Moja omiljena sminka i kozmetika

Molim za savet!
Imam suuuvvvvvuuuu kozu, ma suvu da suvlja ne moze biti, a tek kolena, laktovi, deo guze, uzas od suvoce:dash::dash: Mazala sam sve i svasta, Nivea, Loreal, Vichy, Fenjal, Pavlovicevu, mast od nevena, ne mogu vise i da setim. Dala sam toliko para da sam auto mogla kupiti:dash::dash: Evo i dzaba mi je mazanje, svakog dana kada mi je koza posle par minuta kao da je nisam mazala. Pijem vodu, cajeve u dovoljnoj kolicini, ali vec me ovo nervira.

Jos nesto ako imamo nekog ko se bavi sminkom, molim da postavi neki savet kako se sminkati i sta koristiti u situaciji kada ostajemo po vise sati, desetak na poslu, a da se ta sminka lepo odrzi, kako se sminkati za sastanke, izlaske, koktele....ala se ja raspisah...

Kiss
 
Molim za savet!
Imam suuuvvvvvuuuu kozu, ma suvu da suvlja ne moze biti, a tek kolena, laktovi, deo guze, uzas od suvoce:dash::dash: Mazala sam sve i svasta, Nivea, Loreal, Vichy, Fenjal, Pavlovicevu, mast od nevena, ne mogu vise i da setim. Dala sam toliko para da sam auto mogla kupiti:dash::dash: Evo i dzaba mi je mazanje, svakog dana kada mi je koza posle par minuta kao da je nisam mazala. Pijem vodu, cajeve u dovoljnoj kolicini, ali vec me ovo nervira.
Kiss

...U slucaju izrazito suve koze tela, moze da pomogne pokusaj da se vlaga 'zakljuca' i sprovede u dublje slojeve epiderma tako sto se neki od proizvoda na bazi ulja (npr. 'Johnson Baby Oil') ili cisto osnovno ulje (bademovo, maslinovo), izdasno umasira u delimicno vlaznu kozu (najbolje posle tusiranja/kupanja)...Nakon par minuta naneti hranljivu kremu/mleko/losion koji se inace koristi u svakodnevnoj nezi...

...Izuzetno je vazno da koza prilikom nanosenja preparata na bazi ulja bude umereno vlazna, jer u suprotnom nema efekta, ili se javlja subjektivan osecaj tankog, masnog 'filma' na povrsini jos suvljeg epiderma, narocito kada su sake u pitanju...Na isti nacin treba koristiti sve preparate koji imaju uljanu bazu ili su izrazito hranljivi/masni (npr. 'Pavloviceva mast')...

...Jednom nedeljno, ukoliko postoje mogucnosti, dobro je opustiti se u kadi umereno tople vode kojoj je dodato zagrejano bademovo ili maslinovo ulje (dovoljno je 30-50ml - jedno apotekarsko pakovanje), kao i 1/2l punomasnog mleka ili jedna slatka/neutralna pavlaka...Moze se dodati samo mleko/pavlaka ili samo ulje, po zelji i prema potrebama koze...

...Srecno!...:)
 
Slazem se da su proizvodi za bebe sjajno resenje i za nasu kozu. Najbolje je negovati se iznutra, unosi sto vise tecnosti mozes i nemoj da se kupas sapunom (ako to radis), vec samo kupkama. Meni je sapun isusio kozu, ali sam brzo sanirala stetu tako sto sam se vratila kupkama i koristila ulje (ne losion) za telo...
 
...U slucaju izrazito suve koze tela, moze da pomogne pokusaj da se vlaga 'zakljuca' i sprovede u dublje slojeve epiderma tako sto se neki od proizvoda na bazi ulja (npr. 'Johnson Baby Oil') ili cisto osnovno ulje (bademovo, maslinovo), izdasno umasira u delimicno vlaznu kozu (najbolje posle tusiranja/kupanja)...Nakon par minuta naneti hranljivu kremu/mleko/losion koji se inace koristi u svakodnevnoj nezi...

...Izuzetno je vazno da koza prilikom nanosenja preparata na bazi ulja bude umereno vlazna, jer u suprotnom nema efekta, ili se javlja subjektivan osecaj tankog, masnog 'filma' na povrsini jos suvljeg epiderma, narocito kada su sake u pitanju...Na isti nacin treba koristiti sve preparate koji imaju uljanu bazu ili su izrazito hranljivi/masni (npr. 'Pavloviceva mast')...

...Jednom nedeljno, ukoliko postoje mogucnosti, dobro je opustiti se u kadi umereno tople vode kojoj je dodato zagrejano bademovo ili maslinovo ulje (dovoljno je 30-50ml - jedno apotekarsko pakovanje), kao i 1/2l punomasnog mleka ili jedna slatka/neutralna pavlaka...Moze se dodati samo mleko/pavlaka ili samo ulje, po zelji i prema potrebama koze...

...Srecno!...:)

:) jos da dodam...ne treba povezivato dehidriranu kozu sa nemasnom.....dehidriranoj kozi treba vlaga a ne masna krema.....u slucaju da predlozeno ne pomogne probaj kremu na bazi 10% uree....mom sinu koji ima kozne alergije i s toga jako suvu kozu, jedino je to pomoglo.....
 
Hvala na savetima!:super: Pijem ja vise od 2l vode, ali uzas, evo dok kuckam gledam kako mi koza na rukama suva!:dash::dash:

...Odlicna su parafinska pakovanja, posebno saka i stopala, ukoliko postoje mogucnosti (rade se u boljim kozmetickim salonima/spa centrima)...Kao alternativa, mogu pomoci pakovanja koja se lako spravljaju kod kuce:..U delimicno vlaznu kozu utrljati smesu napravljenu od meda, zagrejanog maslinovog ili bademovog ulja i nekoliko kapi cedjenog limunovog soka...'Upakovati' stopala i shake najlonom (moze da posluzi i obicna najlon kesa), utopliti i ostaviti da deluje sto duze, a najmanje 20 minuta...Na isti nacin se mogu tretirati i druge izrazito suve zone, poput laktova, kolena...

...Uvek je dobro potraziti savet farmaceuta ili dermatologa...Srecno!...:)
 
Zene,molim vas pogledajte ovo

0d 00: 20 minuta pa samo nekoliko sekundi jer se tad vidi kako izgleda zaista..Inace zena na snimku je bash zavrsila za sminkanje radi kao predavac a i gostuje na mnogim univerzitetima,mislim,onima vezanim za beauty things....

 
A inace zena ima masters iz muzickog,a uporedo je zavrsila za scenskog sminkera, predavala na nekom Cosmix Beauty Academy i josh mnogo shtoshta...a i slazem se,ja kad sam prvi put ovo videla.....A ima mnogo videa :) Ima nekih 17 videa kako nanositi sminku :) od ajlajnera, pokazuje sve vrste,pa nanosenje,pa senke, pa nekih 100 videa za sminkanje od najprostijeg do jako dramaticnog,pa sminka za sitne oci...ali ja ipak pokusavam da savladam njene pocetnicke snimke :) mada se meni ovaj look jako svidja,arapski,..thanks for clicking :) stavila bih onaj smajli koji grli ali mi se comp zapucava trebalo bi 200 godina za to


https://www.youtube.com/user/MakeupGeekTV
 
Kupovina sminke? Najveci merak! :D

Omiljeno mleko Nivea :p Iako nemam problema sa suvom kozom, prija mi jer je masno. :heart:

Da znas da je kupovina sminke bez premca uzivanje u sopingu, ja vise volim nego kupovinu odece:klap: mada sminku ne koristim ima vec mesec i vise dana, dok sam bila u Bugarskoj nisam se uopste sminkala
Od kozmetike sam se zeznula pa kupila neki Camay za tusiranje, sad mi se ne svidja

Nivea mleko je odlicno!
 

Back
Top