Sta mislite o ovom laptopu?

:)...Iksy...(:

Obećava
Poruka
60
Ne razumem se,ali ovo je najbolje na koje sam naisla. Tu mislim na odnos cena - neke "karakteristike". Ne znam puno o tome,pa gledam samo RAM i hard disk. Zato mi treba pomoc jer ostalo ne mogu da ocenim. Pa,eto,pliz pisite sta mislite i znate o ovom kompu.

model Toshiba Satellite L300-21X
ekran 15.4' ' WXGA 1280x800 Toshiba TruBrite
procesor Intel Pentium DualCore T4200 (2.00GHz/1MB/800FSB),
graficka Intel GMA 4500M up to 1340MB
memorija 4GB DDRII (2+2GB) 800MHz
hard disk 400GB SATA (5400rpm)
opticki uredjaj DVD-RW DL
bluetooth NE
mikrofon DA
zvucna DA
tv izlaz NE
web kamera 0.3MPixel Webcamera + Microphone
dvi NE
hdmi NE
usb DA
modem DA
mrežna karta DA
wifi WLAN 802.11 b/g
čitač kartica
operativni sistem No OS
baterija 2.5 hours battery life (maximum),
firewire NE
vga izlaz DA
garancija 24 meseca
boja Crna
težina 2.7
U Gigatronu kosta 47hiljada, ako je to bitno(a bitno je).:rumenko:

Ipak, mislim da je ovo previse za mene(opet,vecinom je cena u pitranju).
Zato,ako neko zna neku bolju ponudu, dobrodosao je. Ja sam dosad gledala samo od 2GB RAMa i 250GB hard diska pa navise,tako da je to eto neka donja granica.
I mislim da to nesto bi trebalo da bude ispod 40 hiljada da se na bi mali ispruzila i kupila ovo,kakvo da je.

Jos nesto,za kraj:
Namena mu je da bude kucni racunar pored starog ali drzeceg desktopa. Zato ne,ne intresuje me desktop,iako znam da je jeftiniji i bolji od notebooka.
Ne,ne igram zahtevne igrice,uopste,sims2 i 3 su plafon.
Bitno mi je samo jos da ima jak kuler jer je uzas kad se laptop pregreva, moja drugarica ima zbog toga velike probleme sa svojim.

Ok,to je sve. Hvala svakome ko me posavetuje u vezi ovoga.:heart:
 
Konfiguracija je dobra za 47 hiljada u NS nisam nigde video da konfiguracija ima vise od 2GB i 250 GB HDD tako da je za mene iznenadjenje. Za pregrevanje imas da kupis hladnjak to jest plastiku/aluminijum sa dva 12-ice mislim kulera napajanje USB kablom. Plasticno hladjenje je oko 710 a aluminijumsko oko 4000 dinara
 
Ne razumem se,ali ovo je najbolje na koje sam naisla. Tu mislim na odnos cena - neke "karakteristike". Ne znam puno o tome,pa gledam samo RAM i hard disk. Zato mi treba pomoc jer ostalo ne mogu da ocenim. Pa,eto,pliz pisite sta mislite i znate o ovom kompu.

model Toshiba Satellite L300-21X
ekran 15.4' ' WXGA 1280x800 Toshiba TruBrite
procesor Intel Pentium DualCore T4200 (2.00GHz/1MB/800FSB),
graficka Intel GMA 4500M up to 1340MB
memorija 4GB DDRII (2+2GB) 800MHz
hard disk 400GB SATA (5400rpm)
opticki uredjaj DVD-RW DL
bluetooth NE
mikrofon DA
zvucna DA
tv izlaz NE
web kamera 0.3MPixel Webcamera + Microphone
dvi NE
hdmi NE
usb DA
modem DA
mrežna karta DA
wifi WLAN 802.11 b/g
čitač kartica
operativni sistem No OS
baterija 2.5 hours battery life (maximum),
firewire NE
vga izlaz DA
garancija 24 meseca
boja Crna
težina 2.7
U Gigatronu kosta 47hiljada, ako je to bitno(a bitno je).:rumenko:

Ipak, mislim da je ovo previse za mene(opet,vecinom je cena u pitranju).
Zato,ako neko zna neku bolju ponudu, dobrodosao je. Ja sam dosad gledala samo od 2GB RAMa i 250GB hard diska pa navise,tako da je to eto neka donja granica.
I mislim da to nesto bi trebalo da bude ispod 40 hiljada da se na bi mali ispruzila i kupila ovo,kakvo da je.

Jos nesto,za kraj:
Namena mu je da bude kucni racunar pored starog ali drzeceg desktopa. Zato ne,ne intresuje me desktop,iako znam da je jeftiniji i bolji od notebooka.
Ne,ne igram zahtevne igrice,uopste,sims2 i 3 su plafon.
Bitno mi je samo jos da ima jak kuler jer je uzas kad se laptop pregreva, moja drugarica ima zbog toga velike probleme sa svojim.

Ok,to je sve. Hvala svakome ko me posavetuje u vezi ovoga.:heart:

Врло пристојно, само води рачуна о довољном броју усб излаза (што више то боље), читачу картица и сл
 
Konfiguracija je dobra za 47 hiljada u NS nisam nigde video da konfiguracija ima vise od 2GB i 250 GB HDD tako da je za mene iznenadjenje. Za pregrevanje imas da kupis hladnjak to jest plastiku/aluminijum sa dva 12-ice mislim kulera napajanje USB kablom. Plasticno hladjenje je oko 710 a aluminijumsko oko 4000 dinara
Znam za to,moja drugarica je to morala da kupi,ili nesto slicno. Zato bih volela da prodjem bez toga.;)
 
Poslednja izmena:
Konfiguracija je dobra za 47 hiljada u NS nisam nigde video da konfiguracija ima vise od 2GB i 250 GB HDD tako da je za mene iznenadjenje. Za pregrevanje imas da kupis hladnjak to jest plastiku/aluminijum sa dva 12-ice mislim kulera napajanje USB kablom. Plasticno hladjenje je oko 710 a aluminijumsko oko 4000 dinara

najbolje je da kupi frizider pa da ga drzi u frizideru
poserem se na mashinu kojoj treba dodatno hladjenje
 
Za tu lovu:
FSC Amilo Pi 3540
CPU: Intel Core2 Duo processor, T5800 (2.0 GHz, 800MHz FSB, 3MB L2 cache) Chipset: Intel PM45 + ICH9M, White Memorija: 2x SO-DIMM memorijska slota, 2GB DDR2 800MHz Hard disk: HDD (SATA / 5400 rpm): 320GB; cache 8 MB Optički disk: Super Multi format DVD rezač sa double layer (DL) podrškom Displej: 15.4" TFT WXGA displej sa BrilliantView tehnologijom Grafika: NVIDIA GeForce 9300M GS, 256 MB GDDR3 mogućnost deljenja sistemske memorije do 1279MB, DirectX® 10 10/100Mbps LAN, WLAN, VGA webcam Video 1x HDMI (1.3b, uključujući HDCP), 1x VGA Audio 1x line ulaz, 1x mikrofonski ulaz, 1x line izlaz / izlaz za slušalice kombinovan sa S/PDIF izlazom Network 1x LAN (RJ-45) Data 1x eSATA kombinovan sa USB 2.0, 2x USB 2.0 1x ExpressCard slot (54 / 34 mm) 1x 15-u-1 čitač kartica 3.2 kg., Battery 6 cell., Garancija 2 godine COLLECT & RETURN

46.400,00 din.
 
Za tu lovu:
FSC Amilo Pi 3540
CPU: Intel Core2 Duo processor, T5800 (2.0 GHz, 800MHz FSB, 3MB L2 cache) Chipset: Intel PM45 + ICH9M, White Memorija: 2x SO-DIMM memorijska slota, 2GB DDR2 800MHz Hard disk: HDD (SATA / 5400 rpm): 320GB; cache 8 MB Optički disk: Super Multi format DVD rezač sa double layer (DL) podrškom Displej: 15.4" TFT WXGA displej sa BrilliantView tehnologijom Grafika: NVIDIA GeForce 9300M GS, 256 MB GDDR3 mogućnost deljenja sistemske memorije do 1279MB, DirectX® 10 10/100Mbps LAN, WLAN, VGA webcam Video 1x HDMI (1.3b, uključujući HDCP), 1x VGA Audio 1x line ulaz, 1x mikrofonski ulaz, 1x line izlaz / izlaz za slušalice kombinovan sa S/PDIF izlazom Network 1x LAN (RJ-45) Data 1x eSATA kombinovan sa USB 2.0, 2x USB 2.0 1x ExpressCard slot (54 / 34 mm) 1x 15-u-1 čitač kartica 3.2 kg., Battery 6 cell., Garancija 2 godine COLLECT & RETURN

46.400,00 din.
Samo beži dalje od Fujitsu Simensa i cele serije Amilo , nisu ni za di su, Toshiba je MARKA za njih , on se inače prirodno malo jače greje ali mu neće ništa faliti.
 
Podebljah Pi, sjajna serija, jedina za preporuku od FSC-a.
FSC se izblamirao sa P4 serijom notebooka, sa katastrofalnom plastikom pre svega. To je dovelo do toga da renomirani proizvođač padne na ovakav loš glas. Sa serijom Pi pokušali su da se vrate na stare staze ali predhodni kiks i skandal sa elektronskim sistemom za vozila upropastili su ih do bankrota. Ovih računara ima još jako malo, regularna cena im je oko 52.000,00 dinara, ali upravo zbog pomenutog lošeg glasa prodaju se ispod cene. Što narod kaže, nije majka sina klela što je iš'o da se kocka, već što je prob'o da se vadi.
 
Podebljah Pi, sjajna serija, jedina za preporuku od FSC-a.
FSC se izblamirao sa P4 serijom notebooka, sa katastrofalnom plastikom pre svega. To je dovelo do toga da renomirani proizvođač padne na ovakav loš glas. Sa serijom Pi pokušali su da se vrate na stare staze ali predhodni kiks i skandal sa elektronskim sistemom za vozila upropastili su ih do bankrota. Ovih računara ima još jako malo, regularna cena im je oko 52.000,00 dinara, ali upravo zbog pomenutog lošeg glasa prodaju se ispod cene. Što narod kaže, nije majka sina klela što je iš'o da se kocka, već što je prob'o da se vadi.
Ja sam imao jedan primerak iz Serije Amilo Li 1705 , po navedenim delovima trebalo je da bude OK međutim sranje , zatim su se izblamirali sa tim jer su ukinuli podršku za xp (još pre dve godine), još veći blam da ni drajverske setove ne daju uz laptop već moraš da odeš kod njih na sajt i kupiš set drajvera za recimo os koji želiš da instaliraš, na navedenom laptopu modem je redovno urušavao sistem uz Plavi Ekran.
Toshiba se prirodno jače greje samo i to je jedina mana koju ima ali i uz to njeno jače grejanje radi kao zmaj bez p'roblema.
Kvalitet je ipak na prvom mestu.
 

Back
Top