207, clio3, grande punto...i ostali

lepo je to, italijani, alfe..... znam jer sam ih vozio i bavio se tim automobilima bas ozbiljno. italijanska auto industirija mi je posle americke najomiljenija i pored svih mana, krize u kojoj se nalaze ( decenijama ) i oscilacija u kvalitetu, nema veze, lepi su i dobri automobili.... Medjutim, kad jednom provozas pravi V8, promenices ne samo pogled na automobile nego i na zivot u globalu.... znam te sa cannonballa, ok si lik, i bas ti zelim da vidis i tu stranu automobilizma da bi imao potpunu sliku... :wink:
 
Hemi, uz sve duzno postovanje, ali ne slazem se sa tobom. Ja sam imao priliku da se vozim sa par americkih modela i jednostavno imam averziju prema tome. Ne svidja mi se. Odvratno mi je i nervira me kada je auto sirok kao autobus i tezak 3 tone. Ali me najvise nervira taj bahati, glomazni americki dizajn koji njihovi proizvodjaci forsiraju.
Jos jednom ponavljam, izvinite svi koji ih volite, ali ja samo objasnjavam svoj licni stav.

Dalje, prosle nedelje sam probao Alfu 159 1.9 (JTDm) i to je jedostavno fantasticno kako jedan ekstra stedljiv auto ide. Neverovatno! GARANTUJEM da sa svoja nepuna 2l zapremine dere 3/4 amerikanaca istog cenovnog ranga a duplo vece zapremine. A o dizajnu, slozicete se da je Alfa 3 veka ispred americkih kocki.
Ti Hemi makar to znas.
 
Darko_NS:
68Charger440

tvoji stavovi mi nisu uopste jasni.. ti sad kao treba da nas ubedis da su
americka vozila jako dobra, lepa, prakticna..itd
to mozda jeste tako ali ne u srbiji, na balkanu ili u celoj evropi
to sto ti zagovaras jeste americka filozofija i americki nacin zivota
koji se 90 posto razlikuje od onoga sto mi ovde smatramo prakticnim
ekonomocnim, estetski lepim.. i tako dalje

ti automobili koje si ti nabrojao su meni, i vecini ljudi koje ja znam
i koji se razumeju u automobilizam (naravno ne bas svima) nikakvi
i malo ko bi hteo i imao zelju da vozi tako nesto..cast izuzecima
ovde ljudi vole ekonomicnost, zasto bi neko vozio auto od silni 6000
kubika, kada to trosi ogromne kolicine benzina, a pritom ovde je benzin
poprilocno skup i ljudi nemaju novac za luksuziranje.. pogtovo ako
pored toga je autoindustrija puno napredovala tako da i mi mozemo
da vozimo snazne automobile.. koji imaju malu zapreminu, ne trose
puno goriva.. (turbo dizeli, benzinci do 2000ccm...itd)

Da ti ispricam jednu pricu.
Danas se moj jedan prijatelj vratio iz Srbije. Inace u Americi ima Pontiac Firebird Trans Am sa 5.7L V8 motorom koji razvija 285 hp.
I prica on sta je vozio po Srbiji, uglavnom nekog Opela koji mu se toliko smucio da pola mesta na koja je planirao ici nije otisao samo zbog auta.

Covek je odrastao na Balkanu i dosao u Ameriku kad je imao skoro 40 godina. Znaci tipican Balkanac.

Kad bi kod vas gorivo bilo $3 po galonu, kad bi registracija bila $50 godisnje i kada bi sa obicnom platom bez problema mogao otplacivati $20,000-$25,000 auto, brzo bi zaboravio na ta mala i ekonomicna auta i presao na muscle cars, SUVs i Trucks.

Kad bi ti ja jednom dao da provozas mog Mustanga ili mog F-150 brzo bi promenio misljenje.
 
UltraZvuk:
Hemi, uz sve duzno postovanje, ali ne slazem se sa tobom. Ja sam imao priliku da se vozim sa par americkih modela i jednostavno imam averziju prema tome. Ne svidja mi se. Odvratno mi je i nervira me kada je auto sirok kao autobus i tezak 3 tone. Ali me najvise nervira taj bahati, glomazni americki dizajn koji njihovi proizvodjaci forsiraju.
Jos jednom ponavljam, izvinite svi koji ih volite, ali ja samo objasnjavam svoj licni stav.

Mozes li mi nabrojati koja Americka auta si vozio?

p.s. nadam se da mi neces ogvoriti neki Daewoo sa Chevrolet oznakom.
 
Odgovor na temu:
#1 Opel Corsa (septembar 2006) - prelep auto !
#2 Fiat (Grande) Punto - takodje veoma lep auto !
#3 Peugeot 207 - lep auto, ali kao vec vidjeno(suvise lici na redizajnirani 307) i u senci legendarne 206-ice
#4 Renault Clio 3 - onako lep auto (nista posebno u svakom pogledu) !
#5 Toyota Yaris - rugoba od auta, + skoro uopste ne volim Japance, losa zavrsna obrada, antipatican auto, za zensku populaciju mozda OK, za mene nikad ! )
Ovo je moje (subjektivno ) misljenje, stvar ukusa...

Inace, da se malo umesam u raspravu, najvise volim Evropske automobile (nemacke najvise, pa Italijanske, pa Francuske) , ali jako postujem Americke automobile (uopste mi ne bi bio promasaj imati njihovo vozilo) , dok o Japanskim gotovo ne zelim ni da slusam (cast izuzecima Hondu pomalo i gotivim)...
 
Michelangelo83:
Inace, da se malo umesam u raspravu, najvise volim Evropske automobile (nemacke najvise, pa Italijanske, pa Francuske) , ali jako postujem Americke automobile (uopste mi ne bi bio promasaj imati njihovo vozilo) , dok o Japanskim gotovo ne zelim ni da slusam (cast izuzecima Hondu pomalo i gotivim)...

Nemam nista protiv Evropskih auta, ali osim Mercedesa nikad nebi kupio Evropsko auto.

Od mog caleta jedan kolega je nedavno kupio novog Volkswagen Passata 2.0L. Ja stvarno ne mogu da verujem za sta je on dao $24,000.

Od Japanaca jedino volim Lexusa, svidja mi se njihova linija automobila.

Amerikanci ispunjavaju sve moje uslove, a pri tom kostaju najmanje.
 
68Charger440:
Nemam nista protiv Evropskih auta, ali osim Mercedesa nikad nebi kupio Evropsko auto.

Od mog caleta jedan kolega je nedavno kupio novog Volkswagen Passata 2.0L. Ja stvarno ne mogu da verujem za sta je on dao $24,000.

Od Japanaca jedino volim Lexusa, svidja mi se njihova linija automobila.

Amerikanci ispunjavaju sve moje uslove, a pri tom kostaju najmanje.

Mercedes je najbolji ( BMW je malo ostriji ali je pomalo kvarljiv, za klasu nizi kvalitet)
Stvar ukusa i ekonomske racunice. Kod nas je 1L benzina 1Euro, sto je puno za nase uslove, zato svi vole dizelase, dizel gorivo je jeftinije, a u trosi skoro upola manje nego ekvivalent benzinac. Kod nas je Passat 2.0 TDI 140ks 6-speed menjac jako popularan i san skoro svih.... Namerno prave benzince malo slabije po performansama, da bi bili sto slicniji dizelima, tako da taj Passat 2.0 benzinac i ne ide nesto (golf ili audi A3 sa tim motorom mnogo bolje ide) a i teza karoserija ga kroti...
Mene takve stvari ne privlace( u mojoj ergeli su samo benzinci)
Ja volim automobile koji iz male kubikaze ostvaruju veliku snagu i laki su... Ne prenosim velike terete niti vucem camac i sl. zato
Od sportskih automobila najvise volim Porsche 911 Turbo, od zujalica Mini Cooper S, i mnoge druge...
Ali najrealnije mi je da u neko dogledno buduce vreme uzmem neki Bi-Turbo benzinac ( turbo dizeli idu dobro- kako tek idu benzinci sa dve turbine ??!! :)
Primer Golf V GT - 1.4 16V Bi-Turbo 169ks , zasto, zato sto mi odgovara i kubukaza(registracija) i potrosnja(laka 1.4 masina) i performanse (Bi-Turbo)!
Zasto mala kubikaza a puno konja ispod haube? Zato sto i oni (uz redovan servis i revidiranje turbine zamena lezajeva i sl. na 150.000) prelaze 200.000-250.000 km ,a meni je to dovoljno-ne treba mi sirovina velike kubikaze i manje snage koja moze preci 500.000-600.000km ,jer ja prelazim godisnje 15.000-20.000km...
Postujem svako misljenje i stav , ali ja bih uzeo ovakav auto jer zadovoljava moje potrebe i finansije, cije su potrebe vece (vise prostora, dugovecnost motora, velika vucna sila) postujem , svako ima pravo da kupuje sta hoce!

Ali da se ne lazemo, da zivim u Americi i da nisam ultra bogatas (tada bih vozio Porsche 911 Turbo), da ne moram da razmisljam o ceni goriva i registraciji, vozio bih neki HEMI i to duzi blok 7000+kubika :grin:
 
Ti mali motori sa puno snage uglavnom koriste turbo (primer Subaru Impreza Sti, Mitsubishi Lancer Evolution, Dodge Caliber SRT-4). Njihova potrosnja nije nista manje nego kod V8, u dosta slucajeva i veca. Uz to, ukoliko zelis da izvuces maksimalnu snagu iz njega moras ga voziti pod velikim brojem RPM sto naravno dovodi do jos vece potrosnje. Ja ti garantujem da Sti i Evolution trose vise kad razvijaju svojih 287 hp nego sto Chevrolet Corvette Z06 ( 7.0L V8 ) trosi kad razvija svojih 505 hp.

Pored toga, oni imaju jako malo torque sto dovodi do jako dosadne svakodnevne voznje.

Zato kad biram izmedju 2 auta sa istom snagom, uvek cu uzeti onaj koji ima veci motor. Jer trosi manje, dobija snagu pod manjim brojem RPM i ima vise torque.
 
Charger kakav je ovo VW (Touareg) Colorado ?
Jel se pojavio (u prodaji) u Americi ?
Kakav je u odnosu na slicne GM automobile ?
 

Prilozi

  • VW (Touareg) Colorado.jpg
    VW (Touareg) Colorado.jpg
    7,2 KB · Pregleda: 5
Eto to ti pricam.. ti nas pokusavas da ubedis da bi mi mogli da zavolimo americka kola..
ali mi jednostavno ne zelimo i necemo..
ZAR JE TESKO SHVATITI DA SE UKUSI RAZLIKUJU..
meni opste nije problem sto ti volis to sto volis... to je tvoj stav i to je meni OK..
ali meni su americka kola, grozna.. kao sto je neko rekao pre mene, imam averziju
prema njima.. i da stavimo po strani veliku kubikazu, potrosnju..itd .
Meni je najvazniji stvar prilikom kupovine auta DIZAJN I OBLIK AUTA..
i kad pogledam ove slike pick up-ova.. dodje mi da zaplacem koliko su ruzna
ta vozila.. a i ne vidim koja je svrha tih pick upova.. mi smo ovde manje vise
svi urbani ljudi.. sto bi neko vozio ne-prakticni pick up, osim ako mu ne treba
u privredne ili poljovprivredne svrhe.. ali opet ima i boljih resenja kao sto su manju
kamioni (poput mb sprintera, manjih iveca..itd)

ja volim francuski i italijanski dizajn.. koliko je tu ukljuceno emocija, istorije, tradicije,
sporta, estetike.. itd
ali razumem da ti to ne shvatas jer ne zivis u evropi


evo imaces i ti priliku da vidis neki pravi evropski auto.. jer alfa romeo se vraca
na americko trziste i preuzima pod svoje okrilje sve maseratijeve dilere..
kada se ovako nesto pojavi u salonima... idi slobodno sedi za vozacko sediste..
ja kad sam prvi put seo u ovakav auto.. ja sam osetio bukvalno svu tu
istoriju, tradiciju, emocije.,..itd
ali opet ponavljam UKUSI SE RAZLIKUJU... i tu nema spora

654081ya.jpg

654103jr.jpg

654117us.jpg
 
Meni su te Alfe toliko ruzne da bi radije vozio Hondu Element ili Scion xB.

Sto se tice pickupa, oni su toliko prakticni da se to recima ne moze opisati jer pruzaju ama bas sve. Mnogo se ljudi vozilo u mom pickupu i slusam samo reci pohvale za njega. Pickupi nemaju manu, a pruzaju mnogo toga. Mozes ih voziti po bilo kojim vremenskim uslovima, kabina je daleko veca nego kod auta, prikolica ogromna i mozes u njoj voziti sta hoces, dok je vuca fanstasticna. Jednostavno nema mane, pickup je namenjen za voznju i koriscenje u bilo kojim uslovima i daleko ga je bolje kupiti nego neki obican sedan.

Sto se tice Chevrolet Colorada, ni meni se ne svidja izgled, ali evo kako moj pickup izgleda

030425-E.jpg


023532-E.jpg


2006.ford.f-150.20084772-E.jpg


2006.ford.f-150.20084774-E.jpg


2006.ford.f-150.20084827-E.jpg
 
Meni su te Alfe toliko ruzne da bi radije vozio Hondu Element ili Scion xB

sve je receno... ti si prvi covek koga sam ja sreo u celom svom zivotu koji je rekao da je alfa ruzna..

Iskljucujem se iz dalje diskusije... nek ti je sa srecom u americi i uzivaj u americkom (debilnom) drzavljanstvu... ovo ti kazem jer ako mi imamo tako los ukus.. ne vidim zasto si ti na ovom forumu



p.s. izvinjavam se moderatorima na malo grubljim recima..
veliki pozdrav
 
Pitaj bilo kog Amerikanca sta misli o Alfi i videces sta ce reci. Jednostavno dizajn nije nista posebno.

Vidim da nisi komentarisao deo o mom pickupu. Nemas nista negativno reci pa i ne zelis da komentarises?

A za to "sta trazis na ovom forumu" - koliko ja znam ovo je forum o automobilima, sta znaci da mozes pricati o kom god automobili zelis. Nije forum "Ako ti je Alfa ruzna ne dolazi ovde"

Za tvoju informaciju, na forum nisam dosao ni zbog Evropskih auta a ni zbog Srba vec sam dosao samo zbog teme koju je postavio clan Hemi 426 o Americkim automobilima.
 
Znao sam da ce se poklati!

Evo i ja kola cenim na osnovu dizajna i izgleda, i mislim da alfa ima najvise stila od evropskih kola ( dobro, mozda ne kao aston martin) ali...nikad mi se nije svidjala ona nosina napred. A ni zadnji deo ove brere mi se ne svidja nesto. Alfa 156 je vec nesto posebno. Stvar ukusa.

Al' zato '69 BOSS 302 !!!
S_telewis.JPG
 

Back
Top