Stres i zdravstveni problemi

pa jeste, s tim da se panichni strah tj napad, ne javlja u bash preterano stresnim situacijama nego chak bez ochiglednog razloga, za ova kao otezana disanja postoje tehnike, ja ih ne znam i sama treba da se raspitam, chini mi se da treba neko lichno da vam pokaze, jer ako radite pogreshno moze da bude samo josh gore. Naravno ako vam to smeta. Ili mozete ko ameri, u papirnu kesu :)
 
moje srce:
hmm, ali ja ne osecam strah ili paniku u tim trenucima. samo taj kao bol u grudima... i potrudim se da ostavim sve sto radim (obicno nesto radim tada), sedim jedno vreme i disem duboko...
meni to oće od bureka sas mesom.teško mi padne ko kamen d sum si pojo
naj bolje je d uzneš za doručak dietalno burek brez ništa.treba se raniti zdravo ondak nema brige
 
moje srce:
samo prazan burek i jedem. otkud znas?
ćuti znadem i kako ga edeš.
sve sas prstićima nako raskupusaš burek pak poedeš samo ono vnutri mekano.ostaviš odozdole koru i okrajke
može ti se.nebrinem se ja za tvoje stresiranje
ništa kolesterol.ne pieš ti ni svaki jogurat imaš ti neki svoj poseban.rađe biraš pekaru po jogurtu neg kaki burek imau
el sum pogodijo.sacam se baš uživo u priču
 
gurbet:
ćuti znadem i kako ga edeš.
sve sas prstićima nako raskupusaš burek pak poedeš samo ono vnutri mekano.ostaviš odozdole koru i okrajke
može ti se.
ma kakvi mekani delovi, gurbi, korica je najbolja. :)
a jogrut - imlek, kravica, od pola litre ili litar. :)
biram (dorcolsku) pekaru po bureku. :)

i ne jedem cesto burek. volim da ga se uzelim. :)

p.s. ovoliko se ne ispovedam ni najboljoj drugarici...
 
I ja sam se ranije gušila kad sam bila pod stresom, tačnije imala sam osećaj da ne mogu da nadišem dovoljno, da ne mogu da udahnem dovoljno duboko....imala sam osećaj kao da suviše plitko dišem i da mi ne stiže dovoljno kiseonika do mozga.

Kućna prijateljica koja je po profesiji psihijatar tada mi je dala tabletice za smirenje, kao da popijem po jednu polovinu svaki dan, čisto da mi se opuste mišići....To mi se uopšte nije svidelo, pošto mi se učinilo kao lečenje posledice, a ne uzroka, pa sam se bacila u samoterapiju, odnosno malko izučavala uzroke sopstvenog stresa i tehnike oslobađanja od njega i sad gotovo da ni nemam tih psihosomatskih problema.

Međutim, nedavno sam imala izuzetnu situaciju, kada mi je deda dospeo u bolnicu zbog raka, i tada sam dobila menstruaciju 6-7 dana nakon završetka prethodne, zbog nerviranja. Tu vec nisam umela samoj sebi da pomognem, ali stres je bio stvarno ogroman. U stvari, mogu reći da je to bio šok za moje psihičko stanje koji se reflektovao na fizički način.
 
moje srce:
ma kakvi mekani delovi, gurbi, korica je najbolja. :)
a jogrut - imlek, kravica, od pola litre ili litar. :)
biram (dorcolsku) pekaru po bureku. :)

i ne jedem cesto burek. volim da ga se uzelim. :)

p.s. ovoliko se ne ispovedam ni najboljoj drugarici...


Ljudi moji jeste li vi normalni? Na koju god temu danas da kliknem svi samo pricaju o bureku, pa jos praznom. A ja od bureka 1000km daleko. :cry: Mis'im stvarno.
Odo da odledim one kore iz zamrzivaca i da napravim jedan prazan, bez jogurta nazalost. Al' bolje ista nego nista. :lol:
A sto se teme tice, ja se nekako bas mnogo nerviram i to zbog svakakvih sitnica, bas planem ocas posla, ali da kucnem u drvo, jos nisam primetila da imam neke fizicke posledice od toga. Mozda zato sto ne drzim to u sebi, nego ono planem, izderem se ili se sakrijem pa se isplacem. I onda mi sve ravno. A u poslednje vreme me bas sve nervira i sve mi predstavlja stres, i to sto me internet zajebavao mesecima, i sto mi na telefonu ne radi CLIP, i sto mi cure prozori u potkrovlju kad pada kisa, i sto mi poslednji rad nezavrsen visi nad glavom, i sto me dete ne slusa, i sto mnogo gleda TV, i i i.......ma dugacka je lista. Ko je .ebe.
 
Kad sam nervozna il kad me neko opasno iznervira odmah odem da spavam i posle se probudim ko nova inace :evil: .....
Od stresa i nervoze se branim kupanjem - napunim kadu sa vodom, napravim penu do grla, sipam sokic, ukljucim muziku i ne izlazim 2 sata - posle toga sam druga osoba.
ili stavim svoj omiljeni parfem, pustim Instrumental, legnem na krevet i uzivam

stres i nerviranje su najvece ubice i zato se protiv njih treba boriti svim sredstvima:D
 
Kako prevazilazite stres u predispitnom roku?

...bdw jeste li probali neki antistresni lek? Ja sam pocela s persenom ali sta znam...ne primecujem neki efekat sem blage pospanosti , a ko sto sav vec rekla...nemogu tek tako da legnem i odmorim se ko covek...jer u kuci nemam te uslove (dodatni izvor nerviranja) ....uh...:(
 

Back
Top