upomoc neznam vise sta cu

konstantin2

Početnik
Poruka
4
imam problema sa kompjuterom kada radi multimediju(film,muzika,igre-neke ne blokira),naime zamrzne se i pomaze samo restart.Imam graficku ATI 9550 250mb staru 5 meseci.Reinstalirao sam sistem,kupio novo jace napajanje i nista.Napominjem da su cesta variranja u naponu pa se pitam da nije do toga jer sam nosio komp kod drugara gde je bio 2 dana i kod njega je radio savrseno.Problem je nekada prisutan a nekada ne.
 
Komp sa istom grafičkom kao što je tvoja je bio kod mene na servisu, i uzrok povremenog restartovanja bio je oštećen video drajver.

Naravno, treba proveriti i procesor (temperaturu!), memoriju, ostale drajvere, proveriti koji je STOP error u pitanju i da li je u pitanju hard ili soft reset. Ako ovo inače ne radiš, daj ga u neki dobar servis.
 
A koje si napajanje uzeo i koje snage?Nego, reci ti meni, jesi li probao da skinesh stranicu sa kucishta i da celo kucishte (sa te strane) stavish na milost i nemilost SOBNOM VENTILATORU. :D Shalim se samo (mada planiram da neshto slichno nabudzim kod mene). Kakve su temperature i naponi?
 
Ovo je sad zanimljivo. Komp mi zakucava na dosta programa koji rade sa slikom. ACD See (ili kako se već zove) neće da radi, s druge strane, Adobe radi, screen saver-i ne rade, ma svašta nešto...
REČENO MI JE DA JE TO ZATO ŠTO SE PREGREJAVA GRAFIČKA.
Takođe mi je rečeno da je možda već oštećena i da treba da je menjam.
Ako je promenim, kako da sprečim ponovno oštećenje?
I da li u ovome uopšte ima istine?
 
Imao sam isti problem. Nisam mogao da gledam filmove, igram igrice. I na svako graficko opterecene jednostavno se slika zamrzne i pomagao je samo reset.
Naravno svasta sam pokusao ali nista na kraju sam odneo u servis, sto preporucujem i tebi
 
Cak ti mozda i ne treba ventilator, meni moje Chieftec kuciste stoji stalno otvoreno, i Bartonu unutra nista ne fali. Eksperimentalno sam utvrdio da je temperatura unutra niza za najmanje 5 stepeni kada je otvoreno kuciste, a to nije malo.
 
Pjer_Nis:
Cak ti mozda i ne treba ventilator, meni moje Chieftec kuciste stoji stalno otvoreno, i Bartonu unutra nista ne fali. Eksperimentalno sam utvrdio da je temperatura unutra niza za najmanje 5 stepeni kada je otvoreno kuciste, a to nije malo.
Jeste temperatura manja, ali samo procesora, jer fan sa procesorskog kulera tako vuche svez vazduh, ali da li si merio i razliku u temperaturi grafichke, ploche i harda sa i bez stranice. Kod mene je kucishte zatvoreno, ali zato unutra vlada propisna promaja (ma, kad odvrnem potenciometre za fanove duva ko ludo, krive se ATA kablovi!), i kad otvorim stranicu temperatura procesora padne za koji stepen, ali sve ostalo se josh vishe ugreje jer nema promaje! 8) 8) 8)
 
konstantin2:
imam problema sa kompjuterom kada radi multimediju(film,muzika,igre-neke ne blokira),naime zamrzne se i pomaze samo restart.Imam graficku ATI 9550 250mb staru 5 meseci.Reinstalirao sam sistem,kupio novo jace napajanje i nista.Napominjem da su cesta variranja u naponu pa se pitam da nije do toga jer sam nosio komp kod drugara gde je bio 2 dana i kod njega je radio savrseno.Problem je nekada prisutan a nekada ne.
SLUSAJ BRATE KOJA JE TEBI MATICNA,JESI LI SE ZAPITAO O KOMPATIBILNOSCU KARTICE I PLOCE!!
 

Back
Top