Da li okolina ima pogresno misljenje o vama?

Danas na psihologiji smo imali neku vezhbu. I bash se ticala ove teme shta okolina misli o tebi.


Svi smo uzeli po jedan papir i na njemu napisali svoje ime. Onda su papiri kruzili po razredu, i svako je pisao komentar o tome sta misli o toj osobi chije je ime na papiru.
Komentari su bili raznoranzni... Skroz da se zachudish shta neki ljude misleo tebi...naravno, neki su se mogli prepoznati po rukopisu....ali nisam ni pomishljala da neko o meni misli da sam uobrazena????!!!!!! :shock:
svashta....

Ali opet, bilo je veoma pouchno.... npr mnogi su mi napisali da jako brzo pricham tako da cu probati da malo poradim na tome...:D
Rekla nam je da te papire sachuvamo, jer cemo na kraju godine imati josh jednu takvu vezhbu...pa da mozemo da uporedimo... 8)
 
LPhoklica:
Čitala sam malo vaše postove i koliko vidim, svi vi mislite da drugi imaju nešto protiv vas. Svi vas nešto mrze, gledaju, čude se. Što mi je pomalo smešno. Zar stvarno mislite da se drugi ljudi toliko bave vama? I kao eto, svima smetate. Hah. Yeah, right.
Ahhh Hokla, glas razuma.. :D lepo receno indeed.. Prirodno je misliti da se ceo svet vrti oko nas..jebg, ja rekoh jos na 1. strani nemam pojam sta ko misli o meni.. necu da kazem da me nije briga JESTE ME BRIGA, jednostavno ne volim da se neko drka na mene ili me smatra necim sto nisam, cak i ako je to "nesto" pozitivno.. takav sam kakav sam! :roll:
I meni bi cudno da su se mnogi ljudi izjasnili u fazonu: "cela skola me mrzi".. mislim, iskreno, zabole celu skolu za vas! :roll:

@minna zanimljiva igrica, ali ume biti pomalo destuktivna po medjuljudske odnose.. generalno gledano, ljudi ne vole da znaju sta neko ZAISTA misli o njima!
 
Anele:
to je zaista tacno kao sto se kaze
"istina boli"
tako da ne zele svi saznati bas pravu istinu,jbg ali tako i najvise me nervira sto ljudi vole osobe koje im se ulaguju a oni koji su otvoreni te mrze iz dna duse :roll:
Zato mene svi vole! :D
Ono lose cu reci samo nekom ko ume da prihvati kritiku.. ostale ko yebe! Neka misle da su super..
Vec sam napomenuo da ne volem kad se neko ljuti na mene, zato cutim.. ako bas moram da istresem frustraciju, onda ogovaram.. boze moj! :roll:
 
Patty:
Nazalost ima dosta zavidnih, ljubomornih i nesrecnih ljudi koji vrlo cesto gledaju druge ljude i uzivaju da udeljuju lose i povrsne kritike. Takodje smo i mi ti koji znamo da budemo strasno neprijatni, odbijni i negativni, pa i na taj nacin dobijamo iste kritike.

Kad gledas sa mog mesta, kad bi gledao mojim ocima, svi ljudi su nesrecniji od mene, neki mnogo, a neki bar za nijansu, pa su zbog toga manje ili vise zavidni i ljubomorni.Zato ja volim ljude bez obzira na njihovu zavist, pobogu, pa znam da su svi nesrecniji od mene, pa zar da mrzim sve ljude? Nisu oni mnogo nesrecni, ali jednostavno, ne umeju da se raduju, ne vide da su sreca i ljubav svuda oko nas, samo ih treba pokupiti.
Biram po tome koji me vise uveseljavaju i razonode pa onda njih izdvajam i njih vise volim.
 
Keeper:
luckasta je zhivot predivno shvatila kao neki poljoprivredni posao.

vecj je vidim kako u svojoj staklenoj bashti uzgaja, probira, bere, ljubav i osobe, najbolje plodove.

Meni je stalno sve lepo, a ljudima je krivo. Misle da pusim marihuanu pitaju me "Ne cemu si?", ili zlurado komentarisu iza mojih ledja "I ja se nagutam tableta i sve mi lepo", mnogo im je krivo, takvi su ljudi, ne mogu to da veruju. Najvise je bilo kod tih studenata tripova, kad sam raskinula sa deckom, a mnogo sam ga volela, oni nisu nikako mogli da shvate kako to da je meni i dalje sve lepo. Isto tako se i moj Miso jednom istripovao, proslo je jedno leto bez nas a on je rekao "Proslo je nase tuzno leto", to je on mene imitirao, ali ja sam se to zezala. Tad je naucio da ne treba da slusa ono sto pricaju moje drugarice, jer to je leto meni bilo vrlo lepo, bez obzira sto sam ja drugaricama govorila da je ono tuzno. :D
 
mene niko ne voli....i ne trudim se da me neko "zavoli"....vecina cura me bas ne gotivi...kazu da sam cudna....ebem li ga...sa muskima sam skroz ok...sta znam..nemaju ni oni neko misljenje o meni..svako ima razlicito, zavisi koliko me poznaje...a cure misle da sam uobrazena...a to i pokusavam uvek kad sam u njihovom drustvu...namerno dignem nos...p mi je prosto drago kad me ogovaraju :) ne znam zasto
 
luckastalutkica:
Kad gledas sa mog mesta, kad bi gledao mojim ocima, svi ljudi su nesrecniji od mene, neki mnogo, a neki bar za nijansu, pa su zbog toga manje ili vise zavidni i ljubomorni.Zato ja volim ljude bez obzira na njihovu zavist, pobogu, pa znam da su svi nesrecniji od mene, pa zar da mrzim sve ljude? Nisu oni mnogo nesrecni, ali jednostavno, ne umeju da se raduju, ne vide da su sreca i ljubav svuda oko nas, samo ih treba pokupiti.
Biram po tome koji me vise uveseljavaju i razonode pa onda njih izdvajam i njih vise volim.

Nisi me dobro razumela. Rekla sam da doticni ljudi imaju pogresno misljenje o meni, a ne da ih ja mrzim. Imam dosta prijatelja i ne treba mi novi, zavidni prijatelji, pa im ne pridajem ni malo paznje. Uostalom nije moj problem sto ti ljudi ne znaju da se raduju. To je njihova stvar.
P.s. Zensko sam.
 
naancy90:
mene niko ne voli....i ne trudim se da me neko "zavoli"....vecina cura me bas ne gotivi...kazu da sam cudna....ebem li ga...sa muskima sam skroz ok...sta znam..nemaju ni oni neko misljenje o meni..svako ima razlicito, zavisi koliko me poznaje...a cure misle da sam uobrazena...a to i pokusavam uvek kad sam u njihovom drustvu...namerno dignem nos...p mi je prosto drago kad me ogovaraju :) ne znam zasto
:lol: me too....mada dechkovi su me uvek voleli...mislim,uvek sam se vishe druzhila s dechacima.....:mrgreen::lol:
 
Tamplja_90:
:lol: me too....mada dechkovi su me uvek voleli...mislim,uvek sam se vishe druzhila s dechacima.....:mrgreen::lol:
ma, sa muskima na prvu ja lagano pricam, opusteno....a i odmah me zgotive! :mrgreen:
ali, tako kad vidim cure, a ja iz inata dignem nos, pa se tripujem nesto, tako pricam, sa visine...i onda me one ogovaraju :mrgreen: kako to volim!
a muski me uvek brane kada me neka od cura pljuje ...uvek su na mojoj strani :)
 

Back
Top