Zvanično je prosečna plata u Novom Sadu preko 90.000, da li verujete u to?

dlugomir

stari roker
Moderator
Poruka
208.621

Rekord prosečne plate u Novom Sadu: Sada je viša od 90.000 dinara neto - zarađujete li vi toliko?​


Prosečna plata u Novom Sadu dostigla je novi rekord i prešla iznos od 90.000 dinara neto.
Prema novim podacima Republičkog zavoda za statistiku, prosečna novosadska plata je u oktobru iznosila 90.198 dinara bez poreza i doprinosa, što je za oko hiljadu dinara više u odnosu na prethodni presek.

Novosađani imaju rekordne plate na nivou Vojvodine.
https://www.021.rs/story/Novi-Sad/V...000-dinara-neto-zaradjujete-li-vi-toliko.html

Dobro, ja doduše kad sve saberem i oduzmem zarađujem i malo više od toga, ali svejedno mi je ovo sumnjivo. Kako se vama čini?
 

Rekord prosečne plate u Novom Sadu: Sada je viša od 90.000 dinara neto - zarađujete li vi toliko?​


Prosečna plata u Novom Sadu dostigla je novi rekord i prešla iznos od 90.000 dinara neto.
Prema novim podacima Republičkog zavoda za statistiku, prosečna novosadska plata je u oktobru iznosila 90.198 dinara bez poreza i doprinosa, što je za oko hiljadu dinara više u odnosu na prethodni presek.

Novosađani imaju rekordne plate na nivou Vojvodine.
https://www.021.rs/story/Novi-Sad/V...000-dinara-neto-zaradjujete-li-vi-toliko.html

Dobro, ja doduše kad sve saberem i oduzmem zarađujem i malo više od toga, ali svejedno mi je ovo sumnjivo. Kako se vama čini?
A cuj trube kako je prosecna plata u pojedinim beogradskim opstinama 1000 evra. To je strategija lazi koju SNS vrsi non stop.
Preko svih ustanova. Cilj je pokazati da je ovde dobro, da Madjari dolaze u Srbiju da kupuju, a ne obratno...
 

Rekord prosečne plate u Novom Sadu: Sada je viša od 90.000 dinara neto - zarađujete li vi toliko?​


Prosečna plata u Novom Sadu dostigla je novi rekord i prešla iznos od 90.000 dinara neto.
Prema novim podacima Republičkog zavoda za statistiku, prosečna novosadska plata je u oktobru iznosila 90.198 dinara bez poreza i doprinosa, što je za oko hiljadu dinara više u odnosu na prethodni presek.

Novosađani imaju rekordne plate na nivou Vojvodine.
https://www.021.rs/story/Novi-Sad/V...000-dinara-neto-zaradjujete-li-vi-toliko.html

Dobro, ja doduše kad sve saberem i oduzmem zarađujem i malo više od toga, ali svejedno mi je ovo sumnjivo. Kako se vama čini?
Što sumnjivo,pa Bajatović i Jorgovankina ćerka žive u Novom Sadu...
 
Znam barem 10 zaposlenih osoba sa VISOM SKOLOM , da to smatramo sad prosecnim obrazovanjem , koje nemaju ni blizu taj iznos ni u bruto stanju .A pritom znam samo jednu osobu da ima priblizno toliko u bruto izmosu . Pritom ne zaboravite da se neisplacuje topli obrok pa oduzmite od neto iznosa 18 000 i mnogi ce videti da ne primaju ni minimalnu zaradu .
 
Znam barem 10 zaposlenih osoba sa VISOM SKOLOM , da to smatramo sad prosecnim obrazovanjem , koje nemaju ni blizu taj iznos ni u bruto stanju .A pritom znam samo jednu osobu da ima priblizno toliko u bruto izmosu . Pritom ne zaboravite da se neisplacuje topli obrok pa oduzmite od neto iznosa 18 000 i mnogi ce videti da ne primaju ni minimalnu zaradu .
Pa da kao u beogradu 800 evra, a svi koje znam imaju 45-50000 i retki preko 50.
zapravo, samo u javnim preduzecima su visoke plate, i u IT.
 
Ne znam da li je Bajatović prijavljen u Novom Sadu. Gde god da je on svakako dooobro diže prosek.

IMG_20230112_111702.jpg



:lol:
 
Evo sad kažu da je preko 100.000:

Još jedan rekord: Prosečna novosadska plata sada veća od 100.000 dinara​


Prosečne plate u Novom Sadu zabeležile su još jedan uzastopni rekordan iznos. Prema novim podacima Republičkog zavoda za statistiku, prosečna zarada je u decembru iznosila 102.874 dinara neto.
Ovo je iznos koji je obračunat za mesec u kom se tradicionalno delu zaposlenih isplaćuju plate uvećane za bonuse i novogodišnje nagrade, te razlika od skoro 9.000 dinara u odnosu na prethodni, novembarski obračun nije za čuđenje.

Novosađani po platama polako stižu visoke iznose koje beleži Beogradski region. U Beogradskom regionu je prosečna plata u decembru bila 109.098 dinara neto, što Beograd i Novi Sad stavlja visoko iznad drugih gradova i opštinama po visini zarada.
https://www.021.rs/story/Novi-Sad/V...osadska-plata-sada-veca-od-100000-dinara.html

Doduše i u samom tekstu se priznaje da je to sa uobičajenim decembarskim dodacima.
 

Rekord prosečne plate u Novom Sadu: Sada je viša od 90.000 dinara neto - zarađujete li vi toliko?​


Prosečna plata u Novom Sadu dostigla je novi rekord i prešla iznos od 90.000 dinara neto.
Prema novim podacima Republičkog zavoda za statistiku, prosečna novosadska plata je u oktobru iznosila 90.198 dinara bez poreza i doprinosa, što je za oko hiljadu dinara više u odnosu na prethodni presek.

Novosađani imaju rekordne plate na nivou Vojvodine.
https://www.021.rs/story/Novi-Sad/V...000-dinara-neto-zaradjujete-li-vi-toliko.html

Dobro, ja doduše kad sve saberem i oduzmem zarađujem i malo više od toga, ali svejedno mi je ovo sumnjivo. Kako se vama čini?
Radujem se da su plate porasle, ali to je ipak premalo i potpuno nedovoljno. Bar tri puta toliko bi bilo tik dovoljno da se kaže da ljudi primaju nekakve plate, valjda je normalno ravnati se prema proseku Zapadne Evrope a ne prema njihovim bivšim kolonijama.
 

Back
Top