4 dana bez iskljuchivanja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Meni je puko jedan u 1000 parcica,prosle godine i u pitanju su bili drajveri za graficku,morao sam da otvaram rom da bih izvadio sve delove... LG je bio rom,medjutim cinimi se da ne zavisi ni od diska niti od citaca vec od brzine na kojoj je narezan disk,u mom slucaju cinimi se da je disk bio na x52!
 
Jedini uzrok eksplozije CD-a je brzina okretanja, sve ostalo nema nikakvog uticaja na to. Standardna brzina za koju su bili projektovani muzički CD-u (1x) je 200 okretaja u minuti. Današnji uređaji čitaju 50 puta brže, pa je brzina okretanja CD-a tada 10000 u minuti. Sile koje deluje na CD su proporcionalne kvadratu brzine, pa na osnovu toga sledi da sile koje deluju su 2500 puta veće. Sama konstrukcija CD-a može da izdrži tolika naprezanja, ali bilo kakva pukotina ili oštećenje na njemu može da dovede do toga da umesto CD-a iz uređaja mogu da se izvade samo delići onoga što je nekada bio CD.
 
bojan p:
Jedini uzrok eksplozije CD-a je brzina okretanja, sve ostalo nema nikakvog uticaja na to. Standardna brzina za koju su bili projektovani muzički CD-u (1x) je 200 okretaja u minuti. Današnji uređaji čitaju 50 puta brže, pa je brzina okretanja CD-a tada 10000 u minuti. Sile koje deluje na CD su proporcionalne kvadratu brzine, pa na osnovu toga sledi da sile koje deluju su 2500 puta veće. Sama konstrukcija CD-a može da izdrži tolika naprezanja, ali bilo kakva pukotina ili oštećenje na njemu može da dovede do toga da umesto CD-a iz uređaja mogu da se izvade samo delići onoga što je nekada bio CD.


hvala...
 
hehe 4 dana pa to je za racunar kao da sam najnovijeg BMW-a poterao 60 ak na sat...
ja imam AMD Athlona 2000+ na MSI maticnoj KT4AV, 2 x 256MB ddr memorije WD-ov hard disk i tako dalje ... swe u svemu u poslednjih 8 meseci racunar je da kazem odoka bio ugasen par dana...!!!! nefali mu nista radi kao swiss sat i bas sam hepi.... nema bed sektora nema nicega !!! swe savrseno radi.... ali moj ti je savet kao iskusnom racunaro mucitelju da odrzavas sistem valjano prvenstveno radi hard diska... redovno radi hard disk defragmentaciju !!! podmazuj coolere i gledaj da ih imas u racunaru sto vise i da svi rade kao singerica... sa takvim ponasanjem racunar sacinjen od kvalitetnijih komponenti mze da izdrzi i NEKOLIKO GODINA NEPREKIDNOG RADA !!!!

E SADA AKO SE RESIS DA KRENES MOJIM STOPAMA I NEGASIS RACUNAR MESECIMA DA NAPOMENEM JAKO BITNU STVAR ... NA SWAKIH RECIMO MESEC DVA GA JE POTREBNO OTVORITI , DETALJNO OCISTITI I PODMAZATI SWE COOLRE!!!!

Pozdrav !!! Mario iz Zemuna !!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 
rokavec:
hehe 4 dana pa to je za racunar kao da sam najnovijeg BMW-a poterao 60 ak na sat...
ja imam AMD Athlona 2000+ na MSI maticnoj KT4AV, 2 x 256MB ddr memorije WD-ov hard disk i tako dalje ... swe u svemu u poslednjih 8 meseci racunar je da kazem odoka bio ugasen par dana...!!!! nefali mu nista radi kao swiss sat i bas sam hepi.... nema bed sektora nema nicega !!! swe savrseno radi.... ali moj ti je savet kao iskusnom racunaro mucitelju da odrzavas sistem valjano prvenstveno radi hard diska... redovno radi hard disk defragmentaciju !!! podmazuj coolere i gledaj da ih imas u racunaru sto vise i da svi rade kao singerica... sa takvim ponasanjem racunar sacinjen od kvalitetnijih komponenti mze da izdrzi i NEKOLIKO GODINA NEPREKIDNOG RADA !!!!

E SADA AKO SE RESIS DA KRENES MOJIM STOPAMA I NEGASIS RACUNAR MESECIMA DA NAPOMENEM JAKO BITNU STVAR ... NA SWAKIH RECIMO MESEC DVA GA JE POTREBNO OTVORITI , DETALJNO OCISTITI I PODMAZATI SWE COOLRE!!!!
Pozdrav !!! Mario iz Zemuna !!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


e to radim oteram ga na pumpu i kompresorom ocistim,podmazujem qlere masinskim uljem i koristim system mechanic za def. ram i praznjenje rama i def. hdd redovno....
 
To ti je to PRIKE !!!

samo ga tako odrzavaj i pridruzi se nama (ljudima koji negase racunar i jednom nogom su u hakerskim vodama ... hehe )

sistem mehanik je program nad programima.. mislim da je Ruske produkcije i nema programa koji moze da mu prismrdi u kvalitetu defragmentacije...

kao anti virus koristi Kasperski ( isto je Ruske proizvodnje ) a pored njega nabavi add ware i add woch... cini mi se Svedske proizvodnje!!!!

Ajde pa se kucamo !!! :lol: 8-) :lol: 8-)
 
rokavec:
nema programa koji moze da mu prismrdi u kvalitetu defragmentacije...

tu greshish.... program diskeeper (ali teshko se za njega nalazi cr^ck ) je ubedljivo najbolji za defragmentaciju poshto ima i "live" defragmentaciju odnosno dok ti radish on radi u pozadini a to se uopshte neoseti...


Kad sam proshle godine u augustu uveo wireless ( dotad je u selu bio samo dial-up :sad: ) nisam gasio komp oko 5 meseci ali posle su me ohladili poshto sad torrenti rade samo od 00-07h ( zamisli imaju radno vreme ) :lol: :lol: pa nemam razloga da drzim stalno upaljen komp....
 
hm... a nocu tiha ambijent muzika za lepsi san.... a da drzis mirc stalno upaljen pa da ti se devojcice kace na njega i ostavljaju podatke... a preko dana procesor na 80 posto pa udri od jutra do veceri sto igrice sto muzika sto net sto msn, Skupe i tako mesecima non stop.... hehe e tako je mom racunaru....ni kondenzatori se nisu naduli ... osim jednog na napajanju marke Frontijer koga planiram svojerucno da zamenim .... mada neka ga jos par meseci pa cu onda....

swe u svemu radice mi ovako dok ne izadje nesto sa 4 jezgra i 3 giga rama i to za male pare.... do tada ga ne gasim....!!!!
 
Pa zapisi ta obavestenja i velike su sanse da vidis da li je hardver(memorija) ili softver(pagefile ili OS).

To sto ti poplavi ekran se zove BSOD.Google BSOD+ sifra tipa 0X00018600c1 pa ces videti sta zeza.Nisu one dzabe tu.

I definisi to mnogo programa, jel radio 7 dana sa mnogo programa, ili kad si popalio mnogo program on je izbacio BSOD posle par sati(moj tip).Spominjes par sati i 7 dana.Da li ti je klokovan proc?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top