ZUBAR!

Imam problem sa zubima. Tokom nekoliko poslednjih godina bavljenja sportom uspeo sam da okrnjim sve prednje zube. Nisu mnogo okrnjeni (vidi se samo izbliza) ali zna ponekad da mi se stvori neki cudan osecaj. Ne boli, ali je primetan i zna da nervira. E sad ne bih da mi vade zub zbog toga ili mi rade neki zahvat koji bi mogao dovesti do jos goreg stanja, onda bolje da ostane ovako posto mi ne smeta mnogo. Cuo sam nesto da postoji mogucnost stavljanja plombe? Koliko kosta takva stvar kod nekog privatnika koji zna znanje (ne bi da rizikujem ipak su to prednji zubi).
Hvala unapred na odgovorima!
 
Nosim fiksnu protezu vec 3.5 godine. Neko bi pomislio da sam neredovno isao kod zubara, ali to nije tacno. Prva stvar, donju protezu nemoj da stavljas ni slucajno, donji zubi se ni ne vide, mozes imati vise stete nego koristi, jer mogu da pocnu da ti se povlace desni... Drugo, nemoj ni slucajno da odes na stomatoloski fakultet, jer tamo rade specijalizanti, koji se bukvalno uce na tebi, znaci idi kod nekog iskusnog... Ja sam imao krive samo gornje zube, medjutim na nagovor specijalizanata sam stavio obe proteze, kao da mi nameste zagrizaj... I posto nisu znali to da urade, a naravno nece ti sigurno priznati, pogubili su se u pokusajima da sve srede, i ja sam im se zahvalio i promenio ortodonta. Medjutim, to sam ucinio tek nakon tri godine nosenja proteze. I sad sam skinuo donju, posle 3.5 godina, i primetio da su mi se povukle desni. Znaci, oprezno sa fiksnom, to pomeranje zuba levo-desno, napred-nazad nije to bas tako lagano. Trebaju desni i kosti koje drze zub da izdrze sve to... Kapiram da je odgovor 5 godina zakasnio, al namenjen je onima koji tek treba da stave.
 
Nosim fiksnu protezu vec 3.5 godine. Neko bi pomislio da sam neredovno isao kod zubara, ali to nije tacno. Prva stvar, donju protezu nemoj da stavljas ni slucajno, donji zubi se ni ne vide, mozes imati vise stete nego koristi, jer mogu da pocnu da ti se povlace desni... Drugo, nemoj ni slucajno da odes na stomatoloski fakultet, jer tamo rade specijalizanti, koji se bukvalno uce na tebi, znaci idi kod nekog iskusnog... Ja sam imao krive samo gornje zube, medjutim na nagovor specijalizanata sam stavio obe proteze, kao da mi nameste zagrizaj... I posto nisu znali to da urade, a naravno nece ti sigurno priznati, pogubili su se u pokusajima da sve srede, i ja sam im se zahvalio i promenio ortodonta. Medjutim, to sam ucinio tek nakon tri godine nosenja proteze. I sad sam skinuo donju, posle 3.5 godina, i primetio da su mi se povukle desni. Znaci, oprezno sa fiksnom, to pomeranje zuba levo-desno, napred-nazad nije to bas tako lagano. Trebaju desni i kosti koje drze zub da izdrze sve to... Kapiram da je odgovor 5 godina zakasnio, al namenjen je onima koji tek treba da stave.
Na stomatoloskom faxu radi proteze prof Glisic, koji je, istina za volju, okruzen brojnim specijalizantima, ali koji nista ne rade na svoju ruku, ukoliko on to ne odobri..
 
Pozdrav svima !
pre oko mesec i po izbruseno mi je cini mi se 6 zuba u gornjoj vilicu ukljucujuci i 7-cu.Sve je bilo u redu dok mi nije radilo ono sa "koncicima".Tada me je bocnuo nekih 6-7 puta u roku od 10 sec.Po prestanku anestezije pocela je da me boli ta 7-ca a kasnije i cela vilica. Bol nije bio pulsirajuci , vec ravnomeran i jak.Olaksanje je bilo kada mi je skinuo one "zastitne zube".Tada me nije bolelo nista (naravno ako drzim usta zatvorena).Zubar je uradio privremeno cemetiranje pa me zanima sta se to desilo sa tom 7-com kad joj do onih koncica nije falilo nista???I kako je moguce da me boli cela vilica ???Od privremenog cementiranja je proslo neke 3 nedelje, 7-cu ne izdvajam kao izvor bola, ali vilica boli.Zasto?I kad ce to da prodje ??(Zubar jos uvek nije uradio trajno cementiranje)
 
Pozdrav svima !
pre oko mesec i po izbruseno mi je cini mi se 6 zuba u gornjoj vilicu ukljucujuci i 7-cu.Sve je bilo u redu dok mi nije radilo ono sa "koncicima".Tada me je bocnuo nekih 6-7 puta u roku od 10 sec.Po prestanku anestezije pocela je da me boli ta 7-ca a kasnije i cela vilica. Bol nije bio pulsirajuci , vec ravnomeran i jak.Olaksanje je bilo kada mi je skinuo one "zastitne zube".Tada me nije bolelo nista (naravno ako drzim usta zatvorena).Zubar je uradio privremeno cemetiranje pa me zanima sta se to desilo sa tom 7-com kad joj do onih koncica nije falilo nista???I kako je moguce da me boli cela vilica ???Od privremenog cementiranja je proslo neke 3 nedelje, 7-cu ne izdvajam kao izvor bola, ali vilica boli.Zasto?I kad ce to da prodje ??(Zubar jos uvek nije uradio trajno cementiranje)

Jesu li ti uradili snimak svih zuba pre rada? Imas li snimak kod sebe bilo kakav svojih zuba?
 
Ne , nemam , sve je kod njega.Nesto kontam da nije zbog nekog pada imuniteta, propterecenosti ili me je mozda preforsirao ...Stvarno ne znam sta da mislim .Coveku verujem i verujem da zna sta radi , ali bre to ipak nije normalno da toliko dugo boli
 
Boli bez ikakvog nadrazaja , mada ja imam nezgodnu naviku da stezem zube , tako da i to moze da bude razlog.Ne boli na toplo ili hladno , a kad zaboli onda to traje i ne pusta dok ne popijem nesto.Sada je taj bol daleko slabiji nego sto je bio ranije , znaci vremenom se smanjuje, ali sve jedno ne razumem zasto me boli.I da li je mozda najpametnije da se iz te 7-ce izvadi zivac ??(mada bih ja najradije da nikad vise ne sednem na stolicu)
 
Imam dubok zagrižaj ne znam tačno čime prouzrokovan, ali imam neke mlečne zube, atipičnu dvojku i neki nisu izrasli te ima dve trojke sa jedne strane...Da li to nekako može da se popravi?Hvala unapred..
 
Molim nekog da mi pomogne ukoliko je upućen u stomatologiju. Imam zbijene zube, nemam usku vilicu ali jedinice su mi malo pomerene napred (što meni lično ne smeta jer se ni nevidi). Probelm imam sa dvojkama (koje su malkice pomerene ispod jedinica) i očnjaci koji su pomereni na gore.
Na levoj strani gornje vilice su mi zubi "gori" nego na desnoj jer kad se nasmejem ukoliko mi je glava pod određenim uglom izgleda kao da nemam zub jer mi je očnjak visoko a dvojka malo ispod jedinice :(
Na petici na levoj strani mi je izvađen zivac /pre 8 meseci/ a zub je malkice pocrneo. Pre 2 nedelje osetila sam blagi bol i otisla zubaru i on mi je 5 otvorio. Posle toga nastupili su bolovi koji su antibioticima malo smireni. Ja sam za to da se ta 5 izvadi (jer je to najmanji zub na toj strani a manji je od 5 na drugoj strani) jer mislim da postoji mogućnost da se ostali zubi malo bolje "smeste". Zubar mi je preporučio hiruršku interevenciju gde ću ja da sečem koren 5 a zub da ostane. Kao jedinu opciju mi nude fixnu protezu a ja za to para nemam i estetski mi se uopšte ne dopada. Šta da radim? Da odem kod drugog zubara i da izvadim zub pa šta bude?Milslite li da će se ostali zubi malo pomeriti? Molim vas za savet :(
 
Ne znam sta da radim, posto vec oko 2 meseca ne mogu da izlecim gangrenu na donjoj petici. Da li postoje neki narodni lekovi? Pocela sam da ispirem propolisom, posto racunam da to nece da skodi, a mozda pomogne. U zubara imam prilicno poverenje, posto vec dugo odlazim kod njega i deluje mi izuzetno profesionalno. On kaze da mi je organizam jednostavno takav, jer sam vec jednom imala slican slucaj i morala sam na operaciju. A proces nije uopste veliki. Vec je hteo da mi ga zatvori, ali je pre 10 dana poceo da mi otice i boli i opet iz pocetka lek, dren... Ima li neki dr ideju sta da radim? Hvala!


Koje antibiotike ti je davao stomatolog? Da li si primao lokalno antibiotik iz paste ili u kombinaciji sa kapsulama?
 
E ljudi imam i ja jedno pitanje.

Nosim fixnu protezu na gornjoj vilici, evo već 2 godine. Imao sam stvarno haos od zuba, imao sam 3-jke ko vampir. Zubi su mi se poređali, međutim imam mnogo usku gornju vilicu. Sa strane mi zubi skoro pa upadaju u donju vilicu, a napred 1-inice baš mnogo prelaze preko donje vilice.

Meni je neko predlagao da stavim onaj šaraf koji širi gornju vilicu, i ja sam spreman na to ( kažu da prvih mesec dana baš boli, jer valjda srž rastavlja .. ne znam ) ali mi ovaj doktor kod kojeg sam radio protezu kaže da izvadim 4-vorke i da će mi se ti zubi od napred povući nazad i raširiti. Ajd, to sam nekako shvatio, moguće je da će to tako biti, ali će onda meni cela vilica da ostane uska ...

Znam da je ovo samo forum, i da nema ništa dok ne odem kod nekog drugog zubara, i da ne može ništa bez neke slike ... ali ako bilo ko ima nekog iskustva, neka napiše :)

A danas sam bio na "servis" za protezu, i malo su mi previše zategli žicu na levoj strani ... pre 2-3 sata je počelo užasno da me boli ..... bukvalno sa, lupao glavom u zid koliko je bolilo ... pa sam se dohvatio klešta i počupao sve žice :lol:
 
Pa normalne su ti te razlike u cenama...
Za mnoge stvari ti se cena usluga razlikuje od stomatologa do stomatologa.
Bolje gledaj da ti neko preporuči kvalitetnog stomatologa.. nego da se ravnaš prema ceni :).
 

Back
Top