Zrtva za svoj narod

Da li bi ste se zrtvovali za svoj narod i drzavu?


  • Ukupno glasova
    34
  • Anketa je zatvorena .
vec x puta nakuckah da nemam osecaj pripadnosti ni narodu, ni drzavi

da sam ozracena, imam porodicu- sigurno bih kao oni japanci ostala da spasem sta se spasti moze

ali da zrtvujem zrtve radi, za tamo neke trenutacne precednike etc- zvuci mi veoma glupo i naivno
 
vrlo diskutabilno zbog onih sa vlasti... zanemarimo njih. zemlja je jedna, ko god da je na vlasti. crveni, zuti, narandzasti, ma nije bitno... bitno je da druge zemlje nemamo, makar ja, nemam rezervnu - samo jednu jedinu, lepu i najlepsu (ebte sad sam kao mingo) :heart:

Србија је једна слатка земља коју ја много јако волим и највише бих волео када би сви дошли да живе у Србију и да цела планета буде Србија....
 
vec x puta nakuckah da nemam osecaj pripadnosti ni narodu, ni drzavi

da sam ozracena, imam porodicu- sigurno bih kao oni japanci ostala da spasem sta se spasti moze

ali da zrtvujem zrtve radi, za tamo neke trenutacne precednike etc- zvuci mi veoma glupo i naivno


Tvoja jedina moralna vrednost je iskrenost. Ali to je isuviše neznatna osobina koja čini ličnost da bi se mogla primetiti.

Vas bezemljaša polako i sigurno će mo se rešiti.
Nadam se samo da će te otići i naći sreću u nekoj vama tako bliskoj državi koja ceni one koje ne intersuje ništa osim ličnog zadovoljstva.

Vaš najveći problem je u stvari što ne možete nikada shvatiti da tu ličnu slobodu i zadovoljstvo nećete naći nigde više osim u zemlji koju volite poštjete i za koji se vredi žrtvaovati.

Sticajem okolniti sada ste na vlasti u Srbiji i taj vaš izopačeni i nastrani način razmišljanja uskoro zajedno sa vašim nestankom ode nepovratno u prošlost.
 
'99 mi nije bilo bitno ma koliko se nisam slagao sa Slobinom politikom...sad više nisam siguran. Ta država je poslala svoje junake u Hag i mlatila veterane što su tražili ono što im pripada

To su radili NATO slugovani i srbsko "demokratsko" smeće.

Ne mešaj nasilno nametnutu vlast sa demokratski izabranim predstavnicima Srbije.
 
Tvoja jedina moralna vrednost je iskrenost. Ali to je isuviše neznatna osobina koja čini ličnost da bi se mogla primetiti.

Vas bezemljaša polako i sigurno će mo se rešiti.
Nadam se samo da će te otići i naći sreću u nekoj vama tako bliskoj državi koja ceni one koje ne intersuje ništa osim ličnog zadovoljstva.

Vaš najveći problem je u stvari što ne možete nikada shvatiti da tu ličnu slobodu i zadovoljstvo nećete naći nigde više osim u zemlji koju volite poštjete i za koji se vredi žrtvaovati.

Sticajem okolniti sada ste na vlasti u Srbiji i taj vaš izopačeni i nastrani način razmišljanja uskoro zajedno sa vašim nestankom ode nepovratno u prošlost.

moja moralna vrednost je veca no sto ti pomisliti mozes, a verujem i prakticna

moj najveci problem je sto sam generacijama "na finjaka" ubedjivana da nemam licnu slobodu ...

i ja sam protiv sadasnje vlasti :malav:
ali joj, na zalost, ne vidim nikakvu produktivnu zamenu
 
moja moralna vrednost je veca no sto ti pomisliti mozes, a verujem i prakticna

moj najveci problem je sto sam generacijama "na finjaka" ubedjivana da nemam licnu slobodu ...

i ja sam protiv sadasnje vlasti :malav:
ali joj, na zalost, ne vidim nikakvu produktivnu zamenu

ДУДУЛЕ ,
немооо да ми те море тешке мисли,
не приличи ти
иди срећице у кафану! :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

:cmok::cmok::cmok:
 
Da odgovorim na anketu..
Kad bi se neka od nasih nuklearki nasla u problemu slican ovome u Japanu,bez razmisljanja bih se dobrovoljno prikljucio timovima koji bi trebali da pokusaju sanirati problem i spreciti katastrofalne posledice po narod
 
ДУДУЛЕ ,
немооо да ми те море тешке мисли,
не приличи ти
иди срећице у кафану! :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

:cmok::cmok::cmok:

sta se guras kada kuckam sa produhovljenima
nije valjda da te blamiram u drustvu :rumenko:

zasto mislis da znas sta meni prilici- nismo sadili paprike zajedno
teske misli su moj midl nejm !!!
za razliku od vecine na temi znam o cemu se kucka

:cmok2: :cmok2: :cmok2:
 
Poslednja izmena:
Не циљам ни на шта. Ако нећеш да ми кажеш ок, није греда. Занима ме шта би радио да се прогласи општа мобилизација и ти је избегнеш?

Iz iskustva znam da se nikad ne bi proglasila opšta mobilizacija...a i kad bi bilo stvarno moranje ne kapiram kako bi je izveli...pozvali bi u rat ovu decu bez dana obuke ili one što su držali guske po bolnicama? Ili opet računaju na nas koje su izigrali? Ajd da jedini ne pametujem...znam da na forumu ima dosta ljudi koji su učestvovali u nekom od ratova...neka kažu kako bi reagovali da ih Šutanovac pozove na mobilizaciju
 
vec x puta nakuckah da nemam osecaj pripadnosti ni narodu, ni drzavi

da sam ozracena, imam porodicu- sigurno bih kao oni japanci ostala da spasem sta se spasti moze

ali da zrtvujem zrtve radi, za tamo neke trenutacne precednike etc- zvuci mi veoma glupo i naivno

Pa ja ti lepo kazem da se razlikujes od njih i da bezis iz tog drustva glavom bez obzira. Jer ti imas 30 puta veci osecaj za opste dobro politicke zajednice, a taj njihov iracionalni osecaj pripadnosti narodu tj. plemenu je skroz nesto sa one strane vremena i prostora, kao Berklijeva filozofija; dok osecaj pripadnosti drzavi nemaju, jer oni i ne znaju sta je to drzava. Najgore od svega je sto misle da ga imaju :sad2:
 
Iz iskustva znam da se nikad ne bi proglasila opšta mobilizacija...a i kad bi bilo stvarno moranje ne kapiram kako bi je izveli...pozvali bi u rat ovu decu bez dana obuke ili one što su držali guske po bolnicama? Ili opet računaju na nas koje su izigrali? Ajd da jedini ne pametujem...znam da na forumu ima dosta ljudi koji su učestvovali u nekom od ratova...neka kažu kako bi reagovali da ih Šutanovac pozove na mobilizaciju

Pa ne zove Šutanovac, nego "otadžbina"!!!
 
Iz iskustva znam da se nikad ne bi proglasila opšta mobilizacija...a i kad bi bilo stvarno moranje ne kapiram kako bi je izveli...pozvali bi u rat ovu decu bez dana obuke ili one što su držali guske po bolnicama? Ili opet računaju na nas koje su izigrali? Ajd da jedini ne pametujem...znam da na forumu ima dosta ljudi koji su učestvovali u nekom od ratova...neka kažu kako bi reagovali da ih Šutanovac pozove na mobilizaciju

МА ти све погрешно реагујеш! :mrgreen::mrgreen::mrgreen:
И за ДУХА и за ВРАНГЕЛА!
Размисли малко шта те је питао и зашто!
Питање је било више за друге!
Шта би , где би, куд би, како би ..............И ДА ИЗБЕГНЕШ МОБИЛИЗАЦИЈУ!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
 

Back
Top