207, clio3, grande punto...i ostali

VIP.NK:
Problem je sto je sve prilicno zrtvovano.
Koliko vidim zadnja klupa je pomala i ne odgovara za duza putovanja. Zatim opet dolazim do razlike u poimanju velicine. Za Evropu je 3 litra mnogo, a i potrosnja koja ide uz takav automobil je velika. Ko ce stalno navlaciti ciradu pozadi kada treba voziti licne stvari po losem vremenu?
Za evropske gradove ga ne mogu koristiti, vjerovatno mi ne bi dozvolili da udjem u centar, jer je zabranjeno za teretna vozila, a i sta ce mi? Kako cu se okrenuti polukruzno? :)
Nije ni meni toliko vazna maksimalna brzina, nego sam htio istaknuti koliko je vjerovatno osjecaj voznje pikapa slican voznji kamiona zbog tezine u krivinama.
To najvise lici na snazan manji kamion zanimljivog dizajna. Znaci za mene automobil nije, ven nije, terenac po ravnom mozda jeste, ali kad naidje malo blato, pa uzbro...a po takvim se terenima i ne krecem.
Sem toga, sta ja pricam, ...moze vam se, to je ;-) Mada ima tu zanimljivih stvari, stedi se na razlicitim stvarima. Evropljanin ce kupiti ekonomicniji automobil, ako ga kupuje za licne potrebe. A uzevsi u obzir da ne renovira podrum svaki dan, platice majstorima i nece lomiti kicmu utovarajuci i majstorisuci. Ako mu treba vozilo za prevoz tereta zbog posla, kupice ga. Ako ima puno familije i prijatelja i stvari - kupice ven. Camac se, kao i prikolica moze vuci automobilom ili kombijem, ako ne kupuju jahtu :)

Auto koje moze vuci 7,000 pounda camac ne postoji.
A sto se tice tvoje logike, da ti dam jedan primer: recimo imas coveka koji ima 8 osoba u familiji, treba mu nesto vece sa prikolicom zbog posla i ima camac koji koristi stalno preko leta. Znaci po tvojoj logici on bi trebao da ima 3 razlicita vozila u familiji i kazes da je to bolje nego da ima samo 1 pickupa koji ispunjava sve te uslove?
 
HEMI 426:
ok, i koja je tvoja poenta VIP.NK, sta si ti konkretno rekao i da li uospte imas svoje misljenje ili samo se razbacujes frazama i predrasudama koje si pokupio. Kapiram da ni nemas vozacku dozvolu a da si vozio nekog amera i u to debelo sumnjam, prema tome nisi ni malo kompetentan da o tome govoris

Nisam vozio Amera, niti planiram...takvih zivuljki ovdje u Evropi ima malo :) Ali par kamioncica sam probao, (cak sam i Fergusona probao) pa je valjda to to ;-)
Sto fraze i predrasude? Bas mi se cini da sam fino opisao njegove mane. Moja poenta je:
preglomazan, mnogo trosi, lose vozne osobine, ruzan, jednom rjecju beskoristan.
 
68Charger440:
Auto koje moze vuci 7,000 pounda camac ne postoji.
A sto se tice tvoje logike, da ti dam jedan primer: recimo imas coveka koji ima 8 osoba u familiji, treba mu nesto vece sa prikolicom zbog posla i ima camac koji koristi stalno preko leta. Znaci po tvojoj logici on bi trebao da ima 3 razlicita vozila u familiji i kazes da je to bolje nego da ima samo 1 pickupa koji ispunjava sve te uslove?

Ma dobro, ajd. Mada rjetko ko ovdje ima takve camce od 3 tone. Sto tri? Uzmes ven i mozes da strpas mnogo clanova porodice, a i prtljaga. Ima nize teziste, laksi je, dobru aerodinamiku, sto znaci prihvatljive performanse. Ali dobro, nemamo mi taj standard ko vi, vjerovatno bi drugacije razmisljao da sam na tvom mjestu. A i ti kazes da imas pored pikapa i automobil, pa sta ce ti? :) Vjerovatno nesto fali pikapu? Ma ja samo hocu da kazem da je pikap teretno vozilo, i to je ok, samo mu treba ubaciti neki dizel sa dobrim obrtnim momentom da bude malo ekonomicniji.
 
VIP.NK:
Ma dobro, ajd. Mada rjetko ko ovdje ima takve camce od 3 tone. Sto tri? Uzmes ven i mozes da strpas mnogo clanova porodice, a i prtljaga. Ima nize teziste, laksi je, dobru aerodinamiku, sto znaci prihvatljive performanse. Ali dobro, nemamo mi taj standard ko vi, vjerovatno bi drugacije razmisljao da sam na tvom mjestu. A i ti kazes da imas pored pikapa i automobil, pa sta ce ti? :) Vjerovatno nesto fali pikapu? Ma ja samo hocu da kazem da je pikap teretno vozilo, i to je ok, samo mu treba ubaciti neki dizel sa dobrim obrtnim momentom da bude malo ekonomicniji.

Ako imas van i treba ti prikolica onda ces uvek morati da vidis i stavljas nazad sedista. Moja keva za posao koristi Ford Windstar (pripada njenoj firmi) i svaki put kad nesto voze u njemu uvek moraju sedista vaditi i kasnije ih vracati.
Ja imam drugi auto jer sam ga kupio pre pickupa. Mustanga imam od 2001, pickupa imam od 2005. Ali kao sto sam gore napomenuo mozda na prolece prodam Mustanga jer mi vise uopste ne treba. Ali brat uskoro dobija vozacku pa mozda onda ipak ostavim Mustanga za njega.
 
68Charger440:
Ako imas van i treba ti prikolica onda ces uvek morati da vidis i stavljas nazad sedista. Moja keva za posao koristi Ford Windstar (pripada njenoj firmi) i svaki put kad nesto voze u njemu uvek moraju sedista vaditi i kasnije ih vracati.
Ja imam drugi auto jer sam ga kupio pre pickupa. Mustanga imam od 2001, pickupa imam od 2005. Ali kao sto sam gore napomenuo mozda na prolece prodam Mustanga jer mi vise uopste ne treba. Ali brat uskoro dobija vozacku pa mozda onda ipak ostavim Mustanga za njega.

E pa ne mogu da vjerujem :)

De stavi sliku tog tvog pikapa, da vidim to cudo zbog koga ces prodati mustanga ;-)

Pa dobro i ovamo moras nabacivati ceradu. Pa kazem ko cesto vozi teret neka kupi teretno vozilo, ostali koji to ne rade, zasto 90 posto vremena da imaju beskoristan sanduk iza sebe?

@Hemi za sta koriste ta javna preduzeca pikapove? Imas neku fotku?
 
VIP.NK:
E pa ne mogu da vjerujem :)
Pa dobro i ovamo moras nabacivati ceradu. Pa kazem ko cesto vozi teret neka kupi teretno vozilo, ostali koji to ne rade, zasto 90 posto vremena da imaju beskoristan sanduk iza sebe?

Ali sta ako ima i veliku porodicu? Onda mora uzimati i van, znaci 2 vozila. Ja sam pickuom dobijam i jedno i drugo u jednom.

VIP.NK:
E pa ne mogu da vjerujem :)
De stavi sliku tog tvog pikapa, da vidim to cudo zbog koga ces prodati mustanga ;-)

Evo kako izgleda, samo je u crnoj boji.

023531-E.jpg


023532-E.jpg
 
68Charger440:
Pa probaj da objasnis, nismo mi Amerikanci toliko glupi koliko svi misle. Mozemo i mi da ukapiramo neke stvari.
A sta si ti bio pre nego sto si postao ponosni Amerikanac.
Sve i da mi plate ne bih se hvalio da sam Amer.
Genetski glupa nacija.
A sto se tice popularnosti evropskih automobila u americi mislim da ne treba trositi suvise reci.
Koliko su evropljani popularni moze se videti i po anti-kampanji koju vode amerikanci narocito protiv nemaca. U svim americkim filmovima glavni negativci voze BMW ili Mercedese u novije vreme i Audije.
Cak i slavne americke licnosti preferiraju evropljane izuzev nabedjenih macho tipova koji se sepure u izvikanim hammerima.
 
SAMARA:
A sta si ti bio pre nego sto si postao ponosni Amerikanac.
Sve i da mi plate ne bih se hvalio da sam Amer.
Genetski glupa nacija.

Ti i nemoj, niko nije ni rekao da trebas. Sta ja radim i cije drzavljanstvo uzimam je moja licna stvar i tebe se to ne tice. I, by the way, nisam se pohvalio (mada nemam nista protiv sto sam drzavljanin Amerike), to sam napisao vise u sali kad je on rekao da necu razumeti.

SAMARA:
Koliko su evropljani popularni moze se videti i po anti-kampanji koju vode amerikanci narocito protiv nemaca. U svim americkim filmovima glavni negativci voze BMW ili Mercedese u novije vreme i Audije.
Cak i slavne americke licnosti preferiraju evropljane izuzev nabedjenih macho tipova koji se sepure u izvikanim hammerima.

Mercedese i BMW iz Americkih filmova vozi mafija (ma ne samo u filmovima nego i u stvarnom zivotu). Slavne Americke licnosti vole luksuzne aute, a s obzirom da su Mercedes i BMW luksuzni auti - to voze. Kad si videla neku slavnu Americku lisnost da vozi nesto jeftinije iz Evrope, tipa Volkswagen?
 
VIP.NK:
Hajde sada navedi tezinu ovih vozila. :) Pa to je ogroooomno covjece. Sad me podsjeti na trke kamiona koje se voze u Evropi. Maksimalna brzina im je ogranicena na 160 km/h, sva sreca ne znam sta bi ih inace zaustavilo. Ali kada udju brzo u krivinu mila majko ciche, cvile, jaucu...treba tu tvrdoglavu masu natjerati u krivinu. Za mene su idelani automobili velicine srednje klase. Odlican balans tezine i snage, elegantna linija... Samo u njima je, za mene, uzitak u voznji. Naravno, ocigledno je da nas dvojica to ne dozivljavano na isti nacin :) Sta me briga sto ce ovi monstrumi zasukati asfalt iza mene, kad ja necu da vozim teretno vozilo. Sem toga bas da vidim kako ga utjerati po ovim nasim serpentinama, a o spustanju nizbrdo ne smijem ni da mislim. Ima tu i nesto u potrebama ljudi. Ja ne znam za sta ti koristis ovakvo vozilo sa tovarnim prostorom, nekakav biznis? U Evropi ljudi koriste kamioncice za prevoz tereta, kombije za gradski transport, automobile za putovanje na odmor i na posao, a vi bi sve u jednom :p


zaboravio si beogradske ili ulice svaog manjeg grada u beogradu
popizdeo bih da moram da vozim americkog pikapa po cuburi ili marinkovoj bari
 
68Charger440:
Ti i nemoj, niko nije ni rekao da trebas. Sta ja radim i cije drzavljanstvo uzimam je moja licna stvar i tebe se to ne tice. I, by the way, nisam se pohvalio (mada nemam nista protiv sto sam drzavljanin Amerike), to sam napisao vise u sali kad je on rekao da necu razumeti.



Mercedese i BMW iz Americkih filmova vozi mafija (ma ne samo u filmovima nego i u stvarnom zivotu). Slavne Americke licnosti vole luksuzne aute, a s obzirom da su Mercedes i BMW luksuzni auti - to voze. Kad si videla neku slavnu Americku lisnost da vozi nesto jeftinije iz Evrope, tipa Volkswagen?

Koliko znam i Cadillac proizvodi vrlo luksuzne automobile, takodje luksuzne automobile proizvode i Lincoln i jos po neki americki proizvodjaci.
Ako su americki automobili tako dobri zasto ne voze njih.
Sto se tice Volkswagena nemoj mesati babe i zabe oni ne proizvode luksuzna vozila osim Phaetona.
Drugim recima ameri ne mogu ni da prismrde u visokoj klasi.
Jedino su dobri u track klasi i to samo zato sto evropljani nisu zaintersovani za tu klasu, pa je i ne proizvode osim u retkim slucajevima.
Vise o amerima reci cu na za to predvidjenom forumu.
Izvinjavam se za skretanje sa teme.
Kada je rec o ovoj temi svidja mi se linija Peugeota 207 kao i Grande Punta.
 
SAMARA:
Koliko znam i Cadillac proizvodi vrlo luksuzne automobile, takodje luksuzne automobile proizvode i Lincoln i jos po neki americki proizvodjaci.
Ako su americki automobili tako dobri zasto ne voze njih.
Sto se tice Volkswagena nemoj mesati babe i zabe oni ne proizvode luksuzna vozila osim Phaetona.
Drugim recima ameri ne mogu ni da prismrde u visokoj klasi.
Jedino su dobri u track klasi i to samo zato sto evropljani nisu zaintersovani za tu klasu, pa je i ne proizvode osim u retkim slucajevima.

Ko kaze da ne voze Lincolna i Cadillaca? Kako ti dolazis do tog saznanja da Amerikanci ne kupuju Lincolna i Cadillaca? Ajde objasni mi kako, jel to lupas ovako jer ti zelis da je tako ili ti je neko rekao?
Nisam mesao babe i zabe, tvoja recenica je bila Cak i slavne americke licnosti preferiraju evropljane. Nigde tu nisi spomenula da se radi o luksuznim autima, lepo pise Evropska auta. Jeli Volkswagen Evropski auto ili ne?
Sto se tice truck trzista - da mogu nesto uraditi uradili bi oni. Bez obzira sto pickup truck trziste ne postoji u Evropi oni bi pravili pickups samo za Americko trziste. Nema ni pickup truck ni u Japanu, pa opet sve Japanske firme imaju pickup truck za Americko trziste. Tako da izgovor "njih to ne zanima" jer los izgovor i nista vise. Da znaju da ce prodati 900,000 primeraka godisnje (kao sto Ford radi sa F-Series) pravili bi oni pickupe bez obzira dali bili zainteresovani ili ne.
 
68Charger440

tvoji stavovi mi nisu uopste jasni.. ti sad kao treba da nas ubedis da su
americka vozila jako dobra, lepa, prakticna..itd
to mozda jeste tako ali ne u srbiji, na balkanu ili u celoj evropi
to sto ti zagovaras jeste americka filozofija i americki nacin zivota
koji se 90 posto razlikuje od onoga sto mi ovde smatramo prakticnim
ekonomocnim, estetski lepim.. i tako dalje

ti automobili koje si ti nabrojao su meni, i vecini ljudi koje ja znam
i koji se razumeju u automobilizam (naravno ne bas svima) nikakvi
i malo ko bi hteo i imao zelju da vozi tako nesto..cast izuzecima


ovde ljudi vole ekonomicnost, zasto bi neko vozio auto od silni 6000
kubika, kada to trosi ogromne kolicine benzina, a pritom ovde je benzin
poprilocno skup i ljudi nemaju novac za luksuziranje.. pogtovo ako
pored toga je autoindustrija puno napredovala tako da i mi mozemo
da vozimo snazne automobile.. koji imaju malu zapreminu, ne trose
puno goriva.. (turbo dizeli, benzinci do 2000ccm...itd)


ja preferiram fiat, alfa romeo, lanciu, volvo, saab, audi, nemacki ford, renault, citroen...poneke vw..itd

ovo recimo ja vozim i ne bi ga menjao ni za kakav americki auto

qrt55202stilobig8cy.jpg



toliko od mene...pozdrav





e da.. ovo verovatno nema u americi.. pa niste naucili da cenite prave vrednosti

250_2.jpg



alfachick45av.jpg
 

Back
Top