Sta biblija kaze o spasenju?

Nece svako gospode uci u kraljevstvo nebesko.nego onaj ko vrsi volju oca koji .je na nebesima.
Rekao je uci ce ne usao je sto implicira razumevanje da spasenje nije potpuno sada vec u buducnosti.
Zaista, zaista vam kažem: Ko moju reč sluša i veruje Onome koji je mene
poslao, ima život večni, i ne dolazi na sud, nego je prešao iz smrti u život.”
(Jovan 5:25)

A ovde ne piše da će preći u budućem vremenu, nego u prošlom.
U budućnosti je za one koji još nisu čuli i poverovali.
 
Nece svako gospode uci u kraljevstvo nebesko.nego onaj ko vrsi volju oca koji .je na nebesima.
Rekao je uci ce ne usao je sto implicira razumevanje da spasenje nije potpuno sada vec u buducnosti.
Spasenje se najbolje razumije kao dinamičan i neprekidan proces u ovozemaljskom životu koji uključuje i Božju inicijativu i ljudski odgovor.
Rec spasen implicira da postoji nesto od cega moramo biti spaseni ili izbavljeni.
Spaseni od ..cega?
Od grijeha i vječne smrti.
 
A zasto od sebe sta ti to smeta u sebi.
Polaritet u odnosu na prost duel (dobra i zla). Konfuzija. Konačno... Nisam dovoljno dobra za tu misiju. Imam stvari kojima moram da se posvetim. Spasenje? Ultimativna želja. Ljudi posvete svoje živote toj materiji. Što ne bi onda samo oni, sveštenici, bili ti izabrani? Živim, ali nisam ni blizu savršenstva. Koje moje spasenje? Mogu da molim... da imam veru, što imam, definitivno... ali bez Boga samog je to sve teško.
Pripada li mi takvo mesto, blizu Isusa Hrista? Ne.
Šta mi pripada... opet će Bog bolje presuditi nego sama ja.
 
U da u vanzemaljce ono ko klinka haha i bila bas razocarana kad se pojavila sumnja da fantaziram.Ali brzo me to prodje.Ko da nikad nije postojala ta vera u to.Jes da kazem sebi e jesi budala i to na kvadrat haha.Al se smejem i na to.
Da, pa su onda tu razna samozavaravanja, izgovori. Kada za nešto
znaš da je ispravno i hoćeš da radiš tako, a gomila izgovora te
zatrpa pa uradiš po navici. Svi imaju unutrašnje sukobe, samo je
potrebno smirenje i unutrašnja iskrenost, da bi čovek mogao da ih
primeti.
Pa i Isus savršeni je rekao ''Ako je moguće, neka me mimoiđe ova
čaša“, a gde smo mi u odnosu na njega.

Meni kada neko kaže da nema unutrašnje sukobe, samo govori
da taj o sebi baš ništa ne zna.
 
Polaritet u odnosu na prost duel (dobra i zla). Konfuzija. Konačno... Nisam dovoljno dobra za tu misiju. Imam stvari kojima moram da se posvetim. Spasenje? Ultimativna želja. Ljudi posvete svoje živote toj materiji. Što ne bi onda samo oni, sveštenici, bili ti izabrani? Živim, ali nisam ni blizu savršenstva. Koje moje spasenje? Mogu da molim... da imam veru, što imam, definitivno... ali bez Boga samog je to sve teško.
Pripada li mi takvo mesto, blizu Isusa Hrista? Ne.
Šta mi pripada... opet će Bog bolje presuditi nego sama ja.
Postaneš ranjiva. I to je faza kroz koju mora da se prođe da bi postala celovita.
Zato je potrebna zajednica ljudi koji prolaze kroz slično i koji su ispred tebe.
Ovako kada pričaš nekome ko nije u tome zvučiš kao da nešto sa tobom
nije kako treba. Eto, nešto si nesigurna, zbunjena.. Dok oni zapravo samo
žive u blaženom neznanju. Doći će i oni na to mesto, u svoje vreme.
 

Back
Top