BIBLIJA...KOLIKO ZNAMO O NJOJ...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Greška. Ko je napravio tamnicu? Ko određuje pravila odlaska u tamnicu? Ko određuje ko će tamo ići?

Bog naravno. On je vlasnik svega i On postavlja pravila. Prekršiš li pravila-slijedi kazna.. Baš kao što postoji vlasnik ovog foruma koji je postavio pravila.Prekršiš li pravila-slijedi ti ban. Ili, baš kao što neki muškarac ima dom i porodicu koju izdržava,on postavlja i pravila kućnog ponasanja. Ako to pravilo prekrše, na primjer njegova dječica,slijedi im kazna prutićem. U težim slučajevima i teža kazna. :)
 
Taj stih je iz jedne priče koju je Isus pričao. I ne treba je doslovno shvatati. Ipak, ona svakako kaže da će oni koji odbacuju Hrista nahebati. Ali svojom zaslugom a ne zato što ih Bog posebno mrzi.

Sada sam srećan jer...nisam znao uz koje je Isusove priče stih...

Luka 19:27...

''A one moje neprijatelje koji nisu hteli da ja budem car nad njima, dovedite amo, i isecite preda mnom.'' :hahaha1:
 
Bog naravno. On je vlasnik svega i On postavlja pravila. Prekršiš li pravila-slijedi kazna.. Baš kao što postoji vlasnik ovog foruma koji je postavio pravila.Prekršiš li pravila-slijedi ti ban. Ili, baš kao što neki muškarac ima dom i porodicu koju izdržava,on postavlja i pravila kućnog ponasanja. Ako to pravilo prekrše, na primjer njegova dječica,slijedi im kazna prutićem. U težim slučajevima i teža kazna. :)

Cool, drago mi je da smo to utvrdili :)
 
Pa i svaki od nas je Bozje vlasnistvo.
Ne zivi covek o samom hlebu nego od svake reci koja izlazi iz usta Bozjih.
Bog nam daje zivot i udisaj.
Bog nas je stvorio i uslove zivota.
Bog nas je kupio nazad posto smo se prodali sotoni poverovavsi mu da cemo i mi postati bogovi.
Kupljeni smo skupo krvlju Hristovom i nismo svoji.

sotona ina jos svoja prava na zemlji jer ima svoje sledbenike.
Bog ga zadrzava inace bi on sve unistio kao Jova.
Njemu je jednom dato vece pravo nad Jovom da bi videli da i sa te strane sve sto imamo pa i nas zivot zavisi od Boga koji i zlima i dobrima daje isto pravo postojanja , slobodne volje do odredjenoga vremena kada ce se Bozja milost povuci a sotona imati potpunu vlast na zemlji za kratko.

Tada ce mnogi razumeti ovo i bice se u prsa i grisce svoje jezike ali kasno.

Bog kaze da mu nije milo da umre bezboznik vec da dodje u pokajanje i zivi.
Sada je to vreme pokajanja.
Ko ga propusti sam je odgovoran.
 
Poslednja izmena:
Pa i svaki od nas je Bozje vlasnistvo.

Nemam ništa protiv da ti imaš robovlasnički odnos sa Bogom ali nemoj se izjašnjavati u ....množini. Ja nisam božije vlasništvo.
Ne zivi covek o samom hlebu nego od svake reci koja izlazi iz usta Bozjih.

Voleo bih da te vidim u okolnostima (daleko bilo) da nekoliko meseci nemaš ali bukvalno nemaš da jedeš mesec dva ni hleba ni s hlebom i da pri tom preživiš i živiš od Božije reči.
 
Bog ga zadrzava inace bi on sve unistio kao Jova.

Kao i obično teško da si svestan onoga šta si napisao. Sotona nije ni pomišljao da uništi Jova. Sotona je samo obavio posao koji mu je u nekom čudnom dilu poverio Bog.

Jov 1:12...

''A Gospod reče Sotoni: Evo, sve što ima neka je u tvojoj ruci; samo na njega ne diži ruke svoje. I otide Sotona od Gospoda.''

Njemu je jednom dato vece pravo nad Jovom da bi videli da i sa te strane sve sto imamo pa i nas zivot zavisi od Boga koji i zlima i dobrima daje isto pravo postojanja , slobodne volje do odredjenoga vremena kada ce se Bozja milost povuci a sotona imati potpunu vlast na zemlji za kratko.

Sve si pobrkao. U toj ''priči'' Jov kao pravednik je iskušavan samo zbog toga da bi Bog bio uveren u Jovovu odanost. A sumnju kod Boga je pokrenuo upravo Sotona...kada mu je rekao ovako...

Jov 1:11...

''Ali pruži ruku svoju i dotakni se svega što ima, psovaće te u oči.''

A prethodno je Bog Sotonu upitao ovako...

Jov 1:8...

''I reče Gospod Sotoni: Jesi li video slugu mog Jova? Nema onakvog čoveka na zemlji, dobrog i pravednog, koji se boji Boga i uklanja se oda zla.''

I kada se imaju u vidu stihovi prepisani iz bilije ( volim nešta da prepisujem iz Biblije ) i kada se u bibiljskom smislu zna da je Bog izmedju ostalog i sveznajuć, nije li čudno da je posumnjao u svoju uverenost u Jova kao pravednika...
 
Pslalam 24,1. Господња је земља и шта је год у њој, васиљена и све што живи на њој.

:lol:

A to kaza onaj koji je imao ...koliko no bi stotina i stotina žena...i nešto manje ljubavnica...:hahaha1:

To kaza onaj koji ...

2 Dnevnika 7:5...

''I prinese car Solomun na žrtvu dvadeset i dve hiljade volova i sto i dvadeset hiljada ovaca, i tako posvetiše dom Božji car i sav narod.''


To kaza...jedan od većih majstora Kabale...
 
Jovan 11,25. Ја сам васкрсење и живот; који верује мене ако и умре живеће.

:lol:

Nisam primetio da je jedan jedini vernik dopustio sebi da umre od gladi onako malo prevremeno da bi dospeo u večni život...

A zanimljivo je ono što je Isus rekao Lazarrevoj sestri Marti... Zanimljivo je ono...koji veruje u mene...

Zašto li mu ljudi u ono vreme nisu verovali kada je tražio tako malo...koji veruje u mene...a nudio ...večni život...
 
Nisam primetio da je jedan jedini vernik dopustio sebi da umre od gladi onako malo prevremeno da bi dospeo u večni život...
Bog od nas ne trazi samoubijanja.
Zašto li mu ljudi u ono vreme nisu verovali kada je tražio tako malo...koji veruje u mene...a nudio ...večni život...
Verovali su oni koji nisu bili ovakvi:

Јер је одрвенило срце ових људи, и ушима тешко чују, и очи су своје затворили да како не виде очима, и ушима не чују, и срцем не разумеју, и не обрате се да их исцелим.
 
Bog od nas ne trazi samoubijanja.

Nisam ni rekao da to traži. Poznato je da Bog ne voli samoubice. Verovatno zbog toga što oni to mogu da učine a za razliku od svemogućeg Boga koji to nikako ne može.

A priča je počela u vezi onog od tvog brata Glasnika da se ne živi samo od jedenja hleba već i od božije reči...

Verovali su oni koji nisu bili ovakvi:

Јер је одрвенило срце ових људи, и ушима тешко чују, и очи су своје затворили да како не виде очима, и ушима не чују, и срцем не разумеју, и не обрате се да их исцелим.


A verovali su i djavoli...

2 Jakovljeva 2:19...

''Ti veruješ da je jedan Bog; dobro činiš; i đavoli veruju, i drhću.''

A biće da mu nisu verovali njegovi sunarodnici, oni koji su ga razapeli...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top