Koji tip osobe/zene vas nervira?

gost 52128

Iskusan
Poruka
6.693
Meni odmah pada na pamet nekoliko tipova :)

Nerviraju me zene uobrazene po intelektualnoj osnovi - dakle poza (jer se radi o pozi) je "intelektualka". Kada se nadje u vecem drustvu belo gleda svaku zenu koja prica o bilo cemu svakodnevnom i pokusava da joj "spusti".

Nerviraju me "lepotice". Stvarno lepe zene se ne ponasaju tako - ovo je specijalitet. Takva zena svojim ponasanjem, drzanjem i govorom stalno potencira kako je lepa i gledajte mene, gledajte mene... uglavnom ne kaze nista posebno zabavno, stalno se bekelji i koristi flertovanje (i sa zenama i sa muskarcima) kako bi privukla paznju na sebe. U principu nije dobar drug jer nema vremena da misli o drugim ljudima...

A nerviraju me i "krhka bica". E, njima stalno treba ugadjati, pomagati, stalno im je ili zima, ili je losa kafa, ili se boje mraka, ili im se desava nesto strasno, pa onda svi koji su na okupu moraju da se posvete pomaganju i popravljanju njenog raspolozenja...

Da li i vi imate svoje favorite ili sam ja jedini namcor?
 
Nisi jedini namćor naravno.Navela si baš tri kategorije žena koje i mene nerviraju.Ova druga kategorija deluje najbezazlenije , a principu me najviše nervira još kada počnu onako besmisleno da se kikoću ,odnosno sometimes im je to jedina rečinica u čitavih 5 min. razgovora.Takve žene izbegavam u širokom luku.
 
jao krhka bica :lol:
izludjujem kada drame :shock:
hladno im je u sred avgusta i nose najlon carape u istom tom avgustu na 40 stepeni jer ih bole vene.idu rano na spavanje jer su zaboga premorene od ne radjenja nicega ceo dan.jedu ko pticice jer imaju lose varenje i za isto piju gomilu lekova i cajeva.kada se rukuju sa tobom ne pruze ti normalno ruku nego je nekako okrenu da im nadlanica bude gore tako da ne mozes da ih uhvatis normalno nego nekako za pola ruke,a kada ih ne daj boze u cinu rukovanja onako normalno stegnes imas osecaj da ce dusu da ispuste koliko su mlitave.kada se prica o nekim zravstvenim problemima,bolestima i slicno cini ti se da ce da padnu u nesvest koliko su prebledele,a da ne spominjem vadjenje krvi iz prsta ili ne daj boze vene da je padanje u nesvest nezaobilazno i dugo prepricavanje tih trauma iz doma zdravlja.porodjaj su zaobisle nemanjem dece.
u prisustvu takvih osoba,ciji svi problemi nisu stvarni koliko su se one nabedile da postoje,i sama pocinjem da se osecam bolesno i slabo i zato mrzim njihovo prisustvo.mislim to prenemaganje,slabasne pokrete i ostalio.
 
Banshee:
jao krhka bica :lol:
izludjujem kada drame :shock:
hladno im je u sred avgusta i nose najlon carape u istom tom avgustu na 40 stepeni jer ih bole vene.idu rano na spavanje jer su zaboga premorene od ne radjenja nicega ceo dan.jedu ko pticice jer imaju lose varenje i za isto piju gomilu lekova i cajeva.kada se rukuju sa tobom ne pruze ti normalno ruku nego je nekako okrenu da im nadlanica bude gore tako da ne mozes da ih uhvatis normalno nego nekako za pola ruke,a kada ih ne daj boze u cinu rukovanja onako normalno stegnes imas osecaj da ce dusu da ispuste koliko su mlitave.kada se prica o nekim zravstvenim problemima,bolestima i slicno cini ti se da ce da padnu u nesvest koliko su prebledele,a da ne spominjem vadjenje krvi iz prsta ili ne daj boze vene da je padanje u nesvest nezaobilazno i dugo prepricavanje tih trauma iz doma zdravlja.porodjaj su zaobisle nemanjem dece.
u prisustvu takvih osoba,ciji svi problemi nisu stvarni koliko su se one nabedile da postoje,i sama pocinjem da se osecam bolesno i slabo i zato mrzim njihovo prisustvo.mislim to prenemaganje,slabasne pokrete i ostalio.

:lol: pa ti si doktorirala na ovoj temi! super opis - tacno je tako :)

@ majcheki
bila si mi sumnjiva od pocetka :)
 
Pored gorepomenutih ja bih još dodala fenomen žene sline kao kategorije koja meni izuzetno ide na nerve. Elem, radi se o ženi koja je nipočemu interesanta. Više je lepa nego ružna, ali nema ništa unutra zbog čega bi zračila. Nije glupa ali razgovori sa njom nisu ništa posebno, solidno je uspešna iako je uvek bila super đak. Idealna za suprugu (lepa, mirna i tiha). U društvu se uglavnom smeši, nikada ne vodi glavnu reč. Ne zna da ispriča vic, niti dobru foru.
I kad je već banshee spomenula - ovo je tip žene koja kada se ruqje sa vama imate osećaj kao da ste stegnuli upravo preminulog pacova.
Ne znam da li ste ikad videli onu Felisiti u istoimenoj debilnoj seriji. Eeee to vam je prototip žene sline.

teddy.gif
 
One koje nemaju stav... odnosno njihov stav i ponasanje zavise od drustva u kojem se nalaze. Po potrebi su snob ili panker ili glupava devojcica.... Po pravilu takve zene nemaju petlju da ti kazu nesto u lice.
A to da li neko nosi kaput leti, ili ga stalno boli glava uopste mi ne smeta... ni ne vidim zasto bi. Smetaju mi samo one osobine koje mene na neki nacin ugrozavaju
 
muvalo:
Meni odmah pada na pamet nekoliko tipova :)

Nerviraju me zene uobrazene po intelektualnoj osnovi - dakle poza (jer se radi o pozi) je "intelektualka". Kada se nadje u vecem drustvu belo gleda svaku zenu koja prica o bilo cemu svakodnevnom i pokusava da joj "spusti".


Nerviraju me "lepotice". Stvarno lepe zene se ne ponasaju tako - ovo je specijalitet. Takva zena svojim ponasanjem, drzanjem i govorom stalno potencira kako je lepa i gledajte mene, gledajte mene... uglavnom ne kaze nista posebno zabavno, stalno se bekelji i koristi flertovanje (i sa zenama i sa muskarcima) kako bi privukla paznju na sebe. U principu nije dobar drug jer nema vremena da misli o drugim ljudima...

A nerviraju me i "krhka bica". E, njima stalno treba ugadjati, pomagati, stalno im je ili zima, ili je losa kafa, ili se boje mraka, ili im se desava nesto strasno, pa onda svi koji su na okupu moraju da se posvete pomaganju i popravljanju njenog raspolozenja...

Da li i vi imate svoje favorite ili sam ja jedini namcor?

Joj sto je dobra tema!
Moram prvo malu razradu tvojih favorita da napravim!

Zene uobrazene na itelektualnoj osnovi!Katastrofa----->lepo si rekla,u pitanju je poza i nista drugo!Takve su najgore(moje misljenje),jer konstantno pametuju pri cemu postoji opasnost da se neko i naprimi na njihove ''pametne'' savete.Naravno,uvek su upravu,nekriticki namecu svoje misljenje,a ono sto je najgore ne znaju koliko ne znaju!

Naravno,treba ih izbegavati u punom luku.

Druga ktegotija.''Lepotice''--->lepota je sirok pojam!Zasigurno ce i takva nekog oduseviti,ali postavlja se pitanje: koga?
Za mene je leota ono sto covek izracuje iz sebe.Mali miion puta sam bila u prilici da se uverim da fizicki izgled,coveku intelektualno jakom,nije presudan.Sa takvim zenama nemam posla,jer me ne mogu intelektualno zadovoljiti,uostalom nismo ni u istom fazonu,znaci nemamo dodirnih tacaka.To su osobe koje daju primat formi nad sadrzajem.
Smatram ih ''plitkim'',znaci,cak im ni ne dajem sansu za druzenje.

Treca kategorija:''krhka bica''--->sustinski je rec o osobama koje ljude privlace svesnim foliranjem i isticanjem svojih NEpostojecih slabosti.Rec je o veoma lukavim zenama.Na takve padaju oni muskarci koji se postavljaju hiper zastitnicki,tacnije oni koji jos uvek nisu ovladali svojim ego-tripovima,pa se pored takvih zena osecaju sigurno,cak ni ne sluteci sta se krije u pozadini!
Takve osobe me ne nerviraju,sa njima se lako izlazi na kraj!Odbrusi im se,one to umeju da cene,jer nisu glupe,pa prema tebi zauzmu ispravan stav,a sa drugima sa kojima mogu i dalje glumataju.Njih ne zaobilazim.

Ja volim da se druzim sa ljudima koji mnogo znaju,koji su bolji od mene i sa onima od kojih mogu nesto i da naucim.Ali jako se plasim takvih ljudi,koji uz to nemaju skrupula.Plasim se onih bolesno ambicioznih,koji bi gazili preko svega samo da ostvare svoje ciljeve....ali i takvi se lako prepoznaju.
 
mena dva ekstema:
Te"krhke" a u stvari pasivno-agresivne, kao kilave a ivek isteraju ono sto hoce. Nervira me to prenemaganje i kako njihovi muzjaci nikako da shvate koje su to folirantkinje, nego sve trce i dahcu da sirotica ne ozebe, ne iznervira se... Fuj, paraziti!

Drugi tip su one sto uvek sve najbolje znaju, bez dileme i oklevanja, od filipnskih operacija bez penetracije, preko moralnih vrednosti savremenog drustva, do pravljenja najboljeg ajvara, vaspitavanja dece i kroćenja muza metodom "radi kako kazem!".

Ne nerviraju me "lepotice"...Mislim, da ako je vec Bog stvorio nesto tako lepo ( pa i ne mora bas svakoj da da i mozak pride), zasto i mi ne bismo uzivali u toj lepoti i gledali je ?
Takodje, te "intelektualke", tj. "skolovane" me ne nerviraju. Ako je skolovana a prosta ili nadobudna, odma' svrstas na neki nizi nivo sagovornika (poznanika itd...).

Jedno vreme, davno, davno, nisam razumela "beogradjanke"....Nije vazno da li je to prva generacija rodjena u Beogradu, ili čak (:)) druga... Posle sam razumela da pripadaju ovom tipu "intelektualki". A navodnici su na ovom mestu apsolutno opravdani.
 
A sta bi s ostavljenim zenama? S onim sto frustracije daruju na sve strane, ubedjujuci sve komsinice i drugarice kako eto i njima samo sto se nije desilo, a mozda im se i desilo a da nisu ni svesne. Beskrupulozna kategorija, sklona ponizenju i manipulacijama istovremeno.
 
@Sevilja: dobro si razradila, slazem se sa tobom...

@Zorab - ni mene ne nerviraju lepe zene - naprotiv! - nego zene koje se
ponasaju kao da su lepe, kao da su Sofija Loren, boktemazo...a nisu. Ali stalno sede u savrsenoj pozi, svaki pokret im je naaranziran, i kad govore najvece banalnosti iznose to ozbiljnim glasom i zapilje ti se u lice kao da su rekle bogznasta :) To jest, stalno zahtevaju paznju. Kad su muskarci u blizini stalno skrecu temu na sebe a svaki razgovor teraju u smeru koji ce pokazati koliko su lepe, zenstvene ili sta vec...A i sa zenama tako nekako...
 
Nego, ona "zena slina" mi se svidela :) Mozda je ova koju cu vam opisati iz te kategorije, a mozda je samo luda:

Jedan nas drugar ostavio zenu i dvoje dece i nasao novu devojku. Mi smo se uvek druzili sa njim, a njegova zena, koja je verovatno dobra, ali je skroz metiljava (jednom smo proveli tri dana u vikendici zajedno i nije progovorila ni rec! ali ne zato sto je namcor ili stidljiva ili glupa, nego prosto zena cuti, kao neki stub) je uvek bila kao neka prikolica - ok je, ali niko nije uspeo da uspostavi neki kontakt sa njom. Nikada nije postala deo drustva itd.

I, kad nam je taj drugar saopstio da se razvode, mi se rastuzili - mislim, razvod je losa vest, imaju klince - iako u stvari ne znamo zenu, ali on kaze ma ok, mi smo se tako dogovorili, ovo je bolje resenje...

I sad: prosle nedelje je bilo neko veliko slavlje - bili smo zajedno tri dana - skupilo se nas dvadesetak, skoro svi parovi, dosao taj drugar sa novom devojkom, a dosla i njegova - sada vec bivsa - zena! A niko je nije zvao :) Ovaj njen bivsi muz non stop sa novom devojkom, ljubakaju se i pred nama i pred njom, a mi zateceni.

Nikom nije smetalo sto je dosla, bilo je dovoljno klope i mesta, ali bilo nam cudno. Posto je niko u stvari ne poznaje a ona samo cuti. I nonstop je prisutna. Odes u sred noci u kuhinju po vodu, ona cuci na podu i bulji u zid. Ustanes ujutru, ona stoji u predsoblju i bulji u zid. Sedimo i rucamo, sedi i ona s nama, rec ne progovara, ne izgleda ni tuzno ni veselo, prosto je tu... I tako tri dana. Njen bivsi muz prolazi pored nje potpuno ravnodusan, svi ostali prolaze pored nje, nasmese se al' ne znaju sta dalje. I posle tri dana, kad su svi vec kretali uci krene i ona i jos mi se zahvali na gosoprimstvu, kaze divno se provela :lol:

Jel' nekom jasno sta se tu u stvari dogodilo? Jel' ona mazohista? Jel' luda?
Ja uopste ne znam sta da mislim, ali bila sam poprilicno uznemirena, u stvari.
 
Nerviraju me ljudi koji nemaju hrabrosti da drugima ''pokazu zube''da iskreno kazu sta misle,zato sto se plase prezira i napada od drugih.Isto oni koji trpe da ih drugi iskoriscavaju i ismevaju,zato sto se plase da ne ostanu sami.Kod zena me takodje nervira to isticanje da su intelektualke,jer svi znaju da obrazovanje nema veze sa samom licnoscu.Takodje one zene koje sve gledaju kroz dinar i koje su u fazonu da ako su bogate vise vrede od svih koji imaju manje novca.To isto vazi i za muskarce koji misle da zbog toga sto voze dobra kola ili imaju puno novca smatraju i da mogu da imaju svaku zenu pored sebe........
 
Ta zena meni nije cudna.Samo se takvi ljudi retko srecu.
Verovatno ima ekstremno mali dijapazon emocija koje oseca.
Ali ni u to ne mozemo biti potpuno sigurni.Vreme ce pokazati da li je u pitanju ''dijapazon'' ili je od ljudi koji su jako introvertni i uz to sve prozivljavaju u sebi.Ako je drugi slucaj u pitanju,onda ce puci pre ili kasnije.
U to ces vec biti upucena.
 
sevilja:
Ta zena meni nije cudna.Samo se takvi ljudi retko srecu.
Verovatno ima ekstremno mali dijapazon emocija koje oseca.
Ali ni u to ne mozemo biti potpuno sigurni.Vreme ce pokazati da li je u pitanju ''dijapazon'' ili je od ljudi koji su jako introvertni i uz to sve prozivljavaju u sebi.Ako je drugi slucaj u pitanju,onda ce puci pre ili kasnije.
U to ces vec biti upucena.

Mislim da je pre ovo prvo u pitanju. Dobro, sad si me smirila - bilo bi mi gore da mislim da pati... :(
 

Back
Top