Zrtva za svoj narod

Da li bi ste se zrtvovali za svoj narod i drzavu?


  • Ukupno glasova
    34
  • Anketa je zatvorena .
pa nije pomahnitao, samo zavisi kako gledas na sebe i svoj narod. izuzetno dobro znam sta znaci dati zivot za ovu zemlju iz ugla nekoga ko je izgubio mnogo njih u ratovima.

Da li jeste ili nije pomahnitao zavisi od konteksta i od toga ko ga koristi. U slucaju vecine forumasa ovde, jeste pomahnitao, jer je njima dat zivot u besmislenom plemenskom ratu dat zivot za boljitak naroda tj. plemena. Cinovi davanja zivota za boljitak zajednice su konkretni i racionalno opisivi, a ne megalomanska lupetanja o opstim pojmovima, tj. o jednom opstem pojmu- plemenu i o tome sta neko misli da je branjenje plemena.
 
Ne znaš ti šta znači ni tvoje ime "kami83" pa zato nikoga nije ni briga za tebe.

Ali Srbija ima već neko sasvim drugačije značenje za svakog stanovnika Srbije osim za jedan mali deo nepismenog i neobrazovanog stanovništva koje ne zna ni kako se zove a još manje u kojoj državi živi i šta uopšte traži tamo gde mu nije mesto i jedne grupice iz boloka takozvanih "demokratskih" ološ patija LDP, DS, LSV, G17.

Uostalom oni su već najavili svoj masovni odlazak na "srećni" zapad. Nadam se da će im zaista biti srećan pošto odsluže u njihovoj vojsci svojih 100 srećnih godina u Avganistanu, Iraku, Iranu, nekom novom Vijetnamu ....... jer ne kaže se tek tako :

"Ko ne hrani svoju vojsku hraniće tuđu"

U Srbiji, po čišćenju od jugoslovenštvine i ostalih degradacionih demonacističkih bolesti ostaće samo ono što zna ko je šta je i šta hoće.

A ovaj nije cak ni to, vec klasican primerak sizofrenog tableticara.
 
Evo ga klasicni primerak tog plemenskog mentaliteta. Evolucija drustvene zajednice mu je stala tamo negde prilikom siljenja strela da se ulovi divlji vepar i prinese plemenskom vracu.

Нисам ни сумњао да ћеш опет написати глупост јер аргумената и немаш.

А мрзи ме да ти их опет постављам, ионако сам се убио на двије странице објашњавајући ти док си схватио о чему причам. :roll:
 
Evo ga klasicni primerak tog plemenskog mentaliteta. Evolucija drustvene zajednice mu je stala tamo negde prilikom siljenja strela da se ulovi divlji vepar i prinese plemenskom vracu.



Jos jedan dokaz tvoje iracionalnosti, ja ti ismejem jer nemas pojma kada broj zrtava izjednacavas sa kostima, a ti ponovo postavis isti clanak (koji je cak i van konteksta koji mu ti dajes potpuno besmislen, doktor kroz izvestaj koji cita na papiru zakljucuje 80 generalnih zakljucaka, smejurija ) koji bas upravo to radi.:sad2:


Znas, pocinjem da se zaista bojim za tvoju uracunljivost:sad2:


Видим да је твоја еволуирала и претворила те у лажова што овај твој задњи пост који сам овде цитирао и доказује. Овакве глупости које си ти написао може написати само особа која је претрпила дегенеративна оштећења.

;)
 
Срећа Јапанаца је да немају ЛДП и Наташу Кандић да им објасне како су ових у 50 људи кретени и будале и како узалудно иду у сигурну смрт ,као што су нама објаснили да су Србски хероји пуковник Миленко Павловић и Мајор Зоран Радисављевић ''узалудне'' жртве нато бомбардовања

Vidi prika, 1991. kad sam od države za 19. rođendan na poklon dobio AP M70 i bk municije niko me nije ubjeđivao niti je trebao da me ubjeđuje u bilo šta, znao sam i sam gdje mi je mjesto i šta treba da radim

Najbolje godine sam potraćio igrajući se četnika i ustaša po kojekavim vukojebinama, a zašto? Da bi Mali Marko (koji je, usut budi rečeno, nesposoban za vojsku) zaradio svoj prvi milion maraka noseći gajbice ili da bi kojekakvi Arkani i Legije mogli nesmetano raditi etničko čišćenje televizora, frižidrera i ostale tehničke robe?

I onda nakon svega toga zbog nekakvih "heroja" nesmijem nikom van Srbije pomenuti da sam negdje bio i učestvovao jer su ti "heroji" slobodno vrjeme između dvije akcije čišćenja tehničke robe kratili vježbajući gađanje na vezanim zarobljenicima i nenaoružanim civilima (hebi ga, kad su naoružani imaju ružan običaj da uzvrate vatru), a da bruka bude još veća, ti "heroji" i kojekavi napaljeni klinci koji su Hrvata vidjeli samo na televiziji, a barut omirisali samo u Counter Strike-u mi danas prebrojavaju srpska krvna zrnca.

Tako da mi nisu potrebni ni LDP ni Nataša Kandić ni Sonja Biserko niti bilo ko od te ekipe da me ubjeđuje da sam kreten i budala, shvatio sam to i sam.

P.S.
Što se ankete tiče. Ne želim da glasam, jer pitanje nije crno-bjelo da se može odgovoriti jednostavno sa DA ili NE. Ima tu mnogo nijansi sivog.
 
Poslednja izmena:
Otkud znaš da bi ga dala kad ga nemaš ?

Možda bi ga ostavila na nekom pragu odmah pošto bi se jadno rodilo.


PS
Znači ti si još jedna od onih čuvenih jugoslovenki iz kruga dvojke ! A da li si bar ikada razmišljala da se vratiš u zemlju svog porekla i Srbiju ostaviš Srbima a ne Jugoslovenima.
I kada se vratiš u svoju pravu državu njima da objašnjavaš da njima država ne treba i da je vredno da se žrtvuju samo za svoje dete pod uslovom da ga nemaju !

kakve cuvene jugoslovenke, kakav krug dvojke :rotf:
ja sam odrastala u lepim naseljima sa sumama okolo, pravila kolibe i takvima kao ti bushila fudbalske lopte kad me iznerviraju, onda su trcali ka mami placuci, kakva su to lepa vremena bila :worth::mrgreen:
imas srece sto nisi odrastao u blizini ove Srpkinjice da vidis ti kako Srpkinja mlati za svoje parche decijeg igralista u realu a ne virtualu:rotf:
 
Poslednja izmena:
kakve cuvene jugoslovenke, kakav krug dvojke :rotf:
ja sam odrastala u lepim naseljima sa sumama okolo, pravila kolibe i takvima kao ti bushila fudbalske lopte kad me iznerviraju, onda su trcali ka mami placuci, kakva su to lepa vremena bila :worth::mrgreen:
imas srece sto nisi odrastao u blizini ove Srpkinjice da vidis ti kako Srpkinja mlati za svoje parche decijeg igralista u realu a ne virtualu:rotf:

Bogami, meni ne bi stigla izbusiti loptu :zcepanje:
 
Kako se lako skrece sa teme,u pitanju je herojstvo i ljubav prema domovini.Meni neki zbog mojih ubedjenja svrstavaju ili u nacionalistu-shovinistu,jer neznaju razliku,a drugi u previshe liberalnog idiota!!
Ma shta me briga!!
Ima ovde pametnih ljudi,a to o nashim vodjama i partijama glupo je trositi prostor u temi.Svi su oni,ali listom svi prevaranti i visoko obuceni lopovi,shto se nenadje jedan koji kada pocnu razne kampanje,umesto sto daje milione evra(pitaj boga odakle mu) na razne bilborde,tv spotove,shto nedodje kod mene u kraj da vidi bolnicu,institut za majku i dete i tu neda pare koje je odvojio za kampanju,da vidi uplakane roditelje i decu sa bolestima cije ime nemogu izgovoriti!!Shto tu ne ulozi pare kao kapanju.Ne dragi moji to se neisplati,bolje pusta obecanja nego konkretno uraditi neshto za svoju zemlju.Tako cu podeliti sa vama jednu tajnu,kada dodju izbori u srbiji,i ja gledam te silne spotove svi obecavaju bolje nego prosli,i ja njima svima verujem,pre sam se pitao kako se nekom isplati da ulozi 3-4 miliona evra za radno mesto gde ce za 4god izvuci mesecno po 2500e,mislio sam to su mutna posla,a onda sam reko prikoci igore,mozda nije sve tako crno,mozda oni stvarno vole ovu zemlju i od tada ja izlazima na svake izbore,jer to je vasha gradjanska duznost i SVE ih zaokruzim,jer svi mi nude bolje sutra!!!
A da se vratim temi,bravo tom japancu!!
Ima po koji heroj i u zemlji srbiji,ali besh zemlju gde 3 budale,nadglasaju 2 pametna ili 5 kukavica ubiju jednog hrabrog
 
ajoj, ne filozofiraj nego reci gde se to Sloba zrtvovao za spas Srbije ili Seki? mislim, aman o cemu pricas?:dontunderstand:


to sto ti mislis da je nesto patriotizam mozda je u stvari ubijanje Srbije, ti ne shvatas i mislis da si u pravu...
stvarnost i ono sta nam se desava posle ludackih odluka vaseg "Slobe, slobode, velikog Vodja", vodjenih navodno cistim patriotizmom, demantuje tebe a ne mene :dash:

Oh poštovana shojo maho pa vi se deklarativno izjašnjavate vezano za političare od 1990.na ovamo. I ja to razumem. Da vam se neka politička opcija ne dopada i to razumem. Ali da nečije odluke nazivate ludačkim i da pod navodnicima citirate podrugljivo jednu od parola Socijalističke partije Srbije ja mogu konstatovati da ste u najmanju ruku učinili isto ono što i kolega u svom uvodnom postu koji je prepravljen. E sad oko žrtve za naciju i državu. Pa pokojni Predsednik Milošević je položio ultimativnu žrtvu za svoju otadžbinu. Dao je život za nju boreći se u Den Haagu za pravdu i pravo kao i istinu o događanjima u toku građanskog rata na prostoru bivše SFRJ. Ima li veće žrtve?
 
Poslednja izmena od moderatora:
Oh poštovana shojo maho pa vi se deklarativno izjašnjavate vezano za političare od 1990.na ovamo. I ja to razumem. Da vam se neka politička opcija ne dopada i to razumem. Ali da nečije odluke nazivate ludačkim i da pod navodnicima citirate podrugljivo jednu od parola Socijalističke partije Srbije ja mogu konstatovati da ste u najmanju ruku učinili isto ono što i kolega u svom uvodnom postu koji je prepravljen. E sad oko žrtve za naciju i državu. Pa pokojni Predsednik Milošević je položio ultimativnu žrtvu za svoju otadžbinu. Dao je život za nju boreći se u Den Haagu za pravdu i pravo kao i istinu o događanjima u toku građanskog rata na prostoru bivše SFRJ. Ima li veće žrtve?


O, boze! Branio je samog sebe, pokusavao da se sto bolje ugradi u istoriju, nista mu drugo nije preostalo.
 
[/B]

O, boze! Branio je samog sebe, pokusavao da se sto bolje ugradi u istoriju, nista mu drugo nije preostalo.

Zaista misliš da je branio samo sebe? Misliš da nije bio svestan da živ neće više nikada izaći na slobodu? Misliš da se nije mogao nagoditi i olakšati sebi ostatak života pa i dobiti adekvatnu lekarsku pomoć koju nije imao? Naivni su oni koji misle da se ne sudi Srbiji u Ad-hok tribunalu u Den Haagu nego pojedincu(bilo kome). Pokojni predsednik Milošević svojom borbom do smrti jeste pokazao kako se bori u nemogućim uslovima za otadžbinu. I otišao je u istoriju NEOSUĐEN i to svi treba da makar konstatuju ako ne poštuju i dive se njegovoj borbi kao ja.
 
Zaista misliš da je branio samo sebe? Misliš da nije bio svestan da živ neće više nikada izaći na slobodu? Misliš da se nije mogao nagoditi i olakšati sebi ostatak života pa i dobiti adekvatnu lekarsku pomoć koju nije imao? Naivni su oni koji misle da se ne sudi Srbiji u Ad-hok tribunalu u Den Haagu nego pojedincu(bilo kome). Pokojni predsednik Milošević svojom borbom do smrti jeste pokazao kako se bori u nemogućim uslovima za otadžbinu. I otišao je u istoriju NEOSUĐEN i to svi treba da makar konstatuju ako ne poštuju i dive se njegovoj borbi kao ja.

Kako se mogao nagoditi, ziv ne bi izasao, a koliko se secam, nisu oni tamo bas imali lose uslove. Sigurno bolje nego da je u Srbiji.
Sto se tice pritiska, ko ga danas, i u mladjim godinama, nema. Nece, valjda, lezati u bolnici zbog pritiska. Daju ti tablete i noga u d.upe svugde u svetu.
Uostalom, kazes ''u nemogucim uslovima''... Smesno.
 
Kako se mogao nagoditi, ziv ne bi izasao, a koliko se secam, nisu oni tamo bas imali lose uslove. Sigurno bolje nego da je u Srbiji.
Sto se tice pritiska, ko ga danas, i u mladjim godinama, nema. Nece, valjda, lezati u bolnici zbog pritiska. Daju ti tablete i noga u d.upe svugde u svetu.
Uostalom, kazes ''u nemogucim uslovima''... Smesno.

Malo si ti informisana (ne pricam o znanju;)) o politici, posebno globalnoj:sad2:, kada udjes u ozbiljnije godine zivota, shvatices da nije sve jestivo i zdravo sto ti se servira;).
Mada ne mozemo nista promeniti ili puno uticati na ono sto se zbiva ali mozemo objektivnije gledati realnost.
 
Kako se mogao nagoditi, ziv ne bi izasao, a koliko se secam, nisu oni tamo bas imali lose uslove. Sigurno bolje nego da je u Srbiji.
Sto se tice pritiska, ko ga danas, i u mladjim godinama, nema. Nece, valjda, lezati u bolnici zbog pritiska. Daju ti tablete i noga u d.upe svugde u svetu.
Uostalom, kazes ''u nemogucim uslovima''... Smesno.

Obzirom da ti je smešno ja ti ne mogu pomoći. Imao sam volju da ti objasnim ali ti nemaš volju da usvajaš nova saznanja i drugačija mišljenja jer si opterećena predrasudama. To kako je u pritvorskoj jedinici tribunala ti i ja znamo samo iz onih nekoliko scena koje su prikazane na TV. Kakve je uslove imao vezano za život i pripremu svoje odbrane ti sigurno ne znaš. Koliko je i kako to uticalo na njegovo zdravlje nije tajna a nije tajna ni to da je tražio lekarsku pomoć i dijagnostiku drugih lekara tačnije stručnjaka iz Rusije. Procenjivao je da terapija koju je koristio nije adekvatna. Osporavaš moj stav bez protivargumenata koristeći generalizaciju kao zaklon. O tome kako opisuješ postupak lečenja sa završnicom kroz nogu u ... Nemam reči.
 
Kako se mogao nagoditi, ziv ne bi izasao, a koliko se secam, nisu oni tamo bas imali lose uslove. Sigurno bolje nego da je u Srbiji.
Sto se tice pritiska, ko ga danas, i u mladjim godinama, nema. Nece, valjda, lezati u bolnici zbog pritiska. Daju ti tablete i noga u d.upe svugde u svetu.
Uostalom, kazes ''u nemogucim uslovima''... Smesno.

Nije bas tako, da se samo daju tablete i "Laufpass"...
 

Back
Top