страх Божији

Samson2009

Veoma poznat
Poruka
13.411
Да ли знате шта је страх Божији?И да ли практикујете ради спасења своје душе сећање на Страшни Суд?Ова тема је пре свега за оне који се изјашњавају као православци.:rtfm:
 
Страх је Господњи мржња на зло; `ја мрзим на поноситост и на охолост и на зли пут и на уста опака. (Приче 8. 13)

Не мисли сам о себи да си мудар; бој се Господа и уклањај се ода зла.
(Приче 2. 7.)

Почетак је мудрости страх Господњи; луди презиру мудрост и наставу.
(Јов. 28. 28.;Псалм 111. 10 сих; Прич 9. 10)
 
Gramatički gledano, božji strah bi bio strah koji ima bog od nečeg. No, verovatno se misli na ono bau-bau čudovište što čuči na dnu crkvenjakove torbe i unutar popove brade i jede malu decu ako ne skidaju kapu kad prolaze pored kumove kuće, pa zalaje kuče... :)
 
Да ли знате шта је страх Божији?И да ли практикујете ради спасења своје душе сећање на Страшни Суд?Ова тема је пре свега за оне који се изјашњавају као православци.:rtfm:



Znas li ti?

Cemu potenciranje ove teme od vas zilota stalno?

Volela bih da prvo vi opisete neko svoje iskustvo iz zivota, a ne kao da smo mi ostali na saslusanju, ili ne daj Boze neki krivci.

Znaci, nesto iz iskustva ako imate.
 
И најзад да наведемо још једну његову изреку: „Срећан је човек који се вазда боји Господа“. У постојаном страху од Господа човек се осећа срећним. Овоме не треба тумачења. Треба се само обазрети по људима и видети и сравнити човека без страха Божјега и човека са страхом Божјим. Код првога је незадовољство и смућеност, код другога је спокојство и постојаност.

Ne mogu da ne prokomentarisem ovo. Mogu slobodno da kazem je jedna od vecih budalastina koje sam procitao. :) Covek koji je u postojanom strahu ne moze da se oseca srecnim. Ovo samo potvrdjuje da je hriscanstvo, kao i druge avramske religije bazirano na strahu. Nema tu od ljubavi ni lj. Nisam ovo ocekivao od Nikolaja.
 
Gramatički gledano, božji strah bi bio strah koji ima bog od nečeg. No, verovatno se misli na ono bau-bau čudovište što čuči na dnu crkvenjakove torbe i unutar popove brade i jede malu decu ako ne skidaju kapu kad prolaze pored kumove kuće, pa zalaje kuče... :)

Кад би познавао православну духовност не би тако писао.Али ево за тебе и све остале линк за текст Светог Игњатија (Брјачанинова).
http://www.svetosavlje.org/biblioteka/DuhovnoUzdizanje/EnciklopedijaSpasenja/Enciklopedija20.htm#52

Па је прочитај и ти и сви остали.Као и текст за који сам оставио линк у претходној поруци,па хајде да пишемо о прочитаном.:bye:
 
Страх је Господњи на живот; у кога је он, борави сит, нити га зло походи.
(Приче 19, 23)

Страх Господњи додаје дане, а безбожницима се године прекраћују.(Приче 10. 27.)

Страх је Господњи извор животу да се човек сачува од пругала смртнијех.(Приче 14. 27.)
 
Znas li ti?

Cemu potenciranje ove teme od vas zilota stalno?

Volela bih da prvo vi opisete neko svoje iskustvo iz zivota, a ne kao da smo mi ostali na saslusanju, ili ne daj Boze neki krivci.

Znaci, nesto iz iskustva ako imate.

Дакле владика Николај и Свети Игњатије су за тебе зилоти?Хвала јер су и они били Истинити Православни Хришћани.Али хајде мало се уозбиљи и кликни на линкове,па хајде пиши о прочитаном.
 
A ovo je prosto neverovatno:

И апостол Петар препоручује хришћанима страх Господњи говорећи: „Проводите време свога живљења са страхом“. И опет: „Поштујте свакога, браћу љубите, Бога се бојте, цара поштујте

U ovome "cara postujte" je cela sustina.
 
Страх је Господњи мржња на зло; `ја мрзим на поноситост и на охолост и на зли пут и на уста опака. (Приче 8. 13)

Не мисли сам о себи да си мудар; бој се Господа и уклањај се ода зла.
(Приче 2. 7.)

Почетак је мудрости страх Господњи; луди презиру мудрост и наставу.
(Јов. 28. 28.;Псалм 111. 10 сих; Прич 9. 10)



Ovo je ono što Vas kolje...:neutral:
Zbog toga ćete da gorite u paklu...naravno da ne zaboravim cijepanje Crkve i pokušaj da mnoge odvojite od pravog puta...:neutral:
 
Дакле владика Николај и Свети Игњатије су за тебе зилоти?Хвала јер су и они били Истинити Православни Хришћани.Али хајде мало се уозбиљи и кликни на линкове,па хајде пиши о прочитаном.

Necu. Trazila sam vase iskustvo, dosta mi je vise knjiga koje sam sve procitala. Hocu "zivu" rec.


Ove dve pokvarene ploce, samo o strasnim sudovima i onim babama...ovaj starcima.
Pakao z:(

Ne, zaista lepo bi bilo da cujemo prvo njih, a ne citate.

Ali oni kao da imaju flaster na usta zalepljen kad su oni u pitanju. Da nesto ne kriju?:eek:
 
Кад би познавао православну духовност не би тако писао.Али ево за тебе и све остале линк за текст Светог Игњатија (Брјачанинова).
http://www.svetosavlje.org/biblioteka/DuhovnoUzdizanje/EnciklopedijaSpasenja/Enciklopedija20.htm#52

Па је прочитај и ти и сви остали.Као и текст за који сам оставио линк у претходној поруци,па хајде да пишемо о прочитаном.:bye:

Ko si ti da meni ili bilo kome zadaješ domaće zadatke? :evil:
Bolje bi bilo da se raspitaš gde bi mogao da zalečiš posledice tog dugogodišnjeg straha i osećaja krivice pod čijim pritiskom živiš.
 

Back
Top