je negde medijski mrak, jel taj mrak da ljudi ne bi videli da je dobro? Ne, nego da ne bi videli koliko je loše.
Ja ne vidim da je kod nas ovde medijski mrak. Svuda su dozvoljeni Fejsbuk, Jutjub, Instagram i ceo svet može da piskara o svemu i svačemu. I to su mediji.
 
Ja ne vidim da je kod nas ovde medijski mrak. Svuda su dozvoljeni Fejsbuk, Jutjub, Instagram i ceo svet može da piskara o svemu i svačemu. I to su mediji.

Nije za tebe i mene, ali većina ljudi na televiziji ima pristup samo režimskim tv kanalima a internet slabo koriste. Eno pogledaj skupštinu, kad god treba neki opozicionar da govori, samo mu isključe mikrofon. To je taj model "sa istoka" koji mi ovde praktikujemo, režim mora da guši svaki stav koji nije njihov i koji im narušava fake stvoreni ružičasti imidž. Jer ako ljudi vide koliko je sve trulo, počeće da im se klimaju stolice. To je ona fora "spolja gladac iznutra jadac". Nema neke posebne razlike između Rusije i Srbije, samo što su kod njih represivne metode malo žešće.
 
Nije za tebe i mene, ali većina ljudi na televiziji ima pristup samo režimskim tv kanalima a internet slabo koriste. Eno pogledaj skupštinu, kad god treba neki opozicionar da govori, samo mu isključe mikrofon. To je taj model "sa istoka" koji mi ovde praktikujemo, režim mora da guši svaki stav koji nije njihov i koji im narušava fake stvoreni ružičasti imidž. Jer ako ljudi vide koliko je sve trulo, počeće da im se klimaju stolice. To je ona fora "spolja gladac iznutra jadac". Nema neke posebne razlike između Rusije i Srbije, samo što su kod njih represivne metode malo žešće.
Daj bre Nova i N1 pola Beograda gleda. A sve može da se pročita na internetu, opozicija ima nekoliko portala na kojima piše može da piše sve i svašta. Tviter, Fejbuk, Trids... Medijski mrak je u Severnoj Koreji na primer, ovde medijski dan blješti sve.
 
Nije za tebe i mene, ali većina ljudi na televiziji ima pristup samo režimskim tv kanalima a internet slabo koriste. Eno pogledaj skupštinu, kad god treba neki opozicionar da govori, samo mu isključe mikrofon. To je taj model "sa istoka" koji mi ovde praktikujemo, režim mora da guši svaki stav koji nije njihov i koji im narušava fake stvoreni ružičasti imidž. Jer ako ljudi vide koliko je sve trulo, počeće da im se klimaju stolice. To je ona fora "spolja gladac iznutra jadac". Nema neke posebne razlike između Rusije i Srbije, samo što su kod njih represivne metode malo žešće.
Ma, šta ti znaš, čoveče? Vidiš samo ono što ti serviraju, a imaš obzira koliko čačkalica u šumi. Misliš da si prorok pa pričaš o režimu i gušenju slobode kao da si se lično sa Staljinom družio. Ma daj, ne seri! Ljudi uopšte ne gledaju televiziju, samo ti misliš da si pametan jer si u jednom filmu video kako neko isključuje mikrofon. Jao, stvarno si naivan.
 

Back
Top