ZUBAR!

Probacu sa kamilicom i oblogama, sutra imam neki rodjendan i moram da sredim ovo kako znam. Danas ne mogu da se javim stomatologu, sam sam kod kuce a treba da mi stigne nesto bitno iz brze poste. Bas bez veze, oteklo je dobro a ne boli me bas nista.
 
...moze li mi neko reci gde mogu da snimim zube najpovoljnije...Beograd?
...bila je neka ordinacija na Autokomandi, ali nemam telefon, ne znam ni da li postoje jos uvek....a nisu bili ni nesto bas povoljni,
pa me zanima jos neko mesto da ne idem bzvz do tamo....recimo B.brdo i okolina...
 
Ja samo mogu da vam svima kazem da NIKAKO ne idete kod onog nafuranog nazovi doktora Igora Ristica koji ima ordinaciju u Cvijicevoj.
Odrao me je za krunice, cela vilicu sam radio. Cena nigde jaca, a usluga katastrofa. Vec dve godina pokusavam po raznim zubarima da popravim to sto je on napravio.
Upropastio mi je tkivo oko skoro svakog zuba. Kad sam isao da se zalim, on se pravio da je sve uredu iako je video da sve to krvari. Nisam jedini sa ovakvim iskustvom kad je on u pitanju.
Dakle, oprez. Ovaj covek se krije svoje neznanje iza marketinga. Imao sam manje problema s prethodnim pokvarenim i izlomljenim zubima nego sto sad imam.
 
Htedoh da pitam, pre jedno pet dana sam se bas dobro razbolela, grlo mi se upalilo, temperatura bila 3 dana, zapao mi vikend....elem, krenule i desni da me bole donje vilice, iako sa njima nisam nesto kuburila, temperatura prosla, evo vec dva dana je nemam, malo me grlo popustilo, ali zato su mi i gornje i donje desni upaljene???
 
ovaj ja sam izvadila dvanestog impakt.umnjak,pa mi taj dan nije bio otok,sl dan kad sam otisla na kontrolu zubarka mi rece da je otok veci nego sto bi tebalo(a i spavala sam na toj strani) pa da dodjem ako otok ne krene da spada...e sad meni je malo spalo ali malo,pa ne znam dal da idem sutra,posto i na papiru pise da ako otok ne prolazi javite se doci..
mislim se mozda sam retaradirana i to kod mene ide natenane..al zaboravih da je pitam kad bi totalno trebao da mi spadne otok,a na netu pise svasta...tako da da li da se truckam do grada ili da pustim da se natenane povuce,pa makar to trajalo malo duze?(vise saam za opciju 2XD)
krv nemam,bol nemam,tj osecam neko tupilo(kao blagi pritisak u glavi,samo u ovde je u viliciXD)..prvi dan sam zgutala lek vs bolova,pakao,juce isto jedan.sad osecam desni deo vilice(posto je to desni gornji umnjak otisao bogu na istinuXD)ali nekako tuuupo (retko pulsirajuce)
pa da pitam i dal je i dokle to normalno da se oseca?jel dok mi ne zaraste,i ne skinu mi konce(tj za nekih nedelju)?
i kad bi trebalo uopste da prestanem da osecam taj deo gornje vilice?
hvala:bye:
 
ovaj ja sam izvadila dvanestog impakt.umnjak,pa mi taj dan nije bio otok,sl dan kad sam otisla na kontrolu zubarka mi rece da je otok veci nego sto bi tebalo(a i spavala sam na toj strani) pa da dodjem ako otok ne krene da spada...e sad meni je malo spalo ali malo,pa ne znam dal da idem sutra,posto i na papiru pise da ako otok ne prolazi javite se doci..
mislim se mozda sam retaradirana i to kod mene ide natenane..al zaboravih da je pitam kad bi totalno trebao da mi spadne otok,a na netu pise svasta...tako da da li da se truckam do grada ili da pustim da se natenane povuce,pa makar to trajalo malo duze?(vise saam za opciju 2XD)
krv nemam,bol nemam,tj osecam neko tupilo(kao blagi pritisak u glavi,samo u ovde je u viliciXD)..prvi dan sam zgutala lek vs bolova,pakao,juce isto jedan.sad osecam desni deo vilice(posto je to desni gornji umnjak otisao bogu na istinuXD)ali nekako tuuupo (retko pulsirajuce)
pa da pitam i dal je i dokle to normalno da se oseca?jel dok mi ne zaraste,i ne skinu mi konce(tj za nekih nedelju)?
i kad bi trebalo uopste da prestanem da osecam taj deo gornje vilice?
hvala:bye:

А немаш број од зубара па да га позовеш телефоном или СМС-ом, Вајбером?
 
A što wolim kad se pravis pametan,aj razmisli prvo malo..

Не правим се паметан побогу. Сваку моју реч дочекујеш на нож. Теби треба информација, а не преглед, а то можеш и телефоном ваљда, зар не?
 
Svaku na nozXDhahahaha
Nego lepo sam ti rekla da se ne pravis pametan,posebno ono sa vajberom...jer normalan odgovor bi bio neki savet iz svog iskustva a ne sto ih nisi nazvala...
Da sam htela zvala bi ih ali od toga mala wajda.npr i da sam uspela da dobijem doktorku(kbc,i za dr stvari mózes samo da zakazes preko fona,a kamolida ti daju savet)a to je neka od mladih sto straziraju i koji se rotiraju svako bi mi rekao bolje dodji ne mozemo da ti kazemo preko fona nista...
nebitnó ionako mi spao mi otok..
 
Poslednja izmena:
Svaku na nozXDhahahaha
Nego lepo sam ti rekla da se ne pravis pametan,posebno ono sa vajberom...jer normalan odgovor bi bio neki savet iz svog iskustva a ne sto ih nisi nazvala...
Da sam htela zvala bi ih ali od toga mala wajda.npr i da sam uspela da dobijem doktorku(kbc,i za dr stvari mózes samo da zakazes preko fona,a kamolida ti daju savet)a to je neka od mladih sto straziraju i koji se rotiraju svako bi mi rekao bolje dodji ne mozemo da ti kazemo preko fona nista...
nebitnó ionako mi spao mi otok..
Не радим ја то ко ти. Имам свог зубара на 2 минута од куће па могу да одем кад год пожелим, а и дописујем се са њим СМС-ом или преко Вајбера тако да немам фрке.
Скоро да не заказујем.

- - - - - - - - - -

А и не знам какво искуство било ко од нас може да ти пренесе боље од зубара који има доста више искуства тако да серруцкаш мала.:kafa:
 
Ja našla *holističkog* zubara, tj nisam ga tražila sa tom namerom, već sam tražila zubara koji se iole pridržava nekog bezbednosnog protokola kod vađenja živine plombe, i jedva čekam da to uradim sad u petak.

Rekla sam da homeopatske preparate koje posle spravljaju u svrhu čišćenja tela od žive - neću da pijem, i nije se bunila doktorka, čak me pitala je l nameravam nešto drugo da pijem, ja sam rekla alfalipoičnu kiselinu, i ona je ispoštovala, to mi se dopada.

:klap:
 
Poslednja izmena:
Imam ja jedno pitanje pa reko da ne otvaram novu temu da ne gusim:

Vadio sam pre mesec dana cistu iznad zuba i u medjuvremenu se sve to sredilo i konci su ispali, zaleceno je sve, ali zubarka je rekla da ne smem nista da odgrizam/zagrizam na te zube iznad kojih je bila cista dok se ne popuni prazan prostor u desnima koje je vadjenje te ciste ostavilo do septembra npr.
Taj zub mi je (logicno) mrtav i gornji deo zuba i malo sa strane je posiveo, i bas je primetno, a zub nije negde iza, vec se moze videti kada se smejem ta diskoloracija i to me mnogo nervira. Pitao sam je da li moze da se taj zub izbeli(ili proba da se izbeli) iako znam da ce se kad tad vratiti ta siva boja posto je zub mrtav, bar do septembra pa posle ako opet posivi ja bih stavljao i krunicu. Ona je rekla da ne bi to dirala uopste jer je to izbeljivanje invazivno za zub i kao nece da poremeti nesto. Hteo bih da pitam ovde za drugo misljenje, posto mi izgleda kao da ona hoce sto pre da ja uradim kod nje krunicu, pa se pitam da li mozda zato nece da mi izbeljuje zub.

Hvala unapred
 
,,, bar do septembra pa posle ako opet posivi ja bih stavljao i krunicu. Ona je rekla da ne bi to dirala uopste jer je to izbeljivanje invazivno za zub i kao nece da poremeti nesto. Hteo bih da pitam ovde za drugo misljenje, posto mi izgleda kao da ona hoce sto pre da ja uradim kod nje krunicu, pa se pitam da li mozda zato nece da mi izbeljuje zub. Hvala unapred
*** ne postoji pravilo kada ce da se radi kruna na zubu koji je imao apikotomiju. da li zub moze da saceka septembar ... normalno da moze ALI isto tako zub moze i vec danas da ti pukne. zasto zubi na kojima je vadjen zivac pucaju? pucaju ne zato sto je izvadjen zivac nego sto je prilikom vadjenja zivca izvadjena i arterija koja zub opskrbljuje krvotokom. trenutno MNOGO je bitinije da se vidi da li da se u taj zub stavlja "post" ... da li da se zub ojaca:
o tome treba da se poprica sa zubarkom ... inace SVE savete koje ti je zubarka do sada dala su 100% tacni. *** jos nesto. urbana legenda je da zubi kod kojih je vadjen zivac ne bole. da ne ulazim u neke teshke detalje ... zub bez zivca MOZE i po nekada HOCE da boli vise nego zub koji ima intaktan/ne ostecen zivac. (ako imas rentgenski snimak mozes da mi ostavis da ti ga pogledam).
 
Malo sam u panici pa bi da pitam ovde nesto. Pre 24 h sam imsla jako visoku temperaturu skoro pa 40., verovatno neki virus e sad, od veceras imam neki ndprijstni osecaj oko jedinica i dvojki gore, kone su pod navlakom. Strah me malo ckrkularnog karijesa (ma puno me strah), a ovde bas i nemem bas nekog zubara, pa sam u problemu velikom. Postoji li neki lek koji bih mogla preventivno piti? Znam da malo gluoavo zvuci ali nesto moram preduzeti, a sta? :(
 
Malo sam u panici pa bi da pitam ovde nesto. Pre 24 h sam imsla jako visoku temperaturu skoro pa 40., verovatno neki virus e sad, od veceras imam neki ndprijstni osecaj oko jedinica i dvojki gore, kone su pod navlakom. Strah me malo ckrkularnog karijesa (ma puno me strah), a ovde bas i nemem bas nekog zubara, pa sam u problemu velikom. Postoji li neki lek koji bih mogla preventivno piti? Znam da malo gluoavo zvuci ali nesto moram preduzeti, a sta? :(

bolje to proveri kod zubara posto su gornji zubi u pitanju....ja sam evo bas danas sa namerom da izvadim 4 zuba(gornji-2 keca,4,5) I stavim nove imao I "usputnu" operaciju---na 5. zadesila se cista I sinus mi je bio otvoren-kazu da to moze da se vrlo zakomplikuje-pa sam I to obavio-inace proverio na 2-3 mesta I svaki zubar mi je isto rekao.

a sad jedno pitanje za sve-posto sad(za mesec dana) mogu samo keceve da stavim-4.I 5. cu morati 3 meseca da sacekam
kod mog zubara stavljanje zuba krunica (porcelanksog) je 70e,ja imam 2-keceve....covek kaze da se naplacuje kao 4 zuba jer mora I dvojke da obradjuje?
da li je to istina?
 
Poslednja izmena:
Smiruje se polako. Uzela suoper senzitiv cetkicu i gingivak ce gel pa to polako smiruje sityaciju.
Inace jestw to ti je tako. Mogao si da prodjes jeftinije da si se raspitao o cenama u varosicama nadomak Beograda
 

Back
Top