Upoznavanje njegovih i mojih

Kao što su ti već napisali do sada, ako ne planirate zajednički život, nema potrebe ni da se roditelji
međusobno upoznaju. . Bespotrebno se komplikuju jednostavne stvari...

Moja mama je njegove upoznala na venčanju, ni sada se ne druže nešto posebno.. Potpuno su različite
osobe, ne vidim zašto bi moj brak bio izgovor za druženje ako se i inače ne bi viđali i družili.

Tako da, pamet u glavu i razmisli treba li to tvojim roditeljima uopšte, a i tebi, na kraju krajeva.
haha genijalno z:shock:
 
neznam dal se racuna ali ovo je bilo kad je sura prvi put dolazio kod nas
kod mene je bila malo smesna situacija jedan rodjak je isprico zetu
da kad odes da upoznas njenu familiju obavezno ali obavezno
moras da pijes rakiju kad te njen otac pita moze rakija...
inace ce da se naljuti
decko slabo pije a cale alkos tezak
na kraju smo morali da zovemo taksi
kontuzovao se jadan
 
Moj dragi i ja smo resili da je vreme da se nasi roditelji upoznaju. I odluka je da mi idemo kod njih.
Zanima me sta bi mogao biti prigodan poklon, obzirom da moji prvi put idu tamo. Znate onako, cisto neki mali znak paznje. Ili smatrate da je tako nesto suvisno.
Meni skroz bezveze ono kupovina pica za tatu i cveca za mamu. Htela bih nesto malo originalnije, vise neki detalj, ali da to bude prihvatljivo za nase prilicno tradicionalne roditelje, ali i za mene.

Pri tom ce to biti cisto upoznavanje, a sve ostalo nekom drugom prilikom.

Dajte predloge ili vasa iskustva

Da,pa bolje tako nesto ipak uobicajeno...ko sto vecina kaze.Sigurica.Posle mozes da joj kupujes za neki rodjendan,8 mart...nesto originalno.Ako bas hoces.Ili deckovom caletu jelte.
Moji roditelji i deckovi se nisu jos upoznali,ali planiramo u najskorije vreme.Mada je moj cale njegovom vec slao rakiju...domacu...dunju,u par navrata z:mrgreen: Tako da mi je tu olaksano,znam da je covek odlepio za dunjom!z:D
 
Uf.....to upoznavanje "forsiraj" samo ako baš moraš....rešili ste da se venčate prekosutra (pa da se roditelji prepoznaju ispred opštine)...ili ti je stomak "do pod bradu"....ili si patrijahalno vaspitana pa "nema sexa dok ne vidim iz kakvU si familijU"...i sl.
Elem, ako si baš rešila da sučeliš familiju, tvoju i njegovu, onda možeš im poneti...marcipan bombone+neko zanimljivo aranžirano cveće.... U mnogim cvećarama se buketi aranžiraju u preslatkim posudama (pa kad uvene buket domaćica dobije vaznu..)
Suvo i saksijsko izbegavaj.....kažu da se saksijsko poklanja samo u neformalnim prilikama....

A sto ste tako protiv tog upoznavanja?Ne razumem :think: Ako je vec ozbiljna veza u pitanju,ono planiraju da se uzmu jednog dana def. i to.Sto " pred opstinom " upoznavanje??
 
Jaoj, ja se izvinjavam, malko sam bila u guzvi ovih dana, pa tek vidim koliko ste se trudili.
Jos nije bilo nista, ja sam samo htela da vidim sta vi mislite. U sustini, to upoznavanje smo smislili nas dvoje i roditelji o tome jos nista ne znaju. Dogovor je da nas dvoje spremamo veceru i kolace, da to bude kao malo druzenje.
Zbog nekih sitnih problemcica, sve smo odlozili za desetak dana. Ja do tada smisljam dekoraciju stola, meni je vec osmisljen, a ideje za poklon sam dobila od vas.
Cim prodje, javljam kako je bilo, za slucaj da nekog od vas ceka nesto slicno.
 
kad porastes kasce ti se samo :mrgreen: joj sto sam cekala ovo nekom da kazem

Ma da,i ja i moj decko planiramo da upoznajemo roditelje,vereni smo vec pa hocemo i to da zavrsimo.Ne kontam,sto ne.Upoznaju se razliciti ljudi medjusobno,manje ili vise razliciti...pa iako su i njegovi i moji nebo i zemlja,kakve veze ima?Sa bzvz likovima se upoznajemo chitavog zivota a roditelji osobe koju volis i tvoji kao ne treba da se upoznaju,ili kao pred samo vencanje.Ko da su frikovi ko zna kakvi pa izbegavamo...
 
Ma da,i ja i moj decko planiramo da upoznajemo roditelje,vereni smo vec pa hocemo i to da zavrsimo.Ne kontam,sto ne.Upoznaju se razliciti ljudi medjusobno,manje ili vise razliciti...pa iako su i njegovi i moji nebo i zemlja,kakve veze ima?Sa bzvz likovima se upoznajemo chitavog zivota a roditelji osobe koju volis i tvoji kao ne treba da se upoznaju,ili kao pred samo vencanje.Ko da su frikovi ko zna kakvi pa izbegavamo...
U moje vreme nisi mogo da se veris bez da i roditelji tome prisustvuju...Mislim takav je bio red...:roll:
 
Od svega na svetu najviše prezirem licemerje... Sad se upoznaju roditelji, bog zna kako se druže a posle godinu dve, iste tadašnje gospođice a sadašnje gospođe, mrze i olajavaju svoje skvekrve, koje su do juče veličale i silno želele da im se roditelji druže... Mislim, čemu?

Kad ti roditelji plaćaju venčanje, određuju gde će biti i šta će se posluživati, ko će svirati i slično,
svakako da nije mogla ni veridba da prođe bez njih, kao ni bilo šta drugo...

Nije sve šablon, Bogu hvala.
 
Od svega na svetu najviše prezirem licemerje... Sad se upoznaju roditelji, bog zna kako se druže a posle godinu dve, iste tadašnje gospođice a sadašnje gospođe, mrze i olajavaju svoje skvekrve, koje su do juče veličale i silno želele da im se roditelji druže... Mislim, čemu?

Kad ti roditelji plaćaju venčanje, određuju gde će biti i šta će se posluživati, ko će svirati i slično,
svakako da nije mogla ni veridba da prođe bez njih, kao ni bilo šta drugo...

Nije sve šablon, Bogu hvala.

A sto se moraju druziti??Iz krajnosti u krajnost...Mislim da je sasvim normalno da se upoznaju,i to PRE svadbe pobogu.Pa rodjena deca im zive zajedno,kao ono dele dobro i zlo,imace i svoju decu...pa nije to mala stvar,a oni se i ne poznaju medjusobno!Boze.S druge strane,apsolutno ih niko ne primorava da se DRUZE.Vec sam napomenula da iako su nebo i zemlja opet mogu da se upoznaju,posede dva sata,pricaju o lepom vremenu i to je to.Ko tera da se ljudi od 50 ( aj sad z:mrgreen:) godina,ako su razliciti kao osobe,kao gotive,druze...Moji i njegovi su potpuno razliciti ali nisu neandertalci da ne mogu da pruze ruku,popiju kafu,popricaju i vide se...na vencanju.Recimo.To " olajavanje svekrve "...ja nisam tako vaspitana,moja mama ne olajava svoju,ne mesa se u odnos nje i njenog sina-mog caleta,nikad nije,kakva god da je zena.Moj cale je njegovu tashtu cak zvao da zivi s nama u kuci jer je prodala svoju...Nebitno,on je taj koji joj je to predlozio,baka mi je rekla.Zasto taj odnos,tasta,svekrva bla bla mora biti sa toliko predrasuda?Nismo svi isti.

Kad ti roditelji plaćaju venčanje, određuju gde će biti i šta će se posluživati, ko će svirati i slično,
svakako da nije mogla ni veridba da prođe bez njih, kao ni bilo šta drugo...


Sva sreca pa vise nije to vreme z;)
 
Mini, ne znam što se toliko jediš, nisam ja nikoga prozivala, niti čije vaspitanje...
Samo sam rekla šta mislim...

Pogledaj malo teme na forumu, videćeš da ovo što sam rekla nije daleko od istine...

A da ne moraju da se druže, ne moraju. Ništa se ne mora... Svako živi kako mu odgovara :)

Samo da ispravim samu sebe, ne mislim da je forum merilo bilo čega, a odnosi se na odnos snaja-svekrva ili zet-tašta
ali ako ljudi koji su anonimni pričaju ovde takve priče, i to ne u malom broju, onda mora čovek da se zamisli malo.
 
Poslednja izmena:
Ma ne jedim se zaboga.I ja rekla svoje misljenje z:) Procitala tvoj post,reko ne slazem se pa ajd da odgovorim.A to sto deluje najedjeno,tako ja i u rl kao nesto bas zelim da objasnim,raspravim...uvek deluje ko da hocu da se svadjam z:hm: Valjda povisim ton nesvesno...Vi's i ovde mi to uspeva :think: Hm...
Verujem da ima toga,ne samo po forumu,ma znam i da je to u vecini,takav odnos svekrve,taste i to ... da se ne lazemo.Samo kazem da nije to uvek tako,da je to samo stvar vaspitanja.Da je tako i u mom slucaju bolelo bi me bas da ih upoznajem.
 

Back
Top