Zvezdasi javite se (2005/06, 2006/07)

  • Začetnik teme Začetnik teme Banci
  • Datum pokretanja Datum pokretanja
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
FK CZ: "Smireniji tim ide u finale"
zvanični sajt
zvanični sajt

Fudbaleri Crvene zvezde i Partizana sastaće se u sredu po drugi put za sedam dana. Nakon prvenstvenog duela, večiti rivali će se u sredu od 18:30 časova sastati u polufinalu Lav kupa Srbije. Za razliku od prethodnog duela, u ovom nema popravnog, nema ligaške kombinatorike, u finale može samo jedan tim.

Povodom 130.derbija u utorak je održana konferencija za medije na kojoj su govorili Boško Đurovski, šef stručnog štaba, i Ivan Ranđelović, golman crveno-belih.

Boško Djurovski:

«Mislim da će u ovoj utakmici do pobede doći ekipa koja bude bila smirenija, koja uspe bolje da iskontroliše emocije.Sigurno je da će obe ekipe igrati ofanzivno i bez kalkulacija. Sigurno je i da će biti više rizika u igri, a nema sumnje i da će sreća igrati značajnu ulogu. Trudićemo se da ponovimo čvrstu i agresivnu igru i od igrača očekujem da budu svesni da ih čeka 90 minuta velike borbe», rekao je Đurovski i dodao da će na današnjem treningu za svaki slučaj biti uvežbavano i izvođenje penala.

I Ranđelović smatra da će utakmica biti vrlo teška, ali jedan od igrača sa najviše derbiaj " u nogama i rukama" priželjkuje više ovakvih mečeva:

«Favorita nema. Ko bude bio koncentrisaniji, taj će i da zabeleži pobedu. Moramo da odigramo pametno i da greške u igri svedemo na minimum. Svaki derbi ima svoju draž i zaista mi je žao što duela kao što je sutrašnji nema više u našem fudbalu»,

Zvezda će u sredu biti oslabljena neigranjem povređenih Kastilja, Pantića i Đorđevića, a Đurovski najavljuje određene promene u sastavu.

«Imamo iskusniji tim i veći broj igrača koji uspešno mogu da odgovore obavezama, ali to ne sme da nas zavara. Ipak verujem da će iskustvo da pobedi mladost. Imam još neke nedoumice oko sastava, ali ću ih otkloniti posle poslednjeg treninga».

I za ovaj derbi biće preduzete velike mere obezbeđenja. Angažovano je više od 800 redara, a na ulazima će biti vršena dvostruka kontrola.

Kapije stadiona se otvaraju u 16 časova, a saobraćaj u okolini će najverovatnije biti zatvoren oko sat vremena ranije. Već je postzavljeno oko 2.500 novih stolica na mesto polomljenih prilikom prethodnog derbija.
 
Crvena zvezda otpisala večitog rivala
Autor: G. Anđelković | 17.04.2007 - 11:09
Fudbaleri Crvene zvezde se ne zadovoljavaju bodovnom zalihom u Meridijan Superligi, već pored titule šampiona Srbije žele da osvoje i Lav kup.
Ni jedno ni drugo im nije osigurano, a za ostvarenje cilja najpre će morati da pobede Partizan u sutrašnjem okršaju na „Marakani“ (18.30).
Jasno je da Boško Đurovski u predstojećem derbiju neće računati na povređeni trio - Kastiljo, Pantić, Đorđević, ali je i izvesno da će se crno-belima suprotstaviti sa Milanom Purovićem u napadu.
- Siguran sam da će ko god bude igrao pružiti maksimum jer u sutrašnjoj utakmici nema popravnog. Svi smo svesni da će se pobednik plasirati u finale - jasan je Purović.
Crnogorski reprezentativac je prošle srede bio junak 129. večitog derbija, tako da „delije“ i ovoga puta od njega očekuju da zatrese mrežu ljutog rivala.
- Ne bih se bunio i ako bi neko drugi iz Crvene zvezde bio junak predstojećeg derbija jer bi to onda značilo da smo eliminisali Partizan.
Milan Purović je u prošlom derbiju dobio crveni karton, zbog čega nije igrao protiv Vojvodine u Novom Sadu (0:0).
- Nažalost, taj meč sam gledao sa tribina. Nisam se radovao, jer smo na kraju osvojili samo bod. Ipak, želim da verujem da je to možda i dobro, jer mi posle svakog kiksa dobro odigramo. Valjda će Partizan ponovo platiti ceh.
Zvezdin napadač priznaje da nije zaboravio poraz od crno-belih u februarskom večitom derbiju (2:4).
- I dalje verujem da nas Partizan ne može dva puta za kratko vreme pobediti na „Marakani“. Februar je ipak skoro bio. Njima je ova utakmica možda i važnija nego nama, ali to ne znači da ćemo mi opušteno ući u meč. Koliko oni žele da osvoje Kup, toliko i mi želimo da odbranimo duplu krunu.
Ukoliko se sutrašnja utakmica okonča nerešenim rezultatom, finalista nacionalnog Kupa biće bolji izvođač jedanaesteraca.
- O penalima ne razmišljam jer verujem da ćemo pobediti Partizan u regularnom toku meča. Neka se ponovi rezultat sa 129. večitog derbija - jasan je Milan Purović.

purovic.jpg
 
jednostavno, opklada.
ako u kupu bude penal za zvezdu onda cu ja ovde napisati da je partizan bolji tim a ako ne bude penala za zvezdu onda ces ti morati da napises da je zvezda bolji tim (ih nista sladje nego da to vidim) :lol: :lol: :lol: Smes da priihvatis opkladu posto toliko tvrdis da se utakmice namestaju? ;)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top