Da li ste sujeverni ?

Кулиража:
Black_Swan:
:? Moja drugarica kao veruje u Boga a ne veruje u raj i u pakao,a kamoli pa u djavola... :? :?

Pa cilj Hriscanstva je posle smrti dospeti u "carstvo nebesko" (kako to lepo zvuci).
Kada cujem te reci: ,,carstvo nebesko'' nekako se najezim... ne svidja mi se... :lol:
Ne znam, to mi je verovatno neki trip. Kada kazes ,,carstvo'', odmah pomislis da u tom carstvu ima strogih zakona, pravila (da bi me udavila... :lol: )... a sto se tice ,,nebesko''... nebo dozivljavam na drugi nacin nego onako kako ga hriscanstvo prikazuje...


~~~~~~~~~
Crying for me was never worth a tear, my lonely soul is only filled with fear...
 
Alexandra9:
Kada cujem te reci: ,,carstvo nebesko'' nekako se najezim... ne svidja mi se... :lol:
Ne znam, to mi je verovatno neki trip. Kada kazes ,,carstvo'', odmah pomislis da u tom carstvu ima strogih zakona, pravila (da bi me udavila... :lol: )... a sto se tice ,,nebesko''... nebo dozivljavam na drugi nacin nego onako kako ga hriscanstvo prikazuje...


~~~~~~~~~
Crying for me was never worth a tear, my lonely soul is only filled with fear...

Zanimljivo, zamisli jos da postoji, da odemo svi ne nebo i uzivamo gledajuci smrtnike ne Zemlji kako se muce...
Cemu onda zivot pitam se
 
emy_331:
Hm...zanimljiva tema.Pa sad....ne verujem mnogo u one prica,tipa 'ako prodjes ispod merdevina... Ali verujem da ako stalno pricam da ce mi se desiti nesto lose,da ce mi se na kraju to i desiti.
Pa to ti dođe na isto, sujeverje kako god okreneš... čak je verovatnije da ti nešto padne na glavu kad prolaziš ispod merdevina nego kad zavaljen u udobnu fotelju kukumavčiš da će ti se "nešto desiti"... :wink:
 
Кулиража:
Alexandra9:
Kada cujem te reci: ,,carstvo nebesko'' nekako se najezim... ne svidja mi se... :lol:
Ne znam, to mi je verovatno neki trip. Kada kazes ,,carstvo'', odmah pomislis da u tom carstvu ima strogih zakona, pravila (da bi me udavila... :lol: )... a sto se tice ,,nebesko''... nebo dozivljavam na drugi nacin nego onako kako ga hriscanstvo prikazuje...


~~~~~~~~~
Crying for me was never worth a tear, my lonely soul is only filled with fear...

Zanimljivo, zamisli jos da postoji, da odemo svi ne nebo i uzivamo gledajuci smrtnike ne Zemlji kako se muce...
Cemu onda zivot pitam se
uff... ne zelis da cujes moju teoriju... :lol: Puuuno za diskutovanje...


~~~~~~~~~
Crying for me was never worth a tear, my lonely soul is only filled with fear...
 
DevouredSoul:
Bleak WinterFullMoon:
sve je to divno i krasno,al bas ste odlutali od teme
opet smo stigli do religije
il prichajte o sujeverju il da gasim

Greshish... ovaj, silno greshish...
U nashim krajevima sujeverje ima i te kako veze sa religijom.

pa shta?ima vec jedna tema gde raspravljate o tome...ne treba josh jedna identichna...
that's the point
Sujeverje nema veze s tim sta vi mislite o Hriscanstvu,Budizmu ili Islamu...
 
Sta??? :o U ono: Aaaa CRNA MACKA!!!!Brzo pljujem i udaljavam se tri koraka u nazad, i ono: razbio sam ogledalo sad cu da budem nesrecan celog zivota :cry:
:roll: :roll: :roll: Oh brother...
To je vrhunac ljudske glooposti koji datira jos od kamenog doba!!!
Ali za razliku od pecinskog coveka koji je bio krajnje skromnih shvatanja za razliku od danasnjih ljudi njemu(njima)cu da oprostim!!! :D
 
Кулиража:
Alexandra9:
uff... ne zelis da cujes moju teoriju... :lol: Puuuno za diskutovanje...


~~~~~~~~~
Crying for me was never worth a tear, my lonely soul is only filled with fear...

Otkud ti znas da ne zelim da cujem tvoju teoriju? :twisted:
Iskreno volim da cujem misljenja svih ljudi, zanimljivo je kako ljudi imaju zanimljive poglede na svet.
Opet cu skrnaviti temu...
Pitao si: ,,Cemu onda zivot?''...

Imala sam puno vremena da razmisljam o tome, puno letnjih noci piljeci u zvezde kada se obicno javljaju ,,ta'' pitanja...
Ne razumem se u religije, u njihova propovedanja i spise, ali...

Znam da smo svi mi ovde, sada... sa nekim razlogom. Svako bice je ovde zbog neceg. Ne verujem u postojanje raja i pakla u bukvalnom smislu. Raj i pakao mogu jedino da zamislim kao stanje u bicu, kao stanje njegovog duha, svesti. Verujem da se svima pruza beskonacno prilika da porade na sebi (svojoj svesti)... da idemo u krug dok ne dovedemo svest na visi nivo... Ne znam kako da to objasnim...

Jednostavno, verujem u prosle i buduce zivote. Deja vu me je zbunjivao jos od moje 5., 6. godine. Ista pitanja: Da li je to secanje na predhodne zivote ili kratak uvid u neposrednu buducnost...
Oduzila sam pricu previse... i zapetljala...
Eto ti nesto od ,,moje'' teorije... :wink:



~~~~~~~~~
Crying for me was never worth a tear, my lonely soul is only filled with fear...
 
Alexandra9:
Кулиража:
Alexandra9:
uff... ne zelis da cujes moju teoriju... :lol: Puuuno za diskutovanje...


~~~~~~~~~
Crying for me was never worth a tear, my lonely soul is only filled with fear...

Otkud ti znas da ne zelim da cujem tvoju teoriju? :twisted:
Iskreno volim da cujem misljenja svih ljudi, zanimljivo je kako ljudi imaju zanimljive poglede na svet.
Opet cu skrnaviti temu...
Pitao si: ,,Cemu onda zivot?''...

Alexandra9:
Imala sam puno vremena da razmisljam o tome, puno letnjih noci piljeci u zvezde kada se obicno javljaju ,,ta'' pitanja...
Da, da i te besane noci koje provedoh na terasi razmisljajuci o svemu i svacemu i piskarajuci po nesto.

Alexandra9:
Znam da smo svi mi ovde, sada... sa nekim razlogom. Svako bice je ovde zbog neceg. Ne verujem u postojanje raja i pakla u bukvalnom smislu. Raj i pakao mogu jedino da zamislim kao stanje u bicu, kao stanje njegovog duha, svesti. Verujem da se svima pruza beskonacno prilika da porade na sebi (svojoj svesti)... da idemo u krug dok ne dovedemo svest na visi nivo... Ne znam kako da to objasnim...

Da smo ovde sa razlogom to bi znacilo (valjda) da nas je neko postavio bas ovde gde jesmo, da bas u ovim sitnim satima pisem ovo sto pisem itd.
Znaci ako postoji razlog za postojanje svakog zivog bica i zivota uopste na Zemlji to bi znacilo i postojanje neke vise sile koja se opet i nije pokazala.
Medjutim d je sve slucajno ne valja ni tako..
Uh ova vecita pitanja me ubise u pojam, moze biti ovo, a moze biti i ono.
Svi su u pravu i niko nije.
Da taj raj/pakao je cudno koliko se ljudi plase toga. Kada bi sve to postojalo u bukvalnom smislu to bi bilo smesno. Sta bi bilo sa onim ljudima koji veruju u vere koje ne priznaju postojanje raja i pakla. Ili sta (za ovo se koliko vidim jos niko nije zapitao) bude sa zivotinjama koje uginu? Veruju li oni u sta? Ili se samo bore da opstanu i prezive u surovoj i teskoj bici za zivot? Ili pakimaju neku sebi svojstvenu veru kojoj se klanjaju i svoje hramove u kojima se mole (ovo ce tesko da prodje).
E sad ako su zivuljke totalno nevernici u pogledu svake religije u kojem ce paklu one goreti? Da li ce se svsrtavati na osnovu teritorije na kojoj su ziveli ili na osnovu neceg treceg?

Alexandra9:
Jednostavno, verujem u prosle i buduce zivote. Deja vu me je zbunjivao jos od moje 5., 6. godine. Ista pitanja: Da li je to secanje na predhodne zivote ili kratak uvid u neposrednu buducnost...

Ma i to je opet malo nesigurno. kako izgleda nas prvobitan oblika? Da li je to majmun, gmizavac, prabicar, belancevina ili Homo Sapiens?
Koliko je bilo nasih zivota pre ovoga i kako su oni zapoceli?
Alexandra9:
Oduzila sam pricu previse... i zapetljala...
Eto ti nesto od ,,moje'' teorije... :wink:
Ma nisi oduizla puno, samo u par recenica moze da se postavi mali milion pitanja na koja je veoma tesko dati odgovore i koja su za malo pooooduzu diskusiju.
 
To Кулиража:
... kazes: ,,... to bi znacilo i postojanje neke vise sile koja se opet i nije pokazala''.
Da li si ikad razmisljao kako bi ta visa sila trebala da izgleda? Nikada se nisam ,,pecala'' na neke slike ogromnog, bradatog coveka u decjim biblijama. Sta ako se te sile nalaze u nama samima? Sta ako su tu, u vidu energije koja utice na nase postupke, razmisljanja, zivote... i sta ako smo sposobni da upravljamo njima? Imam osecaj da jesmo. To bi se poklopilo sa: ,,Svako gradi put kojim ide'', zar ne?

Sto se tice ,,raja i pakla'' za zivotinje (i nepripadnike ,,prave'' religije)... ne znam kako da odgovorim, jer ionako ne verujem u tu hriscansku ,,teoriju''. Mislim da sam cula izgovor tipa: da zivotinje
?nemaju? dusu. Hmm... los izgovor...

Sto se tice ,,onih'' zivota... hey, pa kada bi to znala, sve bi sada bilo lakse... Mozda jos uvek ne mogu da se setim. Senilna Sandra...


~~~~~~~~~
Crying for me was never worth a tear, my lonely soul is only filled with fear...
 

Back
Top