Abortus i tinejdzeri

Da li ste za abortus?

  • da

  • ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Po raznim forumima sam citao teme o abortusu, takodje i na raznim pdf-ovima ovog foruma i svugdje je isto. Obicno su muskarci ti koji govore kako je abortus ubistvo kako je nehumano, ovakvo onakvo, a zene razmisljaju drukcije. A toliko sam cuo slucajeva da je neka djevojka abortirala jer su je na to prisilili ili njeni roditelji ili otac tog zacetog djeteta koji nije imao 2 eura za pak kondoma ali zato je imao pare za abortus, koji je sigurno skuplji od kondoma. Pa se s razlogom zapitam da li neko od tih...moralista koji su natjerali svoju kcerku ili djevojku da abortira dodje tako na neki forum i pocne da pise kako je abortus ubistvo.

Cak je jedan pisao da svako ko izvrsi abortus je satanista, sto je tek prejaka optuzba, narocito ako on spada medju te licemjere.

Ja s ovim ne branim djevojke i zene koje su se cistile po 20 puta, one su zaista nehumane, prvo prema sebi, pa onda prema svemu ostalom, ali mi je krajnje bezveze jer na svakom sajtu citam isto a u praksi gledam sasvim drukcije stvari.
E jedan tvoj post sa kojim se slažem...
Inače ispravljam grešku... pojavili su se seratori koji nemaju pojma ni o medicini, ni o emrbriologiji, ni o veri, ali imaju pravo glasa...
 
Pojavile su se kretenske organizacije kao Zene u crnom koje mladim curkama peru mozak idiotarijama. Pravo svake zene je abortus ? Odakle bilo kome pravo da ubije nesto ? Drugo i otac se pita ( ipak je to moj sprmatozoid ako vec tako gledate !)...
 
Jeste greh prema SPC, ali koga boli *****?

Takodje je greh masturbacija, seks pre braka, nazvati nekog budalom (ovo je zapravo smrtni greh koji zasluzuje pakao prema Isusu), vratiti nekom kad vas osamari, itd, pa svi to radimo.
 
Jeste greh prema SPC, ali koga boli *****?

Takodje je greh masturbacija, seks pre braka, nazvati nekog budalom (ovo je zapravo smrtni greh koji zasluzuje pakao prema Isusu), vratiti nekom kad vas osamari, itd, pa svi to radimo.

Koja poredjenja...Sve (sem seksa pre braka) je greh u katolickoj crkvi. U Indoneziji sledi smrtna kazna za masturbaciju al to nije tema...Poredis smesne stvari koje su samo formalno greh po crkvi ( katolickoj) .
 
Koja poredjenja...Sve (sem seksa pre braka) je greh u katolickoj crkvi. U Indoneziji sledi smrtna kazna za masturbaciju al to nije tema...Poredis smesne stvari koje su samo formalno greh po crkvi ( katolickoj) .

Gluposti. Ocigledno nemas pojma teologiju. Pitaj obliznjeg svestenika ako meni ne verujes.

Iz memorije, Apostol Pavle pominje "rukoblud" kao greh u jednoj od svojih poslanica, a ostale stvari su jako dobro poznate.

"Ko kog kaze bliznjemu svome 'budalo' zasluzice pakao ogjeni" - Isus, Beseda na Gori
"Ako te neko udari u obraz, okreni mu i drugi" - Isus, Beseda na Gori

Sad, ili ces reci da SPC ne smatra novi zavet i Jevandjela kanonskim ili si primoran da se slozis sa mnom.

Cinjenica je da 95% Hriscana boli tuki za 99% hriscanskih ucenja.
 
Gluposti. Ocigledno nemas pojma teologiju. Pitaj obliznjeg svestenika ako meni ne verujes.

Iz memorije, Apostol Pavle pominje "rukoblud" kao greh u jednoj od svojih poslanica, a ostale stvari su jako dobro poznate.

"Ko kog kaze bliznjemu svome 'budalo' zasluzice pakao ogjeni" - Isus, Beseda na Gori
"Ako te neko udari u obraz, okreni mu i drugi" - Isus, Beseda na Gori

Sad, ili ces reci da SPC ne smatra novi zavet i Jevandjela kanonskim ili si primoran da se slozis sa mnom.

Cinjenica je da 95% Hriscana boli tuki za 99% hriscanskih ucenja.

Zato sto 99% hriscana nisu pravi hriscani. Nisam ni ja,retko ko moze da bude u ovo doba. Ali poenta je da treba ispostovati neke stvari ( bez obzira na religisko opredelenje). Zasto kler govori protiv abortusa a ne protiv drkanja ?
 
Znate sta ne razumem?
Glupave devojke koje MOGU da idu kod decka na ''operaciju''..Mogu da imaju odnose, a ne mogu ljudski da odu kod ginekologa kad treba?Sto puta sam cuka ono, a meni je glupo, plasim se, ne mogu, ..msm se u sebi a mozes k...ac da primas a kod lekara ne mozes..E pa onda crkni.
 
i evo ga, idiot koga smo svi cekali

vazi,ako ides u crkvu svake nedelje, postis svaki post i crveno slovo,ispovedas se posle svake gresne misli, ne psujes, ne konzumiras alkohol u ogromnim kolicinama niti bilo kakva opojna sredstva, ne praktikujes seks pre braka,onda mozes da nam okacis link mile nam pravoslavne crkve,ako ne ne seri
drugo, spermic jeste tvoj ali ti od tog spermica mozes da odsetas kad hoces, uhvatis se za uvo, malo zazvizdis i skrenes desno dok ja sa stomacinom nastavljam pravo ka usranim pelenama

EDIT-posto vidim da ti je jos neko ukazao na puteve tvoje zablude, crkva ocigledno zabranjuje abortus jer je i stvar nataliteta i stvar javnog zanimanja oko kojeg se polemise sa aspekta morala itd dok nije da se na tv-u vode rasprave o drkanju i njegovom uticaju, to u stvari koje ti nadam se radis iza zatvorenih vrata, znaci nikom nista
 
Poslednja izmena:
Nisam protiv, posebno ukoliko ljudi nisu materijalno obezbedjeni za neplanirano dete

A i to cak nije ni ubistvo vec unistenje zametka koji cak nema ni osecanja, nije ziv stvor...valjda

Bilo kako bilo, to se nalazi u telu zene tako da ako zeli da abortira ima puno pravo na to, valjda ona zna sta je najbolje za nju i to njesra u njoj
 

Back
Top