Zgibovi

Hah, koga?
Err, ja sam stidljivi bibliotekar-snagator.
SuperStock_1555R-307656.jpg
 
ako ces da pravis lepo telo da bi nafato zenske, zayebo si se...
nema lepseg i inspirativnijeg osecaja za muskarca od onog kad zna da je i pored ostalog i fizicki mocan. ne jak, ne misicav bas, ali takav da sa 90 posto krmaka na ovoj planeti moze da obrise patos u roku od nekoliko sekundi.

to te cini muskim, osecaj samopouzdanja.
zenski imperativ je lepota, muski da je prvi u krdu.
moc, intelektualna i fizicka zayedno je nepreyebiva stavka i najveci afrodizijak za zene, priznale one to ili ne.

uz to dobijes i lepo telo, ali to je sekundarno.

Decko, zene vole zgodne i misicave tipove... ;) lepo telo nije sekundarna stavka... pozz
 
Poslednja izmena:
Nije dzaba vezbanje. Bolje godinu dana redovne vezbe, nego tri meseca uz tegle sa proteinima. Za misic ti ne treba nista vise od vezbe i odmora, naravno, podrazumeva se da ces jesti dobro. Neces biti gradjen filmski, neces dizati 140kg na bench, ali ces se ukovrdzati od zdravlja. Znam ljude sto mogu zid da sruse ako se zalete na nj, ali ne mogu se uz stepenice popeti a da ne izgube dah. Tenkovi sto ne mogu da potrce.
Ja mogu izbaciti vise nego sto sam tezak na pressi, do 100kg, kada sam u formi, mogu istrcati 6-8 km bez prestanka, i osecam se dobro. Nisam gradjen kao grcka statua niti sam snazan kao Mile Kitic, niti izgledam kao Leonidas, ali se svakako vidi da vezbam.
Nemam pojma, ja vezbam radi zdravlja, celo telo, krea i prot dodaci mi ne trebaju.

nikakvi zgibovi, nikad trbusnjaci, samo plivanje, bajs, ponekad sklekovi... 38god, par kg viska, ali kod zena prolazim :-)
evo slika od jutros, na hladno tako, cim ustao, znaci ne posle sporta:



16hnr0i.jpg
 
Pre zgibova, ja bih preporučio da se rade vežbe na lat-mašini i "veslanja" (na mašini; 2-ručnim tegom; i bučicama u pretklonu).
Razlog je to što se kod neutreniranih osoba rano zamaraju ligamenti i tetive, pa se ne može postići veći broj ponavljanja koja opterećuju mišić, i sekundarno utiču na njegov razvoj u fazi odmora. Dakle, efektnije je (ali i izvodljivije) za osobu od 75kg na lat-mašini u 5-6 serija uraditi 50x50kg, nego 30-35 zgibova! Na lat-mašini se najbolji rezultat postiže uskim pothvatom, i to sa trupom nagnutim U NAZAD ("u zaklonu"), jer se tada postiže najpravilniji i najpotpuniji rad mišićnih grupa na leđima...
I za veslanje u pretklonu 2-ručnim tegom takođe koristiti POTHVAT...
 
Zanima me ko je su vezbe najbolje za zgibove da mozes da radis sve vrste zgibova i to po vise puta?
Dosad me nije zanimalo ali kad sam video da mogu jedva 8 obicnih da uradim dobio sam jaku zelju da to popravim!

Inace visok sam 178,5 imam 66kg imam dobru gradju nemam ni gram sala vezbam vec mesec ipo imam neki napravljen teg od betona od 25kg i njega dizem u 4 serije po 50 puta(ne volim da dizem veliki teret, radije bih da dizem laksi teret ali ako teba i to dosta puta bitno mi je da pogodim misice dok vezbam), radim isto sklekove obicne po 4 serije 20 puta a i one lake, npr imam neku sipku u dvoristu odvojena od zemlje jedan metar i tu uradim 50 puta u 3 serije, radim i trbusnjake svaki 2 ili 3 dan kad imam vreme 3 seije po 30 puta.To sve radim svaki dan sklekove obavezno ponekad samo preskocim jedan dan vezbe sa tegom i to je uglavnom to!

Koje vezbe su najefikasnije da bi mogo da radis zgibove sto bolje i sto vise?
Molim vas opisite te vezbe.......
 
Zanima me ko je su vezbe najbolje za zgibove da mozes da radis sve vrste zgibova i to po vise puta?
Dosad me nije zanimalo ali kad sam video da mogu jedva 8 obicnih da uradim dobio sam jaku zelju da to popravim!

Inace visok sam 178,5 imam 66kg imam dobru gradju nemam ni gram sala vezbam vec mesec ipo imam neki napravljen teg od betona od 25kg i njega dizem u 4 serije po 50 puta(ne volim da dizem veliki teret, radije bih da dizem laksi teret ali ako teba i to dosta puta bitno mi je da pogodim misice dok vezbam), radim isto sklekove obicne po 4 serije 20 puta a i one lake, npr imam neku sipku u dvoristu odvojena od zemlje jedan metar i tu uradim 50 puta u 3 serije, radim i trbusnjake svaki 2 ili 3 dan kad imam vreme 3 seije po 30 puta.To sve radim svaki dan sklekove obavezno ponekad samo preskocim jedan dan vezbe sa tegom i to je uglavnom to!

Koje vezbe su najefikasnije da bi mogo da radis zgibove sto bolje i sto vise?
Molim vas opisite te vezbe.......

decko ti si odlican primerak za seriju zgibova :lol:
 
pre nego što počneš da radiš, uradiš zgibova koliko možeš - to su ti brojevi u sredini 3 - 5 pull ups, 6 - 9 pull ups i 10+ pull ups
na osnovu toga koji ti je maximum radiš vežbe po tabeli ispod te max cifre u 5 setova sa vremenskim razmacima kako je i napisano 90 ili 120 sekundi
npr. week 1/ day 1 ti je ponedeljak (utorak ne radiš) week 1/ day 2 je sreda (četvrtak pauza) week 1/ day 3 je petak (subota i nedelja pauza) itd.
ako neko ne može uraditi niti jedan zgib pre početka vežbanja ide na Week -2 ili Week -1 i prati uputstva i tabelu, to ti to
cepajte zgibove, u početku deluje mnogo teško, čak i kod ljudi koji ne mogu uraditi niti jedan zgib, obeshrabre se i odustaju, istrajnost i disciplina pomoću ovih tabela
će vam vrlo brzo podići nivo snage, ne previše, ali sasvim dovoljno da se osećate dobro :))))
 
pull-up.jpg


zahvat je ovaj, dakle ruke spolja - to je najvažniji zahvat kod vežbe zgibova
zato jer pokreće najveću grupu mišića, posle cele serije od 6 nedelja
menjajte zahvat po želji :)))
 
pre nego što počneš da radiš, uradiš zgibova koliko možeš - to su ti brojevi u sredini 3 - 5 pull ups, 6 - 9 pull ups i 10+ pull ups
na osnovu toga koji ti je maximum radiš vežbe po tabeli ispod te max cifre u 5 setova sa vremenskim razmacima kako je i napisano 90 ili 120 sekundi
npr. week 1/ day 1 ti je ponedeljak (utorak ne radiš) week 1/ day 2 je sreda (četvrtak pauza) week 1/ day 3 je petak (subota i nedelja pauza) itd.
ako neko ne može uraditi niti jedan zgib pre početka vežbanja ide na Week -2 ili Week -1 i prati uputstva i tabelu, to ti to
cepajte zgibove, u početku deluje mnogo teško, čak i kod ljudi koji ne mogu uraditi niti jedan zgib, obeshrabre se i odustaju, istrajnost i disciplina pomoću ovih tabela
će vam vrlo brzo podići nivo snage, ne previše, ali sasvim dovoljno da se osećate dobro :))))
ahaaa..znaci prvo uradim te koliko mogu pa na osnovu toga nastavljam 5 serija:ok:
 
Поента је да подигнете ( већином ) дебела дупета са столица и изађете на вежбе. Мање приче више рада, и немој да се пренемажете као жене, ја ово не могу, имам оволико кила, оволико сам висок, имаш шипке за пропадања и згибове, ако не знаш како се раде згибови и пропадања онда си ментол, немој ни да вежбаш. И ако вежбате само пред лето да би се курчили на плажи баталите и то, то је шминкерски.
 
Ma ja sam presto da radim odavno pa jos i nabacio neko kilo od povrede ledja..malo je teze vratiti se i steci snagu za zgib..nekad po 12 sam radio..5-6 iza vrata..ybg omatorilo se:lol:
 
Ма ок је то, него мрзим ликове који се гоје и зезају зими, а кад дође лето и плажа, и рибе, онда мора да се скине онда куку дај да скидам, дај да тренирам, па онда умиру јер су дебели и не могу да ураде два склека, шминкери. Ја искрено мислим да је срамота да мушко не може да уради бар 20 склекова, 10 пропадања и бар 5 згибова.
 
Само жеља и карактер да истрајеш, то је довољно. Нико није почео са по 50 у серији, али ако си упоран није ништа проблем. А природно је да радиш и згибове и пропадања да би комплетирао тренинг, зато што раде контра групе мишића, тако да баци се на тренинг сад и само пеглај. :)
 
ako ti ne ide sa zgibovima, radi negativne zgibove
oni su odlični za sticanje snage u mišićima, ustvari sticanje mišićnih vlakana
takođe ih radiš u serijama po tabeli
set 1 - 1 negativan
set 2 - 1 negativan
set 3 - 2 negativan
set 4 - 1 negativan
set 5 - 2 negativan

negativni zgib je sledeća vežba: podigneš se normalno, a spuštaš se vrlo polako
osetićeš kako ti se mišići protive takvoj vežbi, ali su odlični za sticanje čiste snage :))))))
 
uh ja sam strucnjak za zgibove. eto puno citam ovde pa neka ovo bude moj prvi post.

1. nikada ne radite trbusnjake . uyasno opterecuju lumbalnu kicmu. umesto toga primaknute kolena kada radite ygibovr.
2. za najbolje rezultate koristite SPESNATZ metod. pavel tzatsuline ga je doneo u USA. zove se glide the groove.
3. NIKADA, ali nikada iza glave. stimulise se FHP *forward head posture, ispravljena cervikalna kicma, koja polako dovede do bubrenja diskusa na celom C segmentu. Mozda deluje bezazleno, ali ako iskoci ensto, mozda ne stisne samo nervni koren neko i kicmenu mozdinu i eto mielopatije i goodby...
4. Izbegavajte siroki hvat. (znam da je svima to osnovno) Stimulise pregib brahijalnog pleksusa preko klavikule (citaj TOS). iako su uglavnom TOSOvi neurogeni, desava se da budu i venski *Paget Schoretter syndrome, i eto sranja - venska tromboza i plucni infarkt. // narvno ako preterujete. stoga, umeren hvat , sirine ramena i nikada ne ispravljajte ruke u laktovima, nemojte da visite na rukama.
5, ako zelite teze ja preporucujem da vucete do pupka. to je ekstra.

eto nesto malo od mene. ove informacije je inace teeesko naci. posto se dosta razumem u te stvari i puno vezbam pa eto da podelim.
 

Back
Top