BIBLIJA...KOLIKO ZNAMO O NJOJ...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dokle ces da govoris ovde neistine Jerihonac a onda govris o odlicnoj temi?

Sluzis se prevarom svake vrste i izvrtnjem istine.

Ljudi ne odu ovde zbog tvog velikog znanja nego zato sto sve sto kazu izvrces.
Kvarnijeg diskutanta nisam video.
Cim nesto nemozes da oboris ti ga izvrces i to tako prevarno da jos nisam video takvu perfidnost.

Velika je razlika izmedju vizije i vidjenja!!!!!!!!!!!!!

Medjutim sta znaci Erscheinung?

Nemacko Srpsko Hrvatski recnik dvadeset sedmo izdanje Branislav Grujic strana 97.

Erscheinen: javiti se], POJAVITI SE: ovaj covek se sada POJAVLJUJE u novoj svetlosti. IZLAZENJE: knjiga izlazak.

STO SE TICE BIBLIJSKIHG PREVODA ZA KOJE KAZES POSTAVI IH:
PA POSTAVIO SAM DVA GORE U ZANDJIM POSTOVIMA I NAPISAO KOJI SU.

Sto se tice tvoje neutralnosti?

To ti pricaj drugome.

Ti kazes da si neutralan, ali to nije tacno.

Postavio si nemacki tekst i onako bleferski i kazes, ne znaci pojava nego vidjenje.

Cisto onako da bi izgledalo za povrsnog citaoca kao nije?

Vidjenje reko bih nije ni pojava niti vizija. Nesto izmedju.

Medjutim Pavle je imao zivi susret sa Hristom koji mu se zivo pokazao ne kao sto je to u vizijama.
Vizije nisu stvarni dogadjaji, nego kao neki film na TV koji je vec snimljen nekada pa ga gledas.

To uospte nije problem to svaka verska organizacija koja je meni poznata tako razume.
Jedini koji ovde sa time filozofira je Jerihonac.
Jer kada covek vidi da negde nemoze da probije on se uhvati za nesto nevazno, za neki zarez i tu pokusava da urusi vec jasno ucenje.
To je filozofiranje i neznanje, neposten nacin diskutovanja.
 
Poslednja izmena:
Слажем се са твојом тезом под 1)
Она је потпуно потврђена под 2)

Ako ti se ne dopada ovaj opis boga...

2 Samuiloiva 22:9...

'' Podiže se dim iz nozdrva Njegovih i iz usta Njegovih oganj koji proždire, živo ugljevlje odskakaše od Njega.''


možda ti je ovo prihvatljivije...

Jevrejima 12:29...

''Jer je Bog naš oganj koji spaljuje.''
 
Kada se pročita ovaj stih...

2 Samuilova 24:1...

''A Gospod se opet razgnevi na Izrailja, i nadraži Davida na njih govoreći: Hajde izbroj Izrailja i Judu. ''

uočava se da je Gospod od Davida zatražio da izbroji Izrailjce....

Medjutim, kada se onako u kontekstu pročita i ovaj stih...

1 Dnevnika 21:1...

''Ali usta sotona na Izrailja i navrati Davida da izbroji Izrailja.''

Vidi se da je sotona to tražio od Izrailja...

Pa kako sam ja biblijski laik pitao bih...

Po čijem je nalogu David pristupio ...popisu...

felix_think.gif
 
Kada se pročita ovaj stih...

2 Samuilova 24:1...

''A Gospod se opet razgnevi na Izrailja, i nadraži Davida na njih govoreći: Hajde izbroj Izrailja i Judu. ''

uočava se da je Gospod od Davida zatražio da izbroji Izrailjce....

Medjutim, kada se onako u kontekstu pročita i ovaj stih...

1 Dnevnika 21:1...

''Ali usta sotona na Izrailja i navrati Davida da izbroji Izrailja.''

Vidi se da je sotona to tražio od Izrailja...

Pa kako sam ja biblijski laik pitao bih...

Po čijem je nalogu David pristupio ...popisu...

felix_think.gif

A da bude malo zanimljivije...

Iza stiha 2 Samuilova 34:1...

''A Gospod se opet razgnevi na Izrailja, i nadraži Davida na njih govoreći: Hajde izbroj Izrailja i Judu.''

sledi stih ...

'' I reče car Joavu, vojvodi svom: Prođi po svim plemenima Izrailjevim od Dana do Virsaveje, i izbrojte narod, da znam koliko ima naroda.''

A iza stiha 1 Dnevnika 21:1...

'' Ali usta sotona na Izrailja i navrati Davida da izbroji Izrailja.''

sledi stih...

'' I reče David Joavu i knezovima narodnim: Idite, izbrojite sinove Izrailjeve od Virsaveje dori do Dana, pa mi javite da znam koliko ih ima.''

Zašto li neću biti iznenadjen izostajanjem nekog stručnog objašnjenja u vezi sa tim...:hahaha1:
 
Poslednja izmena:
A da bude malo zanimljivije...

Iza stiha 2 Samuilova 34:1...

''A Gospod se opet razgnevi na Izrailja, i nadraži Davida na njih govoreći: Hajde izbroj Izrailja i Judu.''

sledi stih ...

'' I reče car Joavu, vojvodi svom: Prođi po svim plemenima Izrailjevim od Dana do Virsaveje, i izbrojte narod, da znam koliko ima naroda.''

A iza stiha 1 Dnevnika 21:1...

'' Ali usta sotona na Izrailja i navrati Davida da izbroji Izrailja.''

sledi stih...

'' I reče David Joavu i knezovima narodnim: Idite, izbrojite sinove Izrailjeve od Virsaveje dori do Dana, pa mi javite da znam koliko ih ima.''

Zašto li neću biti iznenadjen izostajanjem nekog stručnog objašnjenja u vezi sa tim...:hahaha1:

Pa, sudeći po Jovu, pošto su izgleda Bog i Satana dobri drugari koji eto povremeno ćaskaju, možda je u pitanju zdravo takmičenje, pa ako može ovaj da izbroji, onda ću i ja, pa se onda Bog razgnevi i napravi čarlamu zato što je narod poslušao i Satanu, ne samo njega...
 
Pa, sudeći po Jovu, pošto su izgleda Bog i Satana dobri drugari koji eto povremeno ćaskaju, možda je u pitanju zdravo takmičenje, pa ako može ovaj da izbroji, onda ću i ja, pa se onda Bog razgnevi i napravi čarlamu zato što je narod poslušao i Satanu, ne samo njega...

Da ti neko od biblijskih eksperatane bi prigovorio da si to izmislio...

Jov 1:12...

''A Gospod reče Sotoni: Evo, sve što ima neka je u tvojoj ruci; samo na njega ne diži ruke svoje. I otide Sotona od Gospoda.''

Jov 2:1...

''I Gospod reče Sotoni: Od kuda ideš? A Sotona odgovori Gospodu i reče: Prohodih zemlju i obilazih.''
 
Da ti neko od biblijskih eksperatane bi prigovorio da si to izmislio...

Jov 1:12...

''A Gospod reče Sotoni: Evo, sve što ima neka je u tvojoj ruci; samo na njega ne diži ruke svoje. I otide Sotona od Gospoda.''

Jov 2:1...

''I Gospod reče Sotoni: Od kuda ideš? A Sotona odgovori Gospodu i reče: Prohodih zemlju i obilazih.''

Mislim da sam već citirao to, pa je bilo kako to nije tako, da je kontekst drugačiji, da treba sagledati celinu...u principu, ne znam bibiliju:manikir:

:rotf::rotf::rotf:
 
Mislim da sam već citirao to, pa je bilo kako to nije tako, da je kontekst drugačiji, da treba sagledati celinu...u principu, ne znam bibiliju:manikir:

:rotf::rotf::rotf:

U principu nemaš pojma o bibliji....:manikir: :hahaha1:
A i ja sam tu pored tebe što se toga tiče...:manikir:

A inače nije samo tata bog imao kombinacije sa sotonom...Imao ih je i Isus...

Marko 1:34...

'' I isceli mnoge bolesnike od različnih bolesti, i đavole mnoge istera, i ne dade đavolima da kazuju da Ga poznaju.''


Mora da i ovde ima neki kontekst...:hahaha1:
 
U principu nemaš pojma o bibliji....:manikir: :hahaha1:
A i ja sam tu pored tebe što se toga tiče...:manikir:

A inače nije samo tata bog imao kombinacije sa sotonom...Imao ih je i Isus...

Marko 1:34...

'' I isceli mnoge bolesnike od različnih bolesti, i đavole mnoge istera, i ne dade đavolima da kazuju da Ga poznaju.''


Mora da i ovde ima neki kontekst...:hahaha1:

Pa mora da ima, što se tiče i sve to skupa (kako bi rekao Sem Gemdži), jer zašto ne dozvoliti đavolima da objavljuju dobru vest, pobedu nad smrću i Satanom itd?
 
Pa mora da ima, što se tiče i sve to skupa (kako bi rekao Sem Gemdži), jer zašto ne dozvoliti đavolima da objavljuju dobru vest, pobedu nad smrću i Satanom itd?

Sem Gemidži se zanaimljivo upitao ali...nešto mi tu nema logike. Ako bi djavoli to radili onda ne bi bili ...djavoli...

A šta misliš da li bi Bog sve djavole u slučaju da se pokaju i odbace Satanu vratio na stare funkcije...gore na nebo...
 
Kada se pročita ovo...

Dela 9:7 ...

"A ljudi koji iđahu s njim stajahu i čuđahu se, jer čujahu glas a ne viđahu nikoga."

sve je jasno i razuimljivo. Jasno je da su ti ljudi iz Pavlove pratnje ...čuli glas...

Medjutim kada se onako u kontekstu pročita i ovo...

Dela 22:9 ...

"A koji behu sa mnom videše svetlost i uplašiše se; ali ne čuše glas koji mi govoraše."

pa kada se ima u vidu da se oba stiha odnose na isti dogadjaj, meni je malo nejasno da li su ti Pavlovi pratioci čuli glas ili nisu...
 
Apostol Pavle je jasno ideo Hrista koji mu se javio.
Kao sto smo i gore videli kao sto si pogresno tumacio da je to bila vizija a nije, jos jednom Pavle kaze da ga je licno video.
A to onda nije vizija:

1.Kor 9:1 Nisam li ja apostol? Nisam li sam svoj? Ne videh li ja Isusa Hrista, Gospoda našeg? Niste li vi delo moje u Gospodu?

1.Kor 15:8 A posle svih javi se i meni kao kakvom nedonoščetu.
 
Kada se pročita ovaj stih...

2 Samuilova 24:1...

''A Gospod se opet razgnevi na Izrailja, i nadraži Davida na njih govoreći: Hajde izbroj Izrailja i Judu. ''

uočava se da je Gospod od Davida zatražio da izbroji Izrailjce....

Medjutim, kada se onako u kontekstu pročita i ovaj stih...

1 Dnevnika 21:1...

''Ali usta sotona na Izrailja i navrati Davida da izbroji Izrailja.''

Vidi se da je sotona to tražio od Izrailja...

Pa kako sam ja biblijski laik pitao bih...

Po čijem je nalogu David pristupio ...popisu...

felix_think.gif

Kad prepisujes pitanja, das link http://www.infidels.org/library/modern/jim_meritt/bible-contradictions.html#david_anger

Evo ti i ja dajem link odgovora http://siont.net/biblija/clanci/jv/book.php?pg=55
 
Apostol Pavle je jasno ideo Hrista koji mu se javio.
Kao sto smo i gore videli kao sto si pogresno tumacio da je to bila vizija a nije, jos jednom Pavle kaze da ga je licno video.
A to onda nije vizija:

1.Kor 9:1 Nisam li ja apostol? Nisam li sam svoj? Ne videh li ja Isusa Hrista, Gospoda našeg? Niste li vi delo moje u Gospodu?

1.Kor 15:8 A posle svih javi se i meni kao kakvom nedonoščetu.

Nemoj mantrati o onom...a to onda nije vizija...Nemoj ti sledbeniče crkve koju je osnovala žena a što po Isusu nije moguće pričati šta je vizija a šta nije.Nemoj ti pričati o viziji u religijskom smislu. Nemoj ti o tome kome nije poznato da se cela biblija u svojoj suštini svodi na proročke vizije. Po tvojoj mantri proizilazi da ni osnivačica tvog učenja 27 maja 1856 godine nije imala jednu viziju kada je ''videla'' da će samo adventisti prekostati preko sudnjeg dana...nego je imala ...pojavu...:hahaha1:
 
To sto ti nevolis da dobijes pravi odgvor je tvoj probelm.

Kazes da si neutralan???

A sta ima sada neka zena veze sa ovom diskusijom???

Sta ima veze ko kojoj religiji pripada ako si neutralan??????????

Nevolis one koji pokazuju kada neznas i gresisi a hoces diksuiju samo u kojoj ti pobedjujes?.

Ja sam ti rekao kako je ako ti se nesvidja istina zar je to moj problem???

Ti uopste nisi uzeo u obzir da Pavle u prvom slucaju opisuje opsirnije u drugom je na saslusanju, zuri nije lako.
U drugom opisuje skraceno.

Zasto se bavis plagijatom a druge osudjujes za to?????????

Nesvidja ti se kada se upotrebi tvoje oruzje???
 

Hvala na linkovima. A kako sam ih malo brže pogledao nisam primetio da ima u vezi sa ovim...

Kada se pročita ovaj stih...

2 Samuilova 24:1...

''A Gospod se opet razgnevi na Izrailja, i nadraži Davida na njih govoreći: Hajde izbroj Izrailja i Judu. ''

uočava se da je Gospod od Davida zatražio da izbroji Izrailjce....

Medjutim, kada se onako u kontekstu pročita i ovaj stih...

1 Dnevnika 21:1...

''Ali usta sotona na Izrailja i navrati Davida da izbroji Izrailja.''

Vidi se da je sotona to tražio od Izrailja...

Pa kako sam ja biblijski laik pitao bih...

Po čijem je nalogu David pristupio ...popisu...

felix_think.gif
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top