Lobisti,lobiranje-Internacionalni lobi-Srpski lobi-Istaknuti lobisti

Mi smo zemlja sa najgorim lobijem u Evropi.Mi imamo ubedljivo najgori lobi.I dok se toliko ljudi trudi i žrtvuje svoju reputaciju da bi smo uspeli,mi im nedamo ni dolar.

Tipičan primer za to su g.Tomas Flajner i g.Jan Oberg.

Tokom 2005.godine održani su izbori za savetnika srpskog pregovaračkog tima u sporu oko Kosova i Metohije.U finalima su ostali predsednik švajcarskog instituta za federalizaciju g.Tomas Flajner i jedan od direktora TFF instituta,jedan od prestižnih nobelovih instituta u Švedskoj.Nakon tesne borbe,Flajner je odneo pobedu.

Flajner je više puta predlagao mnogo stvari srpskoj vladi,ali je uvek bio hladno ignorisan i nikada nagrađen za njegov istaknuti lobi i propagandu:"Kosovo je Srbija!"April 2008-Flajner predlaže Srbiji da tuži sve zemlje koje su priznale Kosovo.Reackija vlade:Flajnerov predlog hladno ignorisan i totalno odbačen.

Jan Oberg od 2007.lobira za nas.2007.Al Gor dobija Nobelovu nagradu za mir.Oberg hitro tuži Nobelov komitet za strašno lošu odluku iz razloga što je Gor vršio agresiju nad SRJ '99.Međutim niko od Srba se ne nalazi da ga podrži,a ceo komitet je protiv njega.Oni mu bog zna kako oproste,ali on misli:"Sad će Srbi da vide kakav sam ja,kad i sledeće godine uradim isto."2008.Ahtisari pobeđuje,a on oštro kritikuje odluku i naziva Ahtisarija "arhitektom konflikta na Kosovu" i čovekom koji krši međunarodno pravo i integritet i suverenitet Republike Srbije.Opet je ignorisan,a ovaj put ceo Nobelov komitet skače na njega.Ne znam da li mu je oprošteno.

To be continue...
 

Back
Top